Odrážedlo Puky

Odrážedlo Puky je vyráběno přes 60 let německou společností, která se zaměřuje na vysokou kvalitu svých výrobků, prodlouženou záruku náhradních dílů a velké jméno své značky. Odrážedla Puky patří mezi nejvíce vyhledávaná odrážedla14 na trhu.

Při vývoji nových odrážedel společnost spolupracuje s terapeuty, pediatry, mateřskými školkami9 a školami. Odrážedla Puky jsou testována ve vlastních moderních a testovacích laboratořích, kde jsou podrobena různým zkouškám a testům, které jsou nad rámec běžných standardů.

Pro maximální bezpečnost by mělo mít dítě na hlavičce bezpečnostní přilbu. Jakou přilbu vybrat a jak o ní pečovat se dočtete v hlavním článku: Dětská přilba na kolo5.

Video: Chlapeček jezdí na odrážedle Puky Balance (ENG)

Odrážedlo Puky pro nejmenší

V kategorii My First Puky (Moje první Puky) jsou odrážedla určená dětem mezi 1 a 1,5 rokem. Děti by měly umět sedět a chodit, aby pochopily, jak funguje odrážedlo.

Všechna Puky odráželda jsou navržena tak, aby všechny malé děti, které už mohou sedět nebo chodit pěšky, se mohly intuitivně pohybovat a rozvíjet své motorické dovednosti. Jednoduché pochyby a také požitek z jízdy jsou pro děti velmi důležité.

Fitsch

Odrážedlo Puky Fitsch je určeno dětem od 1,5 roku a od 80 cm výšky. Odrážedlo Fitsch spadá do kategorie tříkolek, kdy se rozvíjí přirozený pohyb dítěte. Učí je rovnováze a také koordinaci rukou a nohou a také se učí nové dovednosti - šlapání na pedály. Pedály se u odráželda Fitsch točí, i když dítě na ně nešlape, což usnadní dítěti pochopit nový pohyb a začne samo dávat nožky na pedály a zkoušet šlapat samostatně. Dětí přecházejí k tříkolce Fitsch po absolvování "pár" jízd na odáržedle Pukylino a nejsou dostatečně velké, aby se naučili jezdit na velkém odrážedle připomínající jízdní kolo, akorát je bez šlapátek.
Fitsch

Gumová kola jsou na odrážedle Fitsch nehlučná a umožňují tak dětem snadnou a bezproblémovou jízdu v sychravém počasí například doma v pokojíčku. Výškově nastavitelné ergonomické sedátko je vybaveno rukojetí, díky které je možno odrážedlo snáze přenášet. Řídítka jsou vybavena bezpečnostní koncovkou, která tlumí pád nebo náraz do stěny. Konstrukce je bytelná a navíc vyrobena z lehkého materiálu, a tak je hmotnost odrážedla pouhé 2 kilogramy. Odrážedlo je nastříkáno práškovým lakem, který je odolný hlavně vůči nárazům.

Technické vlastnosti odrážedla:

Rozměry (v x š x d):23 cm x 40 cm x 62 cm
Hmotnost:2 kg
Nosnost:20 kg
Barevné varianty:červená, zelená

Pukylino

Oblíbené odrážedlo Puky Pukylino je určeno dětem při zkoušení a trénování prvních krůčků. Na odrážedle se děti učí také novým dovednostem, například nasedání a sesedání ze sedátka, odrážení se a řízení odrážedla. Dítě se tak učí koordinovat práci nohou a rukou.
Pukylino

Odrážedlo je u rodičů oblíbené také díky své nízké hmotnosti, kdy díky superlehké konstrukci váží pouze 2,5 kg. Rodiče lehkou konstrukci odrážedla ocení při procházkách, kdy děti chtějí chvíli chodit a chvíli se vozit. Vozítko je určeno dětem od 1 roku při minimální výšce 75 cm. Výška sedátka je od země 22 cm.

Sedátko odrážedla je ergonomicky tvarované. Řídítka jsou na svých koncích chráněna gumovou bezpečnostní koncovkou. Kola odrážedla jsou gumová a zajišťují tak vozítku tichou jízdu.

Technické vlastnosti odrážedla:

Rozměry (š x d):26 cm x 51 cm
Hmotnost:2,5 kg
Nosnost:20 kg
Barevné varianty:červená, růžová, modrá, zelená

ToyCar

Plastové odrážedlo Puky ToyCar je určeno dětem od 1 roku s minimální výškou 75 cm. Odrážedlo je sestaven o tak,aby se na něm děti naučily sedět a později také jezdit. Děti se učí držení rovnováhy a zapojování svalů při odražení se.
ToyCar

Těžiště je na odrážedle položeno nízko, čímž není možno odrážedlo převrhnout. Tím je také zajištěna bezpečnost dětí, které se na odrážedle učí jezdit. Odrážedlo Puky ToyCar je vybaveno ergonomicky tvarovaným sedátkem a sportovním volantem se zabudovanou houkačkou. Kolečka jsou komfortní a zajišťuji odrážedlu tichou jízdu.

Technické vlastnosti odrážedla:

Rozměry (š x d):32 cm x 62 cm
Hmotnost:4,2 kg
Nosnost:25 kg
Barevné varianty:červená, zelená

Wutsch

Odrážedlo Wutsch je navrženo tak, aby děti, které se učí na odrážedle jezdit , mohly vyzkoušet svou sílu nohou a vytrvalostní pohyb nožičkami. Děti se při jízdě na odrážedle učí držet rovnováhu a koordinovat ji s prvními pohyby kloubů.
Wutsch

Odrážedlo je vyrobeno ze superlehké konstrukce, která váží necelé 3 kilogramy. Odrážedlo je určeno dětem od 1,5 roku s minimální výškou 80 cm. Výška sedátka je od země 24,5 cm. Sedátko odrážela je ergonomicky tvarované s držátkem pro snazší přenos, když se bude dítě chtít projít. Řídítka je možno výškově nastavit. Na konci jsou zajištěna bezpečnostní koncovkou. Kola odrážedla jsou gumová a zajišťují odrážedlu tichou a komfortní jízdu.

Technické vlastnosti odrážedla:

Rozměry (š x d):28 cm x 58 cm
Hmotnost:2,8 kg
Nosnost:20 kg
Barevné varianty:červená, růžová, modrá, zelená

Dvoukolová odrážedla

Dvoukolová odrážedla Puky jsou alternativou ke známému skútru a vyvolávají v dětech pocit bezpečí během každého pohybu. Jsou určeny pro děti ve věku od 2,5 let a jsou výbornými pomocníky při učení se držení rovnováhy na jízdním kole4.

Dvoukolová odrážedla

název odrážedlaLR MLR 1LR 1LLR 1L BrLR XL
věk2+3+3+3+3+
výška dítěte85 cm90 cm90 cm90 cm95 cm
hmotnost odrážedla3,5 kg4,8 kg4,9 kg5,2 kg5,5 kg
důležité vlastnostijedno z nejlehčích odrážedel, ergonomické sedadlo, vysoká pěnová pneumatika, kuličková ložiska, odolný práškový lak, výškově nastavitelné sedadlo a řídítkavysoké pěnové penumatiky, kuličková ložiska, výškově nastavitelné sedlo a řídítka, stojanvysoké pěnové penumatiky, kuličková ložiska, výškově nastavitelné sedlo a řídítka, stojanruční brzda na řídítkách, vysoké pěnové penumatiky, kuličková ložiska, výškově nastavitelné sedlo a řídítka, stojanruční brzda na řídítkách, vysoké pěnové penumatiky se sportovní optikou, dvoubarevné hliníkové ráfky, kuličková ložiska, výškově nastavitelné sedlo a řídítka, stojan
rozměry (V x Š rámu x Š odrážedla)29cm x 50cm x 73cm34cm x 59 cm x 87cm34cm x 59cm x 87cm34cm x 59cm x 87cm41cm x 63cm x 95cm
dostupné barvyžlutá, červená, růžová, modrá, zelenáčervená, zelenáčervená, růžová, modrá, zelenážlutá, červená, růžová, světle modrá, tmavě modrá, zelenázelená, černá, zlatá

Doplňky a příslušenství k odrážedlům Puky

  • přední košík s rozměry 11 cm x 21 cm x 16 cm,
  • přední taška,
  • brašna pro odrážedla,
  • zvonek,
  • pásek na přenos.

Více o odrážedle Puky na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://puky.net/

Hodnocení a zkušenosti s odrážedlem Puky

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s odrážedlem Puky?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
zlababa07  17. bře 2014

Puky Wutsch versus plastové Enduro

Máme Puky Wutsch a plastové Enduro.

Z mé zkušenosti bych řekla, že pro roční dítě Puky wutsch moc není, je těžký, gumová kolečka se hůř rozjíždí a jak jsou vpředu ta kola dvě, malým dětem překážejí. Starší na pukym do kopce zlvádal jezdit až někdy v roce a půl - roce a třičtvrtě, do té doby jsem motorku většinou nosila (narozdíl od endura, na kterém vyjel a sjel téměř cokoliv) a pak už rychle přesedlal na First Bike.

Teď na nich jezdí mladší syn, který je o dost zručnější a silnější, na enduru jezdí v podstatě od roka a opět ho před pukym upřednostňuje. Přemýšlím, že Puky wutsch už půjde z domu, protože jak mladšího tak pozoruji, vůbec na něj nedojde, protože v létě přesedne rovnou na odrážedlo.
jemi  17. bře 2014

Puky Wutsch a LRM

Dcerka dostala 4-kolové větší Puky v 10,5M k Vánocům a bez problému již na Vánoce došáhla a uměla sama nastoupit a sestoupit a trochu i po bytu popojela. Nicméně jinak na ježdění moc nebyla, takže spíše sloužilo v bytě jako židlička a občas si na něm popojela :)

K druhým narozeninám dostala Puky LRM a to už byla jízda :) Nejdřív jsme se báli koupit, protože na 4-kolce moc nejezdila, tak jsme nakonec pořídili z bazaru, hned ho začala zkoušet a popocházela s ním bez problému. Až jsme s ním na jaře začali chodit na hřiště, kde viděla i jiné děti jak na podobných kolech jezdí a jezdí už bezvadně taky :)

Takže vůbec nelituji investice :) Určitě pořídíme i Puky LR, tohle LRM stejně za chvíli obsadí brácha :)
ocelotka  17. bře 2014

Puky Pukylino

Dcerka dostala k prvním narozeninám a jsme moc spokojeni. Je ideální pro nejmenší kolem roku, roku a půl. Stabilní, sedátko píská, když na něm dítě hopsá :-D . Moc pěkný design. Teď už na něm jezdí druhá dcerka a taky si nestěžuje :-) Doporučuji.
1 člověk považuje za užitečné