Co je na UTZ vidět v 5tt + 1?

beatax
31. kvě 2014

Ahoh holky, jsem podruhé těhu (poprvé ZT), byla jsem na prvním UTZ v 5 tt + 1 ... viděli jsme gestační váček - Dr. říkal, že tam je mikro náznak žloutkového váčku, spíše se ten váček jevil prázdný.... Dr. říkal, že je ještě brzy ať přijdu za 14 dní na další UTZ. (Utz mělo podle mě dobré rozlišení, ovulaci mívám 14 - 16 den cyklu). Jaký jste měli obraz na UTZ v tomto období, tj. konec 5tt anebo začátek 6tt? .... už se mnou cloumá zase strach ... vím, že nejsem schopná to ovlivnit, ale nevím, zda se jedná o normální nález, nebo ne.... díky moc B.

beatax
autor
25. črc 2014

@jge no ja jsem byla prazanda 7 let kdyz jsem tam byla na VS a pak pracovala ale ted uz jsem se naplavila zpet na Vysocinu... jinac kamaradka v Podoli rodila a druha tam chce take rodit... ale rikala ze se tam stoji fronty na zapis do porodnice od nocnich hodin!! to je mazec!!

jge
25. črc 2014

@beatax Nene, uz je registrace pres internet.
Aha, tak to se mas...

kocour1
25. črc 2014

@beatax mám to také...píchá mě v podbříšku, zvláště když třeba ležím a chci se obrátit ze zad na bok. Určitě se roztahuje děloha. Pokud je to takové ojedinělé píchnutí, tak to rozhodně nic není. Ono pokud by něco bylo v nepořádku, tak by se to projevilo nejspíš krvácením a prudkými, silnými bolestmi. Takže nějaké popíchávání jsou spíš ty úpony dělohy a zaražené prdy🙂.

kocour1
25. črc 2014

@jge Také mám 11.8. a doktorka říkala ,že už by mohlo být vidět pohlaví🙂...tak se těším. A upřímně mi to vyrazilo dech, že jako UŽ! S tím druhým dítětem to strašně rychle letí. Pamatuji si, že u prvního jsem nemohla dočkat druhého trimestru...bylo to nekonečné. Jinak já ani žádné extra chutě nemám a přesto břicho roste. Už mi nic není - naštěstí nosím převážně plavky, ale když pak někam chci jít, tak nemám nic na sebe🙂. Mám už nahoře víc jak 5kg a to bych neřekla, že nějak extra žeru. S prvním jsem ládovala mnohem víc a měla i větší chutě. Takže jako koule budu určitě! Už se radši ani nevážím🙂.

kocour1
25. črc 2014

@curdibilka měla jsem to stejné...jsi ještě málo. Určitě tam už příští týden bude vidět fazolka🙂. Držím palce! A netrap se dopředu, mysli pozitivně, bude to v pořádku🙂.

curdibilka
26. črc 2014

@kocour1 Snažím se, snažím a moc vám holky děkuju za uklidnění. 🙂

beatax
autor
27. črc 2014

@jge ahojky, jak se vede 🙂 ? chodis na nejake tehu cviceni? 🙂 ja o tom uvazuji ale asi az tak od zari, tedka toho mam hafo v praci a pak dovcu a pak bych asi zacla 🙂 jsem docela sportovec ale v tehu mam docela strach - kolo a beh jsem zavrhla uplne... 🙂

jge
27. črc 2014

@beatax Ahojda, nedelam nic, ale beham za mladsi dcerou, denne vylety, prochazky atd, takze si rikam, ze toho mam dost. 😉
Urcite nekam chod, jestli te to bavi, je to super.

beatax
autor
28. črc 2014

@jge jee tak si to uzivej ... 🙂 ja nestiham po praci ani prochazkovat, budu zas delat prescasy zada me bolej sileny :(, ja dnes byla pracovne zas pryc a jsem urvana jak kun, bricho se mi ted vecer nafouklo jak balon, asi dneska uprdim manzu 😀 😀 😀 mazes uz si brisko a prsa kvuli striim?

beatax
autor
28. črc 2014

@jge no a co se tyce tech hromadnych cviceni a tak, ja na tohle moc nejsem... ale rikala jsem si ze se v tehu donutim, pry je to dobra priprava na porod... jinac sem radsi na kole, nebo nekde turuju v prirode, ty aerobiky apod. hromadny stadovy veci nemam vubec rada, tak snad tohle nejak preziju 😀 asi nebudu ta typicka mamina co zvejka na pisecku s ostatnima maminama, nalozim mimouse do batuzku a pujdem tapat do hor 😀 😀

jge
31. črc 2014

@beatax Ahoj, uz mazu, ale jen z lehka, jeste je brzy, podle me. Nastesti nic u prvniho tehu, a tak doufam, ze i druhe me nejak vyzname nepoznamena.
Jasne, take nejsem na nejake hromadne skupinky, je mi lepe bez publika.
V sobotu jedeme na dovcu, tudiz nevim, jak to budu mit s pristupem na net, tak jen kdybych nepsala...

beatax
autor
1. srp 2014

jge@ ahojky, tak preju hezkou dovcu, kam ze to vyrazite? k mooori? nebo po CR? 🙂 pekne si to uzite ... a opatrne na mimouska v brisku 🙂 budu se tesit az poreferujes, jak jste meli papa

nufie
4. srp 2014

Ahoj, chtěla bych se jen zeptat....30.7 jsem byla u dr pro potvrzení těhu. Bylo to brzy asi 5+1tt ale řekla že tam nic nevidí-přitom tam byl pidi černý flíček, a že si myslí že bude mimoděložní. Tak mi nabrali krev a hcg bylo 1200 a na to mi řekla, že si stále myslí že to bude mimoděložní a objednala mě až za 14dnů, což bych nevydržela, tak jsem se přeobjednala na 11.8. to bych měla být 6+5tt. Strašili taky tak někoho zvás, kdo přišel brzy?

beatax
autor
4. srp 2014

@nufie ahojky, vydrz a ver ze to dobre dopadne, dej si ale pozor kdyby jsi zacla krvacet nebo mela krece v brise, to hned val do nemocnice...
ja v 5+1 mela jen vacek uplne prazdny a ovu byla cca 14. den... takze je klidne mozne, ze jsi mela ovu dele a jeste neni ni videt.. 🙂 ver ze to bude dobre, nic jineho nezbyva... 🙂

gepe
4. srp 2014

@nufie 4+4 gestacni vacek bez znamky zloutkoveho jak pises, jen tecka, dalsi ko az 9+2 a vse ok. Pristi tyden ji bude rok 🙂 tady fotka z 4+4. Neboj a hlavne zustan v klidu, ono se to vyvrbi

gepe
4. srp 2014
nufie
4. srp 2014

@beatax
@gepe moc vam dekuju.Presne tohle bylo na utz videt. Bolesti nemam,ani nekrvacim,ale jsem z toho vynervovana. Snad to bude dobre 🙂

beatax
autor
14. srp 2014

@jge ahojky, tak i ja mizim na dovcu 🙂 mejte se tu fajn

jge
14. srp 2014

@nufie Me strasili s prvnim, mela jsem bolesti, ale vse dobre dopadlo a tedka tu lita 17 mesicni slecna. Neboj, bude dobre.

jge
14. srp 2014

@nufie Tak jak dopadla kontrola?

jge
14. srp 2014

@beatax Uzivej. My se meli krasne, uz jsem nam rezervovala dovcu pro 4 na pristi rok 😉

nufie
15. srp 2014

@jge prcek je v pořádku tam kde má být, jen už mě pěkně začíná vycucávat a diktuje si co budu jíst 😀 Nevolnosti vypukly, sice nezvracím ale je to síla.

jge
15. srp 2014

@nufie Jj, znam, s prvnim jsem zila jen na chlebu s maslem prvni trimestr u druheho velice dobone, stal se ze me vegetarian, nemohla jsem ani projit ulickou s masovymi konzervami v kramu,. Ale neboj, opravdu to po 3 mesicich prejde. Ted uz jsem plna elanu a jim, co chci ja! Vydrz, stoji to za to!

nufie
15. srp 2014

@jge je to hrozný. Na miminko jsme se moc těšili, ale z tohoto moc šťastá nejsem. Včera to bylo jakž takž dobrý, tak jsem dnes šla do práce a už to začalo zase ☹ Bude to peklo, tohle nesnáším. Bolesti vydržím, ale nevolnost je fakt protivná, úplně mě to ochromilo a jsem nepoužitelná.

jge
15. srp 2014

@nufie Neboj, to das! S druhym tehu uz to bude lespi, telo uz bude reagovat lepe. Ja byla prvni tehu prvni 3 mesice k nepouziti, lezela jsem, nejedla, porad chtela zvracet, ale neslo to.....Pak se to zlepsilo. Vydrz!

petavan
18. srp 2014

ahoj holky jdete některá na sreening? chodí se ve 12tt

beatax
autor
27. srp 2014

@jge ahojky, jakpak se vede? ja se vratila z dovci, a je tu desna sibir... ☹ miminko uz kope? ja uz citim male cutanecky, a je to bozi 😅

jge
27. srp 2014

@beatax Ahoj, mi uz kopeme tak od 15 tydne, u prvniho jsem to mela od 17. Je to super pocit, alespon clovek vi, ze je vse OK.

jge
27. srp 2014

@petavan na prvotrimestralni se chodi 10-12tt, myslim, a pak je v 16tt triple tests, pak velky UTZ ve 20-22tt.

beatax
autor
19. říj 2014

@jge ahojky, jak se vam s mrnouskem dari? 🙂 my zrovna s mrnatkem lezime s virozou doma a ne a ne se ji zbavit 🙂 tak smejdim na netu a skoukavam plinky ... a kocarky 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru