Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”
Holky taky nechápete tu Lindex mánii? Nošené body v prodeji skoro za plnou cenu, navíc upřímně, třeba to co se teď prodává je peklo :D. Třeba tyhle Lindex kousky bych nechtěla ani zadarmo, tyhle kombinace barev jsou za mě peklo a návrháře by měli vyhodit :D. Co se týká FB skupinek týkajících se Lindexu...záhada č.1 všechny ženské tam kupují body samozřejmě za plnou cenu 299 (když má Lindex slevy tak asi nekupuje nikdo :D), tedy aspoň to při následném prodeji tvrdí. To že body koupily když byla třeba 20-30% sleva tam nikdo nepřizná, takže vlastně na onošeném body ještě nakonec vydělají. Záhada č.2 - spoustu věcí prodávají jako nové a má to i visačku. Ono totiž Lindex má visačky na špagátku, takže rozvážete, uschováte, unosíte body, a když je i tak v super stavu tak přivážete visačku zpět a bum, prodáváte za plnou cenu jako NOVÉ :D. A nálepku "extended size" u rostoucích body akorát odlepíte a nalepíte na folii, a po pár měsících vrátite zpět na "jakože nenošené body".

Aromaterapeutická kosmetika je to, co potřebujete
Podle čeho máte ve zvyku vybírat dětskou kosmetiku? Podle pěkného obalu, doporučení, složení či jen tak, pocitově? A co tak objevit tajemství aromaterapeutické kosmetiky, která se nejen postará o voňavou a jemnou pokožku vašeho děťátka, ale zároveň dokáže rozvíjet jeho smysly?
Do naší redakce tentokrát zavítala veselá posádka zvířátek. A kdo by této partičce poskytl lepší domov než naše malé ratolesti, které se s nadšením ujaly tohoto voňavého testování? Společně jsme se tedy podívali na zoubek dětské řady přírodní kosmetiky Nobilis Tilia2, a to konkrétně Matyldě, Emílkovi, Míšovi a Ríšovi.
Pro nejmenší pouze to nejjemnější
Určitě se mnou budete souhlasit, když řeknu, že není nic jemnějšího a voňavějšího než pokožka miminka. Právě proto je důležité dopřát jí tu nejlepší a nejkvalitnější péči. V portfoliu dětské přírodní kosmetiky Nobilis Tilia najdete nejen neparfémované jemné oleje, ale i aromaterapeutickou kosmetiku. Aromaterapie podpoří smysly vašeho miminka a přispívá k jeho fyzické i duševní pohodě. Právě čich je u miminek nejdůležitějším smyslem. Vhodně zvolené éterické oleje dokáží miminko uklidnit, uvolnit či mu zlepšit náladu. Kvalitní složení bez parabenů, syntetických tenzidů, barviv či parfemace se postará o promaštění a vyživení dětské pokožky.
Hned na úvod je třeba poznamenat, že aromaterapeutická kosmetika je vhodná pro každodenní péči od 9. týdne věku miminka. Do té doby se nedoporučuje používat žádné kosmetické přípravky, protože pokožka novorozenců je jemná, citlivá a opatřena ochrannou vrstvou, kterou není radno narušovat.
Dětský koupelový olej Říša s obsahem sójového oleje je však bez éterických olejů, proto je vhodný již od narození. Polovina polévkové lžíce oleje do koupele zanechala pokožku našeho tříměsíčního prcka hebkou a vláčnou. Jelikož je tento olejíček bez vůně, pokožka zůstala hydratovaná, přesto neztratila tu osobitou úžasnou miminkovskou vůni. Nevím jak vy, ale já jsem totálně propadla vůni dětské pokožky. Věděli jste například, že vůně novorozence přináší ženě podobné pocity a radost jako vůně čokolády? ;)
Přidáváme další letošní hory do sbírky, tentokrát jsme se vrátili do nádherných Jeseníků, které nás vloni v létě naprosto okouzlily 😍
A pokud máte někdo tipy na výlety, které bychom rozhodně neměli vynechat, sem s nimi - preferujeme spíše venkovní aktivity v přírodě, ale pokud bude něco fakt TOP uvnitř, rádi uvážíme i takovou možnost 👌
Ahojky holky. Jdu se asi jen vykecat. Nevím co se děje z naším mládětem. Posledních 14 dní je jak se říká neodlozitelny. Kdykoliv ho dám na zem k hráčkám, do židličky k papání nebo do postýlky na minutu kdy potřebuju třeba scedit brambory, spustí. Nepláče, jen kňoura, mrčí, kňoura. Je to děs. Už celý den neslyším nic jiného. Kde je ten můj usměvavý kluk.🥴🤨 Rostou mu i zuby, a taky se mu mění spánek ze třikrát po hodině na dvakrát, ale už fakt nevím. Doufám že je to jen období , separacka a brzy to přejde. 😳
Indigové děti
Bylo to dávno, když jsem poprvé potkala tenhle pojem. Moje rodina bývala vždy poměrně "ezo" a pojmy jako aura a karma pro mě byly asi tak obyčejné, jako lžíce a stůl. Prostě jsem je znala a nebyly pro mě nijak významné. Stejně tak jako článek o tom, že poslední dobou na svět přichází velké množství duší, vyznačujících se indogovou aurou, které mají transformovat tento svět do nějakého dalšího stádia. Byl asi tak stejně zajímavý, jako to, s kým zrovna randí Vondráčková... Prostě se mě netýkal.
Úplně stejně se mě netýkal i ten další, který poukazoval na to, že celý "koncept indigových dětí" je nebezpečná "ezo lež", která zabraňuje včasné diagnostice a řešení mentálních poruch daných dětí.
Roky plynuly, já dostudovala školu, odstěhovala se z rodičovského domu, vdala se a porodila chlapečka. Dítě, které se záhy začalo jevit "jiné". Vlastně bylo "jiné" asi od úplného začátku, ale prvorodička nemá moc srovnání a většinu "tabulek" nakonec vždy nějak splnil. Až teprve u tríleté prohlídky jsme konstatovali, že jeho míra (ne)mluvení už normální není a následovalo kolečko po neurolozích, psycholozích a logopedech, po kterách vlastně běháme do dnes. Verdikt zní vyvojová disfatie a pravděpodobně nějaká forma autismu.
Plna zmatku jsem si šla postěžovat jedné ze svých blízkých kamarádek a ona se na to jen usmála a řekla "víš, to já mám v papírech taky." Zůstala jsem na ni překvapeně koukat, protože ona je přece "úplně normální dospělák"... No dobře, normální ne. Ale to víme jen my, u kterých je nenormálnost normou. Pro vnějšího pozorovatele jsme normální - dokážeme splynout s davem. Máme své všední starosti, práce, rodiny...
Laskavá čtenář si asi všiml, že z "oni" se najednou stalo "my". Že z "netýká se mě", je najednou má všední realita, Ne, nestalo se to ze dne na den. Nebyl tam nikde žádný bod zlomu - život tak prostě plynul a pozvolna se měnil. A s ním i já. A se mnou svět - minimálně ten, který znám a obklopuje mě.
Mé dítě si mě postupně vychovalo - naučilo mě, jak vychovávat jeho. Kdy je třeba mu pomoci a kdy naopak nechat konat jeho, protože ví, co dělá. Donutil mě pracovat na sobě, na vnímání svých emocí, hodnot a na obraně svého osobného prostoru. Donutil mě, dávat si pozor na pravdivost a koherenzi svých slov a činů. Odtáhl mě ze světa výkonu, plnění úkolů a získávání majetku, do světa prožívání, emocí a hledání hlubších principů života.

Jak jsem doma zjistila, že antibiotika nepotřebuji
S chladnými dny přichází do našich životů pořád častěji nemoci. Rýma, kašel, horečka. Ty doprovázejí mnoho onemocnění a nerozlišují, zda je způsobila bakterie anebo virus. Rozlišit ale tyto dva druhy patogenů je důležité. Jak se totiž říká: Z chřipky se dostanete za pomoci lékaře za týden, bez něj za 7 dní. Chřipka je totiž způsobená viry a většinou „léčíme” pouze symptomy - tlumíme bolest, kašel, snižujeme horečku. To platí pro většinu virových onemocnění. Ta bakteriální ale většinou vyžadují zásah lékaře a léčbu antibiotiky.
Jsem moc ráda, že je na trhu možnost si otestovat, jaká infekce nás postihla, z pohodlí domova. Není mi totiž jedno, jestli budu sedět v přeplněné čekárně u svého obvodního lékaře s „chřipečkou” a sdílet ji s pacienty s daleko závažnějšími nemocemi, které, oslabená virem, mohu chytit jedna-dvě. Když si udělám doma, ještě než k lékaři vyrazím, CRP test Veroval na domácí použití, s jistotou na 95 % vím, jestli je tato návštěva nevyhnutelná.
A jak na něj?
Domácí CRP test Veroval1 dostane v balení s jednou jednorázovou testovací kazetou. Balení dále obsahuje vše potřebné pro vykonání testu: 1x lancetu a 1x trubičku na odebrání vzorku krve, 1x pipetku na správné dávkování ředícího roztoku, 1x plastovou zkumavku, 1x náplast.
Použití je snadné. Hlavně nezapomenout místo vpichu před testováním vydezinfikovat přiloženým dezinfekčním ubrouskem. U malých dětí se zřejmě neobejdete bez zvídavých otázek a staženého žaludku před píchnutím do prstíku.
Ale upřímně, před tím máme respekt i my dospělí. Já osobně jsem musela požádat kolegyni, aby to udělala místo mě. Ale včelička vůbec nebolela.
Je normální, že 4letý špatně vnímá čas? Myšleno např. že pořád špatně používá dnes, zítra, včera (používá to úplně náhodně)
Teď jsem se mu asi půl hodiny snažila vysvětlit kdy je snídaně, oběd a kdy večeře a mám pocit, že to stejně moc nechápe a spíš jen tak hádá
Taky ještě úplně nechápe jaro, leto, podzim, zima, ale to mi přijde asi ok, jen už bych s tím chtěla nějak začít
Znáte prosím nějakou dobrou knížku, kde by tyhle pojmy byly hezky vysvětlené? S obrázkami? Ode mě to na tabuly moc nepochopil, ale to mu nemuzu mit za zly 😅 předem díky

Pan doktor na aktuální téma v ČT
Náš pan doktor, renomovaný pneumolog, MUDr. Petr Koťátko byl hostem pořadu "Sama doma" v České televizi a mluvil na téma nanejvýš aktuální "Onemocnění cest dýchacích u dětí". Pokud jste neviděli, podívejte se na web Olivovy dětské léčebny, kde rozhovor v sekci Aktuality včetně dotazů najdete.
https://www.olivovna.cz/mudr-petr-kotatko-v-poradu-sama-doma
Vaše Olivovna
Holky jsem v tomhle směru v koncích 😁 HERNÍ KONZOLE... jakou máte? Co pročítám, tak mě oslovil XBOX nebo NINTENDO SWITCH....ale Vaše zkušenosti? Náš chlapec (13let) hraje hry na notebooku a ten to nezvládá, miluje Farming nebo jízdu kamiony, auty...takže ideálně aby se dal přikoupit volant...mě se třeba líbí zase s tím kinect senzorem, jakože do toho můzeš zapojit pohyb, ale zkušenost nemám žádnou 🤷♀️ děkuji za každou radu
Něco dobrého na zub? I to seženete v #dm a vybere si opravdu každý - děti, bezproblémoví strávníci, i ti s různými intolerancemi, sladko i slanožrouti, a dokonce i zvířátka 😜
Dřív jsme se tomu, ze chodíme do drogerie pro jídlo, smáli. Teď už jsme si prostě zvykli a přijde nám to vlastně naprosto normální 😀
A jak u vás tak čtu, tak mám takový tušení, že rozhodně nejsme jediní, že jo? 😎
Holky jezdí někdo do Černé Hory k moři jaké jsou tam ceny potravin a jídel v restauracích ,bprioafne nemá někdo tip na ubytování v soukromí

Kočárková poradna na Modrém koníku
Má to čtyři kola, slouží to k přepravě osob a pokud to má fakt hezký dizajn, jeho majitel je králem či královnou ulic. Co je to? Tušíte správně, máme na mysli kočárek. A správně zvolený čtyřkolový „oř" pro ty nejmenší je alfou a omegou pohodlného brázdění chodníků, ať už těch městských, nebo těch lesních. A pokud si nevíte rady, jaký kočárek je pro vás i vaše miminko ideální volbou, zveme vás do naší Kočárkové poradny.
V ní vám naše kočárková guru Kateřina Macounová s radostí a péčí poradí ve všem, co se týče kočárků a způsobuje vám vrásky. Kočárek do terénu? Pro vysoké rodiče? Pro větší miminka? Šetrný k peněžence? A co doplňky? Tyto všechny otázky vám v poradně Katka ochotně zodpoví.
Vaše otázky týkající se výběru kočárku a doplňků, můžete pokládat v nové Kočárkové poradně. Stejně jako ve všech ostatních poradnách na Modrém koníku jsou vaše otázky anonymní a zdarma.
Mějte krásný den a bezpečná cestování autem!
Modrý koník

Halloweenské coconut cups (bez mléka, lepku a vajec)
Tento týden jsem si pro Vás připravila strašidelné překvapení! I když doufám, že Vás nevyděsí, ale naopak potěší . 😊
Zcela upřímně říkám, že nejsem zastáncem přejímání Amerických tradic a u nás doma stále nosí a vždycky bude nosit, dárek Ježíšek.
Ale musím uznat, že některé svátky v zemi přes oceán, mají své kouzlo i pro mě.
A proto tento týden pro Vás budu přidávat posty inspirované Halloweenem. Ať už to jsou recepty na strašidelná jídla nebo dekorace, tento týden bude na mém feedu děsuplný a já doufám, že si ho se mnou užijete, nějaké recepty nebo dekorace vyzkoušíte a nebo přidáte svoje oblíbené zase Vy, abychom se mohly inspirovat my ostatní.
Dobrých tipů pro mámy není nikdy dost.
Tak se pohodlně usaďte a ponořte se se mnou do Strašidelného světa. 🧛♂️
A začínáme jak jinak, než jídlem. 😁
Jídlo je u nás velké téma. Zvlášť, jako máma nejedlíka, uvítám každé nadšení nebo nápad. A protože Nicolka miluje kokos obecně, nechala jsem se inspirovat internetem a vytvořila jsem strašidelné, kokosové cups s čokoládovou polevou. Nazdobit si je můžete už podle sebe. Když zapojíte děti vsadím se, že budou výtvory více, než kreativní(nebo strašidelné?) 😁
Na 12 porcí:
Kokosové cups:
- 1 ½ šálku neslazeného kokosu
- ¼ šálku kokosového oleje rozpuštěného
- 2 lžíce čistého javorového sirupu
Čokoládová vrstva:
DOPISY: Všechno nejlepší, moje holčičko!
🌟Před deseti lety jsi vstoupila do našeho života. Viděla jsem Tě poprvé se nadechnout, slyšela jsem, když jsi poprvé zakřičela.🌟
Držela jsem Tě v náručí, když jsi měla zlé sny a snažila se Tě zachytit pokaždé, když jsi padala.
Upletla jsem ti první copánek, zavázala první tkaničky a viděla tvůj první namalovaný obrázek.🌟
Každý den jsi o kousek větší, starší a chytřejší. A tolik nedočkavá. Co je deset let v očích dítěte? Každý rok se zdá být jako dalších deset. Kdy už mi bude pět, patnáct?🌟
Jako dospělí bychom si přáli čas naopak zastavit, aby neuháněl s větrem o závod. Někdy tak moc, že mu prostě nestačíme. A čím rychleji čas běží, blíží se i okamžik, kdy si musíme přiznat, že mu nikdy stačit nebudeme. 🌟Ale pro tebe, holčičko moje, je to jen okamžik. Jsi nedočkavá, tolik bys toho chtěla vidět a zažít a každý den Ti přijde tak dlouhý.
🌟Jen deset malých svíček na dortu. Pro mě jako pro mámu je to chvíle štěstí i bolesti. Deset let jsi se mnou. Deset let Tě vidím vyrůstat od prvních, nemotorných krůčků až po velké skoky jako dnes.
🌟Před deseti lety se mi dostalo požehnání a já Tě přivedla na svět zdravou. 🌟A mým posláním je, abys byla šťastná a spokojená a věděla jsi, jak moc jsi milovaná. Jak moc jsme na Tebe pyšní každý den. Možná ti to málo říkám, určitě ano. 🌟Jako máma nejsem perfektní a někdy se nezachovám správně.
Ale i přes moje chyby, tu vždycky pro Tebe budu. Dnes. Zítra. Za rok. I za dalších deset let.🌟
Tak všechno nejlepší holčičko naše!💋
#mamablogerka#mamablog#rodina#deti#mamanaplnyuvazek#mamavdomacnosti#mamanamaterske#materstvi#maminka#maminkacz#maminky
Holky prosím jak to teď je s karanténou u nás na škole dvě třídy zavřený a samozřejmě mají i mladší sourozence ve školce a ty nemusí být do testů doma taky
Nezapomeňte, že stále soutěžíme na Facebooku #vileda - každý den o tři ceny.
Otázky bývají velmi jednoduché. Poznáte Viledy produkt na obrázku? Odpověď zabere asi půl minuty a ceny krásné 😍
Prosim radu,jde o posilani pres zasilkovnu,sem v tom nezkušená,potrebuji vratit boty,pres zasilkovnu a pokyny zní takto
Zboží, které chcete vrátit, zabalíte jako balík.
Do balíčku vložte prosím vyplněný Vratkovy formular
Vyberete si nejbližší Zásilkovnu s podacím místem na zasilkovna.cz/pobocky
Na přepážce řeknete kód „92579308“.
Předáte balíček a dostanete potvrzení o jeho přijetí. Nic neplatíte.
Za pár dní vám přijde mail, že balíček v pořádku dorazil k nám a bezodkladně vyřešíme vratku, výměnu anebo reklamaci
Jde mi jen to jestli mam na twn zabalený balík co budu vracet,vypisovat adresu atd.a nebo si vytisknou nejaky ten štítek s tou adresou.
Děkuji
Ten pocit, když se ti trošku přehází písmenka a odešleš klientce zprávu:
"A pozdravujte ty svoje kulky" 😂 😂 😂 🙈 🙊
Víte co? Dneska se jdu prachsprostě veřejně pochválit 😃 Nedělám to proto, abyste mi psaly, ze jsem dobrá -protože neskromně vím, ze jsem. Ale pro povzbuzení, protože vím, ze spousta z vás taky s řízením bojuje, nebo bojovala.
Jsem klasický příklad osoby, která má řidičák od 18 let a z mnoha různých důvodů to prostě dopadlo tak, ze jsem X let neřídila, jakože ale fakt vůbec. Vloni mě ale okolnosti donutily s tím něco udělat. Takže na konci srpna 2020 jsem úplně poprvé v životě sedla SAMA do auta a jela. Bylo mi blbě od žaludku, ruce se mi třásly, ale kostky byly vrženy.
Od té doby jezdím v podstatě denně a řízení se pro mě stalo koníčkem. Užívám si ho. Zprvu jsem jezdila jen známé a krátké trasy, vyhýbala se složitým místům, musela mít úplný ticho, parkovala na odlehlých koutech parkovišť 😂 A teď? Troufnu si už vlastně všude (zatím teda asi ještě nemám chuť jezdit v Praze, ale i to jednou pokořím), parkuju čím dál blíž vchodům 😂 a jezdím si s diskotékou 🎵
Za ten rok jsem ušla obrovský kus cesty a nikdy by mě nenapadlo, že po tom všem strachu řízení to bude někdy takhle. A tímhle chci říct všem, které to máte podobně - když jsem to zvládla já, tak to fakt zvládnete i vy 🚘
Zrovna dnes mám za sebou dlouhou neznámou cestu přes veliké město, tak se mi hlavou honí spousta vzpomínek na mé začátky, kdy tohle pro mě byl naprosto nemyslitelný výkon 😇
Týden slovem týden byla bez kašle a nyní opět chraotivy kašel? Já už nevím co dělat... Vetrame, inhalujeme nepretapime.. Bože za co. A to syn má jít zítra do školky....
Dnes ráno, když jsem vezla děti do školy, tak v Čakovicích u Globusu si syn všiml, že tam někdo vysí na stromě. Já jen tak zahlédla. Už tam byli lidi. Byl z toho úplně vyřízený. Teď jsem se na netu dočetla, že je to pravda. Vůbec nevím jak mu to vysvětlit až přijde že školy. Je mu 11let a je dost citlivý.





























