Výsledky vyhledávání pro slovo Tr

avatar
apacheeeAMBASADORKA
1. dub 2021    

Rande... Jen ve dvou... Bez dětí...

Po tomhle týdnu bylo hodně třeba 🙏

A bylo to boží 😍

Chlapec s rodiči každý rok cestoval vlakem k babičce na letní prázdniny a rodiče se druhý den stejným vlakem vraceli domů.

Pak jednoho dne chlapec řekl svým rodičům:
,,Už jsem dost velký, mohl bych jet tento rok k babičce sám?"
Po krátké diskusi rodiče souhlasili.

A tak stojí společně na nástupišti, loučí se s chlapcem a dávají mu poslední rady, zatímco chlapec opakuje: ,,Ano, vím, řekli jste mi to už stokrát...!"

Vlak se chystá odjet a otec zašeptá: "Synu, pokud se budeš cítít špatně nebo se bát, toto je pro tebe!"
A něco strčí chlapci do kapsy.

Nyní je chlapec poprvé sám ve vlaku, bez svých rodičů...
Dívá se na krajinu přes okno, i když tu cestu už dobře zná.
Kolem něj chodí cizí lidé, jsou hluční, vcházejí a odcházejí z kupé, průvodce kroutí hlavou nad tím, že je sám.
Chlapec se najednou cítí víc a víc nepříjemněji.
A začíná se bát.
Sklopí hlavu, schoulí se v koutě sedadla, slzy se mu tlačí do očí...
A v té chvíli si vzpomene, že otec mu vložil něco do kapsy.
S třesoucí se rukou vytáhne kousek papíru a čte: "Synu, jsme v posledním voze...".

Takto to v životě bývá.
Musíme nechat své děti jít, věřit jim.
Ale vždy jsme připraveni být v posledním voze, aby se nebály.
Zůstáváme blízko nich, dokud jsme naživu... ❤️

Cit.web

avatar
olivovnaOvěřená organizace

ONLINE SKUPINOVÉ CVIČENÍ S OLIVOVNOU

PROBÍHÁ  ZA  ODBORNÉHO  DOHLEDU  FYZIOTERAPEUTA  A  TRENÉRA .

Výzva pro děti, které chtějí zatočit s nadbytečnými kilogramy, které nasbíraly např. i v době karantény. 

Podívejte se na náš web, kde najdete podrobnosti.

Přihlášky již přijímáme a těšíme se na vás. Cvičit mohou s dětmi i rodiče.

avatar
apacheeeAMBASADORKA
1. dub 2021    

S ohledem na výskyt mutace Covid-19 označované jako SARS-ApR-1L, vláda s platností od 1. 4. přijala opatření, která omezují i funkce Mapy.cz.

Přehled omezení:
✔️ zákaz navštěvovat zahraničí i na Mapách
✔️ zákaz cestovat "prstem po mapě" dále než 1km od bydliště
✔️ zákaz prohlížet mapu po 21h (pokud ji neprohlížíte společně se svým psem)
✔️ plánování trasy je podmíněno podpisem čestného prohlášení, že cestu neplánujete uskutečnit
✔️ prohlížení fotografií na Mapách je možné pouze s nasazeným FFP4 respirátorem (postačí i dva FFP2 nebo čtyři FFP1 přes sebe)
✔️ z důvodu omezení leteckého provozu není letecká mapa dočasně dostupná.

Mapy.cz a jejich pecka apríl. Snad se ti noumove ve vládě neinspiruji 😂

avatar
viridie
Zpráva byla změněna    1. dub 2021    

Tak dle pana ministra Plagy, nebudou roušky v MŠ vyžadovány.Juch ! 🙂 Teď běži tiskovka.

avatar
apacheeeAMBASADORKA
31. bře 2021    

Krásný středeční večer,
jsem tu s výsledky zatím poslední soutěže s #dm - tentokrát jsme soutěžili o balík super produktů do kuchyně 🎁

Nebudu to protahovat, pojďme se podívat, komu dnes večer udělám velikou radost 🎉 🎉 🎉

Generátor náhodných čísel rozhodl, že výhra poletí za maminkou @fly80 👏
Vítězce moc gratuluji a brzy se ozvu ohledně doručení výhry 🍀

No a vy ostatní buďte ve střehu, protože na duben tu už mám pro vás připravené 3 další soutěže o samé krásné ceny - samozřejmě opět z vašeho oblíbeného "déemkového" sortimentu ❤

Kvalitní drogerii z Německa koupíte i u nás. Chcete vědět kde?

Drogerii z Rakouska a Německa miluje mnoho Slováků a stala se pro ně jakousi samozřejmostí. A přestože v době COVID-19 mohou výlety do zahraničí představovat docela problém, to však neznamená, že byste se měli vašich oblíbených produktů vzdát. Máme pro vás totiž skvělé řešení, díky kterému nemusíte nikam chodit. Znáte online drogerii myAustria?

MyAustria – klíč na vaše nákupy

Společnost Austria Point, s.r.o. je na trhu již několik let a za tu dobu přinesla mnohým zákazníkům množství kvalitního zboží. Online drogerie MyAustria se totiž zaměřuje na vysoce kvalitní zboží z Rakouska a Německa, který byl určen pro západního spotřebitele.

V nabídce online drogerie přitom nenajdete jen prací a čistící prostředky či aviváže, vybírat si můžete také z množství dámské, pánské i dětské kosmetiky, EKO a BIO produktů, úklidových pomůcek či potřeb do domácnosti. Zkrátka najdete zde vše, co Vy a vaše domácnost potřebuje.

Vybírat můžete ze známých značek jako Ariel, Persil, Lenor, Nivea, Fewa musí proto, Ajax, Calgon, Detox, Domestos, Finish, Garnier, Meister Proper, Odol, Palmolive, Taft, Vanish, Frosch, ale oslovit vás mohou i mnohé lokální produkty, jejichž jméno jste možná ještě neslyšeli. Říká vám něco značka Weisser-riese? Mnohé německé hospodyňky na ni nedají dopustit.

Všechno toto a ještě mnohem více přitom můžete zakoupit přímo z pohodlí vašeho obývacího pokoje a kurýr vámi objednané zboží doručí přímo k vašim dveřím. Ušetříte tak náklady nejen spojené s cestou, ale i váš čas. A to se už vyplatí, no ne?

Když potřebuji dovařit a můžu ji “vystrčit” jen na terasu a kontrolovat přes francouzské okno 🤩

Taková pohoda ☀️☀️☀️
#fisherprice

MODRÁ SOUTĚŽ S NESTLÉ O DOBRŮTKY PRO NEJMENŠÍ

Blíží se den 29.3.2021. Víte, co je to za den? 😊 Ne? Já vám to prozradím. Je to MODRÉ PONDĚLÍ. Modré pondělí symbolizuje blížící se Velikonoce a pro křesťany vždy bylo symbolem volného dne. Dle tradice je lidem zakázáno v tento den vykonávat jakoukoliv práci. K tomu se hodí zajímavá otázka do dnešní soutěže : Jakou domácí práci nevykonáváte rády?

Já vám prozradím, že z duše nesnáším žehlení a tudíž už žehlím jen výjimečně. No a umývání oken taky úplně nemusím… 😊

………………………………………………………………….

V sychravém březnu máte právě teď příležitost si u mě zasoutěžit o balíčky BIO dobrůtek pro vaše mrňousky. Jdete se mnou do toho? Doufám, že ano! 🕶

Namíchala jsem oblíbené "modré" BIO produkty a vytvořila z nich balíčky pro 3 z Vás. V každém balíčku pro Vaše nejmenší najdete :

3 ks BIO křupek v náhodných příchutích

avatar
apacheeeAMBASADORKA
31. bře 2021    

Včera na nás ve schránce čekalo krásné překvapení z #dm ❤️

Velikonoce vlastně nemám vůbec ráda, ale zajíček přesto udělal velkou radost 😊 Kluci už mi ho zabavili, že ho pomalují - každý hezky jednu stranu 😂

Další a v podstatě nejprodávanější "Spinkou" je i-Spin 360.

Je to nejnovější verze schválená podle normy ECE R129/02 (i-size). Systém Guard Surround Safety™ - celková ochrana při bočním nárazu je doplněna o další prvky, které se automaticky vyklopí při upoutání dítěte. Není tedy možné tyto prvky zapomenout použít. Sedačka má systém Smart Ride™ pojistka znesnadňuje možnost otočení po směru jízdy před tím, než je možné používat ji po směru (minimální věk 15 měsíců a výška nad 76 cm). Systém Simple Swivel™ - aktivátor otáčení je umístěn v pozici, která je pro snadno dosažitelná rodiče. Je umístěna z obou stran, takže je otáčení sedačky ještě jednodušší. 🙂 👍

iSpin 360 byla i testována v německém testu bezpečnosti ADAC a dopadla perfektně! Z výsledků testu vyplývá , že Joie i-spin 360 má ze všech doposud testovaných otočných autosedaček:
* nejlepší celkové hodnocení 1,8
* nejlepší skóre za bezpečnost 1,7 (při poutání proti směru jízdy dokonce 1,3)
* nejlepší skóre za ochranu při bočním nárazu
* nejnižší riziko nesprávné instalace (z úplně všech doposud testovaných sedaček v historii testu ADAC)
* nejlepší pozice pro dítě
* nejlehčí z otočných sedaček
* zpracování je hodnoceno jako špičkové

recenze na i-Spin:
https://www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/recenze-i-spin-360-3ik0ib/
více informací: https://cz.joiebaby.com/product/i-spin-360/

#joie #joie_czsk

Velikonoční bleskovka

Velikonoce se blíží a Fisher-Price bude opět nadělovat! Tentokrát se můžete zapojit do soutěže o zajíčka na spinkání 🐰♥️ 

Velikonoce jsou pro nás svátky jara a zvyklosti, které je provází se domácnost od domácnosti liší. U nás patří k Velikonocům výzdoba - vajíčka, zajíček, kuřátka, něco dobrého na zub v podobě mazance, beránka a velikonoční nádivky a samozřejmě alespoň symbolická pomlázka s nadílkou.

Pojďte si s námi nadělit na Velikonoce zajíčka Fisher-Price 🤩

❗️❗️Pravidla soutěže ❗️❗️❗️

👉 Dej lajk tomuto článku.

👉 Přidej si můj profil do oblíbených.

Doplnění k recenzi Snuggs - menstruační kalhotky z dm Selena Care

Slíbila jsem doplnit svoji recenzi, tak slib plním. Zkusila jsem doplnit své trio Snuggs o jedny menstruační kalhotky z drogerie #dm . Kupovala jsem je na prodejně, takže verze Classic velikosti M. Při té příležitosti jsem si všimla, že už i v dm drogerii se dají koupit Snuggs. 

Pokud budu tentokrát stručná (pro podrobnou recenzi Snuggs koukněte na můj poslední článek), musím objektivně uznat, že jsou s kvalitou Snuggs na první pohled a krátkou uživatelskou zkušenost opravdu srovnatelné a plně konkurence schopné. Nemám moc šanci jim něco opravdu vytknout, jednotlivé dílčí parametry hodnocení u Snuggs jsou opravdu  srovnatelné. 

Kalhotky z dm vydržely nejsilnější dny menstruace, neproteklo nic. Navzdory některým recenzím opravdu nešustí, není to žádný igelit. Střihově mi přijdou velmi podobné Snuggs, v té verzi Classic mají kolem pasu hezkou  krajku, na to já si ale nepotrpím a do budoucna bych se bála, že se vytahá. Při přímém porovnání se Snuggs (mám klasický střih i bikiny) mi přijdou ty z dm trošku "bombarďákovější", přijdou mi víc jako ty silnější Snuggs na noc. Protože preferuji bikiny střih, tak Snuggs jednoznačně vedou. Ale až dnes jsem po prohlednutí webu dm zjistila, že i Selena Care mají řadu střihů a bohužel většinu z nich prodávají jen on-line. Takže dost možná mít jiný střih, tak bych tuto výtku nepsala.

Co mají kalhotky z dm jednoznačně lepší, je šev té savé části, která je i trošičku delší - u Snuggs cítím ten šev na zadku, zvyknu si  na to, ale první dojem je nepříjemný, u Selena Care to není žádný problém, šev je menší.  

Pokud bych se měla rozhodovat mezi Snuggs za plnou cenu (tedy kolem 800 až 900 Kč) a kalhotkami z dm za necelých 500, můžu s čistým svědomím doporučit ty z dm. Protože mám v plánu koupit další kalhotky pro střídání a se slevami se dostanu i u Snuggs na cenu kolem 500, zůstanu jim věrná, protože subjektivně víc věřím jejich technologii, pořád na kalhotkách pracují, beru je jako průkopníky. Ale objektivně jsem ani u Selena Care neměla pocit, že by málo sály, nebo že by po více hodinách zapáchaly). Navíc Snuggs mají pro mě zajímavější střihy a teď i výběr barev. Ale pro ty, které váháte, kalhotky z dm jsou jistě vhodnou  volbou, když nechcete investovat více peněz a chcete to třeba jen zkusit. A dost možná u té značky zůstanete, protože svoji  kvalitu opravdu mají.

Pro ty, co budou hledat tu Snuggs recenzi, odkaz zde: https://www.modrykonik.cz/blog/malenka3/article/snuggs-moje-recenze-xma4ul/

Ženy máte občas také den kdy si přijdete že jste fakt kus? 😁 Mě se to stalo po hodně, hodně dlouhé době dnes. Zjistila jsem že obleču bílé džíny aniž bych v nich byla jak hroch, dala si sandálky, triko které mám ráda a šupky s kočárkem a kámoškou ven. A upřímně jsem si říkala že mi to fakt sluší 😂 tohle jsem zažila snad naposled před těhotenstvím.. Ono i to sluníčko asi dělá své. Tak holky kdo to má stejný?

Radosti, haló, kde jsi?

Začalo to plíživě. Odbývala jsem přípravy, nebavilo mě vymýšlet online kvízy, neprohlížela jsem profily jiných učitelů na sociálních sítích a nečerpala inspiraci pro hodiny. A každé ráno jsem se probouzela s pocitem, že začíná zase další hrozný den. Moci tak zase zavřít oči a spát a spát. Nebo se moci probudit, vypravit děti do školy, naskočit do autobusu, stavit se do milovaného Cross café a pak do práce...

...zkrátka ztratila jsem radost. A taky motivaci k práci. 

Stále stejné dny. Sekající se internet. Děti, kterým nefunguje mikrofon, a vy je už dva měsíce neslyšíte. Mlčící děti. Hodiny, kdy máte pocit, že mluvíte sami k sobě. Školní parlament, jenž se ani pořádně nerozjel a online nefunguje. Nekonečné porady, kde řešíte neřešitelné.  Kolegové metodici prevence, kteří vám pošlou desatero pro duševní hygienu, ale když po nich konkrétně něco chcete, nemají čas. Vaření, to věčné vaření. Vaření o přestávkách, vaření večer, protože byste to přes den nestíhala. Doma dvě děti na onlinu a pocit, že se jim málo věnujete. Neměla jsem si vlastně vzít OČR? Ale co moji žáci? 

Předminulý týden byl totálně kritický. Ráno jsem vstala jako robot a práci jsem si šla doslova  odtrpět. Odpoledne jsem zaklapla notebook a měla pocit totálního zmaru. A výčitky, že takhle se pracovat prostě nedá. Večer do postele s tím, že další den bude úplně stejný.

Pak přišel dlouhý telefonát s kolegyní kamarádkou a uvolňující pocit, že v tom nejsem sama. Sdílená starost, poloviční starost. Ulevilo se mi a jí taky.

Pokud si myslíte, že se to zázračně jako mávnutím kouzelného proutku změnilo, tak se mýlíte. Ale mám teď lepší dny. Snažím se s tím pracovat. Nejsem ten typ, který by si psal nějaký motivační deník nebo si zapisoval, co se mu ten den povedlo. Na to jsem moc cynická. Vypustila jsem zprávy, počty nakažených jsem viděla naposledy před třemi týdny. Pomohlo mi počasí. Díky, žes konečně přišlo, jaro. A taky datum. Upínám se k němu. 12. duben je dnem, kdy se možná žáci vrátí do škol. A možná, že se vše pomalu vrátí k normálu. 

Tak sem musela improvizovat. Ustrihla jsem leginy a dlouhy rukav na kratky. Mladsi mela tenisky po starsi o 2 cisla vetsi a starsi mela backory ze skolky. 😀😀😀. Holky nemaji vubec, ale vubec nic. Vsichni kratasy a tilecka ci saty a sandale. Jako kde to ty lidi berou. Objednavat pres net je pro me za trest😀😀😀😀😀

avatar
hanulinka77
Zpráva byla změněna    30. bře 2021    

❤️❤️❤️Děti jsou štěstí, dokonce i když z toho štěstí někdy šlak Tě může trefit 😁😂❤️❤️.

Venku krásně,tak jsme dnes vyrazili na obědový piknik pár kilometrů od nás😊..za mě už by tohle počasí mohlo zůstat tak do listopadu...😉

Třeba někdo využije 🙂 do 5.4. megaknihy.cz

avatar
tereza1977
Zpráva byla změněna    30. bře 2021    

Nastal pro ne spravny cas vratit deti do skol. Vcera jsem zaznamenala zpravu o pripravovane detske vakcine. Jak donutit nas odporujici rodice, abychom dali sve deti naockovat neoverenou experimentalni vakcinou? Vydesit nas. Poslat deti do skoly v respiratorech, kde se jim pomnozi bakterie a plisne, a vyrobit detske pacienty, plnit jimi nemocnice a nasledne psat hororove clanky o nove mutaci napadajici deti. Je to zrudna hra, kde je jejich zbrani nas vlastni strach. Strach byl a je nejucinejsi zbrani manipulace. Oni budou tlacit, my budeme rozhodovat. Budeme nuceni rozhodnout za sve deti, mnohe z nas zlomi nasledny pocit viny, ktery nas rozerve zevnitr a budeme tak povolnejsi vnejsim tlakum. Moudry domysli.

Ještě tři okna a umyto 💪

Ale musím říct, že dřív mi to trvalo opravdu dlouho a mytí oken jsem nesnášela. Od dob,co znám Actifibre #vileda jsou okna hotová šup, šup a žádná práce s tím (až na ty žaluzie, to nesnáším doteď).

Jak často myjete okna? U nás okna do ulice (silnice) bych mohla dělat pořád. Do zahrady stačí občas. V průměru to tak 4-5x za rok zvládnu. Francouzské do zahrady častěji, protože přes něj chodíme v létě na zahradu 🙂

avatar
apacheeeAMBASADORKA
30. bře 2021    

Dobré ráno,
už jen do dnešní půlnoci soutěžíme o balíček kuchyňských pomocníků z #dm, takže pokud jste ještě nesoutěžily a chcete se zapojit, je nejvyšší čas😀

https://www.modrykonik.cz/blog/apacheee/message/soutez-s-dm-kuchyne-preji-krasne-dobr-t2v4lp/

V balíčku najdete tyto skvělé produkty:
🍀 Denkmit nature tablety do myčky nádobí, 30 ks
🍀 Denkmit čistič myčky, 3 ks
🍀 Denkmit čistič na trouby a grily, 500 ml
🍀 Profissimo silikonový obal na potraviny, 2 ks
🍀 Profissimo svíčka ve skle limetka & máta, 1 ks
🍀 Denkmit pohlcovač pachu do lednice, 1 ks
🍀 Profissimo formičky na muffiny mini, 72 ks
🍀 Profissimo pečicí papír stříhaný hnědý, 30 ks

avatar
apacheeeAMBASADORKA
29. bře 2021    

Dnes večer přináším jeden rychlý #dm tip pro ty z vás, které jste u pojišťovny 211 (tedy Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra) 👌

Do konce března běží sezónní akce Zdravý úsměv, ve které můžete získat 250 Kč na vybrané pomůcky pro zubní hygienu (např. mezizubní kartáčky, jednosvazkove kartáčky, zubní nit, škrabka na jazyk,...).

Tyto produkty můžete zakoupit právě i v dm a pojišťovna vám proplatí 250 Kč zpět (za každého člena rodiny, pokud budete chtít tuto akci využít všichni).

Já byla nakoupit dnes a ještě jsem využila 10x více bodů na celý nákup, takže se mi ještě v příštím nákupu vrátí pěkná sleva 😍

Do komentáře vám hodím odkaz, kde se můžete podívat na všechny podmínky této akce.

PS: předem děkuji za každý lajk a sdílení, ať se zpráva dostane k co nejvíce z vás 🙏

A co ten Štefan vůbec jí?

Ahoj všem, vzhledem k tomu, že občas něco píšu pro náš web www.sanceprostefanka.cz, rozhodla jsem se tu články sdílet taky. Někdo z vás může procházet podobným příběhem, někdo z vás může mít také nemocné dítě a ten pocit, že v tom nejste sami je, přiznejme si, někdy dost uklidňující  

A co ten Štefan vůbec jí? Otázka, kterou jsem za poslední měsíce dostala nespočetněkrát.

Štefan je multialergik. Znamená to, že je extrémně citlivý na všechny nové potraviny, se kterými přijde do styku. Jak Štefi ochutnával a poznával nové chutě, ruku v ruce s tím přicházely alergické reakce. Někdy jen zčervenaly tváře, v tom horším případě se objevila svědivá ošklivá vyrážka a střevní potíže. Surovin, na které žádnou reakci neměl, je jen pár a daly by se spočítat na prstech jedné ruky. 

Aktuálně Štefiho jídelníček sestává z rýže, krůtího (popřípadě kachního a králičího) masa a převařeného ovoce. Bohužel je alergický i na náhražky náhražek, takže nemůže jíst běžný bezlepkový chleba, či jogurty bez laktózy, které jsou dostupné v obchodech. Často obsahují sóju, pohankovou, kukuřičnou mouku, nebo je základ tvořen mandlemi a kokosem. Tzv. skleničky pak často obsahují cibuli, brambory, nebo mrkev. Ani to (a mnoho dalších) Štefan jíst nemůže.

Je vám asi jasné, že z takového velmi strohého jídelníčku moc receptů nevymyslíte. Tím hlavním problémem ale je, že se jedná o jídelníček spíše dietní. Štefan poměrně dlouho nepřibíral, nerostl a i teď ve 2 letech je tak schopný obléknout věci klidně rok staré. Nakonec jsme museli zvýšit množství hypoalergenního mléka. To je mléko obsahující všechny důležité živiny, které Štefi jinak přijmout nemůže. Jedná se o speciální mléko, které má ale i speciální cenu. Jedna malá plechovka Neocate Junior, která nám vydrží maximálně 4 dny, stojí 1500 Kč. Pojišťovna hradí v tomto věku jen omezené množství, proto musíme každý měsíc dokupovat mléko bez receptu – měsíčně to dělá cca 6000 Kč.

Spinální svalová atrofie nám dala také odpověď na otázku, proč Štefi není schopen pořádně rozkousat pevnější stravu – hlavně maso. To sní pouze v případě, že je nakrájené na hodně malé kousíčky. Atrofici totiž mívají často problém s polykáním a mívají oslabené horní patro. V těch nejtěžších případech ani nejsou schopni polykat a jsou tak odkázáni na sondu PEG. Právě oslabený kousací reflex nejspíš může i za Štefiho opožděný vývoj řeči. Teď, ve 2 letech, řekne jen pár slov.

Strana