Porodnice Slaný

Porodnice Slaný prošla v roce 2015 nákladnou rekonstrukcí, její prostředí je velmi příjemné. Ročně zde přijde na svět cca 700 dětí.

Porodnice Slaný

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídka porodnice je součástí předporodních kurzů.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky
Telefonní číslo na porodní sál je +420 312 575 157. Na oddělení šestinedělí se dovoláte na čísle +420 315 575 284.

Předporodní kurzy

Předporodní kurz 6 se koná každé třetí úterý v měsíci a dozvíte se na něm veškeré informace, které potřebujete k porodu. Jeho součástí je také prohlídka porodnice. Vedou ho zkušené porodní asistentky, kterých se můžete také na cokoli zeptat. Absolvovat můžete také předporodní videokurz. Naleznete ho ZDE.

Porodní sály

Dva oddělené porodní boxy jsou vybavené sprchou a WC. Jsou vybavené různými pomůckami - podložkami a gymnastickými míči. Samozřejmostí je pak ošetření novorozence ve vaší bezprostřední blízkosti.

Standardní pokoje

Dvoulůžkové pokoje na oddělení šestinedělí jsou vybavené vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje umožňují pobyt rooming in.

Nadstandardní pokoje

Dva nadstandardní jednolůžkové pokoje mají sociální zařízení, televizi, lednici, přebalovací stůl s vaničkou a možnost připojení na internet. V případě plánovaného příjmu můžete objednávat nadstandardní pokoj na telefonním čísle +420 312 575 151 nebo +420 312 575 157.

Doprovod k porodu

Doprovod k porodu137 je vítán. Doporučujeme, aby s vámi váš doprovod absolvoval předporodní kurz.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezie22 je k dispozici zdarma.

Bonding po porodu

Bonding33 po porodu je podporován, pokud je váš zdravotní stav a zdravotní stav miminka v pořádku.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

 • občanský průkaz,
 • průkazku pojišťovny,
 • těhotenská průkazka a všechny doklady o vyšetřeních v těhotenství,
 • dohodu o jménu dítěte,
 • vdané ženy oddací list,
 • svobodné ženy, které chtějí zápis otce v rodném listu doloží prohlášení o určení otcovství a dohodu o příjmení dítěte,
 • ovdovělé a rozvedené ženy, pokud od úmrtí/rozvodu neuplynulo v den porodu 300 dní doloží úmrtní list/rozsudek o rozvodu od soudu.

Hygienické potřeby:

 • hygienické potřeby podle zvyku (mýdlo, šampon, tělové mléko, zubní kartáček, pasta, hřeben),
 • toaletní papír,
 • papírové kapesníky,
 • alespoň 2 ručníky,
 • jednorázové spodní kalhotky,
 • vložky do podprsenky,
 • bepanthen mast na ošetření bradavek.

Oblečení:

 • přezůvky (ideálně vhodné do sprchy).

Může se hodit:,

 • balzám na rty
 • léky, které pravidelně užíváte.

Pro miminko:

 • jednorázové plenky,
 • vlhčené ubrousky,
 • dětskou kosmetiku (mýdlo, tělový olej a podobně).

Nezapomeňte si pro miminko připravit oblečení, ve kterém bude cestovat domů. Stačí ho přinést v den propuštění.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaSuma (CZK)
Předporodní kurz 300 Kč/kurz
Nadstandardní pokoj na oddělení šestinedělí 600 Kč/noc
Entonox 300 Kč aplikace

Adresa porodnice

Politických vězňů 576
274 01 Slaný

Kontakty

Vedoucí sestra: Bc. Ivana Martínková,

 • Telefon/E-mail: +420 312 575 157

Ostatní kontakty

Oficiální stránky porodnice

Kde co najít v porodnici

Příjem Budova D 1.patro
Ambulance Budova D 1.patro
CTG vyšetření Budova D 1.patro
Porodní sály Budova D 1.patro
Operační sály Budova D 1.patro
Oddělení šestinedělí Budova D 1.patro
Primář kliniky Budova D 1.patro

Použité zdroje

 1. https://www.nemsl.cz/porodnice/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Slaný

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Slaný?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
4detipatecekam  19. črc 2016

Porodnice Slaný

Ahoj všichni,

taktéž jsem rodila v porodnici ve Slaném a na nic si nemůžu stěžovat. Jak lékaři tak sestřičky byli skvělí a moc hodní, a to jak z porodnice tak z dětského. Prostě byli skvělí! Mohu jim jen poděkovat. :-) Nemohu si na takto skvělou poronici stěžovat a mohu jen doporučit. ;-) x-)
janaseif  25. dub 2016

Porod 7.4.2016 v porodnici Slaný byl perfektní

Do porodnice ve Slaném jsem dojížděla už v posledním měsíci do poradny. Zde jsem se setkala s prim. MUDr. Matouškovou a MUDr. Dvořákem. Oba na mě udělali dojem už tady a při porodu jsem opět měla štěstí na tyto dva úžasné doktory. Rodil mne doktor Dvořák, porod byl perfektní, využila jsem možnosti užití epidurálu. Přístup personálu byl velmi příjemný, péče opravdu odborná. Kompletně zrekonstruované oddělení bylo ještě třešinkou na dortu. Mají to tam opravdu krásné a pro nás rodičky velmi pohodlné.

Následná péče po porodu byla také velmi vstřícná, po porodu mě nechali několik hodin odpočinout a o miminko se postarali. Jelikož je toto mé 1., tak vše ochotně ukázali, vysvětlili. Sestřičky pro novorozeňata úžasné. Prostě jsem se zde nesetkala s nikým, kdo by na mě působil nějak nepříjemně či odměřeně.

Návštěvy mohou chodit celý den do návštěvní místnosti, kam si s sebou berete i své miminko.

Já rozhodně porodnici Slaný doporučuji.
tilickova  8. pro 2015

Porodnice Slaný

Využívám možnosti a přidávám recenzi na porodnici ve Slaném. V této porodnici jsem byla v průběhu těhotenství dvakrát hospitalizována a nakonec jsem v ní přivedla na svět i své dítě. Porodnici jsem si vybrala na základě informací poskytovaných prostřednictvím internetu. Důvodem pro můj výběr byla skutečnost, že porodnice sama sebe prezentuje jako zařízení s pozitivním přístupem k přirozeným a alternativním porodům. Já osobně jsem ale velmi zklamaná.

Ale popořadě:
V průběhu srpna a září jsem v porodnici strávila několik dní na hospitalizaci. Důvodem byl zvýšený obsah kyseliny močové v krvi a následně, po konzultaci s lékařem, vyšší tlak. Pro doplnění musím podotknout, že moje lékařka měla zrovna dovolenou a uvedený lékař ji zastupoval. Do té doby jsem se cítila dobře, těhotenství mi nepůsobilo potíže, normálně jsem dojížděla do zaměstnání a na mateřskou jsem odešla 7 týdnů před porodem. Do té doby byl tlak měřený v poradně mé lékařky i doma v pořádku.

K tomu, abych se cítila dobře, nepotřebuji luxus ani televizi na pokoji. Nevadilo mi starší vybavení, ani to, že probíhala rekonstrukce a provoz byl omezený. Dokonce ani to, že ze dvou koupelen pro všechny nakonec zbyla jen jedna. Vadily mi úplně jiné věci. Zaprvé bylo období tropických veder, pokoje byly situovány tak, že do nich pražilo slunce od rána do večera. Válela jsem se na posteli zpocená, v té šestilůžkové místnosti bylo víc než třicet stupňů a nebylo kam se schovat. Nedovedu si představit, že by místnost byla plně obsazená a válelo se nás tam zpocených víc. Nepomáhal ani ventilátor, který jsem si nechala přivézt. Nemocnice určitě nemůže za počasí, ale je škoda, že v oknech nejsou alespoň žaluzie, nebo rolety, které by se daly stáhnout. Když k tomuhle přistupuje fakt, že dveře od porodního sálu jsou stabilně otevřené a celé oddělení poslouchá křik rodiček na porodním sále, je to velice nepříjemné. Na mně coby prvorodičku, která měla porod ještě před sebou, to mělo vyloženě destruktivní účinky. Abych pravdu řekla, vadilo mi, že to musím poslouchat a později mi vadilo, že i mě slyší nejspíš celé oddělení. Zkoušela jsem to říct jedné z lékařek. Odpovědí mi bylo zdvižené obočí a odpověď, že každý porod přeci není tak dramatický. Podle mého si ale zanaříká většina rodiček ne-li každá. Navíc, proč by žena, která na svět přivádí dítě, neměla mít pocit, že má klid a soukromí. Vím, že personál denně pracuje s bolestí rodiček a že měl díky již uvedené rekonstrukci ztíženou práci, ale tahle otupělost mi opravdu hodně vadila. Chtělo to jen maličkost – dveře se snad dají zavírat, ne? Vůbec nechápu, jak si někdo může myslet, že v takovém prostředí by se mi mohl krevní tlak upravit. Když Vám pak doktor řekne, že se máte vyhýbat stresu, je to úsměvné. Celé těhotenství jsem měla pohodové až právě na dobu hospitalizace ve slánské porodnici. A nerada na to vzpomínám.

Co se týče pokoje tzv. „čekanek“ pro přípravu k porodu, jsou dvoulůžkové, krásně, pohodlně a moderně zařízené. Zakopaný pes spočívá v tom, že se může stát, že tam žena nemá na první dobu porodní úplné soukromí. Tedy, že tam prožívá kontakce ještě jiná žena, tudíž tam s Vámi ani nemůže být partner. A mezi pokojem a porodním sálem je tenká stěna ze sádrokartonu. To znamená, že vedle probíhající porod slyšíte stejně, jako by probíhal vedle Vás. Ta paní, která byla na čekankách se mnou a rodila o den dřív, tam křičela hodinu a půl. Vím a věděla jsem, že porod bolí, ale byla to hororová zkušenost. A protože žádná z nás neví, co ji čeká, veškerý stres to znásobuje. Myslela jsem si, že důstojnost a soukromí pacienta se respektuje. A že porodnice nemusí být domem hrůzy, ale to jsem byla hodně naivní.

Co se týče porodu, ten můj skutečně dramatický nebyl, bolel asi normálně a trval devatenáct hodin. Jen je mi líto, že byl vyvolávaný a že jsem neměla možnost přivést své dítě na svět přirozeně. Podle mého to vyvolávání nebylo nutné a celé to bylo uspěchané. Tento názor jsem si vytvořila proto, že jsem neměla (kromě stresu) potíže, dítě bylo správně otočené, hezky rostlo a monitory byly v pořádku. Někdo může poznamenat, že jsem se měla ozvat, ale ono to rozhodování v našich porodnicích není až tak úplně svobodné. Nikdy nezapomenu na ubohé chování toho doktora, který mě 11.9.2015 ráno přijímal do nemocnice. Na to, jak se choval po mém odmítnutí vyvolávání porodu. Jeho jméno jsem už raději zapomněla. Když beru v úvahu vztah pacient – lékař, přijde mi to stejné jako v jiných službách. Kdyby se svého času takto choval někdo z mých podřízených, dostal by okamžitou výpověď. Čili - jeden doktor se do Vás pustí, že chcete, aby Vám umřelo dítě, a druhý Vás straší tak dlouho, až kapitulujete a podepíšete, co je potřeba. Během porodu a bezprostředně po něm mi to nedocházelo, ale s odstupem času mám pocit nepěkné šarády a děsný vztek. Nic už s tím sice neudělám, jen mi došlo, že díky prodloužení přestavby, která se ještě rozšířila na další pokoje a prostory, bych ve Slaném z kapacitních důvodů rodit v termínu nemohla a musela bych jinam. Myslím, že už po první hospitalizaci jsem se měla rozhodnout, odmítnout další péči ve Slaném a najít si jinou porodnici. Protože jsem byla poslušný pacient, nechala jsem si zkazit poslední měsíc těhotenství i porod. A mám osobní závazek, že v dalším těhotenství bude úplně všechno jinak a už se nenechám do ničeho natlačit.

Nechci být ale jen negativní. K sestřičkám a porodním asistentkám nemůžu říct vůbec nic špatného. Všechny jsou milé, pracovité a ochotné. Obzvlášť bych chtěla vyzvednout šikovnost a ochotu sl. Teimerové, paní Horové a dalších, ale už si nevzpomenu bohužel na jména. Všechny byly skvělé. Totéž sestřičky na dětském. Mezi lékaři tedy sice byla minimálně jedna výjimka, ale se zbytkem se dalo normálně komunikovat. A také chválím ostatní personál, který se o nás staral.

Co se týče jídla, je ho víc než dost a kdo říká, že ne, nemluví pravdu. Sice doma jím jinak a jím jiné věci, ale kdo by čekal od nemocnice, že bude vařit jako v Hiltonu, je blázen. Jídla je tedy dost a ve všedních dnech výběr ze dvou jídel. Nikdy jsem něco takového v nemocnici neviděla. A jídlo bylo chutně uvařené, dobře ochucené.

Takže to jsou moje poznatky ke slánské porodnici. Je možné, že po přestavbě bude porodnice nová a krásná a všechny mnou popisované šlendriány zmizí, ale já vím, že se tam už nechci vrátit a že v případném dalším těhotenství tam možná absolvuji jen prvotrimestriální screening. Pokud vůbec, protože i ten dělají jinde. Jen doufám, že najdu zařízení, které respektuje soukromí a klid těhotných a rodiček a kde se budu opravdu cítit dobře.
klami  3. pro 2014

Císař ve Slaném

Na doktory v porodnici ve Slaném si nemůžu v nejmenším stěžovat. Se sestrami na dětském oddělení už je to horší.

Kubík přišel na svět plánovaným císařem kvůli PKP. Po opearci jsme si museli poprosit, jestli by nám miminko půjčili. Zkoušeli jsme přisátí, neměla jsem mléko, sestra z toho dělala strašnou katastrofu a že se Kubík neumí přisát a že to bude špatný a že takhle to nepůjde. V tu chvíli jsem si z jejich řečí ještě dělala legraci, ale když i druhý den jsem měla prsa prázdná a Kubík při pokusech o přisátí jen plakal, tak už mi do smíchu moc nebylo.

Zkoušela jsem ho citlivě navádět, ale pak do pokoje vtrhla sestra a jestli už pije se ptala. Ani nečekala na odpověď, vzala Kubovu hlavičku do dlaně a začala s ní kroutit k bradavce, kterou chytla druhou rukou. Přesněji řečeno nehty druhé ruky. Kuba začal histericky řvát a od té doby nechtěl prso ani vidět. Kamarádka mi přinesla homeopatika, díky nim se mi prsa nalila čtvrtý den. Jenže Kuba nechtěl pít a nechtěl se přisát, takže prsa začala tvrdnout. Odsávačku jsem přibalenou v kufru neměla, netušila jsem, že ji budu potřebovat. Sestra mi kvůli tomu div nevynadala a přinesla mi jakýsi odměrný válec, kterým jsem to zkoušela tahat ve sprše. Ani jsem nevěděla jak, nikdo mi nic neřekl. Při vizitě doktorka zjistila, že mám prsa horká a tvrdá a řekla, že mi pošle sestru. Sestra přilítla a co jakože mám s těma prsama a že ona mi je teda odsávat nebude jestli si myslím. Tak jsem trávila čas ve sprše, když byl u mě manžel, aby hlídal malého. Já se nahřívala a odsávala.

Navíc tam byl přísnej režim. Ráno nakrmit miminka, odvézt na dětskou vizitu, umýt se, jít na snídani a do určité hodiny být připravená na posteli s vyhrnutou košilí na vizitu. Vzhledem k mým problémům s kojením jsem snídani vůbec nestíhala. Prala jsem se s Kubou, aby alespoň něco málo vypil nebo se aspoň pokusil (mléka stejně moc nebylo), pak jsem ho odvezla k sestrám, hupla do sprchy a šla na snídani. Jenže tam už bylo všechno sklizené. Tak jsem běžela do pokoje, abych se připravila na postel. Jedna sestra mi vynadala, že jsem měla kojící podprsenku, že mám být připravená bez ní. Druhá sestra na vizitě mi zas vynadala, proč nemám kojící podprsenku, že si jí mam pořídit. V porodnici jsem byla od pondělí do neděle. V neděli jsem jela domů totálně psychicky rozhozená, ubrečená. Všechno to vygradovalo cca po dvou měsících laktační psychozou.

Za mě porodnice skvělá, ale po porodu totální katastrofa.
joopy  5. čer 2014

Skvělá porodnice

V lednu 2012 jsem zde porodila svého syna Ondráška. Porod probíhal lehce a to také hlavně díky porodním asistenkám :-) Moc jim děkuji za podporu (rodila jsem zrovna když se měnily směny).

Potom následná péče a přístup personálu je prostě bezkonkurenční. Skvělé sestry, doktoři a personál.

Mohu jen a jen doporučit. Druhé dítko, které je na cestě, budu určitě rodit tam :-)
zezizu  1. led 2014

Porodnice, která dle mého nemá konkurenci :-)

Ve Slaném jsem rodila v únoru 2013. Připadala jsem si tam jako v bavlnce. Všichni jsou tam profesionálové na svém místě! Dokonce bych řekla, že zástupkyně primáře Mudr. Matoušková, doktorka Paurová, PA Kopolovicova a Benešova jsou dokonce bohyně :-)

Veškerý personal je profesionální! Uklízečky ochotné a milé, jídlo chutné.
Byla jsem tam i na předporodnim kurzu s manželem a na 3D utz.

Porod jsem měla vyvolávaný, od 1.kontrakce jsem porodila za 2,5hodiny a stále za mnou chodila dr ne PA. Jediné, co mi vadilo, že hekárna je dvoulůžková a kvůli paní, která tam byla se mnou, tam se mnou nemohl být manžel, aby měla soukromí ta paní, tak mohl přijet až k samotnému porodu :-( ale to je jediná negace.

Slaný doporučuji!
anyzka  6. pro 2013

Výborná porodnice

Slánská porodnice( i gynekologie) naprostá 1*. Příjemný personál, od uklízeček, ošetřovatelek, přes pána v bufetu až po pana primáře.

Zástupkyně p.primáře, MUDr. Matoušková je jednoznačně špička ve svém oboru. Na gynekologii jsem ležela v říjnu 2012 na operaci a pak i několik týdnů během těhotenství a byla jsem uchvácená lidskostí a zároveň profesionalitou veškerého personálu. To samé platí i pro porodnici, kdykoli se na ně člověk může s čímkoli obrátit.

Nikdy bych nevěřila, že se budu u porodu cítit tak přijemně, jako jsem se cítila. Rodila jsem dlouhých 23 hodin a když mi PA, která se mnou byla na sále, oznámila, že za dvě hodiny se střídají směny a že pokud do té doby neporodím, ona nepůjde domů a zůstane až dokonce, protože když už se mnou byla celou dobu, nenechá mě chvilku před koncem někomu jinému, byla jsem naprosto uchvácená. Naštěstí jsem to stihla a ona mohla jít domů, kde měla naplánovanou návštěvu :-D
Myslím, že toto mluví za vše.

Ještě jen doplním, že starostlivost dr. Matouškové během mého těhotenství byla abnormální. Ačkoliv jsem měla několikrát pocit, že už jí musím otravovat, ona vždy poradila, prohlédla, udělala UTZ, vysvětlila a to vše s úsměvem na rtech.

Už se těším na další těhotenství a porod a že opět budu setkávat s tímto převelice příjemným personálem.
Všem patří veliké díky!!!!
Kristýna
1 člověk považuje za užitečné
marketkab  6. pro 2013

Pro další miminko jedině do Slaného

3. července 2013 jsem ve slánské porodnici porodila syna Toníčka. Během těhotenství jsem tam absolvovala i všechna vyšetření a kurz pro těhotné. Nenajdu asi věc, na kterou bych si mohla postěžovat. Přístup veškerého lékařského i nelékařského personálu je naprosto profesionální a zároveň úžasně lidský, což jsem jako prvorodička, která neví, co ji čeká, velmi ocenila.

Slanskou porodnici mohu upřímně všem doporučit.
1 člověk považuje za užitečné
mimiveru  31. črc 2013

Porodnice Slaný

Já rodila ve Slaném a můžu říci, že lépe jsem si vybrat nemohla... Personál byl úžasný, rychlost, znalost, ochota pomoci. Jak zdravotní sestry z porodnice, tak dětské sestry z dětského oddělení. Porod proběhl s menším krvácením, které MUDr. Matoušková zvládla bravurně, 2 hodiny po porodu jsem se cítila skvěle :-) Porodní asistentky také super, dokonce se za mnou byla jedna druhý den podívat. Byla jsem zde od neděle do čtvrtka, mimi dostávalo každý den nový obleček, zavinovačku i látkové plínky, všude čisto, jídlo skvělé (nejsem vybíravá :-p ), takže Slánskou porodnici jen a jen doporučuji!!!!!
3 lidé považují za užitečné