Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Rumburk

1 zkušenost

Porodnice v Rumburku leží ve Šluknovském výběžku a díky své poloze u Rumburka a i díky své menší kapacitě má nenahraditelnou úlohu. Porodnice zahájila svou činnost v dubnu roku 1999. Svou péči zaměřuje na těhotné24 ženy, rodičky1 a ženy po porodu28.

Porodnické oddělení disponuje 10 lůžky, včetně jednoho jednolůžkového nadstandardního pokoje.

Co porodnice Rumburk nabízí:

Porodní oddělení

Tým porodnice

funkcejménoe-mailtelefon
primářMUDr. Svoboda Kamilsvoboda@nemrum.cz412 332 551
zástupce primářeMUDr. Juránek Ivanjuranek@nemrum.cz412 332 551
vrchní sestraBc. Sýkorová Alenasykorova@nemrum.cz412 332 551

Použité zdroje

  1. Oficiální stránky porodnice Rumburk
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s porodnicí Rumburk

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Rumburk?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
domcaz
1. bře 2016

Můj porod v Rumburku

Měla jsem tu možnost si porodnici prohlédnout při dni otevřených dveří. Mne i mého přítele prostory provedla velmi příjemná PA, která s úsměvem odpovídala na mé či přítelovy dotazy.

Při příjmu byla zrovna PA, má dobrá kamarádka, jelikož jsem ten den ještě nerodila, ale odtékala mi plodová voda, tak jsme si při noční hezky popovídaly. Druhý den jsem chodila na monitory, u primáře na vyšetření mi byla zavedena tableta na vyvolání, později pak druhá, protože porod se nerozjížděl. V I. době porodní mi bylo umožněno sprchování na gymnastickém míči, čehož jsem celou dobu hodně využívala. Při otevření na pět cm jsem mohla zavolat příteli, aby dorazil. Byl se mnou ještě dost dlouho na "hekárně" . Já byla ve sprše, pak jsem si nechala napustit vanu, ve které jsem mohla relaxovat. O půlnoci, při té snad největší bouřce, která se tu noc strhla, jsem šla na sál. Po dvou hodinách urputného snažení PA o přirozený porod začala nakonec mela. Byl přivolán primář a po hodině byla dcerka porozena klešťovým porodem. Následovalo hodinové šití. Primář měl svatou trpělivost, i přesto, že byly 3 hodiny ráno, choval se mile a snažil se. Bonding neproběhl - šlo o minuty a hned po porodu byla malá vzata sestřičkou pryč. Nikdo mi nic během té mely neříkal - asi mě nechtěli stresovat, mluvil na mne převážně přítel, avšak ani ten mi neřekl, co zrovna bere primář do rukou - a jsem za to ráda.

Oddělení šestinedělí bylo příjemné, měla jsem nadstandartní pokoj, miminko neustále u sebe. Jediné, co bych změnila byl přístup sester ke kojení (přečtěte si brožuru a hotovo, moc vám toho neřekneme, dítě se nechce přisát, ihned nasadíme kloboučky). Stres vážení před a po kojení nevyjímaje.

Jinak se mi porodnice a přístup personálu vcelku líbil.
0 poděkování