1. screening. Musí proběhnout pouze 12+4 až 13+5?

30. čer 2022

Ahoj, mohu se zeptat, zda 1.screening musí proběhnout pouze 12+4 až 13+5? Na pracovišti mi řekli, že to jindy nejde a mě to vychází zrovna od víkendu do víkendu a samozřejmě tam máme už zaplacenou dovolenou 🤦‍♀️ teď mě nahlásili na 12+3, ale prý to nemusí jít (nejde o ultrazvuk ale vyšetření krve..). Dle mé dr. by mě měli normálně vyšetřit a neměl by být problém. Děkuji za Vaše zkušenosti.

misaa56
30. čer 2022

Mě krev na první screening brali kolem 11tt a ultrazvuk byl kolem toho 13tt

renat23
30. čer 2022

Me krev vzdy brali 10+ něco a utz byl 13+ něco. Někde dělají vše najednou. Můj doktor aspon ma tak výsledky krve hotove a pak to doplní tím utz a vím hned na čem jsem.

ekou
30. čer 2022

Myslim, ze do 14t by se to melo stihnout

ellyem
30. čer 2022

Mně krev na screening brali den před Vánoci (to jsem byla 11+1.tt) a screening pak dělali až po Novém roce ve 12+5.tt.

jjasmina
30. čer 2022

Myslím, že to je nax do 14tt, ale já byla 13+1 krev i ultrazvuk. Určitě bych tedy zašla alespon 12+3. Jinak teda já si planovala dovcu až po screeningu teda

elesse
30. čer 2022

Jde to do max 14tt. Odber krve muze byt i driv, ja mela obvykle odstup cca 14 dni, aby byly vysledky krve k dispozici. Jde o to, ze pravdepodobnosti pocita program a ten pak uz proste nesedi a je to k nicemu

jako_mala_holka
30. čer 2022

Jde to max do 14tt, já byla v obou tehotenstvich na začátku 14tt

autor
30. čer 2022

Právě já bych klidně mohla 13+6 a později nebo naopak do 12+3 včetně a sestra a mi říkala, že to už je pozdě (nebo naopak moc brzo).. Mně úplně nedává smysl, že by to šlo jen v jednom týdnu prave :-/

jjasmina
30. čer 2022

Tak ono i záleží jestli krev a ultrazvuk udělají v jeden den.ono ve 13+6 je to fajt hraniční. Poslechla bych radu dr. Navíc vysetreni je důležitější než dovolená

autor
30. čer 2022

@jjasmina jj je to v jeden den..

elesse
30. čer 2022

A nebo se na tenhle screening vykasli a nech si nabrat krev na ty drazsi krevni a hotovo🙂 pripadne se objednej treba do Gennetu, treba nejake terminy vymysli

trilien
30. čer 2022

Mna objednali na krv u mojej Dr v 11+0 a na UZ na špecializované pracovisko v 13+6

beruska1889
30. čer 2022

Já měla krev i ultrazvuk ve 13+0 tt v prvním těhotenství si to už nepamatuju, ale bylo to stejné pracoviště, tak byl termín určitě podobný...

autor
30. čer 2022

Děkuju všem za rady, zkusím tam zavolat zda to nejde ten nejzassi termín a uvidíme co řeknou - dle ovulace bych měla být 13+4, dle výpočtu dr 13+6 (objednávala jsem to dle toho co řekla dr.).

gruyerre
30. čer 2022

Tak jdi ve 12+3, kdyby byl plod na ultrazvuku ještě příliš malý, pozvali by si tě později.

nina004
1. črc 2022

Bola som na krv minulý týždeň v piatok 12+2tt a na utz v utorok 12+6tt

karkulka1283
6. črc 2022

Já teda na krvi byla v 11+3 a na ultrazvuku 12+6

katula94
13. črc 2022

Mam za to ze 13+6 je jeste hranicne prijatelne, navic ten screening ani neni povinny, takze jestli bylo doted vse ok, nemas vubec zadne problemy a citis se v klidu, ani na nej nemusis jit.

autor
13. črc 2022

@katula94 všechno je v pořádku naštěstí, ale čekáme na 1.screening abychom si to ověřili a pak řekli rodine o budoucím prckovi. Tak doufám, že vše půjde namerit, popřípadě udělají část a část po dovolené... Napíšu pak i kvůli zkušenosti pro další tehulky jak jsem dopadla.

katula94
13. črc 2022

Me se nechce verit, ze by se na tebe tak vykvakli kvůli rozdilu ani ne 24h...jakoze 13+5 odpoledne je jeste naprosto v poradku, a treba 13+6 rano uz by to neslo? Co by se asi tak mohlo zmenit za 18 hodin? Kor kdyz z toho maji penize. 😄

autor
13. črc 2022

@katula94 právě já si to říkám taky, že přece nějak objednávají, ale tolerance přístrojů musí být ve větším rozmezí... No uvidim

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru