Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”
V poslední době mám pocit, že času na úklid je čím dál tím méně, takže si ho musím trochu rozplanovat 😇 Dneska byla na řadě koupelna a uvědomila jsem si, že jsem vám ještě nedoporučila tenhle přípravek 👌
U nás máme hodně tvrdou vodu, takže nerez je prostě zlo. Hned je flekaty, zaneseny - spousta z vás to zná určitě taky. To samé vana, umyvadlo, kachlicky. Za ty roky jsem vyzkoušela už kdeco a stejně mi to přišlo jak boj s větrnými mlýny 🙈
Na doporučení jsem pak zkusila tenhle Denkmit Čistič vodního kamene a už u něj zůstala. Na ten náš neřád funguje úplně skvěle a je i za super cenu - stojí jen 24,90 Kč (500 ml). Stačí jej nanést (já si ho dávám do rozprašovače), nechat působit a pak setřít - když je silnější vrstva kamene, beru ho tou drsnější stranou houbičky na nádobí.
Musím vás ale upozornit, že přípravek smrdí (fakt poměrně dost), ale jeho účinek je za mě natolik top, že ten odér ráda přetrpím. Stačí jen krátce vyvetrat a smrad je pryč 😂
Maminky Praha 6 muže někdo doporučit prosím kožní na odstranění bradavice u dcery? Moc děkuji
Kéž by to byla pravda, že jaro je za dveřmi. Ono se hned uklízí lépe, když svítí sluníčko. Co uklízí, ta energie ze sluníčka chybí. Moc.
My stále v zimním oblečení. Emička včera, že jí trošku tlačí zimní boty. Tak doufám, že začne být víc než 3°C přes den 🙏 Jak je u vás?
Napadlo Vas nekdy, kdyby se udelal hromadny vikend matek z MK. Vim, ze kazda jsme jina, ne kazda se shoneme v nazorech, ale mam tu sve oblibenkyne a strasne rada bych se s nekterymi seznamila. Co na to rikate? Blbej napad?
Vyvážená strava je důležitá, ale přeci jen... Prozraďte mi, má vaše rodina raději ovoce nebo zkonzumujete více zeleniny? 🙂
Pro zajímavost prosím o LAJK zprávě pro ovoce 🍓 a LAJK prvnímu komentáři pro zeleninu 🥦.
Já jsem si při dnešním nákupu u kasy uvědomila 🛒, že mám na páse spíše ovoce. Já sama ovoce zbožňuji, tak je to pro mě lákadlo i v obchodě. 🙈♥
Nezapomeňte, že o nálož OVOCNÝCH kapsiček právě soutěžíme. Soutěž s #nestle najdete na mém profilu. ♥
Hrajeme o kapsičky v několika OVOCNÝCH příchutích. Kdybyste si mohli vybrat jen jedno níže uvedené ovoce, které najdete v ovocných kapsičkách, které by to bylo, které z uvedených vám dělá největší chuť? 😍
Pište komentář 💬🤤
Banán
Hruška
Jablko
Borůvka
Ostružina
Šípek
Černý rybíz
Mango
Švestka
Jahoda
Meruňka
Broskev

HRAJE - HRAJU - HRAJEME
Začínalo být jasné, že to nepotrvá dlouho🙂. No a už je to tady! Máme doma malého hráče MINECRAFTU. A tak se přirozeně musíme zajímat víc o to, jakým způsobem to korigovat, aby toho nebylo moc, nebo naopak málo. V tuto chvíli to neznamená, že Kýša tráví čas sám v internetovém světě. Tráví ale určitě víc času v sedě u počítače. A prostě paří 🙂.
Doba na hraní
Bylo jednoduché říct "Dopoledne půl hodiny, odpoledne půl hodiny." A taky to tak ze začátku bylo, pramenilo to totiž z naší neznalosti kostičkového světa. Trvalo jen pár dní, než se Kýša přišel dohodnout na prodloužení doby. A když jsme začali hrát, pochopili jsme. Zkrátka a dobře, aby bylo možné si něco vybudovat nebo dosáhnout pokroku, je potřeba delší čas. V tuto chvíli máme ustálené pravidlo - 2 hodiny v kuse jednou za 2 dny.
"Mami, tati, já tam za tu dobu ale nestihnu vůbec nic."
Hrajeme taky
Nejdřív začal Luky, teď už mám svůj svět i já. Ne, nepaříme po večerech. Jen chceme být v obraze a vědět, v jakém světě se Kýša pohybuje. Můj svět slouží k tomu, že si dvakrát do týdne s Kýšou sedneme a on mě učí, jak hrát. Zkrátka převezme roli "toho zkušenějšího".
Ve společnosti čím dál více rezonuje potřeba větší ekologické odpovědnosti. Zajímáte se při výběru kosmetiky o to, jaký má značka postoj k ochraně životního prostředí a co pro ni i ve skutečnosti dělá?
A. Samozřejme. Je to pro mě důležité kritérium.
B. Neřeším to.
Za každou odpověď vám zašleme 3 srdíčka ❤️ Nezapomeňte se přihlásit do testování novinek rostlinné kosmetiky značky YVES ROCHER, která myslí nejen na vaši pleť, ale i na životní prostředí. Stačí kliknout sem a odpovědět na otázku v článku: https://www.modrykonik.cz/blog/konik_testuje/article/zkusenosti-s-yves-rocher-novinky-pure-79fr94/ ☺
Tak bud mam uz par dni lehci formu migreny, na kterou jsem nikdy moc netrpela nebo mam podruhe covid za 2 mesice. Udelaji mi vubec PCR test kdyz bych mela byt v te ochranne lhute 90 dni?
2. screening - odchylky
Ahoj maminky,
byla jsem na 2. screeningu, všechna předchozí vyšetření vyšla v pořádku. Nyní mi paní doktorka našla "cysty choriových plexů", "mírná dilatace ledvinové pánvičky", "fokus pod bránicí".. Šla jsem na vyšetření uklidněná, že je přeci vše v pořádku a těšila jsem se na pohlaví miminka. Paní doktorka, říkala, že to nemusí nic znamenat, že se to růstem může ztratit. Ale strach je velký, na větší kontrolu jdeme až za týden... Nemáte někdo podobné výsledky?
Děkuji
Další novinkou letošní kolekce Joie je sportovní kočárek Tourist.
Jeho největší předností je skladnost a extrémně nízká váha 6,5 kg! Kočárek schválený od narození až do 15 kg a hodí se především těm maminkám, které hledají parťáka především na městské procházky, do letadla, nákupy, cyklostezky, apod, se kterým se bude snadno manipulovat a zůstane energie na další aktivity, třeba držení kelímku s kávou. 😉
Vužijete i na místech, kde potřebujete kočárek jedním pohybem složit a dát do tašky, která je součástí vybavení. Snadno pak přenesete, kam je potřeba. 👍 Ležení je uzpůsobeno těm nejmenším miminkům. 👶
více informací:
https://www.babypoint.cz/qx?searchtext=tourist&...
Co můžete udělat pro početí miminka, k čemu potřebujete pouze android telefon?
Pokoušíte se o miminko, jen to nějak stále nevychází?
Počítáte si své plodné dny, ať už „postaru“ či pomocí různých aplikací?
Víte přesně, kdy máte ovulaci, ale přesto se Vám nedaří počít?
Nezoufejte, rozhodně v tom nejste samy, možná stačí jenom jeden krok navíc k ještě přesnějšímu určení vašich „nejplodnějších“ dní.
Početí z pohledu medicíny
Mnoho párů má v posledních letech problém s početím. Některé zdroje uvádí, že je to dokonce až 1/6 párů. Příčin může být mnoho, ale to není záměrem tohoto článku.
Chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti s Montessori školkou. Dcerka chodila do normální, ale jako předškolačce už jí to nestačí. Tak nás napadla tato změna. Doporučujete či nikoliv a proč? A pro tříleťáka? Zvažujeme, že bychom tam dali rovnou obě děti 🙂
Nestačím se divit. Kolegyně mluvila o podivné knize o hovínkách, tak jsem se dala do googlení, ale tohle.... tohle mě fakt totálně šokovalo. Tak tady i pro vás něco pro pobavení, nebo poučení... nebo já vlastně nevím...
A nebudu nic dlužná ani tomuhle malému opičákovi. 🙂 Tak se pochlubím i ním. Můj Malý princ <3
Zaujalo tě něco na stránce? Všimla sis pěknou fotku, narazila na zajímavý článek? Označ ho hashtagem #vybrali_jsme a my ty nejlepší příspěvky zařadíme na titulku, Instagram či Facebook Modrého koníka.
Dámy, vy co jste z Prahy a neznáte Skibi kids v Radotíně, tak vřele doporučuji...
Krásná prodejna....peněženku to teda vždycky dost zabolí...ale stojí to za to...a skvělé zázemí pro sváču, oběd, drink, kávu...a malá pumptracková dráha s klopenkou pro prcky 🙂
No prostě bomba...já jsem si to včera moc užila a Míša taky....no a taky jsem utrácela no...
Prosím, koupím teď někde na dětskou oslavu talířky, kelímky, balónky konkrétně s Patrolou? Dekuju
Maminky, zkoušely jste třeba někdy do mléčné kašičky ještě přímíchat trochu jogurtu či později tvarohu? LIKE, jestli je to pro vás samozřejmost. 👍🏻 Kaše tak získá trochu jiný chuťový rozměr. Takhle má ráda kaši od Nestlé s přídavkem tvarohu naše dvouletá Natálka. ♥
Co ještě přidáváte navíc do dětských kaší? 🤔💬
Pro budování dětské imunity je důležitá pestrá strava. Proto v době zavádění příkrmů i později vybírejte různé druhy kvalitní zeleniny i ovoce. Pro tělíčko důležitá probiotika najdete v mléčných výrobcích, proto nezapomínejte ve vhodném věku začít pravidelně zařazovat do dětského jídelníčku jogurty a později i tvaroh.
Každým dalším dnem jsem přesvědčená o tom, že lepší školu jsme pro naše děti vybrat nemohli. Tohle přišlo od našeho úžasného pana "ředitele" ❤
Zprávy z "bojiště"
Milé děti, vážení rodiče!
Vyjadřuji svůj obdiv nad zvládnutím prvního testování. Abych byl upřímný, trochu nervózní jsem ráno byl. Stihneme to? Nebude nikdo dlouho čekat? Zvládneme strach a obavy dětí i rodičů? Když jsem se ráno testoval a zalechtání v nose způsobilo mé opakované kýchání, moc klidu mi to nepřidalo!
Děti byly ale skvělé, přítomní rodičové též, paní učitelky i přes respirátory usměvavé (věděli jste, že se umí smát i očima?).
Ne, že bych se těšil na čtvrtek, ale rozhodně budu klidněji spát a lépe se mi bude ráno vstávat. Vím totiž, že jsme dokázali, že společně zvládneme i nepříjemné, nepopulární a do jisté míry i "rozdělující" věci.
Děkuji vám všem za to!
Maminky, nevíte, jak je to teď aktuálně s covidovým ošetřovným na školkovýho nepředškoláka?🙂 Je na něj nárok a platí 70%?
Zkusim ještě jednou, protože na první dotaz moc odezvy nebylo...
Tiková porucha... Nějaké zkušenosti? 5tiletej uz pred pulrokem zacal ujizdet pohledem. Trvalo to cca 3-4 týdny a pak to úplně přestalo. Během toho jsme byli na všelijakých vyšetřeních (oči, neuro, krev) a všechno ok. Dva týdny zpátky začal zase chvílema je to celkem intenzivní. Stres by žádnej mít neměl. Přítel míval v dětství tiky prý docela hodně a postupem času to odeznělo. Máte doma děcko s tiky? Taky to takhle přichází a mizí?
#tiky
Chci se Vás zeptat ty kdo máte Mirenu. Kontrolujete nebo kontrolovaly jste si jestli cítíte ty vlakna Mireny? Stalo se někomu,ze by Mirena odešla spolu s krvácením nebo by vypadla?

FandiMat fandí mámám a pomáhá všem, kteří se ocitli v tíživé situaci
Cílem aplikace FandiMat je propojit lidi, kteří se ocitli v tíživé situaci, a to nejen matky samoživitelky, ale i seniory, celé rodiny, organizace (dětské domovy, domovy seniorů, charitativní organizace, spolky aj.), s lidmi, kteří mohou a chtějí materiálně pomáhat (jednotlivci, firmy, občanské iniciativy, spolky, sdružení apod.). FandiMat umožňuje vyhledávat materiální pomoc prostřednictvím mapy, a to buď ve webové verzi nebo i v mobilní aplikaci.
Aplikace vznikla díky projektu Fandi mámám. Funguje na principu, kdy lidé, kteří chtějí pomáhat, chtějí také vědět, komu konkrétně pomoc dávají. A nejraději by pomáhali ve svém okolí. FandiMat je aplikace materiální pomoci. Materiální pomocí se rozumí věci nové nebo i věci, které lidé mají doma, ale už je nevyužijí, a jinde by mohly ještě dobře posloužit. Pomoc lidem je materiální, konkrétní, transparentní a lokální – přesně víte, komu pomáháte nebo kdo pomáhá vám.
Poptávat nebo nabízet lze na FandiMatu tuto materiální pomoc:
- oblečení, boty
- hračky
- zdravotní materiál a pomůcky
- drogerii/hygienické potřeby
- trvanlivé potraviny
- elektroniku
- spotřebiče
- knihy
- nábytek/vybavení domácnosti
- kojenecké potřeby
- sportovní potřeby
- školní/vzdělávací potřeby
Máte některé z těchto věcí doma a rádi byste pomohli? Podívejte se do mapy, zda ve vašem okolí není někdo, komu byste mohli právě takto pomoci.
Komu je FandiMat určen?

Hlasujte o nejlepší výrobky pro děti a rodiče. A vyhrajte je!
Hledá se MAMAvolba 2020! Ty nejoblíbenější plenky, dudlíky, výživu, krém, kojenecké mléko, lahvičku či hračku vyberete vy sami. A za svůj hlas je můžete vyhrát, a k tomu navíc ceny od našich partnerů.
Na www.mamavolba.cz/anketa můžete hlasovat až do 22. dubna buď v hromadném formuláři ve všech kategoriích, nebo jednotlivě v každé kategorii zvlášť.
Kategorií je šest:
Péče o dítě
Kosmetika
Pro maminku













