Co na nevolnost v 6tt? A braly jste v těhu Oxazepam?

ancickahyksova
11. kvě 2016

Ahojky,jsem v 6 tt a trápí mě nevolnosti.Sotva ráno vylezu z postele,už běžím na wc.U synka jsem to měla stejně cca do 20tt,ale to mi alespoň zabírala cola,mohla jsem ležet a měla jsem klid..ALe teď s ročním capartem to bohužel nejde.A coca cola taky nezabírá.Poradte prosím,co na nevolnosti 🙂 A ještě se chci zeptat,jestli jste některá v těhu brala oxazepam? Bylo potom miminko v pořádku,zdravé? Děkuji

lv
11. kvě 2016

co lízátka proti nevolnosti?
Oxazepam se v těhotenství nesmí, psychiatr může napsat jiné léky na potlačení úzkostí, které se v užívat můžou.

ancickahyksova
autor
11. kvě 2016

Zkusím díky.Podle moji dr se oxazepam může. Brala jsem Neurol, ale ten mi zakázala.

gepe
11. kvě 2016

@ancickahyksova Sertralin, Zoloft idealne. Pak davaji i Citalec, ci Eliceu apod. , tam uz pak je pravdepodobnost poporodnich abstinencnich priznaku. Oxazepam vazne ne (vseobecne benzodiazepiny), pokud to neni pouze jednorazove. A resit to primo s psychiatrem.
Jinak na nevolnosti kdyztak cipky Torecan muze napsat gyndr, pak je dobry na rehydrataci a doplneni iontu atd. je Kulisek Forte. Jinak jak zminila i @lv lizatka, kola, zazvorova limonada po douskach, zvykacky. Me treba v prvnim tehotenstvi nezabiralo nic. Preslo to az nejak v 24tt 🙂

ancickahyksova
autor
11. kvě 2016

Beru to právě jednorázově.. Jinak pravidelně beru citalon. Dr ví,že jsem těhotná, přece by mi nenapsala něco špatného?

lv
11. kvě 2016

@ancickahyksova evidentně ano, pokud ta jednorázovost není 1x za měsíc.. Benzodiazepiny se nesmí. Neurol je taky že skupiny benzodiazepinů.

ancickahyksova
autor
11. kvě 2016

No tak to je skvělí,ještě kvůli dr budu mít postižené dítě :( a máte zkušenost s citalonem?

ancickahyksova
autor
11. kvě 2016

A nevíte co se tedy může místo oxazepamu brát?

gepe
11. kvě 2016

@ancickahyksova mela by jsi to resit se svym psychiatrem, my nemuzeme tady z fleku Ti doporucovat co brat, byt napriklad babske rady ohledne bylinek.
Pokud Ti Oxazepam predepsal psychiar tak vymenit ho/ji - lekare.

lv
11. kvě 2016

@ancickahyksova s Citalonem zkušenosti nemám, ale při správné léčbě, dávce, by už další lék na jednorázové zklidnění být potřeba neměl, což u rozjeté nemoci (třeba panické poruše) může být z počátku těžké..určitě zajdi za lékařem se poradit, co se dá dělat.

ancickahyksova
autor
11. kvě 2016

@gepe díky za radu,ale stejně mi to neleze na mozek.S psychiatrickou si píšu i email,zkopiruji to co mi napsala.Budu ještě zítra volat na gyndu,co si o tom myslí...

ancickahyksova
autor
11. kvě 2016

Dobrý den p. Hyksová,

omlouvám se , že píšu až nyní. Máte pravdu, že je to takový pel mel. K citalonu jde i nárazově užívat lék proti úzkostem, ale neměl by to být neurol, který v těle zůstává poměrně dlouho, ale těhotných ženám je povolen oxazepam.Rozumím tomu, že je to pro Vás moc náročná situace, snažte se co nejvíce věnovat spíše praktickým věcem, pohybu a tak, abyste se nesoustředila na myšlenky. nevím, jak byste se mohla stavit, napište a domluvíme se, i oheldně případného receptu na oxazepam.

ancickahyksova
autor
11. kvě 2016

Tak toto mi napsala a dnes jsem se za ní stavovala pro recept.Včera jsem měla úzkost takže jsem si vzala Neurol. Dnes jsem se dr ptala,jestli je to velký problém a ona že by to bylo horší, kdybych ho brala dlouhodobě, ale ať už se snažím brát jenom ten oxazepam.No nic,zkusím najít jinou psychiatricku

lv
11. kvě 2016

@ancickahyksova na gyndu si zavolej, lék neber.

gepe
11. kvě 2016

@ancickahyksova jak pise @lv a i Ty noveho lekare. Chapu, ze Ti to hlava nebere, taky nechapu ze Ti s klidem napise.
Kdyztak si zavolej i na www.nudz.cz drive to bylo PCP. Jsou velmi dobri, muzes si zkonzultovat napr. ty leky, doporuci Ti pripadne i psychiatra ve Tvem okoli,pripadne moznosti terapie ci adekvatnich terapeutu. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru