Březňátka 2021. Je tu některá?

snazilka01
3. črc 2020

Ahoj holky, je tu už některá, která zjistila těhotenství a má termín v březnu? Já jsem po šesti měsících otěhotněla a čárka krásně sílí. Příští týden se objednám na gyndu, tak držte palce 🍀🥰 P. S. termín porodu podle poslední MS mi zatím vychází na 13.března.

kate013
5. srp 2020

Ahojte tehulky, říkala jsem si, že sem napíšu nějaké malé fígle,které mi pomáhají proti nevolnostem, třeba někomu pomůže 🙂) Hylak forte, 2ml smíchám s trochou šťávy,je kyselý, můžete klidně 3x denně, srovná střeva a uleví, je i na nevolnosti. Dělám si heřmánkový a mátový čaj, střídám, beru taky Rennie, spíš večer. Nepiju vodu z vodovodu,ale balenou, nepiju perlivé pití,když,tak jen trochu. Každých cca 20-30min si kousnu do sušenky, bebecka nebo kolonády/florenty, někdo má rád Tuc, solené. Když usínám,tak v polosedu 🙂 tak se držme holky,snad nás to brzo přejde a budeme si to moc užívat ❤️😍💋

pincola
6. srp 2020

@kate013 Fajn typy!!! Díky😀 Mě na to pomáhá dost spát a nevstávat zbytečně brzy, pokud to není nutné.

pincola
6. srp 2020

@enette Tak, jak ti je? je to to trochu lepší? věkem to není. mě bylo nejhůř poprvé a to mi bylo 30. To jsem zas brečela já. Vím o čem mluvíš, držím palce. Antimetil jsi nezkoušela? Je to ze zázvoru.

malvinz
6. srp 2020

Ahoj holky, přidávám se k vám co je vám špatně celý den :D jsem těhotná poprvé, je mi 30 a jsem 7+4 tt. Zkoušela jsem antimetil - ten vybliju skoro hned, zkoušela jsem rohlíky, malé porce, jíst hned v posteli po probuzení.... všechno bez výsledku. Ale co je fakt, bliju jen během týdne - chodím do práce na 6-7h ráno. Jakmile je víkend a můžu se prospat tak je to dost lepší a je mi sice trochu zle ale alespoň nebliju. Ale z čeho jsem překvapená - že v podstatě dopoledne nic neudržím v sobě a přesto mám úplně nafouklé břicho - už od prsou se mi to zvedá a mám kilo nahoře .Což fakt nechápu z čeho :D Je pravda že dopoledne už normálně jím - večer je mi těžko ale už mi alespon není na zvracení..Ale stejně :D No jsou to zvláštní stavy.. Ale je pravda, že občas už jsem si už taky říkala že to snad nedám :D ALe to dáme holky! Bude to stát za to!!

kristyna0220
6. srp 2020

Ahoj holky, vzhledem k tomu, ze jsme si s manzelem slibili, ze do konce 1 trimestru nikomu ani muk, tak potrebuji nutne s nekym sdilet! Mame miminko vymodlene, pred 2 lety se mi bohuzel nepovedlo donosit. Je mi blbe vzdy dopolko, po O zas lepsi. Posledni 2 dny mam ale problem psychickeho razu, smutek, depresivni myslenky, nechut nic delat. Ma nekdo podobny problem? Drzim vsem palce❤️

malvinz
6. srp 2020

@kristyna0220 Ahoj, je mi moc líto co se ti stalo, ale nesmíš se nechat ovládat negativními myšlenkami. Chápu, že je to asi těžké ale snaž se myslet na něco jiného. Zaměstnej hlavu 🙂 To že se to nepovedlo jednou v žádném případě neznamená že se to nepodaří podruhé 🙂 Hlavu vzhůru a užívej si tohle období. Pokud ti teda není blbě :D

enette
6. srp 2020

@pincola Ahoj, ten jsem nezkousela. Díky za tip. Bohužel, moc lepsi to není. Teď se to přesunulo a nejhur je mi v noci. A ještě k tomu silena zácpa 🙁

enette
6. srp 2020

@kristyna0220 Ahoj, to znám. Já jsem v depresi pomalu od začátku. Každý okolo je nadšený a já ani ťuk. Ale asi je to tím, ze mi není dobre. Určitě to dobre dopadne 😉

enette
6. srp 2020

@malvinz To já už teď chodím jak těhotná 😀Ruce v bok a vykracuju si jak paní starostova😀Žaludek mám od obeda šílene nafoukly, tak jsem jak balon. Na váhu radši ani nelezu a to vlastně skoro nic nejím😀

kristyna0220
7. srp 2020

@malvinz Ja se snazim zamestnat. Blbe je, ze jsem kvuli stresu ze zamestnani a kvuli tomu neschopnosti otehotnet z prace odesla a jsem uz pul roku doma. Sice pracuju z domova, ale kdyz nechci tak zkratka nemusim a ta samota mi proste leze na mozek. A ke vsemu je mi blbe! Za tyden jedem na dovcu, tak vydrzet do te doby. A taky psychicky ustat 11. prvni kontrolu. Pri minulem tehu byla jedna z kontrol konecna..Drzim vsem palce!

kristyna0220
7. srp 2020

@enette Ja taky😁 Cetla jsem, ze kdo si pral tehotenstvi, tak je to na nem videt driv, protoze podvedome bricho trochu vystrkuje😂

kristyna0220
7. srp 2020

@enette Ahoj, ja nadsena jsem take, ale mam strach. Strida se to😁A mela jsi i predtim psychicke problemy nebo az ted s tehu to prislo?

enette
7. srp 2020

@kristyna0220 Predtim jsem byla docela v pohode. Řešili jsme úplně jiné starosti - manžel bez práce, já špatnou cytologii, děda po nemocnicích, atd. Tak teď se to přesunulo do jiné oblasti 😀

kristyna0220
10. srp 2020

Ahoj holky jak se vam dari?😊 Co cele dny delate? Ja se snazim starat o domacnost, obcas neco uvarit. I kdyz ty vypary z kuchyne jsou pro me fakt zabijacky. A kazdy den si vetsinou davam nejakou hezkou aktivitu. Treba dnes prochazka z kamarady kolem Vltavy. A snazim se nemit spatny myslenky a strach, aby to dopadlo. Mejte se krasne!

malvinz
10. srp 2020

@kristyna0220 Ahoj já chodím do práce zatím :D ale docela v ní trpím, dopoledne v podstatě jen lítám na záchod a bliju :/ no a dnes mám druhou prohlídku, takže nervíčky totální 🙂

enette
11. srp 2020

Tak už mám za sebou druhou prohlídku a bejby tam řádilo jak černá ruka😀 Doktorka mi bohužel neporadila nic moc jiného než vydržet, ze se ty moje stavy určitě zlepší. Příští týden krev a tehuprukaz😀

malvinz
12. srp 2020

Ahoj holky, nejste některá z okolí Frýdku Místku, popř. nechystáte se tam na screening?

merilina
12. srp 2020

Ahooj, také se přidávám... termín máme 15.3.

pincola
12. srp 2020

@enette V prvním těhu jsi takto zlé nevolnosti neměla? Ono to přejde, vydrž. Já to měla v prvním těhu a fakt to zmizelo. pak jsem snědla, na co jsem přišla. Už to bude končit🙂

enette
12. srp 2020

@pincola U prvního mi nebylo práve vůbec nic. Nepočítám zacpu a hemoroidy😀 Tezko říct, jestli to nebylo tím, ze první je kluk, ale myslím, ze podle nevolnosti se pohlaví nepozná 😊

malvinz
13. srp 2020

@enette Těžko říct, pravda je, že mi každý říká, že když bliju tak to bude holka :D ale co na tom může být pravdy, to nevím

pincola
13. srp 2020

@enette
@malvinz Prý to je imunitním soubojem plodu a matky, podle doktora Kouckého. Čím víc blinkání, tím vetší zápas mezi plodem a matkou. Který stejně vyhraje plod. Mě teda bylo nejhůř u prvního těhu a to byla holčička. Druhé byl chlapeček a bylo to lepší.

kajah29
15. srp 2020

Zdravím 😊
Tak už mám po první kontrole, jsem v 7tt, docela jsem dost unavená, na to nejsem vůbec zvyklá 😁 chybí mi energie a trapi mě nevolnosti, ale než nezvracím, jen jak kdybych měla velký balvan v brichu, teď se nové přidávají i pachy jídel co nemůžu cítit, tak snad to trošku odezní 😁😊

kajah29
15. srp 2020

@enette nic si z toho nedělej, taky od začátku moc nejasam a přijde mi, že hsem většinu času zamračená než usměvavá jako dřív.. Ale přijde mi, že to je spíš téma nevolnostma co mě občas potrapi a nafoukle břicho, které jen tak schoval v šatech 😁 cítím se občas jak soudecek

merilina
17. srp 2020

Ahoj holky, v 7. týdnu mi Dr. potvrdila těhu, vytiskla fotku z Utz, kterou mi nedala s tím, že si o ni mám říct příště. Dnes v 10. týdnu jsem byla na krvi a požádala sestru o tu fotku z Utz. Ta mě však odbyla s tím, že mi ji nedá, že k tomu měla Dr. svůj důvod. Netušíte, proč mi tu první fotku nechtějí dát? Díky 🤔😕

pincola
17. srp 2020

@merilina To je divné....A říkala, že je vše v pořádku? Podle mne to je tím, že v 7 tt jsou ještě rizikové týdny a ona dává fotky ze zásady později. Ale chování divné. Má to vysvětlit.

pupisek262014
17. srp 2020

@snazilka01 ahoj mužů se zeptat kolikatej den od poslední MS jsi dělala testy?

pincola
17. srp 2020

Holky, jak vám je? mě sice není fest zle od žaludku, ale je to takový stav mezi pocitem na zvracení a pocitem na mdloby. Není to strašné, že by se to nedalo přežít, vím, že mnohým je strašně špatně, že každá hodina je těžká. Ale jak je to furt, den za dnem, noc za nocí, furt stejně, bez úlevy, tak je to taky nepříjemný.

snazilka01
autor
17. srp 2020

@pupisek262014 Ahoj, dělala jsem si test 4 dny do MS a duch tam byl krásně vidět 😉

pupisek262014
17. srp 2020

@snazilka01 a jak tam máš tu silnější čárku to bylo který den?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru