Výsledky vyhledávání pro slovo Tr

samolepky-na-obleceni-a-boty-se-jmenem

Poprvé do školky

A je to tady. Je to jako včera, když se narodil a zanedlouho jde do školky. Uteklo to jako voda. Ale co všechno do školky bude potřebovat? Některé školky posílají rodičům s předstihem seznam věcí, které je potřeba před nástupem do školky pořídit. Co když ale školka takový seznam nepošle? Sepsali jsme pro vás obecný seznam věcí, které bude vaše dítě ve školce potřebovat.

Co děti potřebují do školky?

Oblečení do třídy:

  • tričko, kalhoty, sukni, náhradní oblečení (tričko, kalhotky, slipy, ponožky…)
  • pyžámko
  • hračku na spaní (kterou zde mohou ponechat)
  • přezůvky (nikoli pantofle)

Oblečení na ven:

  • sportovní oblečení a obuv dle ročního období
  • pokrývku hlavy
  • holínky a pláštěnku
razitko-a-samolepky-na-obleceni-a-veci

Hola, hola, školka volá

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a spolu s tím se blíží nástup dítek do školky či školy. Většina školek požaduje po rodičích, aby dítě mělo své věci označené. Proto je nyní nejčastějším tématem maminek, co všechno budou děti potřebovat a jak vhodně  a jednoduše označit oblečení a ostatní věci do školky či školy. 

Důvod tohoto požadavku je jednoduchý. Malé děti své oblečení ještě nepoznají a když se ve třídách střídají a chodí ven či na zahradu, snadno své oblečení někde zanechají a pokud ho paní učitelka najde, potřebuje jednoduše zjistit, komu oblečení patří.

„Oblečení se poplete hned. Jednak za to můžou roztržité děti samy a pak tatínci, kteří nemají přehled, která mikina je jejich.“ vtipně podotýká maminka Míša z Prahy.

Fígl pro označení oblečení

Na maminkovských serverech se stále častěji objevují dotazy typu:

„Syn by měl nastoupit do školky, kde po takto malých dětech požadují, aby měly oblečení označené alespoň iniciály, nebo příjímením. Požadavek akceptuji a chápu ho, jen se mi nechce na to oblečení čmárat a ničit ho tím. Nemáte někdo fígl na nějaký efektivní způsob označení oblečení?“ ptá se Bára z Jindřichova Hradce.

letí to strašně moc rychle,za chvíli budeme mít Anitku u sebe a proběhne naše první rande na slepo ♥
protože jdu teda na ten císař,tak místo za přímo 90 dnů,to máme v rozmezí 69-76 dnů ♥

Tak dneska budíček v 3:45. Udělat toasty ze dvou chlebů, a vypravit poslední tři holky s dědou a bratrancema na cestu do Prahy. Teď už sedí v letadle a čeká je let 5,5 hodinky na Teneriffe. Určitě se bojím o dědu 🤣, teda hlavně o jeho psychické zdraví 🥴. Děda (63) tři holky (18, 16, 13) a dva kluci (10, 9), mají naplánováno potápění, výlet na 🌋, plavání s delfíny a pár dalších super výletů. Tak to snad děda opět přežije a rekonvalescence mu nebude po návratu trvat moc dlouho.
Tiše jim závidím a vzpomínám na naše dovolené v dětství.

O víkendu jsem vzala děti na výlet. Ke kámošce z dětství. A řeknu vám, bylo to megaboží 😍
Dnes jsme absolvovali Donovaly. Za mě zklamání, ale děti nadšený a to je hlavný.

(4 fotky)

Holky znale nevite prosim, nedohledala jsem informaci tak verim, ze to nekdo bude vedet. Situace- majitel 3/4 nemovitosti. Muze bez souhlasu 1/4 zrusit trvaly pobyt cloveka, ktery tu nebydli? Vsude pisou ze majitel, ale nepisou, jesrli musi vlastnit 100% nebo staci nadpolovina. Verim, ze nekdo to tu nekdy resil. Diky

avatar
petuliiik01
Zpráva byla změněna    15. srp 2021    

Máme pro vás připraveno 6 balíčků výher 🎁

Zapoj se do soutěžení o pejskovu kazetu na FB i na Modrém koníkovi 🎉

Pejskova kazeta je určená už pro děti od 6 měsíců, avšak potěší i daleko starší 😍 Ty už budou plně umět využít všechny její funkce a ještě se u toho zábavnou formou naučí počítání nebo třeba abecedu 👍

Soutěž MK: https://www.modrykonik.cz/blog/petuliiik01/article/nadpis-clanku-yv0yxi/
Soutěž FB: https://www.facebook.com/FisherPriceCZ/photos/a...

#fisherprice

Letní soutěž s Fisher-Price

Krásný den milé koníkovky,

přináším vám další letní soutěž, ve které můžete vyhrát stylovou pejskovu kazetu. Naše děti sice nepamatují éru kazeťáků, ale s touto kazetou si budou jistě vědět rady. 

Výukový režim počítání, abecedy, barev a mnoho zábavných zvuků a frází je u těchto interaktivních hraček samozřejmostí. Co vaše děti zřejmě ještě neznají je přetáčení pásky kolečkem. Pásku lze vytáhnout a pomocí kolečka opět navynout zpět. Vytažená páska však může sloužit jako popruh pro zavěšení na rameno. Nechte vaše děti zapojit fantazii a překvapí vás, co všechno je možné s hračkami vymyslet a jak je skvěle využít.

❗️❗️Pravidla soutěže ❗️❗️❗️ 

👉 Dej lajk tomuto článku.

👉 Přidej si můj profil k oblíbeným.

Roman Staša je prostě borec ,miluju jeho smích 😅🤪🙏🏼❤️ A nezapomenutelný koncert Marka Ztracenyho 😍

Máme u baráku postavenou kolárnu a tu nám někdo vykradl z oploceného pozemku. Mohl se dostat pouze bránou od které však kolárna není vidět protože brána i plot je vysoký minimálně 180cm. Ukradl dcery drahé kolo plus moje starší kolo. Váhala jsem jestli volat policii nebo ne. V rodině jednoho máme tak jsem volala jemu jak to vidi. On že by volal. Dobře po půl hodině přijeli 2 strašně příjemní páni policisté. Po 10 minutách odjeli s tím že jsem věděla že kola zpátky nedostanu a pro matku samozivitelku momentálně nereálná situace koupit nová kola. Přijdu domů celá ubrečená a vyklepaná a hned telefon. Jestli bych mohla přijít že mají možná naše kola.
Opravdu to byly naše kola hurá. Ale o co jde. A z čeho mám strach. Že ty kola někdo ukradl včera mezi 15-18hodinou. Dal si práci aby sundal koš z kola a ještě si musel u jednoho napumpovat duše. To jsou lidi opravdu v dnešní dobe tak hnusný že vlezou na cizí pozemek za bílého dne? Jinak psa máme ale může jen na půlku pozemku kvůli tomu že by cizí lidi roztrhal na kusy.
Kola už jsou na jiném místě dokanale zamknutá a já se vzpamatovávám ze šoku.

Zdravím všechny. Potřebuji radu. Jaká jsou kritéria pro děti, aby mohly sedět vedle řidiče v autě? Dcera 10 let, 158 cm, váha 45 kg. Moc děkuji.

Nemáte některá tip na procházku přírodou s kočárkem ve Středočeském kraji, aby se to dalo spojit s nějakou výbornou restaurací?

Dnes 13.8. je mezinárodní den leváků. Nyní již normální věc, dříve však spíše rarita. Někteří zde jistě pamatují éru přeučování se na pravou ruku. Všichni víme, že to, zda jsme praváci či leváci z nás nedělá lepší nebo šikovnější lidi 😉

Situace se u nás už zlepšila, a tak seženeme i PC myš pro leváky, nůžky, škrabky na brambory apod. Život leváků v praváckém světě je už o o něco méně komplikovaný 😉

U nás doma jsme praváci, tchýně však používá kromě psaní často levou ruku. U Nelinky ještě lateralita není zřejmá a sama jsem zvědavá jak to u ní dopadne. Dost často si ruce na danou aktivitu střídá a stále se mi nepodařilo zjistit dominující stranu.

Hračky i ostatní předměty nabízíme “na střed” a sami necháváme Nelču i Kubíka určit si jakou ruku si vyberou.

Od kdy jste si byli jistí, zda vaše děti budou praváci/leváci? A jak to máte v rodině - jste praváci nebo leváci? 🙂
#fisherprice

Přípravy jsou u konce a zítra to rozjedeme 🤩🤩.

Netoxická domácnost aneb Vybíráme prací prášek

Máme tady další článek a tentokrát se budeme věnovat NETOXICKÉ DOMÁCNOSTI.

Každá žena to zná. Přijdeš do koupelny a tam haldy špinavého prádla. Nedej bože, když ti chlap dělá automechanika a dítě malého chemika. Skvrny, pot a mastnota. To jen vodou prostě dolů nedáš. Jenže jakákoliv chemie může prádlo zničit. Nehledě na to, kolik znečištěné vody vyteče z pračky.
Vybrala jsem si 3 značky pracích prášků. Všechny 3 jsou úžasné v tom, že nezatěžují životní prostředí. Navíc jsou vhodné pro děti nebo třeba ekzematiky.


ALMAWIN Prášek na praní

Tenhle prášek se mi líbí tím, že je vhodný na bílé i barevné prádlo.
Obsahuje rýžový škrob. Tím pádem dodá prádlu jemnost bez použití aviváže. Jelikož obsahuje éterické oleje, zvládne prádlo jemně provonět.
Dávkování se řídí podle míry znečištění. Na várku prádla dáváme 40-60 ml prášku.
1080g prostředku nám tedy postačí na 19 praní.

null

Průměrná cena v době publikace se pohybuje okolo 250Kč za 1080g


SONETT Prášek na praní COLOR - Sensitive

Prací prášek Sonett vypere všechny barevné a jemné textilie z bavlny, lnu, syntetických vláken a smíšených tkanin.
Jako jediný výrobce ekodrogerie je držitelem dvou ekocertifikátů.
Účinně vypere prádlo už od 20°C do 60°C.
Dávkuje se podle tvrdosti vody od 32g do 64g.
1,2kg prostředku nám postačí na 30 praní.

null

Průměrná cena v době publikace se pohybuje okolo 275Kč za 1200g


Prací prášek TIERRA VERDE z mýdlových ořechů na barevné prádlo

Prášek je vhodný na barevné textilie z přírodních vláken i směsných tkanin. Neobsahuje ropné deriváty, opticky zjasňující látky ani syntetické parfémy, barviva nebo enzymy. S práškem, pokud to oblečení dovolí, je nejlepší prát od 40°C.
Na jednu pračku prádla dáváme 1 lžíci (15g) prášku. Při silném znečištění dáme až dvojnásobek nebo prádlo předem odmočíme.
850g prášku nám vystačí na 57 praní.

null

Průměrná cena v době publikace se pohybuje okolo 179Kč za 850g


Mě osobně zaujal nejvíce Almawin, jelikož se dá použít na bílé a barevné prádlo. Což je pro mě obrovská výhoda. Nemám ráda skladování krabic s práškem. Nemusím si hlídat ani barvu prádla. Navíc obsahuje éterické oleje a škrob, takže už není potřeba aviváž. Za mě prostě TOP produkt.

Eshop s kabelkami. Kde prosim nakupujete? Mam rada větší, ideálně pres rameno. Děkuji 😉

Holky, kdo mate pro prvňáčka k psacímu stolu židli jitro? Spokojenost ? 🌸

Jak jsme chytli divokou kočku a nechali ji vykastrovat

Znění článku

MATEŘSKÁ LÁSKA je přesně to, na co jsme ve středu chytli  tu divokou kočku s níž má náš kocour to 6 týdnů staré, námi vymodlené, bílé kotě. Jsem z toho stále úplně dojatá.... Už jsme měli s myslivcem domluvený sklopec pro odchyt. Ten jsme chtěli dát na místo kam je zvyklá si chodit pro žrádlo. Dnes tam ale v těsné blízkosti začal soused se stavebními (vlastně nejprve bouracími) pracemi, tak jsme byli nervózní jak to vůbec dopadne, když měl sklopec být až koncem týdne... O to větší bylo naše překvapení, když to sice dopadlo na jedničku, ale úplně jiným způsobem, který by nás ani ve snu nenapadl...

Kočce jsme už dali i jméno - Mína.

Jak slyšela přes okno mňoukání koťátka tak přišla ke vchodu, kde se schovávala pod auty. Manžel dal provázek na kliku, otevřel dveře, schoval se za roh a jak Mína vešla dovnitř tak za něj rychle zaháhl a bylo to! Vlastně to ještě nebylo... Musel se pořádně obléct a pak kočku ve verandě chytit a dát do přepravky pro kočky. Dle jeho slov běhala po stěnách a skoro i stropu, ale povedlo se, i když ho opět kousla a poškrábala i přes dlouhý rukáv a rukavice. "No, ještě, že tam nemáme záclony," prohlásil...

Pak jsme sháněli veterináře na kastraci. Náš nám řekl, že bude mít čas až příští úterý, ha, ha - co bychom s tou kočkou necelý týden dělali??? Tak jsme kontaktovali ještě pár dalších až měl volno hned druhý den ráno ten nejdražší v okolí, aspoň se to o něm říká, (cena 1.350,- Kč). Kolik stojí kastrace u vás??? Jinak veterinář prohlásil, že bylo u nich s Mínou také veselo. Museli na ni hodit deku určenou pro tento účel a tak se jim povedlo Mínu v ordinaci před kastrací chytit. Mj. ji také zjistili zánět prsu, který dostala po odstavení, ale dali ji na to ATB tak věříme, že se to vše srovná...

Do rána a pak i po kastraci až do večera byla kočka v přepravce ve verandě. Snažili jsme se na ni mluvit, ukazovat ji spokojené koťátko i našeho kocoura, které jsme před ní hladili, aby viděla, že jsme "kočkomilové" a přestala se nás bát.

🙊🙉🙈 HORMONÁLNÍ ANTIKONCEPCE JE ZLODĚJEM TVÉHO ZDRAVÉHO MENSTRUAČNÍHO CYKLU 🙊🙉🙈

Vážně si to tak přeješ? Nezavírej před tím oči... A jestli už to dávno víš, pošli tyto informace dál. Protože stále je hormonální antikoncepce volbou číslo 1 pro většinu českých žen 😢

Nejdřív ale krátce na téma:
💊HORMONÁLNÍ ANTIKONCEPCE A JÁ💊

Když jsem si došla na gynekologii pro hormonální antikoncepci, bylo mi 17. Sexuálně žít jsem začala v 18, takže jsem ji skoro rok brala úplně zbytečně. Prostě proto, že se to tak dělalo. A rodiče mě s ní pustili na oslavu Silvestra s klukama. Jupíííí 🍾

Vysadila jsem jí po svatbě ve 27 letech, takže jsem jí polykala dlouhých 10 let. A žila 95 % toho času s jedním partnerem 👫

Jaké bylo moje překvapení, když se nám 2,5 roku nedařilo počít miminko. Přes známost jsme se v té době dostali k docentovi jednoho pražského CARu (o zkušenostech s ním třeba někdy příště). Naštěstí jsem otěhotněla přiřozeně po prvních dvou schůzkách a k žádné léčbě nedošlo 👼

Ale proč to všechno píšu... Kdybych totiž dřív věděla to, co vím teď, hledala bych jiné alternativy antikoncepce. A ráda se s vámi podělím o některé méně známé aspekty hormonální antikoncepce (takže o vedlejších (a někdy i smrtelných) účincích to nebude). ☠

👉 s užíváním hormonální antikoncepce (HA) do těla dáváme syntetické hormony (napodobeniny progesteronu a estrogenu), které se složením i účinky odlišují od těch přirozených
👉 schopnost ženského těla tyto hormony produkovat přirozeně je tedy značně utlumena a po vysazení HA může návrat do normálu trvat i několik měsíců
👉 dávkování syntetických hormonů je dáno typem pilulek, ale každopádně není schopno pružně reagovat na potřeby ženského těla tak, jako je tomu v případě neužívání HA
👉 v každém typu HA je obsažena progestinová složka (tj. napodobenina progesteronu) a užívá se tedy již od začátku cyklu. Kdežto pokud žena HA neužívá, působí progesteron ve zvýšené míře až v druhé fázi cyklu po ovulaci.
👉 účinky estrogenů jsou tedy při užívání HA blokované a dochází k potlačení ovulace a zahuštění hlenu děložního hrdla
👉 pohyb vejcovodů je zpomalený a zvyšuje se tak riziko mimoděložního těhotenství
👉 stejně tak dochází ke snížení kvality a výšky děložní sliznice, která při užívání HA není uzpůsobená pro uhnízdění vajíčka
👉 což ve výsledku znamená, že HA má možný potratový účinek, tj. pokud selže její funkce antikoncepční a dojde k oplodnění, projeví se účinek potratový tím, že se oplodněné vajíčko neuchytí a odumře
👉 krvácení během užívání hormonální antikoncepce není menstruační, ale umělé (tzv. pseudomenstruační), tj. vyvolané pouze poklesem hladiny dodávaných hormonů během neužívání pilulek v posledním týdnu cyklu

Já jsem doslova "čučela jak puk", když jsem se některé tyto informace dozvěděla. Za celou dobu užívání HA jsem ani nepomyslela na to, že vlastně nemenstruuji, že moje plodnost nefunguje a že až si to budu přát, tak že vůbec nemusím otěhotnět 🤷‍♀️

Přeju nám všem, abychom se s hormonální antikoncepcí v našich životech setkávaly co nejméně.

PS: Nesoudím žádnou ženu, která se pro HA vědomě rozhodne a zná všechny relevantní informace. Mrzí mě, že se pro ni ženy často rozhodují v situaci, kdy jim zásadní informace zcela chybí.

PPS: Více informací o plodnosti a ženském cyklu najdeš ve skupině na FB: https://bit.ly/PrirozenePlanovaniRodicovstvi

Pokračujem. Muzeum Škoda, letecké muzeum, Zoo Dvůr Králové, koupání, sbírání borůvek, hlazení zvířátek... Postupně zjišťujeme,že se ze střední třídy zřejmě dostáváme se dvěma dětmi spíš mezi chudé, protože spoustu věcí už si vážně nemůžeme dovolit. Zoo spíš zklamání. Za šílené vstupné jen hromady lidí a nedokončené pavilony, minimum popisek a plánů. Když si koupíte online vstupenku, nedostanete ani mapku. Víckrát ne.

(13 fotek)
avatar
apacheeeAMBASADORKA
11. srp 2021    

Když jsme čekali první přírůstek do rodiny, každý nás hned strašil, že máme utrum s cestováním, na jaké jsme zvyklí. My si z toho ale nic nedělali a říkali jsme si, že uvidíme časem, jak a zda-li to půjde.

Teď už s odstupem času můžu říct, že to tak vůbec není. Kluci jsou naštěstí dobrodruzi a cestovatelé po nás. Dokonce bych i řekla, že možná i větší než my. Cestování milují, užívají si veškeré odlišnosti, jinakosti i veškeré možné dopravní prostředky. Mají rádi poznávání nových míst, baví je dlouhé túry (a to rozhodně nechodíme po rovinkách a jednoduché cesty), rádi ochutnávají nová jídla. Prostě a jednoduše jsou to správní parťáci, kteří do naší rodiny zapadli jak poslední 2 zbývající kousky puzzlí.

Kdo nás sledujete, tak jste si asi mohli všimnout, že moc rádi poznáváme i krásy naší země, ale letos jsme tak počítali, že Eli s námi už zvládl kompletně procestovat a prochodit 6 řeckých ostrovů a Tobi 4. V jejich věku dost slušný výkon, alespoň myslím!😍

avatar
mikolisek
Zpráva byla změněna    11. srp 2021    

Od chvíle, kdy si začal sám držet lahvičku, vypije mnohem více mlíčka. 💙
Jsem vděčná, že mu chutná a mohu mu tak každý den dopřát vše, co potřebuje ke spokojenému bříšku. 😊
Děkuji #nestle , že se snaží neustále zlepšovat a zkvalitňovat své produkty, aby všechny děti mohly mít svůj #zdravyzacatek. 🌹

Již od prvního vyzkoušení této značky jsem byla velmi příjemně překvapena a donutilo mě to začít více zkoumat složení všeho, co svým dětem dávám. A přiznám se, že někdy u velmi podobných věcí byl neuvěřitelný rozdíl.
Stalo se vám to někdy? A vzpomenete si u čeho?
Mě naposledy překvapilo, kolik cukru obsahují některé bílé jogurty. 🙈

* Důležité upozornění: Kojení je pro Vaše miminko to nejlepší. Pokud již nemůžete kojit, vybírejte náhradní kojeneckou výživu po poradě se svým pediatrem.

Běžci, běžkyně a běžčata z okolí Mladá Boleslav, ale i z okolních a vzdálenějších okresů

5.9.2021 proběhne již devátý Josyma běh, kde výtěžek z Běhu městem MB bude věnován spolku NEDOKLUBKO, který podporuje rodiče předčasně narozených dětí a jednotky intenzivní péče neonatologických oddělení a jedno takové oddělení je i v MB v Klaudiánově nemocnici! A PRÁVĚ PRO TOTO ODDĚLENÍ SE LETOS POBĚŽÍ

Tradiční tratě 10 a 21km zůstávají beze změn (níže odkaz s obrázkem + gpx ke stažení).
I letos je součástí závodů ŠTAFETA 2 x 5km pro dvojice bez omezení pohlaví a věku, startovné je stejné jako u tradičních tratí. 10km/štafeta se běží parkem Štěpánka

Pro děti a doprovod budou připraveny doplňkové závody a další program.

Trať 21km https://mapy.cz/zakladni?x=14.9546470&y=50.3987...
Trať 10km (5km) https://mapy.cz/zakladni?x=14.9239250&y=50.4090...

Další informace zde:
https://www.mbsauny.com/josyma-beh/
https://www.facebook.com/events/306192364237158...

Holky, kdo jste letely nekam dal… Kdyz se vyzadujou pcr testy mladsi 48 hodin… kontrolujou ty casy? Me to prijde uplne ujety. Teta odlita ve ctvrtek v osm hodin rano. Testy jsou normalne do 24 a 48 hodin🤦‍♀️ Takze bud zaplatit nejaky mega drahy express test nebo riskovat, ze do odletu neprijde😡 A pak jeste otazk, aby byl test platnej i po deseti hodinach na prestupu🤷‍♀️

Strana