Absence nosní kůstky (N😎. Někdo zkušenost a vše v pořádku?

barca90
17. led 2021

Dobry den, 14.1. jsem byla na 1. screeningu a sijove projasneni ma mimi 1,44 mm, ale absence NB (nosni kustky). Dr rikal, ze se to stava, ze nejde videt, ze to nemusi jeste nic znamenat a pockame na vysledky krve do pondelka. Vim, ze kdyz znama mela spatne vysledky, tak ji volali hned druhy den. Nutno rict, ze mimi ze zacatku moc nespolupracovalo, bylo napasovany v pravem rohu delohy. Dle MS 13+0, dle UTZ 12+6. Jinak vse je dle UTZ v poradku. Mel nekdo s tim to zkusenost a vse bylo opravdu v poradku? Dr mi jeste rekl, ze na 70% je to holcicka, doma uz mam 2,5 leteho chlapecka, kdyz jsem porovnala screeningy, tak stari, delka, NT bylo stejne, jen u maleho byla viditelna ta nosni kustka, ted bohuzel ne 😔

ema90
17. led 2021

@barca90 Ano, na prvnim screeningu vic veci spatne, nejen nosni kustka. Utz i krev spatne vysledky.
Po vice utz v rozmezi tri tydnu, ty spatne “priznaky” vymizely. Nosni kustka zobrazena v poradku.
Riziko Trizomie 13 a 18 velmi vysoke, pod odberu plodovky vse vylouceno.

terulin
17. led 2021

Moje mladší dcerka taky neměla vidět nosní kůstku a krev jsem taky neměla úplně dobrou. Trizomie 13 a 18 mi vyšla s vysokým rizikem, ale po amniocentéze bylo všechno v pořádku. Pak se teda ukázala růstová restrikce, takže jsme nervy měli až do samotného finále, ale holčičku máme krásnou a zdravou, jen je trochu prťavá, ale o to je to výraznější osobnost. Ta nosní kůstka taky záleží na doktorovi. Můj gynekolog říkal, že jí viděl hned týden po screeningu (na tom jsem byla v nemocnici), ale nic neříkal, pro případ, že by se pletl.

barca90
autor
18. led 2021

@ema90
@terulin tak vysledky krve jsou v poradku, takze celkove je screening negativni. Presne hodnoty se dozvim pristi tyden u sve dr. Ale stejne mam ted vetsi strach nez u maleho. Jsou to nervy.

ema90
18. led 2021

@barca90 Tak super 👌🏼🍀
A nenervujte se, kdyby tam bylo riziko, tak nevyjde screening negativne 🙂 Kustka se urcite do pristi navstevy zobrazi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru