Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

  Výsledky vyhledávání pro slovo #femibion

  Zruš hledání
  hanica83AMBASADORKA
  11. srp 2020    Čtené 557x

  Tipy na výlety s dětmi po Česku

  Krásné, sluncem zalité úterý. Léto je v plném proudu a spolu s ním i #leto_s_ambasadorkami 

  Už jsme tu měli několik krásných článků, ve kterých jste se mohli inspirovat nebo třeba kouzelně zavzpomínat. Mě osobně se tentokrát články líbí opravdu moc – každý přináší něco jiného a přitom je jedno spojuje – za mě to nejkrásnější z ročních období, léto.

  Protože naše rodina miluje cestování, výlety a objevování nových míst, můj článek vám dnes přináší pár tipů, kam byste se mohli během léta (ale určitě i mimo něj) podívat. A když jsme na Modrém koníkovi, tak jsou to místa, kde si to zaručeně užijí hlavně děti (všude je to ale super pro celou rodinu). S ohledem na momentální situaci a také s ohledem na to, že co máme děti, vyrážíme spíše na kratší výlety tady u nás, jsou všechna místa z Česka. Protože i tady je opravdu krásně.

  Než jsem měla děti, vyhledávala jsem spíš místa, kde to pro děti úplně zařízené nebylo 😀 Teď hledáme pravý opak a tak vím, že ne vždy je snadné najít to, co hledáme. Mám pro vás proto pár osobně vyzkoušených míst, kde to děti budou milovat. Pojala jsem to tak, abyste tu našli tipy z různých částí té naší krásné zemičky a abyste mohli vybírat z výletů na jeden, ale i více dní.

  Když tak na to koukám, jako bezdětní máme procestovanou téměř celou republiku, ale jako rodičům nám toho ještě spousta chybí. Nejvíce jsme toho ve třech (případně ve čtyřech) navštívili tuším v jihomoravském kraji, tak začnu právě tu.

  1. Jihomoravský kraj

  Tohle je naprostá bomba! Kdo má doma milovníky vláčků, tady budou v sedmém nebi. I já jsem byla 🙂 Ve Vracově u Kyjova se v roce 2007 rozhodl jeden milovník vlaků na své zahradě postavit kousek tratě i s funkční lokomotivou a poté, co se mu to povedlo, začal své úžasné dílo rozšiřovat. Koupil pozemky od sousedů a dnes zde najdete dokonalou zmenšeninu nástupiště, tří vláčků (které nerozeznáte od skutečných), kolejiště se semafory a vším ostatním. 

  V areálu najdete také občerstvení a spoustu atrakcí pro děti. Prostě dětský ráj. Jen pozor, mají otevřeno pouze pár dní v roce – uvedeno na webu!

   Pokud byste se chtěli na jižní moravu vydat na pár dní s dětmi, všema deseti                    doporučuju ubytování právě tady. Super prostorné, čisté apartmány s terasou a        hlavně – zahrada s úžasným vyžitím pro děti! (koukala jsem, že od r.2018 co jsme tam byli my, navíc přibyl i bazén!)

  • 10km odtud je ZOO Hodonín (https://www.zoo-hodonin.cz/ )– je to spíš menší ZOO, nám zrovna celá návštěva propršela, ale moc se nám líbila.
  • Jen 7km je vzdálené kouzelné místo - Bylinkový ráj Sonnentor Čejkovice (https://www.sonnentor.com/cs-cz ). Zde není nějaké extra velké vyžití pro děti, ale i tak si myslím, že rozhodně stojí za návštěvu – Dominek si poseděl nadšeně v traktoru,pohoupal se v houpačce a já zase nakoupila v úžasné firemní prodejně (doporučuju stanovit si nějakou maximální částku na útratu 😀) Je to strašně krásné a pozitivní místo, kde se v bio kvalitě pěstuje neskutečné množství bylinek a koření. Můžete posedět v čajovém salonu s kavárnou, vylézt na slunečnou terasu s vyhlídkou do okolních vinic nebo prozkoumat jejich bylinkovou zahradu.
  • Kde naopak je úžasné vyžití pro děti je 25km vzdálený Bukovanský Mlýn ( https://www.bukovansky-mlyn.cz ) - dá se zde i ubytovat, to nemáme osobně vyzkoušeno, ale chystáme se 🙂 . Je tu úžasná Mlynářská restaurace kde skvěle vaří, nechybí dětský koutek ani venkovní posezení s dětským hřištěm. 

  Dále je tu taková kontaktní minizoo - několik výběhů s domácími zvířaty (králíci, kozy, ovce, koně…). Pokud máte malého milovníka koní, určitě si zkuste předem domluvit i projížďku – Dominek tehdy neměl ani dva roky a byl naprosto nadšený. 

  V areálu je minigolf (od 3 let), lukostřelba (od 5ti let), mlynářská stezka bosou nohou a pro ubytované i bazén. Za mě velká spokojenost a po všech stránkách můžu vřele doporučit.

    Náš další výlet směřoval do Blanska, kde jsme se ubytovali na tomto krásném místě.         Uvnitř i venku skvěle vybaveno pro pobyt s dětmi, krásné čisté pokoje, skvělé jídlo i           wellness. Krásné okolí s dětským hřištěm a ohrady se zvířátky (ovce, lamy…)

  • Macocha – je odtud vzdálená pouze 12km. Největším zážitkem je určitě jízda vláčkem k lanovce a pak samotná lanovka. 
  • Vláček jezdí od hotelu Skalní mlýn, od které je kousíček také pěkný Dům přírody Moravského krasu, kde je spousta krásného vyžití pro děti. Propast jako takovou Dominek ještě moc neocenil, takže Punkevní jeskyně jsme si nechali až na příště 🙂
  • Brněnská přehrada (https://www.brnenskaprehrada.cz/p_dnes.html

   Na pěkný celodenní výlet jsme se vydali na brněnskou přehradu. Největším zážitkem byla plavba parníkem až k hradu Veveří. Vystoupit se dá na různých zastávkách, na některých jsou vybudované pláže ke koupání, dětská hřiště (velké hřiště např. na zastávce Rokle) apod. Celkem je zastávek deset (koupit si ale můžete plavbu třeba jen na druhou, třetí…zastávku).

  Dá se půjčit i šlapadlo nebo elektroloď, což můžu vřele doporučit. 

  Pod přehradní hrází se nachází brněnská ZOO, tu jsme už ale za jeden den nestihli.

  Tady sme byli tuším už 3x a určitě zase pojedeme. Kdo má doma milovníka dinosaurů, návštěva je vlastně nutnost 🙂 (nebo využít jiného DinoParku – Ostrava,  Liberec, Praha, Plzeň). My byli jen v tom vyškovském a moc se nám líbí propojenost se ZOO zaměřeným na domestikovaná zvířata. Je tu ale např. i krásný výběh s našimi oblíbenými klokany nebo pěkná expozice Pod hladinou . 

  Do DinoParku se dá dostat pouze ze ZOO Parku speciálním vláčkem, což už je samo o sobě pěkný zážitek.

  2. Zlínský kraj

  Zde sme byli taky několikrát a za mě je to moc pěkná ZOO. Vždy se tu kocháme slony a lachtany, které u nás v olomoucké ZOO nemáme. 

  Velmi atraktivní je taky Zátoka rejnoků, kde si můžete rejnoky nakrmit i pohladit. 

  Příjemná je procházka japonskou zahradou Mu-Shin, kterou najdete v části ZOO zvané Asie, stejně jako např. nepálské modlitební zvony. Kromě části Asie jsou tu ještě Afrika, Austrálie a Amerika (zde stojí za zmínku Tropická hala, kde se zvířata pohybují volně). Je tu možnost navštívit také zámek Lešná, my ho ale zatím nikdy nenavštívili.

  • Kroměříž

  Krásné historické město, které má přezdívku Hanácké Athény. Je tu zámek, ale my jsme toto město navštívili kvůli krásným zahradám. Jsou tu dvě – Květná a Podzámecká. Jelikož jsme tu byli pouze na jednodenním výletě, stihli jsme jen jednu z nich – hlavně s ohledem na Dominka jsem zvolila Podzámeckou a byli jsme nadšení (zahrada je památkou světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO). Hned u vstupu je pěkný ZOO koutek, kousek dál se můžete na prostranství pod zámkem občerstvit a posedět v přítomnosti pávů 🙂

   Pro děti je u posezení pískoviště s hračkami. Kousek odtud vyjíždí vyhlídkový vláček, který moc doporučuji.

   Areál zahrady je velký a vláček vás proveze po nejhezčích a nejzajímavějších částech. Pro děti je to velký zážitek a vy se můžete pokochat vzácnými rostlinami,  potůčky a rybníky, romantickými stavbami i sochařskou výzdobou a navíc s odborným výkladem. My jsme měli štěstí na skvělou průvodkyni a výklad byl opravdu strašně zajímavý, bavilo to dokonce i tehdy dvouletého syna (paní si ho vzala k sobě do předu a dokonce se ho ptala co by ho ještě zajímalo a tak 🙂 )

  3. Olomoucký kraj

  Úžasné vyžití pro děti všech věkových skupin na celý den! Byli jsme tu několikrát a naposledy zrovna včera 🙂 Najdete tu např. Kamzíkovu stezku v korunách stromů (od 3 let, do 7 let s doprovodem dospělého) - unikátní systém prolézaček a lanového bludiště se skluzavkou  ve výšce 13 metrů nad zemí. 

  Další atrakcí je bobová dráha (tu jsem třeba včera zkusila poprvé i já a paráda 🙂 ) – dvoumístné boby sviští až 40km/hod a vy se můžete kochat krásnou přírodou kolem sebe. Kdo se bojí jako já, může si to klidně přibrzdit (pokud ovšem spolujezdec neřve – „mamiii neee, jeď šusem jako táta“ 😀 ). Milovníci koní se tu mohou dopřát projížďku na koních, najdete tu bungee trampolíny a spoustu jiného. Hodně času můžete strávit v dětském parku skřítka Hrubíka, kde najdete vodní brouzdaliště s různými mlýnky a stavidly (odtud nemůžeme Dominka dostat), dračí hřiště nabízí aktivity s pískem a spoustu prolézaček plus podzemní bludiště. 

  Hned vedle je minigolf. Ještě je tu cca 1km dlouhá naučná Hrubíkova stezka pro děti se sedmi zastaveními, tu jsme ale zatím nestihli (a jelikož není vhodná pro kočárky, ještě si na ni chvíli počkáme). Je tu několik možností občerstvení, za nás doporučuji jídlo v hotelu Hluboký dvůr – skvělý hamburger a borůvkové knedlíky. Při posezení na zahrádce děti (a nejen je) určitě okouzlí velké „akvárium“ s velkými rybami. Je zde i možnost ubytování jak v hotelu, tak v pěkných chatkách s terasou.

  My jsme navštívili v zimě, ale chystáme se ještě v létě, protože zde nabízí nejen 600m2 úžasných vnitřních expozic, ale také velké venkovní přírodní hřiště s vodními prvky. Vyžití je tu opravdu pro všechny věkové kategorie a je tu krásně. Můžete tu ochutnat regionální speciality a koupit si z nich něco i s sobou (káva, sirupy…). Platí se do prasátka zlaťáky, které si vyměníte při vstupu 🙂

  Podstatou tohoto statku je chov krav, které si tu můžete pěkně zblízka prohlédnout a zároveň si o nich spoustu zajímavého přečíst na informačních cedulích. Je tu spousta vyžití pro děti (maketa krávy kde si děti zkouší dojení – z vemínka teče voda, kterou si tam sami lijí), dvě velké skluzavky, plno dětských traktůrků, koleček, lopat a spoustu jiného. 

  Součástí statku je i prodejna produktů z místního mléka, top je asi místní zmrzlina. Je tu i výběh s kozami, ovcemi a králíky. Přes cestu je dětské hřiště, trampolína a stezka naboso.

  • Zlatá farma Štětovice

  Velmi podobné jako Doubravský dvůr – kravičky, kozy, navíc ještě prasátka, dětské hřiště i prodejna produktů z místního mléka.

  Pokud milujete levanduli, můžu jen doporučit. My tu byli vloni na levandulovém festivalu, kdy tu bylo plno dobrot z levandule (levandulová zmrzlina, levandulové pivo a mnoho dalšího), dál plno úžasných regionálních produktů, spousta aktivit pro děti a k večeru začal festival kapel. Byl to velmi příjemně strávený den.

  Vzhledem k tomu, že to je ZOO, kterou máme nejblíže, byli jsme tu už mockrát. Moc se nám tu líbí – je tu krásný výběh, kde můžete chodit mezi klokany, Oblíbená jsou i mořská akvária se žraloky a vším ostatním, které jsou v pavilonu šelem, podobně tak i pavilon s volně poletujícími netopýry. A rozhodně si na návštěvu vyčleňte celý den, protože součástí areálu ZOO je nádherné lanové centrum Laňáček, odkud děti nebudete moct dostat. Za to vám ručím 🙂 

  V ZOO je spoustu možností k občerstvení, pokud se však chcete opravdu dobře najíst, doporučuju restauraci Archa (u východu ze ZOO). Pokud byste ZOO navštívili v zimě, je návštěva této restaurace opravdový zážitek díky obrovskému krbu umístěnému uprostřed této nádherné dřevěné stavby.

  Kousek od Zábřeha je tenhle příjemný areál, kde najdete mnoho aktivit pro děti. Já k němu mám velmi specifický vztah, protože jsem tu strávila spoustu prázdnin pod stanem jako dítě. Prvně jsem tu byla s tátou tuším ještě s nočníkem 🙂 Už je toho tady spousta jinak, ale kouzlo to má pořád. Já se např. málem neubránila slzám, když jsem Dominka posadila do takové té prastaré kovové lodičky – houpačky, ve které jsem strávila hodiny a hodiny, když jsem byla v jeho věku. 

  Najdete tu přehradu (bohužel často znečištěnou sinicemi), minigolf, několik dětských hřišť i restauraci s pěkným dětským koutkem.

  Krásný hrad, který určitě stojí za návštěvu. V okolí hradu je pěkné dětské hřiště, minikáry a spoustu dalšího. Během srpna zde tradičně probíhá úžasná akce Balóny nad hradem, kdy si zde můžete přijet prohlédnout desítky horkovzdušných balónů. Po setmění se můžete pokochat světelnou show. 

  Jen je potřeba obrnit nervy, protože tu bývá neskutečně moc lidí. Ale je to fakt krása!

  4. Středočeský kraj

  Naprosto nádherné místo, ideální pro rodiny s dětmi. Strávili jsme tu pouze jeden den, protože byly zrovna všechny pokoje obsazené, ale určitě se sem vypravíme na delší pobyt. Dokonalé vyžití pro děti (ani se nebudu rozepisovat, protože by to bylo tak na další dvě strany), skvělá restaurace s úžasným jídlem, nádherné prostředí… prostě ráj na zemi. Sem jednoduše musíte.

  Určitě nemusím psát nic moc konkrétního 🙂 My jsme tuto pro nás vzdálenou ZOO navštívili poprvé ve třech, když jsem jela na školení #femibion , když jsem vyhrála konkurz na ambasadorku 🙂 Je to moc krásná ZOO, kde nás asi nejvíce uchvátili lední medvědi a herní zóna pro děti - rezervace Bororo. Až sem pojedeme příště – ve čtyřech – ráda bych naplánovala cestu do ZOO parníkem.

  Mohla bych pokračovat dál a dál, ale pochybuju, že by to ještě někdo četl 😀 Je ještě spousta míst, co se v brzké době chystáme navštívit – např. park Mirakulum, miniatury Bohemium a přírodní park Prelát v Mariánských lázních, Království lesa na Lipně, resort Dolní Morava, Safari resort – Hluboká u Borovan a sousta dalšího. Snad bude čas i finance.

  Doufám, že jsem alespoň některým z vás pomohla odhalit pěkná místa, kam můžete vyrazit s dětmi a která jste neznali. Budu moc ráda, když se se mnou i s ostatními podělíte zase o své tipy v komentáři pod tímto článkem.

  Všem přeju příjemné letní dny plné krásných výletů a zážitků. Protože právě společné zážitky nás nejvíce spojují. A nezapomeňte  - dnes se soutěží u úžasné @kikina7 o báječné ceny, tak se nezapomeňte zapojit. Děkujeme za vaši přízeň!            

  modrykonik
  2. srp 2020    Čtené 274x

  Na letní vlně s Ambasadorkami: 14 dní soutěží, inspirace a letních tipů

  Sluneční paprsky nás šimrají na tváři a vzduchem se nese sladká vůně léta. To, že tento rok příliš nepřeje cestování, ještě neznamená, že si ho nemůžete užít naplno. Léto je v plném proudu! Vždyť dny plné nezapomenutelných vzpomínek a dlouhé teplé večery s přímořskou atmosférou si můžete užít i v pohodlí domova – na dobrodružný letní výlet vás totiž vezmou naše úžasné Ambasadorky! 

  A co vás čeká? Mnoho soutěží o krásné či praktické ceny, hodně tipů, triků či informací. Nahlédneme do dob minulých a zavzpomínáme si na nejkrásnější vzpomínky z dětství, nahlédneme také do budoucna a načneme téma cestovatelských snů. Ambasadorky vám přinesou tipy na výlety, baby friendly hotely, ale i na různé letní aktivity s dětmi. A jaký by to byl letní maratón bez chutných dobrot, ledových káv či letních drinků? V rámci dvoutýdenního programu letních aktivit vám Ambasadorky prozradí také různé chutné recepty. Tak co, milé dámy, přijímáte pozvání na tuto parádní letní jízdu? Tak sledujte od 3.8. do 19.8.2020 označení #leto_s_ambasadorkami 🙂

  Jak budou dny s Ambasadorkami probíhat?

  Každý den se můžete těšit na článek od jedné z Ambasadorek, který bude zaměřen na téma LETNÍ TIPY. Tento článek bude vždy provázet také soutěžní článek od jedné z nich. Výhry budou skutečně rozmanité a můžete se těšit nejen vy, ale na své si přijdou i vaše dětičky.

  Sledujte profily Ambasadorek @kikina7 @ivakalinova @petuliiik01 @vanea @mariegroth @mummy88 @apacheee @88petule @hanica83 @michaelllas @tratatundra a @kristinandbaby 🙂 Každý den bude tedy patřit jedné Ambasadorce, která uveřejní na svém profilu zajímavou soutěž.  Dobu, po kterou bude soutěž trvat si určí každá Ambasadorka sama (obvykle je ukončení soutěže do 23:59 hod. v den spuštění).  Podrobná pravidla vždy najdete přímo v soutěžním článku.

  Pro účast je potřeba splnit tři podmínky: 

  1. Dát like soutěžnímu článku.
  2. Odpovědět v komentáři na soutěžní otázku.
  3. Dát like letnímu článku ze stejného dne (ze stejného dne, ve kterém vyšla aktuální soutěž – pozor, článek bude u jiné Ambasadorky). 

  Startujeme v pondělí 3.8.

  Milé maminky, těhulky, ženy, zkuste každé ráno na chvíli zpomalit a najděte si chvíli pro sebe. Otevřete Modrého koníka, zapojte se do soutěže a přečtěte si jeden z mnoha zajímavých článků s letními tipy. Užívejte si léto naplno a nalaďte se na letní vlnu spolu s našimi Ambasadorkami. Ať je i toto léto plné krásných vzpomínek, spontánních dobrodružství či nezapomenutelných zážitků. Nechte se vtáhnout do víru letních radostí 🙂

  Nezapomenutelné léto dle vlastního gusta vám přejí Ambasadorky a Modrý koník!
  #zapfcreation #vileda #fisherprice #babydove #drbrowns #joie #femibion #dm #nestle #sunar #pepco #sterimar

  hanica83AMBASADORKA
  2. srp 2020    

  Krásnou slunečnou neděli 🌞

  Určitě už ste si všimli, že se něco chystá 😉
  Máme tu léto v plném proudu a od zítřka bude opět v plném proudu i soutěžení s ambasadorkami. Těšíte se?
  Děláme to hlavně proto, abychom vám udělali radost, tak doufám, že se nám to podaří.

  #leto_s_ambasadorkami
  #souteze
  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  30. črc 2020    

  Femibion 3 – novinka speciálně vyvinutá pro potřeby kojících maminek obsahuje mimo jiné na rozdíl od Femibionu 1 a Femibionu 2 vitamin A. Ten, jak jistě víte, udržuje zdravé oči a pomáhá uchovat zdravý zrak, což je důležité nejen pro maminku, ale i pro miminko (má ale i jiné důležité funkce).
  Proto mě teď, když je čím dál víc slunečných dní, napadá otázka – používáte sluneční brýle pro své děti? Ochrana očí kvalitními! slunečními brýlemi už v dětském věku totiž snižuje možné riziko problémů s očima v dospělosti či stáří.
  (My koupili první brýle pro Dominka letos – zvolili jsme kvalitní francouzké brýle značky Kietla).

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    17. črc 2020    

  V nedávném příspěvku #femibion jsem se věnovala železu.
  Je logické, že organismus ženy vyžaduje více železa, než organismus muže (menstruační krvácení, krevní ztráty během porodu…).
  Potřeba železa narůstá úměrně s postupujícím těhotenstvím (objem krve matky se v průběhu těhotenství zvětší až o 40 %), proto si můžete všimnout, že Femibion 2 (stejně jako Femibion 3) obsahuje více železa než Femibion 1. Ve třetím trimestru je dostatečný příjem železa navíc potřeba také k přípravě organismu na porod a následné šestinedělí.

  hanica83AMBASADORKA
  1. črc 2020    

  Tablety inovovaného Femibionu 1 i 2, stejně jako Femibionu 3 obsahují jako jednu z „novinek“ železo. Víte v čem je železo tak důležité?

  1. Přispívá k normální tvorbě červených krvinek a krevního barviva – hemoglobinu a tedy i k optimálnímu přenosu kyslíku krví ke tkáním a orgánům
  2. Přispívá ke snížení únavy a vyčerpání – podporuje normální energetický metabolismus
  3. Přispívá k normální funkci imunitního systému
  4. Podílí se na procesu dělení buněk (které v těhotenství probíhá ve zvýšené míře)

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    19. čer 2020    

  Jak už jsem několikrrát zmínila, novinka pro kojící maminky – Femibion 3, obsahuje na rozdíl od Femibionu 1 a Femibionu 2 vitamin A, který napomáhá mimo jiné zdravému zraku. Určitě jste už slyšely, že se těhotným ženám užívání doplňků stravy s vitaminem A nedoporučuje. Běžné a rozumné doplňování tohoto důležitého vitaminu ze stravy – mrkev, batáty… je ale zcela bezpečné (nedoporučuje se pouze konzumace jater, z důvodu velmi vysokého obsahu vitaminu A).
  Proto není vhodné užívat Femibion 3 v těhotenství namísto Femibionu 2. Pokud Vám však zbyl nějaký Femibion 2 a už kojíte, není v jeho doužívání žádný problém.

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    11. čer 2020    

  V minulém příspěvku jsem se zmínila o přítomnosti vitaminu D3 ve všech Femibionech.
  Víte, proč je vitamin D tak důležitý? Podílí se na vývoji imunity ( a když tu máme dobu koronavirovou, nedá mi to nezmínit, že dostatek vitaminu D se pojí s nižším výskytem onemocnění horních cest dýchacích, protože ovlivňuje jak vrozenou tak získanou imunitu - vlastně se dá říct, že imunitní systém kultivuje), dále vývoji kostí, svalů (svalový tonus), ale i CNS.
  Dostatek vitaminu D u těhotné ženy pomáhá bránit odvápnění jejího organismu. U dětí v období růstu se dává jeho nedostatek do souvislosti i s růstovými bolestmi. Dominek jimi teď třeba trpí dost často ☹ Takže vitamin D na základě konzultace s pediatričkou doplňujeme.

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  1. čer 2020    

  Femibion 1, 2 i 3 obsahují důležitý vitamin D3. Myslím, že je všeobecně známé, že hlavním zdrojem vitaminu D je sluneční záření a to až z 90 % (závisí ale na mnoha faktorech - na intenzitě UVB záření a na sklonu slunečních paprsků – tedy na zeměpisné šířce, ročním období, použití ochranných krémů…., ale i na množství cholesterolu v kůži, ze kterého se vitamin D právě díky UVB záření tvoří). Novorozenec je však odkázán na příjem vitaminu D pouze ze stravy, protože syntéza ze slunečního záření je nedostatečná (proto je také miminkům až do 1 roku věku doporučován vitamin D doplňovat pomocí kapiček). Je proto velmi důležité, aby maminka měla jeho dostatek nejen pro sebe, ale i pro mininko.

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    26. kvě 2020    

  Zatím nejvíc dotazů ohledně Femibionu mi přišlo na novinku – Femibion 3.

  Tady je tedy takové nejzákladnější shrnutí:
  - novinka přímo pro období kojení
  - byl vyvinut speciálně s ohledem na potřeby kojících matek
  - stejně jako u Femibion 2 jsou v balení tablety a tobolky (tobolky mají totožné složení jako inovovaný Femibion 2, v tabletách je oproti Femibionu 2 navíc cholin, vitamin A a vápník, naopak neobsahují hořčík)

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    26. dub 2020    

  Určitě jste zaznamenaly, že Femibion má inovované složení. Tady je hlavní shrnutí toho, co je nové:

  Femibion 1 nově obsahuje cholin, selen a železo.

  Femibion 2 má v inovované podobě v tabletách nově selen, zinek, železo a hořčík, v tobolkách pak lutein.

  Úplná novinka vyvinutá speciálně pro kojící maminky – Femibion 3 obsahuje oproti Femibionu 2 v tabletách navíc vitamin A, cholin a vápník, naopak v nich neobsahuje hořčík. Složení tobolek je s Femibionem 2 totožné.

  (Obrázek z www.vitalmix.cz)
  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  9. bře 2020    

  Omlouvám se, že jsem včera nezvládla popřát všem úžasným ženám tady na kobylce všechno nejlepší, ale náš život teď velice dobře vystihuje tahle fotka - stále v poklusu 😀
  I když mám dvě zlaté děti a úžasného manžela, toho času teď nějak nezbývá, nebo to prostě neumím zorganizovat. Tak snad to bude časem lepší a lepší.
  Každopádně Vám dodatečně přeju za sebe, za všechny tři moje chlapy i za #femibion všechno nejlepší! 😘

  hanica83AMBASADORKA
  11. únor 2020    

  Nová balení Femibionu mají pro přehlednější užívání označené jednotlivé tabletky (a tobolky) dny v týdnu. Už jste to zaznamenyly? A co na to říkáte?
  Mě to teda vyhovuje, protože jsem kolikrát přemýšlela, jestli už jsem si je vzala nebo ne.

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  3. únor 2020    

  Určitě jste zaznamenali, že se dřív prodávalo výhodné dvojbalení #femibion s Bi-oilem.
  O výhodách užívání Femibionu už snad ani nemusím psát (ale stejně zase napísu 🙂 ).
  Za mě určitě doporučuju i mazání bříška. Vyzkoušela jsem Bi-oil, který je myslím super, ale nakonec jsem se vrátila k Eucerinu, který jsem používala i celé první těhotenství. Už jedu páté balení 🙂
  Je jasné, že záleží na elasticitě kůže, je to i hodně geneticky podmíněno, ale mazáním můžete alespoň něco málo udělat samy. A já mám teda už druhé těhotenství slušnej balón a je vypnutej a hladkej jak dětská prdýlka 😉
  A co vy, mazaly jste? A pomohlo/nepomohlo?

  hanica83AMBASADORKA
  23. led 2020    

  Víte, že existují dva druhy nedostatku kyseliny listové/aktivních folátů? Za prvé jde o klasický – absolutní nedostatek, kdy do těla nepřijímáme dostatečné množství a za druhé existuje ještě tzv. relativní nedostatek, kdy v krvi nemáme dostatečnou hladinu folátů i přes to, že máme jejich dostatečný příjem ve stravě. Zde se pak jedná o poruchu jejich metabolismu, přičemž nejznámější a nejrozšířenější je MTHFR mutace, kterou trpí až 50% populace! V běžném životě se to nemusí nijak projevit, ovšem v těhotenství, kdy se potřeba kyseliny listové, vlastně aktivních folátů zvyšuje cca na trojnásobek, už problém nastat může. Jediným řešením je pak doplňovat aktivní foláty v podobě vhodného přípravku. A věřte, že jedničkou na trhu stále zůstává Femibion.

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    17. led 2020    

  Tak jdu ten poslední měsíc dopřát tomu našemu druhému miláčkovi nový Femibion 2, obohacený mimo jiné např. o cholin, železo nebo zinek.
  A koukám, jak je kromě složení vymazlená i nová krabička 🙂

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  9. led 2020    

  Ač druhorodička, rodit budu ve stejné porodnici, zase jsem si neodpustila předporodní kurzy. A za mě fakt super věc!
  Koukala jsem, kolik je nového, co už se třeba úplně běžně dělá, i když před těma 3,5 rokama to vůbec běžné nebylo (dotepání pupečníku, rutinní nástřih hráze...).
  Super taky je, že jsem dostala k vyplnění všechny papíry, co se jinak řeší až při příjmu, takže pak je jen odevzdáte a máte klid!
  Co vy a předporodní kurzy v porodnici?
  Chodily jste, mate v plánu?

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  28. pro 2019    

  Už jsme tu dlouho neměli #tehotenstvi_tyden_po_tydnu tak to jdu honem napravit.

  Jedenáctý a dvanáctý týden těhotenství (10tt + 0 – 10tt + 6 a 11tt + 0 – 11tt + 6 )

  Postupně se mění disproporce plodu – růst hlavičky se zpomaluje a růst tělíčka naopak zrychluje. Šikovný a zkušený gynekolog dokáže již v tomto období rozeznat pohlaví plodu, i když je to obtížné a s jistotou to dokáže určit ještě tak o měsíc později (u nás se tip z 11tt v obou případech povedl 🙂 ). Plod polyká plodovou vodu a ledviny začínají vylučovat první moč. Na drobounkých prstíčkách začínají růst nehtíčky. Délka plodu je kolem 6cm a váha cca 15g.
  Plně vyvinutá je již také placenta, která přebírá zásobování plodu kyslíkem i živinami.
  Dvanáctým týdnem také pomalu končí první trimestr, který je z pohledu vývoje plodu tím nejdůležitějším, ale také nejrizikovějším.

  #femibion

  modrykonik
  1. pro 2019    Čtené 758x

  Vánoční nadílka od Ambasadorek: 14 dní soutěží a inspirace

  Shánění dárků a stromečku, pečení cukroví, vánoční úklid... Takhle pro většinu z nás vypadá kolotoč, do kterého každé Vánoce nasedáme a nedá se z něj jen tak vystoupit. Na Modrém koníku si však můžete od těchto povinností chvíli odpočinout, inspirovat se recepty na cukroví, pobavit se a možná také něco vyhrát pro sebe, své blízké nebo své nejmenší. Jako každý rok se o to postarají naše Ambasadorky, které si pro vás připravily dvoutýdenní maraton zajímavých článků a soutěží! Vánoční dny s Ambasadorkami začínají! 

  Výhry budou pestré a půjde například o kosmetiku, úklidové prostředky, hračky nebo dětskou výživu. Pokud se na vás při soutěži neusměje štěstí, každý den vám Ambasadorky alespoň naservírují inspiraci na vánoční tvoření a pečení s dětmi. Sledujte od 2.12. do 14.12.2019 hashtagy #vanoce_s_ambasadorkami a #tyden_s_ambasadorkami.

  Jak budou dny s Ambasadorkami probíhat?

  Vyhrát můžete všechno možné od drobností po hodnotné výhry. Každý den vyhlížejte od jedné z Ambasadorek článek na téma Pečení s dětmi a každý tento článek bude doprovázet také soutěžní článek od jiné Ambasadorky. Takže dávejte pozor, lajkujte a komentujte. Podrobná pravidla najdete v každém soutěžním článku.

  • Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná Ambasadorka a uvede ho v soutěžním článku.
  • Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen bude buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní Ambasadorce.

  Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

  1. Dát like soutěžnímu článku.
  2. Odpovědět v komentáři na soutěžní otázku.
  3. Dát like Vánočnímu článku ze stejného dne (ze stejného dne, ve kterém vyšla aktuální soutěž – pozor, článek bude u jiné Ambasadorky).

  Startujeme v pondělí 2.12.

  Najděte si každý den od 2.12. do 14.12. alespoň jednu klidnou chvilku, kdy si zapnete Modrého koníka a podíváte se, jaká soutěž probíhá 🙂 To stejné platí i v případě, že budete hledat zajímavé recepty na vánoční cukroví a pečení s dětmi. Nenechte se semlít předvánočním stresem a nezapomínejte na chvíle pohody a radosti s rodinou a vašimi nejbližšími. 

  Krásné vánoční svátky vám přejí Ambasadorky a Modrý koník!

  tratatundraAMBASADORKA
  30. lis 2019    

  Když chladem růžovějí se vám tváře,
  Když dětem v tvářích úsměv kouzlí barevných světel záře,
  Když mráz na okna bílou tužkou maluje,
  Tak víte že čas vánoční tu je.

  A letos, stejně jako tomu bylo loni,
  ambasadorky na Koníku se spojí,
  aby v tomhle čase štěstí, radosti a lásky,
  na chvíli jste si mohly přestat dělat vrásky,
  dvanáct dní zábavy a soutěží se na vás chystá,
  bude to opět velký, jsem si jistá.

  #vileda
  #babydove
  #pepco
  #dm
  #sunar
  #zapfcreation
  #joie_czsk
  #fisherprice
  #sterimar
  #femibion
  #fredandflo
  #lassig

  mummy88AMBASADORKA
  29. lis 2019    

  Již tradiční advent s ambasadorkami je zase tady! Tentokrát budete mít rovnou 12 šancí vyhrát! 😉

  Už v neděli se dozvíte víc! Tak kdo se těší? 👍

  #joie_czsk
  #femibion
  #vileda
  #babydove
  #pepco
  #dm
  #sunar
  #zapfcreation
  #fisherprice
  #sterimar
  #lassig
  #fredandflo

  apacheeeAMBASADORKA
  29. lis 2019    

  Protože 12 je víc než jedna!

  Něco se chystá... Asi není potřeba být tajemné, protože už určitě tušíte, proč jsme se všechny spojily. Již velmi brzy začnou #vanoce_s_ambadorkami a bude to největší společná akce v dějinách koníka, tak se těšte ❤️

  Každá z nás pro vás má připravenou soutěž a také malé nakouknuti do našich domovů.

  Moc se těšíme a máme velkou radost, že do toho jdou všechny naše firmy!

  A teď otázka na vás, kdyby jste si mohly vybrat výhru jen od jedné firmy, která by to byla?

  #vileda
  #babydove
  #pepco
  #dm
  #sunar
  #zapfcreation
  #joie
  #fisherprice
  #sterimar
  #femibion
  #lassig
  #fredandflo

  hanica83AMBASADORKA
  26. lis 2019    

  Možná jste již zaznamenaly, že jsou k dostání nová balení Femibionu.
  Mají nové složení (hlavní inovací je cholin a dělení ještě více ušité pro potřeby jednotlivých fází těhotenství a mateřství - už není jen Femibion 1 a 2, ale i Femibion 3) a nový počet tablet. Z balení na 30 dnů jsou nově balení na 28 dnů, hlavně z důvodu, aby se ženám lépe kontrolovalo užívání. Blistry jsou krásně označené jednotlivými dny (i gynekologové jsou zvyklí počítat v týdnech, jak menstruační cykly, tak těhotenství - jde tedy o takový logický vývoj). Původní balení se doprodávají.
  Více info postupně dodám.

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  20. lis 2019    

  Bezpečnostní těhotenský pás – znáte, používáte?
  Za mě osobně je bezpečnost miminka, stejně jako jeho správný vývoj, to nejpodstatnější. A to nejen když se miminko narodí, ale i v době, kdy ho ještě maminka nosí pod srdcem.
  Proto stejně jako zastávám názor, že je velmi důležité užívat již v těhotenství (a ideálně ještě před tím, je-li plánované), přípravky s kyselinou listovou a/nebo aktivními foláty (kvůli MTHFR mutaci), zastávám také názor na bezpečné poutání v autě. Obzvláště nastávající maminky, které hodně cestují, by si měly uvědomit, že náraz, byť jen v malé rychlosti, kdy jsou připoutány klasickým pásem, který vede ve spodní části přes bříško, může mít pro plod fatální následky.
  Já osobně mám např. BeSafe Pregnant iZi FIX a můžu jen a jen doporučit.

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    18. lis 2019    

  Sedmnáctý listopad není jen dnem boje za svobodu a demokracii naší země, ale ve světě je tento den také mezinárodním dnem předčasně narozených dětí.

  Určitě nemusím představovat spolek Nedoklubko, díky kterému se k tomuto dni připojila i Česká republika. Víte však, že jedním z hrdých partnerů Nedoklubka se v říjnu roku 2017 stal i Femibion?

  V rámci této spolupráce jsem byla jako ambasadorka Femibionu pozvaná na galavečer pořádaný organizací Nedoklubko v Praze na Žofíně, který proběhl již 1. listopadu. Vzhledem k mé neschopence jsem musela pozvání bohužel odmítnout, ale alespoň bych Vám tu postupně v brzké době předala některé velmi zajímavé informace týkající se tohoto tématu. Co vy na to?

  #femibion #mezinarodnidennedonosenychdeti