Porodnice Motol

8 zkušeností

Gynekologicko-porodnická klinika (Porodnice Motol) poskytuje svým pacientkám komplexní péči v oboru gynekologie a porodnictví. Díky špičkovému vybavení tohoto oddělení je zde poskytována péče na evropské úrovni. Ročně je zde prováděno přes 3500 porodů.

Prioritou je perinatologický program, který díky návaznosti na obory dětské části nemocnice (kardiochirurgie, neurochirurgie, dětská chirurgie, dětská urologie, pediatrie, Ústav molekulární genetiky) umožňuje poskytovat komplexní péči jak pro fyziologické nebo nedonošené novorozence, tak i pro novorozence s vrozenými vývojovými vadami nebo novorozence nedonošené bez nutnosti jakýchkoliv transportů dětí na konziliární vyšetření. Porodnická část kliniky je jedním z akreditovaných perinatologických center ČR.


Porodnice Motol


Co porodnice Motol nabízí

 • centrum fetální medicíny - vybavené dvěma špičkovými ultrazvukovými přístroji
 • prekoncepční poradnu a poradnu pro ženskou infertilitu
 • prenatální poradnu pro riziková těhotenství a specializované poradny pro diabetičky a ženy s onemocněním srdce
 • předporodní jednotku intenzivní péče vybavenou 6 lůžky a přístroji k intezivnímu sledování nejzávažnějších stavů ohrožujících matku nebo plod
 • oddělení rizikového těhotenství, kde pokoje jsou po 2-3 lůžkách, k dispozici jsou také 2 nadstandardní jednolůžkové pokoje
 • porodní sál disponuje pěti porodními boxy a dvěma porodními pokoji, z nichž jeden je vybaven masážní vanou
 • rodičkám jsou k dispozici veškeré relaxační pomůcky jako polohovací míče, ribstoly, sprchy a pro otce je zřízeno samostatné WC, šatna a zázemí pro odpočinek
 • podání epidurální analgézie během porodu, pokud není medicínská kontraindikace, a to jako součást standardní péče bez příplatku
 • 2 oddělení šestinedělí, na kterém se nachází dvoulůžkové pokoje pro rodičky po spontánních porodech s rooming-in a třílůžkové pro první dny rodiček po císařském řezu. K dispozici je zde rovněž nadstandardní pokoj s možností přespání doprovodu. Cena za nadstandardní pokoj je 2000 Kč, bez ohledu na to, zda je využíván pouze maminkou, nebo i jejím doprovodem.
 • neonatologické oddělení s jednotkou intenzivní a jednotkou intermediální péče
 • předporodní informační kurz v případě plánované účasti otce u porodu - tento kurz je zdarma

Registrace k porodu v porodnici Motol

Registace k porodu je nutná a probíhá 3x týdně na pracovišti ultrazvukové diagnostiky 5.patro výtah D, vždy v odpoledních hodinách:

pondělí, úterý, středa14.3016.00

Telefonická registrace není možná.

 • Těhotné se mohou registrovat nejdříve po ukončeném 14.týdnu těhotenství, tzn. 14+0. Po naplnění limitu již porodnice nemůže dalším žadatelkám o registraci vyhovět.
 • Registrované pacientky si porodnice dovoluje upozornit, že ve výjimečném případě může nastat situace, kdy z důvodu naplnění kapacity porodního sálu a oddělení šestinedělí registrovanými pacientkami, nebude pacientka k porodu přijata, ale po domluvě převezena na spolupracující porodnické pracoviště.
 • Registrace není omezena bydlištěm těhotné a zaznamenává se do těhotenské průkazky.
 • Osobní účast rodičky není nutná, registraci může provést pověřená osoba.
 • Pro akutní stavy, transport in utero a samoplátkyně se stávající pravidla nemění.
 • Pokud připadne registrační den na státní svátek, registrace odpadá.

Co si vzít s sebou do porodnice Motol?

Doklady

 • Vdané ženy - oddací list, dohodu o jménu dítěte (vyplněná a podepsaná oběma partnery), těhotenský průkaz, průkaz pojištěnce, občanský průkaz
 • Svobodné ženy - rodný list, dohodu o jménu dítěte, těhotenský průkaz, průkaz pojištěnce, občanský průkaz, popřípadě doklad o přiznání otcovství vystavený kteroukoliv rodnou matrikou v ČR
 • Rozvedené ženy - rodný list, rozvodový list, dohodu o jménu dítěte, popřípadě doklad o přiznání otcovství, těhotenský průkaz, průkaz pojištěnce, občanský průkaz
 • Cizinky - pas, průkaz pojištěnce, těhotenský průkaz, dohodu o jménu dítěte
 • Samoplátci - musí projít pokladnou cizineckého oddělení, dohodu o jménu dítěte

Osobní věci při pobytu na porodním sále

 • ručník, mýdlo, kartáček a pastu na zuby, papírové kapesníčky, jelení lůj, omyvatelnou obuv na přezutí, léky, které dlouhodobě užíváte
 • ostatní Vaše osobní věci si dejte do vhodného menšího zavazadla ( nadměrná zavazadla není možné bezpečně a hygienicky na porodním sále uložit) a to bude uloženo mimo porodní box
 • není vhodné brát si s sebou větší finanční hotovost, špertky, cennosti apod. Vhodné je předat tyto cenné věci svému doprovodu nebo je uložit v trezoru v přijímací kanceláře. Své další věci je možnost uzamknout si ve skříních na pokojích.

V zavazadle na oddělení šestinedělí si s sebou přineste

 • toaletní potřeby v toaletní taštičce, 2 ručníky
 • obuv na přezutí
 • župan
 • mateřskou podprsenku 2 x, vložky do podprsenky
 • kalhotky - vhodné jsou na jedno použití (síťové)
 • papírové kapesníky, lze vzít malý nafukovací kruh, tekutiny-minerálky
 • hygienické vložky /na šestinedělí obdržíte pouze 1 balení- existuje možnost zakoupení vložek v areálu nemocnice- prodejna zdravotnických potřeb/
 • obuv omyvatelná do sprchy

Věci pro miminko

 • nutno dovézt až v den propuštění z porodnice
 • zavinovačka, v zimě fusak
 • dupačky, košilku, 1 přízový kabátek,1 kabátek teplejší ( nebo kombinézku)
 • 2 čepičky ( 1 přízovou, 1 teplejší), v zimě rukavičky
 • 1 jednorázovou plenku

Na oddělení pro ošetření Vašeho miminka máte k dispozici: olej nebo mléko na ošetření pokožky, mast na ošetření zadečku, pěnu na koupání, jednorázové plenky.

Související články

Více o porodnici Motol na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Motol
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Motol

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Motol?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
vcerca
9. únor 2018

Super porodnice

Rodila jsem zde v noci z 13.10. - 14.10.2017, po neúspěšné hospitalizaci v mnou registrované porodnici v Podolí (stopstav).

Příjem - super - monitor vleže - bezvadný
Porodní box/pokoj - krásný
Porod - dlouhý, s různou medikací včetně píchnutí vody i oxitocinu, nastřížení a málem použití kleští
Porodní personál - úžasný, bohužel si pamatuju jen jméno pana docenta Faita, který mě nakonec musel odrodit a děkuji mu i ostatním.
Šestinedělí - pokoje po dvou se společým WC a sprchou s druhým pokojem, super stav. Akorát na mě docela vedro! Erární košilky (na mě moc teplé), batist vložky, plínky a oblečení pro miminko, plný room-in.
Jídlo - klasika, nemůžu si stěžovat
Personál - doktoři i sestřičky super. Samozřejmě se najde i někdo, kdo vám nesedne, ale to je všude. :)

Mohu všem moc moc doporučit! A jsem ráda, že měli v Podolí plno a přítě už jen do Motola! :)
0 poděkování
sielalucie
26. říj 2017

Porodnici Motol mohu jen doporučit

Ráda bych se touto cestou podělila o zkušenost s porodnicí Motol. Před porodem jsem si četla recenze a byla připravená na nepříjemný personál. Ale opak byl pravdou.

Od příjmu, kde jsem se hlásila v jednu ráno, přes odborníky na porodním sále až po sestřičky na oddělení šestinedělí jsem se setkala jen s milými a chápavými lidmi, kteří mi byli ochotni zodpovědět jakýkoliv dotaz a v případě potřeby podat pomocnou ruku.

Zvláštní poděkování patří sestřičkám na oddělení šestinedělí, kde jak sestřičky gynekologické, tak ty dětské o mě i syna pečovaly nad rámec svých povinností a byly nám k dispozici ve dne v noci. Hospitalizováni jsme byli od 15. do 21.11.2017 a za celou tu dobu nemám důvod k jediné stížnosti, ba právě naopak.

Tuto porodnici tedy můžu všem maminkám pouze doporučit.
1 poděkování
jpajinka
24. lis 2015

Díky motolské porodnici

S manželem jsme se rozhodli k registraci k porodu v Motole mimo jiné i proto, že je zde velmi kvalitní následná akutní péče pro dítě i pro dospělé. Velmi se nám to vyplatilo, protože během porodu se objevily komplikace a musel být proveden akutní císařský řez, při kterém se nám naštěstí "narodil" zdravý syn.

Pozitiva:
- velmi milé, pozitivní a důvěryhodné porodní asistentky
- první dvě hodiny jsem si probolela sama, ale pak mi dovolili zavolat manžela a ten následně mohl zůstat na blízké chodbě při operaci, pomáhal personálu při manipulaci se mnou, okamžitě po porodu syna viděl, mohl si jej pochovat, mohl mě probouzet z narkózy a ujistit mě, že je vše v pořádku
- výborná pooperační péče na JIP
- dobré jídlo (pro mě velké překvapení)
- vše potřebné bylo pro mě i pro syna připraveno erární, pokud jsem chtěla něco navíc, manžel mohl kdykoli přinést

Negativa:
- syna jsem mohla poprvé spatřit až druhý den po operaci
- ne všechny dětské sestry jsou příjemné a nápomocné, obecně jsou někteří v Motole od rány
- rozhodně zde nelze očekávat "rodinný" přístup

Některé věci jsem po pobytu zde musela pár dní vstřebávat, ale postupem času převládl pozitivní pocit z mé motolské zkušenosti, protože záchrana života našeho syna je to nejdůležitější. To, že dovolili mému muži "dohlížet" na zákrok, beru jako obrovské plus převažující vše ostatní.
0 poděkování
panihk
8. črc 2015

Spokojenost

S Motolem jsem byla moc spokojená. Věděla jsem, že je to velká nemocnice, která nebude nijak moc osobní, že mají doktoři i sestry plno práce a nebudou se sami moc zajímat, co bych zrovna potřebovala. Nicméně o co jsem si sama řekla, to se snažili splnit. U porodu byli všichni skvělí, moc příjemní, empatičtí a uměli podpořit. Na druhou stranu uznávám, že můj přístup "řekněte mi, co mám dělat a já to udělám", jim musel vyhovovat, nepožadovala jsem ani jiné polohy, ani jsem neodmítala epidurál, oxytocin, atd.

Na šestinedělí jsem byla také docela spokojená, sestry byly většinou moc milé, jen ty starší byly trochu od rány, ale i ty dokázaly poradit, když jsem si přišla s nějakým problémem. Nevyhovovaly mi zdejší vysoké postele a trochu mě zarazila strava - i když bylo jídlo moc dobré, nepřišlo mi vhodné pro kojicí matky (čerstvé pečivo, knedlíky...).

Potěšilo mě, že na miminko jsme vlastně všechno dostaly a byla jsem ráda i za erární košile, protože jsem se převlékala několikrát za den.

Kromě věcí napsaných na seznamu na stránkách porodnice si příště vezmu ještě několik látkových plen, tu jsme dostávaly jen jednu a jednorázové podložky na postel.
0 poděkování
leia1
10. únor 2015

Porod veden klasicky, rozpačité dojmy

V Motole jsem rodila v roce 2011 svého syna. S vedením porodu jsem byla spokojená, ale jelikož to byl můj první porod, dnes bych vše udělala jinak.

Negativa:
- Nic se mnou nekonzultovali, neptali se, neinformovali - pouze konali.
- Zeptali se na epidurál, na mojí otázku, co bude, když ho mít nebudu, odvětili, že budu rodit dlouho - tím mě vyděsili a epidurál jsem si nechala dát.
- Po porodu mi syna dali asi na vteřinu na prsa, zkoušeli přisát, nepřisál se, pak mi ho odnesli a dali do vyhřívaného lůžka. Nemohla jsem ho chovat, ani manžel.

šestinedělí:
- Po porodu neměli pro nás místo na šestinedělí, musela jsem ležet na gynekologickém oddělení, syn byl na odd. šestinedělí. Neumožnili mi ho chodit nakojit, došla jsem tam pouze jedinkrát úplně vysílená pár hodin po porodu a pak už jsem tam dojít nezvládla. Malý spal a nechtěl nakrmit. Viděla jsem ho až druhý den po více jak 24 hodinách.
- Než jsem dala svolení, již mi oznámili, že ho přikrmují, jelikož ztratil na váze.
- Sestřičky neměly velký zájem o to, zda se mi daří kojit, přes mé urgence, že se mi laktace stále nerozjíždí, se nic nedělo. Na můj dotaz, zda má stimulovat aspoň odsávačkou, řekli, že je to zbytečné.
- Nerozkojila jsem se ani doma.
- Strava mi přišla zvláštní, nebyla vhodná pro kojící ženy, rohlíky, černý čaj apod. skutečně za zdravou stravu nepovažuji.

Pozitiva:
- I přes mé obavy z velké porodnice, na mně nebyl nikdo nepříjemný, protivný.
- Syna jsem měla na pokoji šestinedělí.
- Nebyl problém s návštěvami, mohli na pokoji.

Dodneška lituji, že jsem syna nekojila. Prvotní příčinu vidím v přístupu v porodnici. Druhý porod jsem si více naplánovala podle mých představ, v jiné porodnici, bez epidurálu a s mnohem lepším přístupem lékařů při porodu.
0 poděkování
janiseq97
22. říj 2014

Porod v Motole

V Motole jsem byla zaslána na vyvolání porodu. Takže oddělení rizikového těhotenství super, personál milý, až na jednu starou sestřičku, která byla vyloženě ráda za svou práci.

Vyvolání se podařilo po 2 dnech. Na sále se u mě střídaly jak na běžeckém páse (zrovna se střídal personál). První PA byla milá, ochotná. Poté se personál vyměnil, nejenže anestezioložka velice nesympatická ( nedaly mi nic na žaludek a já prvních 5 hodin jen prozvracela) a PA mi to dávala za vinu, mě, prvorodičce. Když přišla porodní bába tak na mě zkoušela věty typu: "Neřvěte tady, nejste v opeře, nebuďte hysterická".

Po porodu mi malého ihned vzaly i když byl naprosto v pořádku.

Na oddělení šestinedělí jsem se dostala až po 2 dnech (opravovaly pokoje a měli málo, tak jsem zůstala na rizikovém). Po dobu co jsem byla na rizikovém oddělení jsem malého mohla vidět maximálně 4x za den, sestřičky z šestinedělí nezavolaly ( a volat měly, že mohu přijít ) a když jsem přišla sama, tak byly nepříjemné.
0 poděkování
martinan4
12. črc 2014

Porodnice Motol

V Motole jsem rodila dvakrát - jednou ještě před rekonstrukcí sálů, podruhé teď v květnu, čili "v novém".

U obou porodů jsem měla naprosto úžasné porodní asistentky i doktory, manžel byl celou dobu se mnou. Miminko jsem ihned po porodu dostala hned na břicho (řekla jsem si o to a bez zaváhání mému přání vyhověli). Potom miminko zabalili a zkoušeli jsme přisátí.

Oddělení šestinedělí je také v pohodě, milé sestřičky dětské i ženské. Jediné, co doporučuji, je nechat si dovézt nějaké vlastní jídlo (jogurty, sýry), protože ne vždy se snídaně a večeře povedou :)

Celkově porodnici v Motole doporučuji!!!
0 poděkování
adelkak
6. lis 2013

Porodnice Motol

S porodnicí Motol jsem byla velice spokojená.
Porod probíhal jen s menšími komplikacemi kvůli mému dřívějšímu úrazu, ale jinak byl zcela přirozený a lékař i porodní asistentky byly hodní a chápaví. Po porodu mi malého ošetřili a zabalili a dostala jsem ho na pochování a přisátí. Po hodině si ho odvezli a mě za další hodinu také.

Na oddělení šestinedělí II bylo vše v pořádku. Jediný negativní zážitek ve mě zanechala jedna sestra z pediatrie, ale jinak všechny sestřičky byly úžasné.
Jídlo bylo hrozné, i když bylo na výběr z dvou chodů.
Domů jsme šli třetí den.
Pro příště se určitě domluvím na položení miminka na mé břicho ihned po porodu.
0 poděkování