8tt bez srdeční aktivity - může se ještě objevit?

boobulee
7. kvě 2019

Dobrý den, měla bych dotaz, včera jsem byla na prvním ultrazvuku, na potvrzeni těhotenství, podle poslední MS bych měla byt teď v osmem týdnu, ale podle pohlavního styku, vím že jsem otěhotněla déle cca o 10-14 dnů.
Včera na ultrazvuku mi Dr. řekla ze embrio je velké 5mm a ze v 8tt by již mělo mít srdeční aktivitu, ale ta tam bohužel nebyla, příští tyden jdu na další kontrolní ultrazvuk. Je tedy možné že nejsem v osmém tydnu ale třeba na začátku 6tt a srdíčko se teprve ukáže? Děkuji za za odpovědi a rady.

amitrama
7. kvě 2019

Já měla potvrzenou srdeční akci 6+0 a to embryo mělo 3,1 mm. Asi se radši připrav na variantu neprosperujícího těhotenství. 5mm je už dost aby mělo srdíčko. Ale zase na druhou stranu se dr mohla v měření seknout.

krasna_neznama86
7. kvě 2019

Ja mela v 5+6 taky embryo 5mm, bez srdicka, o 14 dnu bylo srdicko, ale embryo je o tyden mensi, tak neves hlavu... Jsem 14/15 tt a stale je mensi o 6 dnu ve srovnani s ms.

tratatundra
7. kvě 2019

Poprvé jsem na UZ měla srdeční aktivitu 8+3 proti poslední MS jsem měla posunutý termín o 3 dny dle UZ. Připrav se na nejhorší, protože to není nikdy vyloučený, ale určitě neztrácej naději. 😉

oveckaluky
7. kvě 2019

U dcery 8+3 nic, o týden později už blikalo, a celkově byla skoro o dva týdny mladší než podle ovulace. Držím pěsti 🙂

oveckaluky
7. kvě 2019

Jinak je to i o citlivosti UTZ. V 10+1 jsem byla s dvojkama u svého na UTZ, řekl mi, že je všechno v pořádku a přesně odpovídají, a poslal mě do nemocnice domluvit se na screening. Tam mi doktor udělal UTZ ten samý den (měl tam stážistku, tak se mu hodilo, že jsem přišla), a řekl mi, že na krev na screening mám nejvyšší čas, protože odpovídají oba 11+6...Tak jsem se na to ptala a prý podle citlivosti UTZ se to může lišit až o dva celé týdny 😉

boobulee
autor
7. kvě 2019

Děkuji za odpovědi, tak budu doufat ještě v příští týden 🙂

hasara33
7. kvě 2019

@boobulee ahoj a držím palce aby srdíčko nakonec bylo a bilo 😊 já měla v 6. týdnu bez srdeční akce a v 8. týdnu už se srdeční akcí, ale embryo mělo 17,5 mm takže já si myslím, že tvoje těhotenství je jen o něco mladší a srdíčko ještě určitě naskočí 😉

fatal_error
8. kvě 2019

Jestli te trochu uklidnim, u syna jsem mela rozdil mezi starim dle ms a realnym starim 12 dnu. vim, kdy byl syn pocat a to mladsi stari dle utz sedelo presne. mela jsem 2 terminy porodu 17. a 29.9.2017.
jestli si i ty myslis, ze byla ovulace pozdeji, tak bych nehazela flintu do zita.
oni nekteri doktori neberou v potaz dlouhy cykly, pritom je to casty.

boobulee
autor
8. kvě 2019

@fatal_error děkuji za odpověď, prave ze vim rozmezi par dnu, kdy k početí došlo, takže stále doufam ze příští týden budou lepší zpravy... MS byla 15.3. a otěhotnět jsem mohla nejdříve po 26.3...

gruyerre
8. kvě 2019

@boobulee vždyť sama píšeš, žes otěhotněla až o cca 2 týdny dyl, takže nejsi vlastně v 8.tt,ale v 6 🙂. V té době srdíčko ještě nemusí být. Je úplně normální, ze někomu nevychází stáří těhotenství podle poslední MS. Buď v klidu a přeji hodně štěstí.

boobulee
autor
8. kvě 2019

@gruyerre spíš mě asi DR. vystrasila tím že mi rovnou řekla že to asi nebude dobrý, první těhotenství a hned panika 😏

gruyerre
8. kvě 2019

@boobulee no úplně stejně to bylo u mě, taky jsem měla mimi o 14 dní mladší a taky mi hned dr. řekla, že to nevypadá dobře... A přitom jsem ji jasně řekla, že ovulace byla dyl. Oni si ti doktoři často jedou podle universálních tabulek a kalendářů a moc nevěří, že si dokážeme samy poznat ovulaci. V dalším těhotenství jsem pak radši rovnou nahlásila jako den poslední menstruace termín přesně 14 dnů před ovulaci, abych se vyhnula další tragické předpovědi 🙂.

lucina96
9. kvě 2019

Tak hlavně dej vědět, jak návštěva dopadla! Držím palce 🙂

veroniquecz
9. kvě 2019

@boobulee určitě muže, já měla 40 denní cykly, už zadanku na revizi z důvodu anembryomoly (nepřítomnost embrya) a teď mi tu běhá 4 letá zdravá princezna. Určitě počkej a nenech se doktory zviklat ❤️❤️

boobulee
autor
9. kvě 2019

@lucina96 určitě napíši 🙂

boobulee
autor
9. kvě 2019

@veroniquecz dekuji za pozitivní komentáře 🙂

boobulee
autor
19. kvě 2019

Ahoj holky, bohužel to nedopadlo dobře a musela jsem na revizi dělohy... Ale děkuji za podporu, a při dalším pokusu o miminko snad již vše bude jak ma být 🙂

astyna88
Autor odpověď smazal
Zobraz
tratatundra
19. kvě 2019

@boobulee To je mi moc lito. Budu držet pesti, at si k vam mimimko brzo najde cestu. 🍀

krasna_neznama86
19. kvě 2019

Drzim palce, at to zase brzy klapne 🍀

boobulee
autor
7. únor 2020

Ahoj nevím jestli ještě všechny, kdo jste mi psal podporující komentáře, tyto stránky navštěvujete. Po revizi dělohy, cistě, a braní hormonů (takže zdlouhavá cesta k normálnímu cyklu) jsem znovu těhotná, momentálně již v 11tt s tehotenskou průkazkou, tak doufám že teď už bude vše jak má 🙂

krasna_neznama86
7. únor 2020

@boobulee tak to je super 🍀❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru