Dirupce vaku blan

Více v hlavním článku na téma Amniotomie6.

Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s dirupcí vaku blan

Máš zkušenost s dirupcí vaku blan?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
lv  5. pro 2015

U obou porodů

1. porod začal pozvolna, rozjížděl se pomalu, 4h po příjmu v porodnici mi vysvětlili, že by to mohlo pomoci v postupu porodu, při kontrakci zavedli jakýsi nástroj, nebolelo to vůbec, vody odteklo docela dost, s nitkami krve a postupně odcházela při pohybu dalších snad 10h. Porod byl 11 hodin poté, takže moc rychlé to nebylo. A jednou jsem na plodovce uklouzla.

2. porod byl sám o sobě o poznání rychlejší, rupnutí vody bylo do hodiny od příjmu, též nebolestivé, dcerka byla do 2 hodin na světě.
aandyy  1. pro 2014

Až potřetí pomáhali

První porod začal prasknutím vody. Takže bolesti byly hned větší. U druhé mi praskla během porodu. Ty bolesti pak. Takže u třetí jsem si přála, aby voda vydržela co nejdýl.

Bylo mi to splněno. Asistentka mi ji přišla prasknout v 18,15. Byla jsem již otevřená, souhlasila jsem, už jsem chtěla mimi u sebe. Jen vzala cosi dlouhého a mimo kontrakci se snažila propíchnout vak. Bohužel to nešlo. Měla jsem říct, až bude konktrakce, že to půjde líp. To se zadařilo napoprvé. Jak voda vytekla, Van se posunula. Bylo to ráz na ráz. Pořád si pamatuji, jak se malá narvala hlavičkou kamsi dolů. A taky tu bolestivou kontrakci, která ještě neustoupila. Věděla jsem, že další bude taky bolet víc. Naštěstí to trvalo jen do 18,45 :-)

Samotné propíchnutí vůbec, ale vůbec nebolí. Já to zaznamenala jen jako ten posun malé dolů. Toho se fakt nikdo bát nemusí. Horší jsou jen pak ty kontrakce. :-)