Někdy netrpělivě čekáme na moment, kdy náš drobeček usne, abychom si mohly konečně oddychnout, uklidit, anebo si prostě přilehnout a usnout s ním 😉 Ne vždy to ale jde tak lehce a rychle, jak bychom si přály. A jak probíhá uspávání u vás?
A) Dítko uložím a usne samo.
B) Když usíná, musí být někdo s ním.
C) Uspávání probíhá bez problémů.
Za vaše odpovědi nebo tipy na usínací rituály vám pošleme tři srdíčka ❤️
B, vždy musím být já,u mazlit.. teď po narození miminka je to o to zazivnejsi 🙂
B. . . je to mazel rozmazel a citlivka citliva
Za B. Můj syn (2,5r) usíná zásadně se mnou a já si to užívám, protože malej bude už jen chvilku. Leží v postýlce, chce hladit po zádech a za chvilku usne.
kombinace A+B+C 😀
Bud ja nebo manzel jdeme spat s dcerou, tulime se, rikame pohadky, hladime po zadickach 🙂 Jak usne, mame cas na sebe.
B a běda, když se vzdálím 😉
B usina s hlavou polozenou na me🤷♀️
A ale občas protestuje 😉
U nás B
B je správně! 😊
B musí být u mě přitulená 😍
U nás taky A a doufám že u druhej prcek bude stejný. Když mě potřebuje, přijde se pomazlit ❤️
A...🙂 A jsem ráda, že už je tak naučená 🙂
A.. 🙏❤
B + hodina vztekani, řvaní, kopání. Pořád čekám kdy se to zlomí (9mesicu).
B a musím být u něj já
Asi A. Přečteme si v obýváku pohádku a potom jdou každý do svého pokoje, jde je uložím, zámuchlam do peřiny ( syn jako krokodýl, dcera jako mořská panna) dám jim pusinku a odcházím. Během 5 minut se jdou nutne vyčůrat a napít a pak nám ještě něco tajného sdělit a potom usnou 🤣
B, a trvá to hodiny a hodiny :(
No nejstarsi usina sama,pokud ma manzel nocni hupne ke me do pelechu,Vojta s tim proste nekdo musi bejt a povidat si snim jinak neusne,s stale se ve 2,5 letech v noci budi....A nejmladsi sestinedelni ten usina u prsa 🙂
Po obědě uspáváme jinak by už nespal a odpoledne by byl protivný, večer přečteme pohádku nebo zazpíváme písničku ( já nebo tatínek ), pomazlime, pusinku a odcházíme. Asi dvakrát vyběhnou s něčím důležitým a pak už usínají.
A - u dcery i dvojčat
B - nekdy je to opravdu zdlouhavy proces 😏
Od narození obě děti jedině B! Starsi dcerka ma jiz 10 let, ale sama usina nekdy od 5 let, kdy stacila rict pohadka a u ni usla 😊Teď 16 měsíční syn... Někdy stačí 5min a někdy i 45min...ano, někdy si říkám, že proč není naučený na položení do postýlky...pusinka, pohlazení, pomazleni a spinkat...Ale to přituleni, které nebude trvat xy let mám ráda ❤
U nasich vetsich je to A.jinak u te nejmensi je to usinani jeste u kojeni takze vetsinou ji pak presunu do postylky a spi
Za B,musí usinat s někým,jinak neusne,takhle je tuhy do 10 minut 😉
B, ale i tak ma ted obdobi, kdy ji usinani trva minimalne pul hodiny, zacala spat na brisku a najit tu extra spravnou polohu je orisek 😅
U nás svým způsobem A, B i C...Protože bydlím sama s dětmi v menším bytě, kluci mají svůj společný pokojíček a já s malou (2 roky) spím v obýváku. Takže malou uložím v obýváku do postýlky, zhasnu, nechám zapnutou televizi a malá si v postýlce chvíli povídá, nebo s něčím hraje a pak usne, většinou jsem v obýváku s ní, koukám na televizi, nebo jsem u PC a někdy z obýváku i odejdu vedle a něco dělám a malá prostě takto sama usne. Jestli se zadaří sehnat větší byt, bude mít též svůj pokojíček, jako kluci. Po obědě jí jen uložím do postýlky a jdu vedle, to usíná úplně sama.
B 😙
U nas je to za A uz od malinka.
Od narození jednoduse A, od 2,5 let je dcera mazlivejsi a nechce usinat sama, takze u nas ted B
Do nedávna A, teď už pár týdnů B a já pořád doufám, že se to vrátí zpět...😅
A) uložim do postylky..chvilku dela blbiny a za chvilku spí 🙂 ( snad jsem to ted nezakrikla) 🙂 🙂
B) a bohuzel posledni dobou uz od ni nemuzu odejit,pohnu se o milimetr a hned je vzhuru,takze lezet vzdy x hodin nehnute v jedne poloze....je to ted narocne
A... tak to zlaticko 🙂😍😍😍
A- občas keď má náladu 🙂 no v poslednej dobe je to skôr B ❤️
A, usíná sama i když občas si trošku popláče
My jsme se nenašli ani v jedné odpovědi. Když má náš Vojtíšek ložiska ekzému, je neklidný a k usínání potřebuje někoho k sobě. Když jsou zrovna dny, kdy ho ekzém netrápí a nevědí, usíná sám.
A - usina vždy sam v pokojicku 🙂
Nase mala ma 3 3/4,odvedu ji do postylky,pustim bily sum,hvezdicky.Chvilku hladim zadicka,chvilku brisko,pak drzim chvilku za ruku,dam pusinku,reknu dobrou noc a odchazim.Pokud zustanu,zacne se vybavovat,a neusne,nakonec si zacne vymyslet ze chce to ci ono,pokud odejdu usina do 10min..Mame ekzem na obliceji a klidny spanek tedy opravdu nema,nekdy ma i rymu a to uz vubec neni klidny spanek.V dobe rymi mame ekzem horsi a v zime tez.Leckdy vypada jako rajce.
Za a u obou dětí, po koupání dostanou mlíčko, lehnou do postele a postýlky dostanou pusu na celicko, popreji ji dobrou noc a odcházím.
A) Takže začnu od začátku, když byl Williamek miminko měl postýlku u nas v ložnici usinani byl horor každého večera.. museli jsme ho uspavat na rukou u prsa a stejně, když směr odložili do postýlky tak den vzbudil... v noci den budil každé dvě hodinky, já s tatínkem sme byly jako chodici mumie a to celých 11 mesicu 🤦♀️ Od 11 měsíce sme ho dali vedle do jeho pokojicku... a začlo nam takzvané osvobození 🙏 Začal spinkat, spinkat celou noc!!!! Ted je Williamkovi 19 mesicu, vždy se napapa jak po obede tak po večeři a jde do hajan... prebalime, zatahneme rolety, vypneme pohadku(samozřejmě všechno děláme společně). vezmu ho do ruky a řeknu mu "miláčku, jdeme hají?" On ukáže na pití ať mu podám a potom ukaze na postýlku... položíme ho, dáme mu pusinku a odchazime. Malej usina během 5-10 minut... takže naše přítomnost není zapotřebí, nepláče a jen si dopije pití a usne 🙂
A)
B 🙂 Ale uspávání netrvá dlouho. Stačí si k ní přilehnout, a když usne, přenáším do postýlky. Momentálně ji trápí zoubky, takže v noci pláče a bereme si ji do postele. Je pravda, že kolikrát si ji tam beru i záměrně, protože se mi s ní hezky spí, když se přitulí a tak sladce odfukuje ❤
C 🙂 čteme pohádku a pak sami v klidu usínají 🙂

A