Jak obléct malou při 5°C?

15. zář 2022

Dobrý den. Jdu s otázkou jak obléct malou 11m ..Jedeme na dovolenou kde bude už skoro jen 5°..Tak se ptám jak obléct mapou a co rukavice? Studené ruce má vždycky..

jolal
15. zář 2022

Body, mikina, zimní kombinéza, zimní boty, zimni Čepka, rukavice, zimní fusak. Tak jako v zimě. Nechápu jak teď někdo může jet na dovolenu, kde je ještě větší zima 😄

veruuu_kubesovic
15. zář 2022

Jako v zimě?

verunnaj
15. zář 2022

@jolal kombinezu a fusak?! Co bude dělat až bude minus?😂 fusak bych vynechala, funkční oblečení bude super 🙂

ninive211
15. zář 2022

@verunnaj On ten rozdíl + 5 a -5 zas tak velkej není, pocitově 5 nnad nulou je prostě zima a pro dítě ležící/sedící v kočáru je kombinéza + fusak OK. Samozřejmě záleží na tlouštce fusaku, já měla klasický emitex 3v1, ten nějak extra teplý nebyl a odjezdila jsem s ním 3 celé zimy s dcerou. Pak na malého jsem dostala ještě Elodie a úúúf, ten byl hodně teplej, do něj opravdu jen ty tepláčky a stačilo.

pinkninja
15. zář 2022

Oblekam jako sebe. Tedy 3 vrstvy. Pokud nechodi nebo ujde jen kratky úsek (což by veku odpovidalo) tak teplejší vrchni obleceni. Pokud tráví cas v kocarku, fusak a tenčí obleceni pod. Aby se mohla dobre hybat. Urcite rukavicky. Ale nedavala bych uplne tlusté - zimní. Já obecne oblekam deti malo. A zalezi jak dlouho budete venku. Hodinku, dve, cely den? Ale davam funkcni spodni vrstvu - merino.

ajja87
15. zář 2022

@ninive211přesné, právě mě přijde, že ten rozdil tak velký není, ze s podzimu mi každý ochlazení přijde hrozné, nez se prostě telo zase aklimatizuje.
Ja bych oblikla body, puncosky, mikcu, a softsehl at uz kombinezu nebo bundu a kalhoty a bud teplé boty nebo ještě ponozky slabší rukavice a do kočáru prechodovy fusak a nebo deku

jjasmina
15. zář 2022

Jako v zimě

krisstina93
15. zář 2022

Jako sebe plus třeba deku. U nás je teď po ránu kolem 7-8 stupňů a děti mi chodí jen v tričku a mikine, takže já bych do 5 stupňů dala tak triko, mikinu a nějakou podzimní bundu a na nohy nějaké tepláky a deku, když bude sedět v kočárku. Záleží jak máš zmrzlé dítě no. Já bych zas nedávala ještě úplně zimní bundy, fusak apod, co pak má člověk nosit, když je -10 🤔

jolal
15. zář 2022

@verunnaj No já bych jsem si to zabalila určitě sebou. Po ránu a vecer klidně můžou mít - teploty. A podle pocitove teploty dítě oblečou. Zajeď se podívat na hory, tam je už po ránu poradna kosa.

autor
15. zář 2022

@jolal někdo má rád zimu a někdo moře??? Jedeme na poznávací maminky zájezd...A jelikož nemoci lektorky to bylo přesunuto na 19.zari ..A podle počasí má padat sníh...Myslím že nevhodná odpověď.... 🤦‍♀️

te_reza
15. zář 2022

Úplně zimní bych nedávala. Soft overal, pod něj nějaké spodky a bude to ok.

veroniqess
15. zář 2022

@jolal Tyo, kombinézu do zimního fusaku jsem nedala ještě nikdy, pro mě je to buď, a nebo 😃 Ale je mi jasný, že každý dítě je jinak choulostivý 😊

jolal
16. zář 2022

@veroniqess já jsem myslela, že to má sbalit sebou 🤦🏼‍♀️ ne nabalit na dítě 😹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru