Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak řešíte nevolnost v začátku těhotenství?

ajina10
16. bře 2015

Dela se mi každý ráno špatně... Vlastně pokazdy kdyz lezim a pak se zvednu.. Poradite? Nejaky triky? 🙂

lullli
16. bře 2015

Doporučuju balíček piškotů u postele a vstávat pomalu 🙂 Jinak během dne mi pomáhalo být co nejvíc na čerstvým vzduchu, zázvorová lízátka, vélikým obloukem se vyhnout masu a cibuli (nejlépe i ledničce, ale to moc nešlo). A taky pomohlo, když přítel změnil deodorant 🙂

ajina10
autor
16. bře 2015

Kdy to treba přejde? Nevydržím ani dlouho stat ... A to se snazim jist casto

lullli
16. bře 2015

@ajina10 To je hrozně individuální. Mně bylo špatně půl roku více méně od rána do večera. Ale většinou nevolnosti končí po prvním trimestru 🙂

senoritapetra
16. bře 2015

Já to tak taky měla, plazila jsem se po čtyřech pomalu, jak jsem chodila blít 🙂 a měla hodně nízký tlak. Ráno se zkus před vstáváním z postele trošku více protáhnout, nohy nahoru, zakruž kotníky, zápěstím, vstávej přes bok a ještě chvíli na posteli seď. Jinak na zvednutí tlaku - troška kafe, Coca cola, otevři si okno, až budeš alespoň ve 4-5. měsíci, tak nevadí ani 2dcl červeného vína na prokrvení, tlak atd., jinak měj vždycky něco u postele na zobnutí - musli tyčinku, piškoty, rohlík, banán, sušenky. Na procházky choď jen krátce zatím, kdyby se Ti udělalo zle a a točilo v hlavě, klidně si dřepni, sedni, opři se o něco, s sebou kapesníčky (ze zkušenosti, kdybys blila) 🙂 Hodně spi a hodně pij i čistou vodu. A ono to postupně přejde, po 14. týdnu už by to nemělo být tak hrozné 🙂 No a všeobecná rada - vydržet to, ono to prostě přejde 🙂

kvikva
16. bře 2015

@ajina10 Mám to samé, ležím - zvednu se - je mi špatně - jdu zvracet 😀 V horším případě ležím - je mi špatně - jdu zvracet. A nepomáhá vůbec nic, zkusila jsem snad vše... Jediné, co mi jakž takž uleví je coca cola a gumový medvídci. Tak snad to brzo přejde 😅

ajina10
autor
16. bře 2015

Taky doufam 🙂 je to moje první mimi takze nemam zkušenosti dík holky 🙂

petrasipkova1
16. bře 2015

@ajina10 Každý to má jinak, já vstala, dala si vařit těhu čas, připravila piškoty, zvedl se mi žaludek, zvracela jsem nalačno každé ráno jako přes kopírák, pak jsem si sedla, vypila trochu čaje a pár piškotů a jela do práce, to vše v 5 hodin ráno 🙂 , celý den mi bylo šoufl až do 4.měsíce.

andrrriiik
16. bře 2015

Poprvé mi nepomáhalo vůbec nic,bylo mi blbě celé dny,jen jsem ležela a zvracela.Přešlo to ve 12tt,od 7tt.Podruhé mi bylo špatně nárazově,občas jsem zvracela,to mi pomohlo,když jsem si lehla.Trvalo to dva týdny,od 5tt do 7tt 🙂

gabec86
16. bře 2015

Ja sem to měla při 1.tehotenství.Pomohla voda.Vypila som pohár vody a ten následne vyzvracela.pak v 10 snídane,nejlíp jenom chleba s máslem apak už sem se mohla cpát čímkoli.

xpetulkax
16. bře 2015

Mě manžel chvíli kupoval i zázvorová lízátka pro těhotné s nevolnostmi (mají v lékárně). Docela to i zabíralo, jinak snad nic zaručeného nepomáhalo, naštěstí jsem měla nevolnosti jenom krátce. Snažila jsem se jíst, alespoň polévky, ale stejně mi šla váha hodně dolů.

lucyp13
16. bře 2015

já to měla do konce 5 měsíce, děs..nepomohlo prakticky nic...na rozhozený žaludek vychlazená cola jinak fakt nic..:( jeden den mi bylo z snídaně blbě druhý z té samé snídaně mi nebylo nic..jsem si na to prostě zvykla

ajina10
autor
17. bře 2015

Neumím si představit ze mi bude takhle zle jeste hodně dlouho :'(

elu
17. bře 2015

@kvikva jo gumový medvidci, dělají divy a mě ještě pomáhá lipo 🙂

galladriel
1. dub 2015

Já jsem v 8 tt a aby mi nebylo špatně, musím pořád něco jíst - pořád! :D Ale nejvíce zabírají olivy a HLAVNĚ! Těhotenská zázvorová lízátka značky GraviPop, k dostání v lékárnách 😉

ajina10
autor
2. dub 2015

Tak ty lizatka mam doma.. Nastesti mi zabraly kapacky.. A od ty doby jsem zvracela jen jednou. Nezvládám směny v praci tak marodim, ale spatne mi je uz min ale porad ..

merilinka
2. dub 2015

@ajina10 To přejde,neboj!!! Mě dr vždycky uklidňovala,že když ja špatně,těhu probíhá jak má,u mě to trvalo do 17 tt..ještě teď mě občas natáhne,ale spíš z jídla. Nemůžu moc maso do teď....brzo bude líp neboj🙂

loreley1
7. dub 2015

Ahoj holky, pročítám to tady a jsem ráda, že v tom nejsem sama... Jsem v 7.tt, dosud průběh pohodový, jen únava a občas nevolnost po obědě. Od včerejška je mi blbě nonstop, dnes ráno jsem nešla do práce a jsem schopná jen ležet a blít (do kyblíku u postele, ani bych na WC nedoběhla). Udržím jen chvíli čistou vodu, z pomyšlení na cokoliv jinýho se mi zvedá kufr. Jen doufám, že to přejde dřív, než až ve 12.tt... 😖

jaja1986
9. dub 2015

@loreley1 to jsme na tom stejně,jenže já se musím postarat při tom blití o prvorozeného a někdy si myslím,že umřu,že to prostě nedám..u prvního mi bylo taky blbě,ale co mi je ted to je extreeem..kéž by to aspon byla holčička..

loreley1
9. dub 2015

@jaja1986 Ježíš, tak to ti vůbec nezávidím, to prostě musíš... cítím s tebou ☹ Mně už je dnes trochu líp, jsem zase v práci. Pomohla mi cola a suchý bílý rohlíky. Když si dám rohlík ráno ještě než vstanu, tak se to pak trochu uklidní... i když mám pořád žaludek jak na vodě, můžu nějak fungovat. Ty máš prvorozenýho ještě docela prcka, co?

berblin
9. dub 2015

já jsem zkoušela všechno možné a nic nepomohlo, trochu zabral čaj se zázvorem a rakytníkem. Jinak jsem se úspěšně prozvracela jak prvním, tak i druhým trimestrem. Ale už 2 týdny si "užívám" jen pálení žáhy.

ajina10
autor
10. dub 2015

@loreley1 pokud se ti to nezlepší a neudrzis vodu zajed si na pohotovost ja tam zkejsla dva dny na kapačkách kuli tomu ze sem ani pit nemohla.. Pomohli.. A pak mi pomahaj mandarinky lipo a torecanove cipky ;)

zo_ja
11. dub 2015

Nachystat si jídlo vedle sebe? Sušenku, piškot... nebo co Ti vyhovuje, klidně kousek čokolády, prvně něco pozřít a pak teprve vstávat?

verunka_korunka
11. dub 2015

Mi je blbé už skoro celý týden... Pocit na zvracení. Nevím jestli se mám najíst nebo nejíst, pít nepít... Když se najim udělá se mi lépe, ale musím se premahat. Ale ráno a dopoledne je to hnus... Možná by bylo lepší to vyhodit, než takhle...
Ale ty co do sebe nic nedostanete ani vodu, tak opravdu zajděte do nemocnice na kapacky.

loreley1
11. dub 2015

@ajina10 Díky za tipy, i ostatním. Už to není tak hrozný. Dávám si k posteli rohlík nebo banán a to nejhorší strávím ještě doma. V práci už to pak celkem jde, snažím se něco jíst, to přece jen trochu pomáhá. Takže určitě se přemoct i když není chuť.
@berblin I druhej trimestr? No potěš, chudáčku... 😞
Holky tak všem hodně sil a ať tuto roztomilou část těhu zdárně zvládneme 😊

verunka_korunka
11. dub 2015

@loreley1 no, já ji zvládám už podruhé, tak doufám, že nebudu muset i potřetí. Protože to by ten výsledek stal docela hodně sil... I minule mi bylo dost zle, pak se to zlepšilo a 2 týdny potom mi sdělili to zamlkle těhotenství... Člověk pretrpi to špatné a pak z toho nic a musí zase nanovo trpět ... Tak doufám, že 2x stačí 😉

zo_ja
12. dub 2015

Zázvorový lízatko jsem snesla jen jablkový, z ost. bych blila netěhotná. Leč, prodávali po krabici všechny příchutě... Jenže já nesnesu zázvor normálně.
Jednou je neměli, koupila jsem nějaký zázvorový bonbony na nevolnosti při cestování... tak to ne, z těch bych se poblila kdykoli.
Mně teda ještě hodně pomáhá Cola - jedině origoš - studená po lžičkách. Žaludek si po tom jakoby "sedne".

Voda mi někdy dělá taky zle, jakoby v žaludku "stála". Zůstala - něco jako vlk když sežral krabičku. Jako by byla tvrdá nebo jak to opsat. S dobrým sirupem to přitom třeba jde, ale lepší je čaj, jako by vařením změkla (neumím lépe vyjádřit vjemy svého žaludku).

Je to určitě individuální, já piju jen červený roibos, a ještě v lékárně mají "dětský černý čaj bez kofeinu" - nedráždí žaludek, je dobrej i mimo těhotenství, a do toho vrazit Glukopur. Ten Glukopur žaludek často uklidní. Pokud vadí ta glukopurová chuť, mně na to pomáhalo přihodit lžičku cukru, ten to přerazí.
A jeden čas šťávu z domácího broskvového kompotu.

zo_ja
12. dub 2015

@verunka_korunka Ach ano, přesně to mě taky napadalo, když už člověk trpí, aby to dopadlo.... A 2x jo? Ach... ☹ Tak ať to máš příště s výsledkem v náručí....

verunka_korunka
12. dub 2015

@zo_ja naštěstí zatím jen 1x... Takže teď doufám, že to vyjde...

zo_ja
12. dub 2015

Jestli čekáš první, tam je to z nějakýho důvodu statisticky častější, nejen u lidí.... A ostatníma případame se nebudeme zabývat. Bylo-li něco špatně, tak.... a teď už to bude dobře. Ať je Ti brzy líp a miminku se daří dobře!

zo_ja
12. dub 2015

@ajina10 Mě ještě napadá, jaký máš tlak? Jestli nízký, může pomoct vstávat pomalu a postupně, na bok, sednout, chvíli sedět... až pak vstát. Ze stejného důvodu Ti může být špatně, když stojíš.

Sem začni psát odpověď...

Odešli