Downův syndrom 1:339

sarlotaholubova
13. črc 2019

Dobrý den, prosím vás můžete mi poradit měl někdo takovou situaci? Potvrdily mi testy screening 1 trimestru riziko 1:339 na Downův syndrom hrozné se bojím co dal od pátku jsem smutná a brecim je to moje první mimi a chtěla bych aby bylo zdravé , doktor říkal ať podstoupit další vyšetření které je buď plodovka ale říkal ze je tam riziko potratů nebo odběr krve za 10 tisíc korun..
Setkaly jste se někdo stimhle a měli jste zdravé mimi?

adelka951
13. črc 2019

Měla jsem mnohem vyšší riziko (1:4) a dítě je zdravé.

sarlotaholubova
autor
13. črc 2019

@adelka951 a podstoupila jste nějaké další vyšetření ?
Mě se totiž v té zprávě nepíše nic o nostni kustce s bojím se,na to přišla kamoska která už dítě má ..
Mužů se zeptat co si o tom myslíte vy? Měla jste taky něco podobného děkuji 🙂

korneliusa
13. črc 2019

Možná jsem slepá, ale nevidím ani šíjové projasnění. Co ti k tomu řekli u toho ultrazvuku?

sarlotaholubova
autor
13. črc 2019

@korneliusa sijove projasneni tam ne 2,1
Ze vidí vše jak má být pater srdíčko mi ukázal mozek ruce nohy dokonce i rty ale o nostni kustce nic , řekl ze nevidí nic zlého ale ze uvidi jak to vyhodnotí počítač

kiki1912
13. črc 2019

@korneliusa sijove projasneni je 2,1mm

sarlotaholubova
autor
13. črc 2019

@kiki1912 a to je dobre nebo špatně co to znamená?

kiki1912
13. črc 2019

@sarlotaholubova za hraniční se považuje 2,5mm

sarlotaholubova
autor
13. črc 2019

@kiki1912 taky jste se s tím setkala?

veronikava
13. črc 2019

Já s tím teda osobní zkušenost nemám my jsme měli vše v pořádku na screeningu, ale mamka když čekala sestru tak ji řekli že není přítomna nosní kůstka a že to vypadá na Downův syndrom.. nakonec mamka jela na odběr plodovky a vše bylo v naprostém pořádku a sestra je naprosto zdravá.

kiki1912
13. črc 2019
priefi
13. črc 2019

@sarlotaholubova spatny vysledek Ti vysel kvuli nosni kustce. Otazka je, zda zapomneli o ni napsat, anebo tam nebyla viditelna. Doporucuji zadanku na genetiku. Od tama Ti daji zadanku na novy utz.kolem 16tt, aby se skontrolovala nosni kustka. Jinak co se tyce testu, tak genetika Ti muze nabidnout, nebo spise nabidne krevni testy srovnatelne s temi za 10 tis., ale tyhle jsou plne hrazene ZP, kdyz je riziko pod 500. Na odber plodovky bych urco nesla... Z genetiky Te pak urco poslou na velky utz ve 20tt zamereny i na srdecni vvv a jine vvv a asi budou chtit integrovany triple test (tripl v kombinaci a 1.scr.). Drzim pesti

pxtulka
13. črc 2019

My měli riziko na Down kolem 1:400....uz nevím přesně. Šla jsem na genetickou konzultaci a kombinovaný test...v 17.tt. Po tomto vyšetření bylo riziko stanoveno na 1:20000, na plodovku jsem nešla. A syn je zdravy😉 určitě bych počkala na kombinovaný test😉

sarlotaholubova
autor
13. črc 2019

@pxtulka a to se čeká do jakého měsíce prosím vás?
A říkal vám dr na utz o nostni kustce?
Mě musel do břicha Bouchat protože se nechtělo otočit z profilu ,takže sama nevím jestli zapomel napsat nebo nebyla vidět :( bojím se

sarlotaholubova
autor
13. črc 2019

@priefi taky jste měla takový případ? Ze o tom tolik víte?

katherine177
13. črc 2019

Na plodové vodě jsem byla 2017 a 2019,protože jsem starší matka a všechno bylo v pořádku, to riziko potratu je velmi minimální, raději znát pravdu než mít postižené dítě, to bych opravdu nezvládla

marketa1218
13. črc 2019

Já jsem také měla riziko DS, 1:730 rozhodila mi to špatná krev. Výsledky už si nepamatuji a ultrazvuk byl v pořádku. Pro klid duše jsem si zaplatila Panorama test. Teď už ve 33týdnu a čekám zdravou holčičku. Ale nervy jsem také měla velký.

sarlotaholubova
autor
13. črc 2019

@katherine177 já na plodovku nechci jít bojím se radeji půjdu ke svému dr ať mi dá zadanku na genetiku taky bych to nezvládla ..
ale nikdy nevíte je to 1:339 jedno dítě z 339 paní z vrhu měla 1:4 a má zdravé dítě

katherine177
13. črc 2019

@sarlotaholubova genetické vyšetření je rozhovor,odběr krve a odběr plodové vody ,ta plodová voda má 99% přesnost, ani ten odběr krve neukáže všechno a stojí kolem 11000kc

vercy88
13. črc 2019

Ja mela riziko 1:410, ale sijove projasneni 1,1 a kustka pritomna, me to udelala krev. Urcite si vyzadej genetiku, ale i tam te mohou tlacit do plodovky. Ja ji tenkrat podstoupila, mela jsem jasno do 3 dnu, prcek zdravy. A klid po zbytek tehotenstvi. Ta nevedomost pro me byla horsi nez stress z odberu plodovky. Drzim palce

sarlotaholubova
autor
13. črc 2019

@katherine177 jo jenže je to moje první dítě je mi 20 let a je tam nějaké riziko potratů hodně holek psali ze by na to určitě nesli :(
Jaké jste měla vy riziko jestli se mužů zeptat?
Na té genetice by mi udělaly znovu screening nebo znovu krev ne?

sarlotaholubova
autor
13. črc 2019

@vercy88 co znamená to sijove projasneni? Já mám 2,1 mm..
No o kustce pravé nevím nic a ani ve zprávě se o ni nic nepíše a toho se nejvíc bojím každý den přemýšlím a nevím co dal..

lv
13. črc 2019

Já bych šla, na genetiku, s odběrem bych souhlasila. Riziko potratu je cca 1:200, (riziko, že potrati žena ve vic než 16t je 1:33, mimochodem, u těhotenství všech)

nazka
13. črc 2019

@sarlotaholubova já ukážu něco opačně.. Když jsem rodila první dítě, tak u nás ve skupince byla holčina, který screening vyšel jako mě (něco kolem 1:26000) a narodila se jí holčička s downem. Takže od té doby bych na to úplně nespoléhala. Určitě to bude dobré, 😊 a co se zeptat toho dr, proč nenapsal nosní kůstku?

makronka222
14. črc 2019

Mela jsem 1:200 ve 26 letech. Sla jsem na plodovku, hrozilo tam 1:190 i jiny syndrom. Plodovka ok, predbezne vysledky za 24h. Chlap si vzal 2dny neplaceny volno, staral se o me a ja tyden lezela - radsi

sarlotaholubova
autor
14. črc 2019

@makronka222 a je to bolestivé ta plodova voda slyšela jsem ze ano

korneliusa
14. črc 2019

Nemám ráda statistiku, to je taková věda pavěda. Ale pokud jí budu brát jako jedinou možnost, jsou to snadné počty. Riziko potratu při odběru plodovky je podstatě vyšší, než riziko Downa. Co je pro tebe větší hrozba, na to si musíš odpovědět sama. Přidám ještě svůj pohled na věc. Klidně se může stát, že kvůli odběru žena potratí zdravé dítě a po dalším otěhotnění se jí narodí postižené dítě, i když podle testů bylo riziko třeba 1:20 000.

priefi
14. črc 2019

@sarlotaholubova my meli utz ok, ale krevni testy hodne spatne. Uzt + krev nakonec vyslo 1:701, takze seda zona. Byli jsme pak odeslani na genetiku, predem vyplnili geneticky dotaznik s rodinnou anamnezou a pak nam dr.rekla vsechny moznosti. Moje dr.mluvila o plodovce, kdyz jsem ji zavrhla, tak krevni testy za 12t (pripadne za 10t). Na genetive jsme nastesti natrefili na pani doktorku s velkym D a ne podnikatelku s velkym P. Vse nam krasne vysvetlila, rekla co by bylo, kdybychom meli i spatny utz, ale ze my mame jen spatnou krev. Probrala s nami vse. Ptala se, jak to vidime my atd. Potom plodovku zavrhla vzhledem k nasemu riziku, ze odber je hodne riskantni, ono se to zda, ale 1:100, znamena, ze 1 zena ze sta prijde o mimi po zakroku, anebo dojde k poskozeni plodu. Pred nedavnem tu byla maminka, co to podstoupila a prisla o mimi.. vysledky vysly, ze mela naprosto zdrave dite. Krevni testy za penize rikala, ze v nasem pripade by to byly vyhozene penize (na zaklade utz), avsak rikala, ze nam udela integrovany triple test a pokud by byl vysledek horsi nez 500, da nam krevni testy, ktere jsou placene, avsak od rizika pod 500 jsou hrazene ZP, pokud nas to vyhodi z rizika, tak ok. Pak jeste velky utz ve 20tt zamereny podrobneji (rikala, ze kdybychom meli spatny utz., tak posle jeste na jeden utz driv). U nas vse dopadlo dobre a mam v naruci pulrocni zdrave detatko

katherine177
14. črc 2019

@sarlotaholubova měla jsem všechny výsledky v pořádku, ale protože mi bude 43let ,šla jsem na odběr plodové vody z preventivních důvodů

katherine177
14. črc 2019

@sarlotaholubova je to jako odběr krve ,jen to štípne,je to spíš nepříjemné než bolestivé, ale dá se to vydržet

pxtulka
14. črc 2019

@sarlotaholubova u nás nosní kustka byla. MUDr o ní říkala. U tebe se mohlo stát že třeba nebyla vidět, kvůli tomu že byl prcek otoceny. Kombinovaný test se dělá v 17tt, stejně tak plodovku jde odebrat taky až kolem 17.tt. Taky jsem měla tenkrát strach. Ale UTZ v 17.tt, což je součást toho kombinovaného testu mě dost uklidnil.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru