Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Slaný

9 zkušeností

Porodnice Slaný nabízí svou gynekologicko-porodnickou péči včetně miniinvazivní chirurgie, urogynekologických výkonů a rozsáhlé porodnické péče včetně alternativního porodnictví.

Porodnice Slaný

Co porodnice Slaný nabízí:

Gynekologicko-porodnické oddělení

Co si vzít s sebou do porodnice?

  • občanský průkaz,
  • průkaz pojištěnce,
  • těhotenskou průkazku3,
  • oddací list – u párů s nestejným příjmením či nesezdané páry dodají potvrzení z matriky o příjmení dítěte,
  • lékařské nálezy či průkaz diabletika,
  • toaletní potřeby (mýdlo, ručník, toaletní papír apod.),
  • přezůvky,
  • kojící podprsenku16,
  • užívané léky a jejich dávkování.

Více o porodnici Slaný na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. Oficiální stránky porodnice Slaný
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s porodnicí Slaný

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Slaný?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
4detipatecekam
19. črc 2016

Porodnice Slaný

Ahoj všichni,

taktéž jsem rodila v porodnici ve Slaném a na nic si nemůžu stěžovat. Jak lékaři tak sestřičky byli skvělí a moc hodní, a to jak z porodnice tak z dětského. Prostě byli skvělí! Mohu jim jen poděkovat. :-) Nemohu si na takto skvělou poronici stěžovat a mohu jen doporučit. ;-) x-)
0 poděkování
janaseif
25. dub 2016

Porod 7.4.2016 v porodnici Slaný byl perfektní

Do porodnice ve Slaném jsem dojížděla už v posledním měsíci do poradny. Zde jsem se setkala s prim. MUDr. Matouškovou a MUDr. Dvořákem. Oba na mě udělali dojem už tady a při porodu jsem opět měla štěstí na tyto dva úžasné doktory. Rodil mne doktor Dvořák, porod byl perfektní, využila jsem možnosti užití epidurálu. Přístup personálu byl velmi příjemný, péče opravdu odborná. Kompletně zrekonstruované oddělení bylo ještě třešinkou na dortu. Mají to tam opravdu krásné a pro nás rodičky velmi pohodlné.

Následná péče po porodu byla také velmi vstřícná, po porodu mě nechali několik hodin odpočinout a o miminko se postarali. Jelikož je toto mé 1., tak vše ochotně ukázali, vysvětlili. Sestřičky pro novorozeňata úžasné. Prostě jsem se zde nesetkala s nikým, kdo by na mě působil nějak nepříjemně či odměřeně.

Návštěvy mohou chodit celý den do návštěvní místnosti, kam si s sebou berete i své miminko.

Já rozhodně porodnici Slaný doporučuji.
0 poděkování
tilickova
8. pro 2015

Porodnice Slaný

Využívám možnosti a přidávám recenzi na porodnici ve Slaném. V této porodnici jsem byla v průběhu těhotenství dvakrát hospitalizována a nakonec jsem v ní přivedla na svět i své dítě. Porodnici jsem si vybrala na základě informací poskytovaných prostřednictvím internetu. Důvodem pro můj výběr byla skutečnost, že porodnice sama sebe prezentuje jako zařízení s pozitivním přístupem k přirozeným a alternativním porodům. Já osobně jsem ale velmi zklamaná.

Ale popořadě:
V průběhu srpna a září jsem v porodnici strávila několik dní na hospitalizaci. Důvodem byl zvýšený obsah kyseliny močové v krvi a následně, po konzultaci s lékařem, vyšší tlak. Pro doplnění musím podotknout, že moje lékařka měla zrovna dovolenou a uvedený lékař ji zastupoval. Do té doby jsem se cítila dobře, těhotenství mi nepůsobilo potíže, normálně jsem dojížděla do zaměstnání a na mateřskou jsem odešla 7 týdnů před porodem. Do té doby byl tlak měřený v poradně mé lékařky i doma v pořádku.

K tomu, abych se cítila dobře, nepotřebuji luxus ani televizi na pokoji. Nevadilo mi starší vybavení, ani to, že probíhala rekonstrukce a provoz byl omezený. Dokonce ani to, že ze dvou koupelen pro všechny nakonec zbyla jen jedna. Vadily mi úplně jiné věci. Zaprvé bylo období tropických veder, pokoje byly situovány tak, že do nich pražilo slunce od rána do večera. Válela jsem se na posteli zpocená, v té šestilůžkové místnosti bylo víc než třicet stupňů a nebylo kam se schovat. Nedovedu si představit, že by místnost byla plně obsazená a válelo se nás tam zpocených víc. Nepomáhal ani ventilátor, který jsem si nechala přivézt. Nemocnice určitě nemůže za počasí, ale je škoda, že v oknech nejsou alespoň žaluzie, nebo rolety, které by se daly stáhnout. Když k tomuhle přistupuje fakt, že dveře od porodního sálu jsou stabilně otevřené a celé oddělení poslouchá křik rodiček na porodním sále, je to velice nepříjemné. Na mně coby prvorodičku, která měla porod ještě před sebou, to mělo vyloženě destruktivní účinky. Abych pravdu řekla, vadilo mi, že to musím poslouchat a později mi vadilo, že i mě slyší nejspíš celé oddělení. Zkoušela jsem to říct jedné z lékařek. Odpovědí mi bylo zdvižené obočí a odpověď, že každý porod přeci není tak dramatický. Podle mého si ale zanaříká většina rodiček ne-li každá. Navíc, proč by žena, která na svět přivádí dítě, neměla mít pocit, že má klid a soukromí. Vím, že personál denně pracuje s bolestí rodiček a že měl díky již uvedené rekonstrukci ztíženou práci, ale tahle otupělost mi opravdu hodně vadila. Chtělo to jen maličkost – dveře se snad dají zavírat, ne? Vůbec nechápu, jak si někdo může myslet, že v takovém prostředí by se mi mohl krevní tlak upravit. Když Vám pak doktor řekne, že se máte vyhýbat stresu, je to úsměvné. Celé těhotenství jsem měla pohodové až právě na dobu hospitalizace ve slánské porodnici. A nerada na to vzpomínám.

Co se týče pokoje tzv. „čekanek“ pro přípravu k porodu, jsou dvoulůžkové, krásně, pohodlně a moderně zařízené. Zakopaný pes spočívá v tom, že se může stát, že tam žena nemá na první dobu porodní úplné soukromí. Tedy, že tam prožívá kontakce ještě jiná žena, tudíž tam s Vámi ani nemůže být partner. A mezi pokojem a porodním sálem je tenká stěna ze sádrokartonu. To znamená, že vedle probíhající porod slyšíte stejně, jako by probíhal vedle Vás. Ta paní, která byla na čekankách se mnou a rodila o den dřív, tam křičela hodinu a půl. Vím a věděla jsem, že porod bolí, ale byla to hororová zkušenost. A protože žádná z nás neví, co ji čeká, veškerý stres to znásobuje. Myslela jsem si, že důstojnost a soukromí pacienta se respektuje. A že porodnice nemusí být domem hrůzy, ale to jsem byla hodně naivní.

Co se týče porodu, ten můj skutečně dramatický nebyl, bolel asi normálně a trval devatenáct hodin. Jen je mi líto, že byl vyvolávaný a že jsem neměla možnost přivést své dítě na svět přirozeně. Podle mého to vyvolávání nebylo nutné a celé to bylo uspěchané. Tento názor jsem si vytvořila proto, že jsem neměla (kromě stresu) potíže, dítě bylo správně otočené, hezky rostlo a monitory byly v pořádku. Někdo může poznamenat, že jsem se měla ozvat, ale ono to rozhodování v našich porodnicích není až tak úplně svobodné. Nikdy nezapomenu na ubohé chování toho doktora, který mě 11.9.2015 ráno přijímal do nemocnice. Na to, jak se choval po mém odmítnutí vyvolávání porodu. Jeho jméno jsem už raději zapomněla. Když beru v úvahu vztah pacient – lékař, přijde mi to stejné jako v jiných službách. Kdyby se svého času takto choval někdo z mých podřízených, dostal by okamžitou výpověď. Čili - jeden doktor se do Vás pustí, že chcete, aby Vám umřelo dítě, a druhý Vás straší tak dlouho, až kapitulujete a podepíšete, co je potřeba. Během porodu a bezprostředně po něm mi to nedocházelo, ale s odstupem času mám pocit nepěkné šarády a děsný vztek. Nic už s tím sice neudělám, jen mi došlo, že díky prodloužení přestavby, která se ještě rozšířila na další pokoje a prostory, bych ve Slaném z kapacitních důvodů rodit v termínu nemohla a musela bych jinam. Myslím, že už po první hospitalizaci jsem se měla rozhodnout, odmítnout další péči ve Slaném a najít si jinou porodnici. Protože jsem byla poslušný pacient, nechala jsem si zkazit poslední měsíc těhotenství i porod. A mám osobní závazek, že v dalším těhotenství bude úplně všechno jinak a už se nenechám do ničeho natlačit.

Nechci být ale jen negativní. K sestřičkám a porodním asistentkám nemůžu říct vůbec nic špatného. Všechny jsou milé, pracovité a ochotné. Obzvlášť bych chtěla vyzvednout šikovnost a ochotu sl. Teimerové, paní Horové a dalších, ale už si nevzpomenu bohužel na jména. Všechny byly skvělé. Totéž sestřičky na dětském. Mezi lékaři tedy sice byla minimálně jedna výjimka, ale se zbytkem se dalo normálně komunikovat. A také chválím ostatní personál, který se o nás staral.

Co se týče jídla, je ho víc než dost a kdo říká, že ne, nemluví pravdu. Sice doma jím jinak a jím jiné věci, ale kdo by čekal od nemocnice, že bude vařit jako v Hiltonu, je blázen. Jídla je tedy dost a ve všedních dnech výběr ze dvou jídel. Nikdy jsem něco takového v nemocnici neviděla. A jídlo bylo chutně uvařené, dobře ochucené.

Takže to jsou moje poznatky ke slánské porodnici. Je možné, že po přestavbě bude porodnice nová a krásná a všechny mnou popisované šlendriány zmizí, ale já vím, že se tam už nechci vrátit a že v případném dalším těhotenství tam možná absolvuji jen prvotrimestriální screening. Pokud vůbec, protože i ten dělají jinde. Jen doufám, že najdu zařízení, které respektuje soukromí a klid těhotných a rodiček a kde se budu opravdu cítit dobře.
0 poděkování
klami
3. pro 2014

Císař ve Slaném

Na doktory v porodnici ve Slaném si nemůžu v nejmenším stěžovat. Se sestrami na dětském oddělení už je to horší.

Kubík přišel na svět plánovaným císařem kvůli PKP. Po opearci jsme si museli poprosit, jestli by nám miminko půjčili. Zkoušeli jsme přisátí, neměla jsem mléko, sestra z toho dělala strašnou katastrofu a že se Kubík neumí přisát a že to bude špatný a že takhle to nepůjde. V tu chvíli jsem si z jejich řečí ještě dělala legraci, ale když i druhý den jsem měla prsa prázdná a Kubík při pokusech o přisátí jen plakal, tak už mi do smíchu moc nebylo.

Zkoušela jsem ho citlivě navádět, ale pak do pokoje vtrhla sestra a jestli už pije se ptala. Ani nečekala na odpověď, vzala Kubovu hlavičku do dlaně a začala s ní kroutit k bradavce, kterou chytla druhou rukou. Přesněji řečeno nehty druhé ruky. Kuba začal histericky řvát a od té doby nechtěl prso ani vidět. Kamarádka mi přinesla homeopatika, díky nim se mi prsa nalila čtvrtý den. Jenže Kuba nechtěl pít a nechtěl se přisát, takže prsa začala tvrdnout. Odsávačku jsem přibalenou v kufru neměla, netušila jsem, že ji budu potřebovat. Sestra mi kvůli tomu div nevynadala a přinesla mi jakýsi odměrný válec, kterým jsem to zkoušela tahat ve sprše. Ani jsem nevěděla jak, nikdo mi nic neřekl. Při vizitě doktorka zjistila, že mám prsa horká a tvrdá a řekla, že mi pošle sestru. Sestra přilítla a co jakože mám s těma prsama a že ona mi je teda odsávat nebude jestli si myslím. Tak jsem trávila čas ve sprše, když byl u mě manžel, aby hlídal malého. Já se nahřívala a odsávala.

Navíc tam byl přísnej režim. Ráno nakrmit miminka, odvézt na dětskou vizitu, umýt se, jít na snídani a do určité hodiny být připravená na posteli s vyhrnutou košilí na vizitu. Vzhledem k mým problémům s kojením jsem snídani vůbec nestíhala. Prala jsem se s Kubou, aby alespoň něco málo vypil nebo se aspoň pokusil (mléka stejně moc nebylo), pak jsem ho odvezla k sestrám, hupla do sprchy a šla na snídani. Jenže tam už bylo všechno sklizené. Tak jsem běžela do pokoje, abych se připravila na postel. Jedna sestra mi vynadala, že jsem měla kojící podprsenku, že mám být připravená bez ní. Druhá sestra na vizitě mi zas vynadala, proč nemám kojící podprsenku, že si jí mam pořídit. V porodnici jsem byla od pondělí do neděle. V neděli jsem jela domů totálně psychicky rozhozená, ubrečená. Všechno to vygradovalo cca po dvou měsících laktační psychozou.

Za mě porodnice skvělá, ale po porodu totální katastrofa.
0 poděkování
joopy
5. čer 2014

Skvělá porodnice

V lednu 2012 jsem zde porodila svého syna Ondráška. Porod probíhal lehce a to také hlavně díky porodním asistenkám :-) Moc jim děkuji za podporu (rodila jsem zrovna když se měnily směny).

Potom následná péče a přístup personálu je prostě bezkonkurenční. Skvělé sestry, doktoři a personál.

Mohu jen a jen doporučit. Druhé dítko, které je na cestě, budu určitě rodit tam :-)
0 poděkování
zezizu
1. led 2014

Porodnice, která dle mého nemá konkurenci :-)

Ve Slaném jsem rodila v únoru 2013. Připadala jsem si tam jako v bavlnce. Všichni jsou tam profesionálové na svém místě! Dokonce bych řekla, že zástupkyně primáře Mudr. Matoušková, doktorka Paurová, PA Kopolovicova a Benešova jsou dokonce bohyně :-)

Veškerý personal je profesionální! Uklízečky ochotné a milé, jídlo chutné.
Byla jsem tam i na předporodnim kurzu s manželem a na 3D utz.

Porod jsem měla vyvolávaný, od 1.kontrakce jsem porodila za 2,5hodiny a stále za mnou chodila dr ne PA. Jediné, co mi vadilo, že hekárna je dvoulůžková a kvůli paní, která tam byla se mnou, tam se mnou nemohl být manžel, aby měla soukromí ta paní, tak mohl přijet až k samotnému porodu :-( ale to je jediná negace.

Slaný doporučuji!
0 poděkování
anyzka
6. pro 2013

Výborná porodnice

Slánská porodnice( i gynekologie) naprostá 1*. Příjemný personál, od uklízeček, ošetřovatelek, přes pána v bufetu až po pana primáře.

Zástupkyně p.primáře, MUDr. Matoušková je jednoznačně špička ve svém oboru. Na gynekologii jsem ležela v říjnu 2012 na operaci a pak i několik týdnů během těhotenství a byla jsem uchvácená lidskostí a zároveň profesionalitou veškerého personálu. To samé platí i pro porodnici, kdykoli se na ně člověk může s čímkoli obrátit.

Nikdy bych nevěřila, že se budu u porodu cítit tak přijemně, jako jsem se cítila. Rodila jsem dlouhých 23 hodin a když mi PA, která se mnou byla na sále, oznámila, že za dvě hodiny se střídají směny a že pokud do té doby neporodím, ona nepůjde domů a zůstane až dokonce, protože když už se mnou byla celou dobu, nenechá mě chvilku před koncem někomu jinému, byla jsem naprosto uchvácená. Naštěstí jsem to stihla a ona mohla jít domů, kde měla naplánovanou návštěvu :-D
Myslím, že toto mluví za vše.

Ještě jen doplním, že starostlivost dr. Matouškové během mého těhotenství byla abnormální. Ačkoliv jsem měla několikrát pocit, že už jí musím otravovat, ona vždy poradila, prohlédla, udělala UTZ, vysvětlila a to vše s úsměvem na rtech.

Už se těším na další těhotenství a porod a že opět budu setkávat s tímto převelice příjemným personálem.
Všem patří veliké díky!!!!
Kristýna
1 poděkování
marketkab
6. pro 2013

Pro další miminko jedině do Slaného

3. července 2013 jsem ve slánské porodnici porodila syna Toníčka. Během těhotenství jsem tam absolvovala i všechna vyšetření a kurz pro těhotné. Nenajdu asi věc, na kterou bych si mohla postěžovat. Přístup veškerého lékařského i nelékařského personálu je naprosto profesionální a zároveň úžasně lidský, což jsem jako prvorodička, která neví, co ji čeká, velmi ocenila.

Slanskou porodnici mohu upřímně všem doporučit.
1 poděkování
mimiveru
31. črc 2013

Porodnice Slaný

Já rodila ve Slaném a můžu říci, že lépe jsem si vybrat nemohla... Personál byl úžasný, rychlost, znalost, ochota pomoci. Jak zdravotní sestry z porodnice, tak dětské sestry z dětského oddělení. Porod proběhl s menším krvácením, které MUDr. Matoušková zvládla bravurně, 2 hodiny po porodu jsem se cítila skvěle :-) Porodní asistentky také super, dokonce se za mnou byla jedna druhý den podívat. Byla jsem zde od neděle do čtvrtka, mimi dostávalo každý den nový obleček, zavinovačku i látkové plínky, všude čisto, jídlo skvělé (nejsem vybíravá :-p ), takže Slánskou porodnici jen a jen doporučuji!!!!!
3 poděkování