Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”
Pro fanynky Karin Lednicke a Šikmého kostela - skupina Nazdar! složila písničku na počest našeho kraje i samotné Karin a Šikmého kostela 🙂
Kočárek Joie Litetrax 4 prošel upgradem a vznikl tak model Litetrax 4 DLX, který se inspiroval Mytraxem a má nyní výškově nastavitelnou rukojeť a nosnost kočárku je nově 22kg. 💪
Oceňujete u kočárku nastavitelnou rukojeť, nebo je to funkce, kterou spíše nevyužijete?
Konečně vyšlo sluníčko, povolila opatření, tak můžeme trávit zas víc času na hřištích. Včera i s novými bábovčičkami 🤗

Jak vybrat kvalitní a krásné dětské povlečení do postýlky
Dětské povlečení by mělo být kvalitní, hebké a prodyšné. Jak vyberete to pravé pro vaše ratolesti? Poradíme vám, na co si při nákupu dát pozor.
Povlečení podle ročního období
Povlečení pro děti vybírejte podle ročního období. Na zimu volte silnější a více hřejivý materiál. Na léto vám bude stačit lehká a prodyšná látka. Pro citlivou dětskou pokožku je ideální 100% bavlna. Pokožka se pod ní nepotí a látka udržuje konstantní teplotu. Na zimu můžete zvolit flanel, fleece nebo mikroplyš. Tyto materiály jsou hřejivé, měkké a jemné.
Materiál citlivý k dětské pokožce
Při nákupu povlečení pro děti dbejte na to, aby na látce nebyly ostré zipy, mašle a třásně. Proč? Děti by se o ně mohly při spaní poškrábat nebo drobné části vdechnout. Dětské povlečení by také mělo splňovat ty nejpřísnější požadavky na kvalitu. Kvalitní český výrobek je vždy označený certifkátem Oeko-Tex Standard 100. Co to znamená? Při výrobě těchto látek nebyla použita žádná chemická barviva a díky němu jsou použité materiály vhodné i pro citlivou pokožku miminek.
Vyberte vhodné rozměry
Maminky poradte kde v Ostrave a okoli najdu DOBREHO DERMATOLOGA zamereneho na deti a atopicky ekzem? Potrebuji zajit s dcerou 6mes.
Darování vlasů... Máte někdo zkušenost s nějakou organizací (ideálně v Praze), kde se vlasy dostanou k opravdu potřebným? Mám dlouhé a husté vlasy a přemýšlím, že udělám nějaký radikálnější sestřih na léto, tak bych to ráda spojila s dobrým skutkem...
"Spravedlnost pro mou dceru". Film natočený podle skutečného příběhu, který se mne hluboce dotkl. Tatínek třicet let bojoval za potrestání vraha své čtrnáctileté dcery. Dceru zabil druhý manžel maminky holčičky, lékař, který jí aplikoval intravenózně léky, které ji uvedly do bezvědomí, znásilnil ji , dívka v hlubokém bezvědomí vdechla zvratky a zemřela. Lékař dlouho unikal spravedlnosti, hlavní hrdina vyčerpal všechny možné a i nemožné způsoby, včetně nelegálního únosu vraha mimo jeho domovinu, která ho nechtěla vydat. Nakonec uspěl v roce 2012, lékař byl odsouzen k 15 letům vězení, poté, co několik dalších dívek vypovědělo, co s nimi prováděl. V negativním smyslu mne zaujalo, jak matka byla slepá a vraha své dcery hájila skoro do poslední chvíle....Nedovedu pochopit, že souhlasila s intravenozní aplikací čehokoliv.... Vedlo mne to k mnoha otázkám a k jistotě, že zvláště u holčiček člověk musí být velmi, velmi opatrný, kdo je s nimi v kontaktu, nebezpečí často není venku, ale uvnitř, tam, kde by měla být důvěra.... Ve filmu měl krátkou epizodu i skutečný tatínek holčičky. Byla to silná scéna, radil filmovému tatínkovi, a't už nebojuje, že život to dceři nevrátí a on si život zničí......
Chlapec s rodiči cestoval každý rok vlakem k babičce na letní prázdniny a rodiče se domů vraceli druhý den stejným vlakem.
Jednoho dne chlapec řekl rodičům:
,,Už jsem dost velký, mohl bych jet k babičce letos sám?"
Po krátké diskuzi rodiče souhlasili.
A tak stojí spolu na nástupišti, loučí se s chlapcem a dávají mu poslední rady, zatímco chlapec opakuje : ,,Ano, vím, už jste mi to říkali stokrát...!"
Vlak už jede a otec šeptá: ′′Můj synu, jestli se budeš cítit špatně nebo se budeš bát, tohle je pro tebe!"
A něco dá klukovi do kapsy.
Teď je chlapec poprvé ve vlaku sám, bez rodičů...
Dívá se ven oknem, kolem něj chodí cizinci, jsou hluční, vstupují a opouštějí kupé, průvodčí kroutí hlavou nad tím, že ten malý človíček je tam sám.
Chlapec se najednou cítí velmi nepříjemně.
A začíná se bát.
Skloní hlavu, zasune se do rohu sedačky, slzy se mu tlačí do očí...
V tuto chvíli si vzpomene, že mu jeho otec dal něco do kapsy.
Třesoucí rukou vytáhne kus papíru a čte:
′′Synku, jsme v posledním vagónu..."
---------
A takhle to v životě chodí. Musíme nechat naše děti jít, věřit jim. Ale vždy jsme připraveni být v posledním vagonu, aby se nebály.
Zůstaneme u nich, dokud jsme naživu....
Posloucháte rády #dm podcast? 🎙️ Pokud ano a líbí se vám, můžete je podpořit svým hlasem v soutěži Podcast roku 👉 www.podcastroku.cz. 🥰
No a pokud dm podcasty ještě neznáte, seznamte se s nimi na www.dm.cz/dmpodcast 🖥️ 🎧
TIP Číslo 1
Nejhorší nepřítel v kuchyni je mastnota. Překvapivě se mastnoty zbavíme za pomoci dalšího tuku. Nalijeme malinké množství rostlinného oleje na papírovou utěrku a potřeme jím mastnou oblast. Takto ošetřenou plochu přetřeme vlhkým hadříkem Actifibre.
Tento tip na školení mi přišel zvláštní, ťukala jsem si na čelo, ale ono to vážně funguje 😲 Samozřejmě, nesmí to být litr vylitého oleje. Tam už nepomůže nic 😁
⚜️Máte něco, co vám připomíná vaše andělské děti?⚜️
Fotka z ultrazvuku, otisk nožičky, pramínek vlásků, bodýčko nebo čepička z nachystané výbavičky...
Hmatatelné věci jsou dobrou pomůckou k tomu, abychom si naše miminka mohly samy pro sebe zhmotnit. Je důležité, mít ke vzpomínkám i něco reálného, co existenci miminka dokládá. Ulehčuje to proces truchlení, protože je jinak obtížnější truchlit pro někoho, koho jsme ani nepoznali nebo nemáme nic, co nám jeho existenci připomíná.
Já mám třeba schované
⚜️těhotenské testy (překvapilo mě, že dvě čárky jsou tam vidět i po letech),
⚜️fotky z ultrazvuku,
⚜️vzpomínkovou obálku z porodnice, kde je kartička s porodními údaji, otisk nožičky, citát z Malého prince a fotky Filípka pořízené těsně po porodu,
⚜️pozvánku na rozloučení se zemřelými v dané nemocnici, které se konalo v místní kapli a
⚜️brožurku představující porodnické oddělení - tu mám proto, že jsou je v ní stejné obrázky, jako byly na zdech porodního pokoje a dalších místností.
Co kromě láskyplných vzpomínek na svého andílka uchováváte vy?

Nová řada od Yves Rocher Pure Algue
Lepší pozdě než nikdy - to se říká, že? 😁
Recenzi píši s krátkým zpožděním, ale okolnosti jako dovolená a později menší operační zákrok syna mi to dříve nedovolily. Tak se pro začátek za toto zpoždění omlouvám. A teď k recenzi...
Jsem kosmetička, a co se týče kosmetiky, rada zkouším nové věci. Kosmetiku od Yves Roscher jsem tedy moc rada otestovala. 🌸
První, co jsem zkusila byl svěží čisticí gel a okysličující hydratační maska. Gel má za mě dobrou konzistenci a svou práci odvede na jedničku. Stačí trocha na prst a krásně vystačí na celý obličej. Maska se má používat dvakrát týdně, nechává se působit 5 minut a pak se odstraní vlhčeným vatovým tamponkem. Pleť jsem po ni měla krásně jasnou a hydratovanou. 😁 Na fotce mám zrovna masku. Je průhledná a je cítit jak tvrdne. 👍 Po třech týdnech používání jsem s ni moc spokojena a na domácí péči ji mužů jen a jen doporučit.
Další na řadu přišel čisticí gel a peeling. Čisticí gel opět odvedl svou práci tak, jak měl. Peeling je parádní. Doporučuji používat jednou týdne, není to vyloženě drsný peeling, na který jsem většinou zvykla. Doporučuji ho spíše na citlivější, smíšenou nebo normální pleť.
Čisticí pěna. ❤️ Za mě TOP. Miluji čisticí pěny. Jsou jemné a dobre se s nimi pracuje. Za mě nejlepší ze všech čisticích výrobku, které se mi v tomto testování dostali pod ruku. Krásně vyčistí, vůně je krásná, nemám ráda nic pronikavého a toto mi vyhovuje.
🌸NoTube doma_50🌸
Páni....padesátý článek, který vám píšu. To už je malé výročí 😁🥳 Když píšu o výročí, v pátek to bude 5 let, co jsem vdanou paní a vzala jsem si parťáka pro celý život a kamaráda v jednom. ❤️ Škoda, že to tak utíká. Hned bych si ten krásný svatební den z fleku zopakovala. 🥰 Ale nejsme tu, abych psala o své svatbě že? ☝️
Poslední dva týdny byly celkem náročné. Absolvovaly jsme s Táničkou 14.denní rehabilitační pobyt u naší paní fyzioterapeutky. Bylo to super. Občas ukápla nějaká slzička, ale vždy jsme odcházely s úsměvem na tváři. 😊 Na Táně je opravdu vidět, že jí intenzivní cvičení pomohlo. Sice pořád nechodí, ale je o poznání stabilnější, silnější a pevnější. Dokonce natolik, že si naše madam v klídku doleze ke skříni, dokáže jí otevřít, vyháže z ní balíky s plenkami a vleze si do police, kde dělá blbiny. 😁 Řeknete si určitě...no to je toho, náš malej/malá tohle dělá pořád. Ale víte co? Já na tohle čekala déle než 2 roky. 🥳❣️Sice kolikrát nadávám a vrčím, že musím za Táňou pořád běhat, pořád něco uklízet, zavírat, otvírat, schovávat a musím být neustále ve střehu, ale tolik jsem na to čekala a jsem za to ráda. 😊 Mimo cvičení jsme ještě zvládly jezdit na hipoterapii a ergoterapii. Můžu vám ale říct, že jsem z toho neustálého spěchá i a ježdění byla totálně vyřízená. 😣😴
S jídlem teď Taťánka trochu polevuje a nepapá tak dobře, jako před dvěma týdny, ale má to svůj důvod. Jedna stolička jí roste a druhá se prořezává, takže vlastně můžu být neskonale vděčná, že vůbec jí. Věřím, že jakmile jí přestanou zuby trápit, zase se rozjede a třeba zvládneme i něco většího kousat. 🙏🙂 Je to už pět měsíců, co jsme sondu vůbec nepoužili, což je naprosto senzační. Hadičku jen proplachuji a dávám vitamíny. Nic víc, žádné jídlo ani pití 😊
Mám z toho opravdu radost a doufám, že se to bude jen a jen lepší a jednou vám vyfotím Táničku stojící a bez hadičky. ❤️...jídlu zdar ✌️
Je tu někdo, kdo dělá odběrovou sestru? Nebo se vyzná? Manžel má jít na odběry na lačno. Ale vstává v půl pátý a má tam být v půl osmý. Dělá se mu špatně, když je bez jídla. Čaj si dá ale může něco k tomu?
Kdo u vás doma nakupuje? Jste to vy, vyšlete raději tatínka, nebo nakupujete online? Za každou odpověď vám zašleme 3 srdíčka ❤
A. Nejraději sama.
B. Kdokoliv, jen ať nemusím já.
C. Co se dá, objednávám online.
Pokud jste odpověděly B. nebo C., sledujte nás a nezmeškejte možnost zapojit se do testování rychlých online nákupů potravin, drogerie, kosmetiky, delikates, nápojů, vín, kytek nebo hraček na Dáme jídlo.
konik_testuje #test_damejidlo
První příkrmy nejsou ani tak o jídle, jako spíše o jeho ochutnávání. Někdy nás však děti překvapí a už od první lžičky snědí všechno, co jim nabídneme 🙂 Jaké strávníky máte doma vy? Vaše odpovědi odměníme 3 srdíčky 💙
A. Zatím pije jen mlíčko, i když už má na příkrmy věk.
B. Zbaští všechno.
C. Na nové chutě si zvyká pomalu.
Ať už jste odpověděly jakkoliv, věříme, že vás potěší další testování, do kterého se budete moci přihlásit už příští pondělí. Budeme totiž testovat masozeleninové příkrmy Sunar BIO pro kojence.
konik_testuje #test_sunarbio2

Citlivá pokožka vašich malých pokladů si zaslouží to nejlepší péči
Přivedli jste na svět děťátko a je to láska jako trám! Nemůžete ho spustit z očí. Je tak malé, něžné, takový malý uzlíček. Jak pečovat o jeho jemnou a hebkou pokožku?
Příčiny citlivé pokožky u nejmenších dětí
Víte, že existuje řada důvodů, proč je pokožka miminek tak citlivá:
- Pokožka nejmenších dětí je tenčí než kůže dospělých, a tak do ní mohou snadněji proniknout dráždivé látky a jiní vetřelci (např. alergizující látky).
- Povrch kůže miminka je v poměru k jeho hmotnosti velmi rozsáhlý, takže skýtá větší prostor k podráždění.
- Až do tří měsíců věku má pokožka miminek vyšší pH než pokožka dospělých.
- Kůže miminek se stále přizpůsobuje životu mimo dělohu, takže je více zranitelná slunečním zářením a třením hrubších tkanin, někdy i plenek.
- Miminka se většinou hodně potí, protože dosud neumí správně regulovat svou teplotu, a pot může kůži dráždit.
Jak na citlivou pokožku u nejmenších dětí
Podráždění kůže u nejmenších dětí bývá běžné, a i když se čas od času objeví u toho Vašeho, pravděpodobně jste nic nezanedbali. Riziko podráždění však můžete minimalizovat dodržením tří jednoduchých opatření:


















































































































































