Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”

Sourozenectví. Jeden z nejbližších vztahů.
Ovlivňuje nás?
Dobrý den, maminky, dnes bych chtěla v krátkosti zauvažovat nad pojmem „sourozenectví“. Sama mám mladší sestru a tři dcery, tak snad vás zaujmou i moje vlastní zkušenosti. A budu moc ráda, když k tomuto článku připojíte i vlastní zážitky.
Zapřemýšlely jste někdy nad tím, jak nás sourozenci ovlivnily nebo ovlivňují? Jde vůbec zařídit, aby měly sourozenci vždy jen pěkný a harmonický vztah?
Nevím, jak tomu bylo u vás ve vašem dětství, ale my se ségrou jsme byly buď nerozlučné kamarádky, které společně bojovaly nejen proti dinosaurům, ale také často proti rodičům. 😊 Nebo jsme vymýšlely lumpárny a dokázaly jsme se poprat jako ti kluci. Obě jsme spolu soupeřily, ale také jsme se dokázaly společně starat o domácí mazlíčky - o společného pískomila a zebřičky. Naše společné dětství provází spoustu nezapomenutelných historek, které zná celá široká rodina nazpaměť, ale stále jsou k popukání. Všechny tyto historky pro mě znamenají silné zážitky, které mě ovlivnily a jsem za ně opravdu moc ráda.
Vzpomínáte na nějaké okamžiky z dětství, kdy byste si nedokázaly představit, že by tenkrát s vámi váš sourozenec nebyl? Já se například od útlého dětství bojím tmy. A vůbec si nedokáži představit, že by tenkrát v těch nespočetně mnoho nocích moje sestra se mnou nebyla a nikdo by mě nedržel až do rána za ruku.
Sourozenectví je vlastně taková sociální laboratoř, ve které se experimentuje se vzájemnými vztahy. V kolektivu se děti učí, jak spolu vycházet, spolupracovat, soutěžit či si pomáhat. Na druhou stranu se naučí nejen se přátelit, ale také odcizovat či si zachovat klidnou tvář při prohře. Sourozenci se podporují a snaží se spolu dennodenně vycházet. Když dítě nastoupí do školky nebo školy, při komunikaci, v gestech i mimice uplatňuje to, co se naučil v sourozeneckém světě. A to může být dost dobrá výhoda, nemyslíte?
SEDM TIPŮ, CO DĚLAT, ABY PRÁVĚ VAŠE DĚTI MĚLY PĚKNÝ SOUROZENECKÝ VZTAH :
Holky, máte zkušenosti s obchodem emelli dětské botičky? Meli by mít obchod v Brně. Chci objednat z eshopu, ale nenašla jsem recenze, tak mám strach. Děkuji.
Kdyz jsem oznamila, ze loucim jako ambasadorka, tak mi spousta z vas napsala, ze vam budou chybet baraky :D Nebojte, jeste mam nejake v zaloze.
Minuly rok mel manzel nabidku na relokaci, ktera se pak nakonec neuskutecnila kvuli covid. A sami jsme meli potize s rozhodnutim se odstehovat do Kalifornie.
Na tento dum jsme se divali jeste pred tim, nez ho oficialne dali na trh. Pozdeji jsme se od realitky dozvedeli, ze si majitele prodej rozmysleli. Ted jsem se ale divala a dum je na trhu. Chteji o skoro pul milionu vic, nez co chteli loni.
Dum je mimo mesto, jako vetsina takovych domu. Stylem to byl takovy moderni ranch. Venkovni posezeni bylo uzasne! Ne vsechno byl muj styl. Ja jsem hodne na koupelny a z tech peti se mi nelibila ani jedna. To jsou problemy, co :D.
U vaření tráví tolik času a strávníci jsou vždy spokojení! Nelča za ně hned pronese "mňam, mňam, mňam" 😀 Vaří tedy samé dobroty 🙂
Už se těším, až si stoupne k opravdické plotně a na něčem si skutečně pochutnám i já 😉 Jelikož je u nás zpívající miska tak oblíbená mám pro vás nabídku, která se neodmítá 😀 👍
Je tu někdo, kdo by si přál SOUTĚŽ O ZPÍVAJÍCÍ MISKU #fisherprice ? 😍
Oblíbený kočárek Joie Versatrax nabízí kombinaci hlubokého kočárku a skladného pohodlného sporťáku vhodného pro nejmenší miminka 🥰 . Můžete je vozit po směru i proti směru, jak budete potřebovat 👍
Recenze: https://www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/recenze-kocarek-joie-versatrax-rjtcc2/

Inspirující soutěž s Joie
Poslední rok je rokem změn a pro mnoho lidí je velmi náročný. Donutil nás trávit více času doma a to často obnáší i zvýšenou potřebu zabavit děti, navíc teď přes zimu, nebo v určitých životních obdobích, jako je potřeba nemoc, karanténa, potřeba rodičů pracovat, případně v důsledku počasí. A nebo prostě si jen chvíli sednout a vypít si kávu a povykládat s partnerem. 🙂
Pojďme se opět vzájemně inspirovat!
Podělte se s ostatními maminkami o inspiraci, jaká je u vás doma „top“ činnost, která vaše děti zaručeně zabaví a kterou rádi dělají. Pokud je to možné, uveďte věk dětí. Televizi umíme zapnout každá, ale pojďme být trochu kreativní, nápadité, předejme své zkušenosti a osvědčené rady ostatním.
Leckdy není potřeba hledat žádné složitosti a stačí naprosto jednoduchá činnost a děti mají o zábavu postaráno! 🙂
V soutěži můžete vyhrát jeden z oblíbených produktů Joie, a tím je lehátko Joie Dreamer Fern, které je vhodné pro nejmenší miminka. Takže pokud nějaké mimčo doma nebo v okolí máte, nebo plánujete, zapojte se! I ty z vás, které na děti teprve čekají určitě nějaká fajn činnost napadne.
A jak se tedy do soutěže zapojit? Pravidla jsou velmi jednoduchá:
🥄 𝓚𝓸𝓴𝓸𝓼𝓪́𝓬̌𝓮𝓴 𝓼 𝓵𝓮𝓼𝓷𝓲́𝓶 𝓸𝓿𝓸𝓬𝓮𝓶
________________________________________
Jeden tip na víkendové pečení. Už víte, co budete péct vy? Nějaké dobré tipy pro mě? 🙃🤩
________________________________________
📖 Recept na velkou formu 28 cm :
________________________________________
1 a 1/4 hrnku špaldové mouky
1 hrnek mletého kokosu
1 a 1/4 hrnku moučkového třtinového cukru
3/4 balíčku prášku do pečiva
3 vejce
0,5 hrnku rozpuštěného kokosového oleje
0,5 hrnku mléka
2 lžíce jogurtu (nebo zakysané smetany)
0,5 lžičky vanilkového aroma
________________________________________
350 g mraženého lesního ovoce
________________________________________
Směs nalijeme do formy, posypeme mraženým lesním ovocem a ovoce posypeme mletým kokosem.
Pečeme 45 minut na 170 °C a 15 minut před koncem ještě posypeme mixem mandlí.
V čem ukládáte miminko ke spánku? Jsou jí dva měsíce a v rychlozavinovačce jí koukají nohy. Za chvíli bude venku teplo, tak něco, co extra nehřeje. Spinká mi dobře jen na bříšku a nebo občas i na boku. Usíná mi hlavně na rameni, při kojení a v šátku a tak nejlépe něco, co by podepřelo hlavičku během ukládání do postýlky. Něco, do čeho si může zabořit nosánek. Máte někdo nějaký tip?
Holky poradte mi prosim. Jsme den a pul po narkoze a ta me neskutecne semlela. Nemam absolutne na nic chut. I kdyz se snazim hodne jist i pit, sladky i kafe tak je mi porad mdlo a toci se mi hlava. Nemam zadnou silu na to nekam dojit. Z vasi zkusenosti. Pomuze mi neco? Nejaky vitamin ci nutridrink nebo to chce jen cas a spanek. Ja silna holka a nezmuzu se na nic. Jen na podporu muze.😘
Ahoj holky prosím je tu třeba nějaká skupinka kde si mezi sebou sdilíte své týdenní jídelníčky ? Občas jsem tu četla, že si sepíšete co budete celý týden vařit a pak podle toho nakoupíte , kde berete inspiraci na vaření ? Chtěla bych to taky zkusit ( doteď jsem vařila jen víkendy a přes prac. Dny jsme braly jídlo z práce ( jídelny) ale začaly vařit takové 💩 že se to nedá jíst 😁
SOUTĚŽIT MŮŽETE UŽ JEN DNES! 🍀
Zábavná soutěž s emotikony o Nestlé novinky se pomalu chýlí ke konci. ⏳
Zítra končíme a pozítří budeme znát 3 vítěze. 🎁🎁🎁
Jeden balíček novinek má hodnotu krásných 800 Kč. 🐞
https://www.modrykonik.cz/blog/88petule/article/zabavna-soutez-s-emotikony-o-chut-s4rwaw/
Přeji vám hodně štěstí 🐞🍀
Karnevalovy kostým pro kluka na tema jaro ....
to tema nás dost omezuje 🤣 mate nápady? Pro holčičku bych věděla hned...takhle mě napadá maximálně nějaký kralicek, syn nenávidí hmyz, takže třeba nějaký brouček, vcelka apod. ... to bych mu neudělala 😅
Normálně tu výměnu manželek neřeším, ale od včera mám v hlavě tu Kristýnu.. Podle ní je lepší chodit do práce, než trávit čas na rodičovské doma s dcerkou, chápu každý na to není. Ale co mě zaráží nejvíc, že nemají žádný režim 😮 a tak by mě holky zajímalo,mate doma nastavený taky nějaký přibližný režim, nebo žijete z minuty na minutu? Nechci aby se tu sesypaly nějaké hádky, odsuzovani jen mě to zajímá.
Nás režim v komentu
pro sovy 🙂 hezkou dobrou
Máme za sebou týden testování a já tady mám pár postřehů.
-i já, jakožto vždy kojící máma, která nemá zkušenost s umělým mlékem, jej umím připravit! Jupí.
- mléko krásně voní, pění a dokonce i dobře chutná
- najít odměrku byl boj, než jsem ji vyhrabala že samotného mléka, tak jsem přemýšlela, jak budu mléko odměřovat
- plechovku chce po dobrani mléka starší syn na své poklady
-baví mě složení mléka, které je bez palmového tuku, navržené tak, aby vyhovovalo dětem
- vše je pozitivní a ze strany mléka super, jen naší dcerce nechutná a bojkotuje láhev
- nevzdávám se a zkouším dál. Sušené mléko v kaši u dcerky prošlo.
-moc mě baví
Zase jedna #anketa ? A tentokrát bude pěkně ožehaváááá😂
Jak se u vás doma říká těm věcem, co mají holky a kluci v kalhotách? Myslím v kontextu hovoru s dětmi - ty partnerské označení můžeme rozjet zase někdy jindy, ale to až po 22. hodině😂
Musím říct, že mě vždycky překvapí, kolik podob označení existuje a jak jsou rodiny od rodiny odlišné. Kdysi mě absolutně šokovala doktorka, když na prohlídce Elimu řekla, že mu zkontroluje čuráčka 🙈 Nejdřív jsem myslela, že se přeřekla, ale když to pak zopakovala ještě 3x, bylo jasno 😀
Ahoj, Již dlouho sháníme tuto plyšovou žabku, žabičku, nenašla by se u někoho doma?
Před pár lety jsme ji ztratili, je asi z roku kolem 1995 až 2002, odhaduji. Je to starší hračka.
Žabka byla asi tak 30 cm dlouhá, s dlouhýma nohama, ležící, jako na fotce...
Na ceně bychom se určitě dohodli, byla bych fakt moc vděčná... už nevím kde hledat, kam psát... moc děkuji za zprávu.
#hracka #zaba #zabka #plysak #plysova

Dlouhodobá podpora imunity? Víme jak na to!
Oslabená imunita je velký problém. Kvůli ní zůstáváte doma se svými malými dětmi, nebo samy ulehnete do postele a přijdete o část peněz ze své práce. A to je samozřejmě nepříjemné. Z toho důvodu jsme si pro vás připravili článek, ve kterém se dozvíte, jak posílit imunitu, tak, aby už si na vás žádná nemoc netroufla.
Zima je velmi náročné období. Venku je temno, větrno a chladno. A vy, celé rozlámané, musíte brzo ráno vstávat a jít do práce, kde budete v kontaktu s nachlazenými kolegy, nebo s jinak nemocnými lidmi. Pak už stačí být jen dlouhodobě ve stresu, nebo si jednou zapomenout umýt ruce a neštěstí je na světě.
Aby se zbytečně nesnižovala kvalita vašeho života a byly jste stále v dobré kondici, začtěte se do následujících několika odstavců, které vás informují o tom, co vše pro sebe a své zdraví můžete udělat.
Příznaky oslabené imunity
Oslabená imunita se většinou přihlásí o slovo tím, že jsme více nemocné. Kromě nachlazení nás může trápit třeba zápal plic. V neposlední řadě to může mít vliv i na další věci, které s tím nemusí na první pohled souviset. Můžeme trpět třeba kožními vyrážkami a ekzémy, nebo problémy, které souvisejí se stavem dutiny ústní. Jasným ukazatelem nestandardně fungující imunity jsou pak autoimunitní choroby a poruchy.
Podpora imunity přírodní cestou
Maminky,
mám tu jednu prosbu od @anna_ema, která pro svou diplomovou práci potřebuje velké množství vyplněných dotazníků. Dotazník je samozřejmě anonymní a týká se velmi zajímavého tématu Sharentingu - zabývá se otázkami, co sdílí české maminky o svých dětech (do 5 let věku včetně!) na internetu a sociálních sítích.
Pokud tak máte doma dítě (nebo i více) do 5 let, pomozte jí prosím s vyplněním - zabere vám to jen pár minut a Aničce to moc pomůže.
Já už mám dotazník samozřejmě vyplněný a bylo zajímavé se nad tímto tématem zamyslet.
PS: Za lajky a případné sdílení zprávy předem děkuji👏 Ještě teď si pamatuju, jak náročné bylo pro svou diplomovou práci sehnat dostatečné množství respondentů. A pokud za sebou máte VŠ i vy, myslím, že víte přesně, o čem mluvím😂

2) Zodpovědný rodič mladého hráče
2) Nezapomínejte, že pocity a vztahy, které prožívají děti v online světě jsou reálné
Ač se Vám může zdát, že situace, které dítě prožívá v on-line prostředí mohou být malicherné, pro dítě to tak být vůbec nemusí. Nesnižujte váhu prožitků svých dětí.
Měli jste i Vy někdy pocit, že někdo zlehčoval to co prožíváte? Jak jste reagovali?
Pěkný den a Naberte kurz
Jana

ZÁBAVNÁ SOUTĚŽ S EMOTIKONY 🌷😍🚂🏰🌱👠 O CHUTNÉ NOVINKY OD NESTLÉ
Milé maminky, po dlouhé době jsem si pro Vás připravila zase tu zábavnou soutěž, která Vás vždy tolik baví. 😊
I když to za okny zatím nevypadá, jaro už se brzy začne probouzet a letošní krásná sněhová zima pomalu usne.
„Věci lásky jsou věci života.
Po čase zimním přichází jaro,
po beznaději vzniká naděje,
po hrůzách noci zasvítává den.“
V roce 2015 jsme koupili starý vesnický dům. Abychom dostali dům do nějaké kondice, museli jsme ho svépomocí i s pomocí rekonstruovat. Přišlo nám to nekonečné, ale 14.6.2016 na první dcery druhé narozeniny jsme se přestěhovali do obyvatelného domku. Rok 2020 pro nás znamenal dokončení vnitřku. No a teď nás čeká to, na co jsem se tolik těšila! Dům dostane nový kabát. A teď vás prosím o pomoc. 🆘 Už víc jak týden si navrhuji vzhled fasády. Vždycky to na den nebo dva odložím a vracím se k tomu, zda by jiný vzhled nebyl lepší. Návrhů už jsem měla snad 50. 🙈
Tyhle 3 návrhy se konečně líbí mně i manželovi. Co říkáte jako veřejnost, která by třeba dům míhala?
Klidně prosím dávejte lajk obrázkům, které se vám nejvíc líbí.
Připomínky klidně do komentáře. 🙏
Do návrhu jsem načrtla i plot, který s manželem postavíme záhy. Kdyžtak si ho představte kompletní. 🙏
MOC DĚKUJI ZA POMOC! 🤍
#test_colvia
Pleťový krém s colostrem a ghí máslem - křest ohněm (PMS 😂)
Mojí pleti jen tak něco nesedne. Když se snažím promašťovat a moc tlačím na pilu, odmění se mi pupínky skoro pubertálními. Obzvlášť v období PMS mi stačí fakt málo.
Ale tentokrát, i když jsem mazala fakt poctivě 2x denně, mi na čele, bradě ani nose nic nenaskákalo.
Musím říct, že to bylo fakt příjemné překvapení 👍.
PS: ta perfektní tvářička na fotce není moje, ale syna 😁
⚜️ Cítíš se zoufalá, osamocená a ztracená na své cestě po ztrátě miminka?
⚜️ Nevyznáš se ve svých pocitech, nevíš jak o své ztrátě mluvit s ostatními a nevhodné reakce okolí tě zraňují?
⚜️ Toužíš po povzbuzení a ujištění, že tvoje pocity jsou v pořádku a že přesně vím, jak se cítíš?
⚜️ Zkrátka nechceš v tom být sama?
Mám pro tebe pochopení a virtuální otevřenou náruč v bezpečí uzavřené skupiny žen s podobným osudem.
Budu s tebou sdílet svůj vlastní příběh, teď už skoro 4 roky zkušeností a inspirace, kterou jsem na své cestě posbírala.
Dám ti praktické tipy jak dočerpat energii, jak se i dodatečně rozloučit se svým miminkem a neblokovat tak příchod dalšího, jaké techniky ti můžou pomoct dostat svoje emoce ven a že je potřeba si dovolit všechno prožít, abys mohla jít ve svém životě dál.
Moc se na tebe těším uvnitř 4týdenního podpůrného programu https://bit.ly/prihlasimse,
Kamila
Tak my si dnes jeli odpočinout od Covidu do Polska na lyže, než to zas zatrhnou🙂a bylo to👍 Svět se tam zdál zase v pořádku, aspoň na chvilku...



























