Jak se zbavit strachu ze zamlkého těhotenství?

zetpee
10. dub 2019

Holky jsem podle menses 9+4tt a podle ultrazvuku 8+3tt. Dvakrát jsem potratila a teď je zázrak, že jsem těhotná. Strašně se o miminko bojím, pořád na něj v duchu mluvím. Na kontrolu jdu až za týden a je to pro mě jako věčnost😣 Je mi Teda pořád špatně hlavně ráno a večer ale příznaky prý jsou, ikdyž těhotenství zamlkne.. Chtěla bych si koupit Angelsounds nebo myslíte, že srdíčko uslyším i přes ty "sluchátka" co mají lékaři? Jak ten strach, zvládáte vy?

lachtanice86
10. dub 2019

Zažila jsem potraty i zt. A ano ještě v den revize u zt jsem zvracela. Koupila jsem si angelsounds

zetpee
autor
10. dub 2019

No jediné co mě uklidňuje, je rostoucí bříško. Angelsounds objednám ať jsem klidnější. U prvního těhotenství jsem nevěděla, že něco jako zamlké těhotenství existuje a teď co mám za sebou 2 potraty se bojím :(

marketa1218
10. dub 2019

@zetpee Ahoj, úplně tě chápu, také jsem měla ze začátku samé strachy. Sice jsem o miminko nepřišla, ale dlouho jsme na něho čekali. Otehotnela jsem snad zázrakem, přesně hned od začátku jsem s ním mluvila, aspoň pro pocit. Navíc mně nebylo vůbec nic, žádná známka těhotenství kromě bolesti prsou, takže to jsem si vůbec říkala, jestli je všechno v pořádku. Teď už jsem v 19tt, začátek jsme zvládli, ale finále to ještě. Nestresuj se, vím že je to těžký, ale miminku to nepřidá. Buď pozitivní, dobře to dopadne. Moc držím palce! A ten Anglesounds, uslyšíš až tak kolem 12tt. Já ho mám půjčenýc od kamarádky, kontroly mám teď už zhruba po měsíci, to je hrozně dlouhá doba. Takže tak jednou za týden s manželem poslechneme srdíčko, ale na chvilinku jenom. Je to uklidňující no. Drž se.

moxha
10. dub 2019

Mám za sebou 3 zamlklá těhotenství a to pěkně za sebou.Strach budeš mít furt,ale nezbývá než doufat a věřit.

merope
10. dub 2019

Já po půlroční psychoterapii byla v počátku v pohodě a postupně se to zvyšovalo a zvyšovalo. Angelsounds jsem si nekoupila - zpočátku jsem měla kupu práce a nestíhala myslet na to, že jsem těhotná a pak už jsem cítila pohyby, tak mi to přišlo zbytečné. Ale přesně v tom konci, kdy mi už i chlap nadával, že to dítě stresuji (byla jsem na nervy i když se 30 minut nepohnul a to může normálně spát) by se možná angelsounds hodil, ale otázkou je, zda bych na něj pak nebyla napojená pořád a to taky není zdravé pro dítě. A jo, jsou to nervy (já otěhotněla poprvé, 5. pokus IVF, takže taky šílené, navíc v rodině potraty i mrtvě rozené děti...). "Naštěstí" u mě to byla nakonec až preeklampsie po 30tt, takže jsme sice rodili dřív a je nedonošený, ale vypadá v pořádku.

merope
10. dub 2019

Jo a co pomohlo - průběžně psychologové a nakonec úplně úžasná doktorka v nemocnici, která mě chodila (v tom 30tt) uklidňovat, že malý je v pořádku, že proto točíme monitory, abychom to, že je v pořádku, viděli. Až jsem jí to snad i uvěřila. Jo a poslala mě ven na propustku - hodně pomáhá nesedět jen doma a nepřemýšlet, co by se mohlo stát, ale vyrazit prostě někam ven (pokud teda nešpiníš, což mě se při jakémkoli pohybu v 1. trimestru dělo a to jsem teda začínala stresovat a raději se prostě nehýbala).

zetpee
autor
10. dub 2019

@merope Nešpinim nekrvácím což mě uklidňuje protože při obou potratech jsem špinila a nakonec krvácela. Už bych ty pohyby taky brala ale to si ještě pár týdnů počkám.. Děkuji za uklidnění. Angelsounds už mám objednaný.

lachtanice86
10. dub 2019

@zetpee nechci tě děsit ale u zt se nespini ani nekrvaci. Proto je zt tak zákeřné

kspp1
10. dub 2019

Já jsem také prodělala zamlklé t. Teď jsem ve 20 tt a zatím vše ok. Ale na první kontrole jsem měla tlak 150....strach mám pořád, ale věřím, že jednou to vyjít musí. Předtím jsem také každou chvíli špinila. A nedělej si starosti, že je mimi o týden menší, Ultrazvuk není přesný. Malý byl taky na začátku menší a teď ve 20 týdnu má ukázkové míry. Držím palce 🙂

rencinka87
10. dub 2019

@zetpee angelsound jsem si poridila, hodne me to uklidnovalo, vzdycky jen na minutku zapnout, najit, ze srdicko busi, a vypnout.
Ale nakonec mi sama gynekolozka doporucila psycholozku, chodila jsem cele tehotenstvi, nejdriv kazdy tyden, pak kdyz uz to bylo lepsi, tak co dva tydny.
Moc mi to pomahalo. 100% jsem se uklidnila az nekdy po 34.tydnu.
Jinak jsem mela za sebou taky dve ZT, spoustu vysetreni a syna mame po imunologicke lecbe Prednisonem, i tak jsem mela obrovsky strach, hlavne proto, ze jsem mela na imunologii shodou okolnosti tesne po otehotneni ty nejhorsi vysledky. A presto to dobre dopadlo 🙂
Takze za me - nez se trapit a nervovat, coz miminku dobre nedela, jit se vypovidat k odbornikovi.

petulejan
10. dub 2019

@lachtanice86 to není úplně pravda,já začala špinit,úplně lehounce,ani jsem nepřemýšlela,že by bylo něco špatně,nic mě nebolelo,jen lehké špinění po celý den. Pro jistotu jsme jeli večer na pohotovost a tam se to potvrdilo.

kkacca
10. dub 2019

Já teda taky ZT bez jakéhokoliv špinění...ted jsem těhotná znova a je to prostě jiné, ale nic na tom člověk nevymyslí 🙂

radullah
10. dub 2019

@petulejan mám stejnou zkušenost, špinění neznatelné, ale pro jistotu jsem jela na kontrolu...už jsem byla V 11tt a myslela si, že je to nejhorší skoro za námi. A ono prd.

Pak jsem za 6 měsíců potratila znovu spontánně, bez revize. Při obou nevydařených těhotenství jsem nějak podvědomě tušila, že je něco špatně, Pořád jsem měla tendenci kontrolovat na záchodě po každém utření, jestli tam není krev. To jsem s první dcerkou vůbec neměla, u ní mě vůbec nenapadlo, že by mělo být něco v nepořádku.
Pro další těhotenství taky plánuji koupit angelsound...i když stetoskop (ten lékařský na srdce) je asi lepší v tom, že není nijak škodlivý... ale ten se asi vyplatí až v mnohem pokročilejším stádiu těhotenství, aby bylo vůbec něco slyšet a to už nás budou zase uklidňovat pohyby...
A taky věřím v takový to napojení maminky s miminkem, mluvit k němu, posílat mu lásku...aby se mu nechtělo pryč a bojovalo se mnou, pokud je to v jeho silách 🙂

zetpee
autor
10. dub 2019

Tak to jste mě moc neuklidnili :( No prostě si budu říkat, že je všechno v pořádku a miminko to zvládne, já mu věřím ❤️ Už abych šla na kontrolu.

petulejan
10. dub 2019

@radullah já jsem také byla v 11tt a plod odpovídal 9tt,takže už se mi asi i rozjížděl potrat,ale stejně mě vzali na revizi. Teď jsem 29 tt a papír na wc kontroluji pořád. Až do druhého screeningu jsem měla pořád strach.

petulejan
10. dub 2019

@zetpee víš ono co se má stát,to se stane,tak k věcem prostě přistupuji a o to méně sklamání je. Samozřejmě ti moc držím palce a přeji,aby bylo vše tak jak má 🍀

pipi_puncocha
10. dub 2019

@zetpee já ti naprosto rozumím, jsem 8+6 a na kontrolu jdu až za dva týdny. Nejradši bych šla na ultrazvuk ob den. 😂 já myslím, že ten strach k začátkům patří, bohužel nikdo a nic nám nezaručí, že to dobře dopadne, nezbývá než věřit. 🍀

zetpee
autor
10. dub 2019

@pipi_puncocha já jdu za týden a když mi dr řekla, že mám přijít až za 3 týdny tak jsem se skoro rozbrecela že tak dlouho to nevydržím 🙈 Kdybych nečetla o zamlklem těhotenství tak ani nevím, že něco takového existuje 😂 Achjo, snad bude mrňousek v pořádku a srdíčko tlouct nepřestane.

pipi_puncocha
10. dub 2019

@zetpee to jsou ty internety 😂 kdysi se nic takového neřešilo. A chodíš do práce nebo jsi doma? Já mám taky teď ten interval 3 týdny.🙈

violla29
10. dub 2019

Já jsem teď v 6tt a mám strach, k dr jdu příští týden a bojím se že mi třeba řekne že mám mimoděložní nebo tak, na wc taky pokaždé kontroluji jestli nešpiním nebo nekrvácím. Ono když si člověk přečte že každé druhé těhotenství končí potratem tak mě to teda moc nepřidá... Já si popravdě to těhotenství moc neužívám, těším se až za sebou budu mít alespoň ten první trimestr. Já vím že se může něco pokazit i potom, ale drtivá většina těhotenství končí právě v tom prvním trimestru...
Ono fakt asi nezbývá nic jiného než myslet pozitivně a věřit že to dobře dopadne.

zetpee
autor
10. dub 2019

@pipi_puncocha jsem doma na neschopence. Práce mě stresovala a taháme tam denně těžké věci a bedny takže jsem se rozhodla pro neschopenku. Hlavně už na první prohlídce mi to doporučila i gyn kvůli těm potratum.

zetpee
autor
10. dub 2019

Už nikde nic číst nebudu, miminko bude zdravé, v pořádku a basta!!! ❤️❤️

lachtanice86
10. dub 2019

@petulejan tak já zt bez veškerých problémů. Jeden týden kontrola ok a za týden na prvním srcreeningu nic. Ticho.

petulejan
10. dub 2019

@lachtanice86 já také neměla žádný problém. Prostě jsem jen jeden den začala spinit. Hodně to zanedbal i doktor. V pondělí jsem byla na kontrole,vyprosila si obrázek,protože ten den měla mamka 60,dala jsem ji ho na narozeniny,v sobotu byla rodinná oslava a to už jsem po jela na pohotovost. Nechápu,jak to nemohl vidět,že už nežije a nevyvíjí se. Mohla jsem předejít všemu sklamani atd. Vím že by se nic nezachranilo,ale copak tohle může gynekolog přejít? Do té doby jsem vůbec netušila,že nějaké ZT existuje a víš jak,kdyby na to přišel doktor,tak jsem také úplně bez příznaků. Takhle už asi samo začalo odcházet 🤷‍♀️

zetpee
autor
10. dub 2019

No holky, mrzí mě že jste si tím museli projít. Doufám, že já už si všechno zlé vybrala a teď se nám narodí zdravé miminko ❤️❤️❤️❤️

saminomimino
11. dub 2019

Téz sem si tím prošla ,loni,4deti jak nic a pak bum v 10tt konec ,nic tomu nenasvědčovalo,otěhotněla jsem za 3 měsíce,strach byl obrů,priznaky žádné dokonce ustupovaly,každá kontrola byla peklo,pak jsem začla ve 12tt krvácet ale strašně ,ale konec to nebyl,praskla cevka ale miminko to ustalo,pak hematom a krvácení 6tydnu ,14dni v nemocnici ,ve 20tt konečně už klid,obavy pořád šílené ,dnes ,35tt,považuji to za zázrak,držím palce !

smajlinka22
11. dub 2019

@zetpee Taky jsem se bála zamlklého těhotenství, hlavně u prvního syna. Později jsem se zase bála předčasného odtoku plodové vody 😖 Bát se asi nepřestaneš už nikdy, strach o děti je přirozený. U mě to v jednu chvíli přerostlo tak, že jsem pořád jen hledala všelijaké příznaky, všechno pročítala, už mi z toho slušně hrabalo, potom mi to manžel zakázal 😀 Zkus si říct, že tímhle stresováním miminku spíš ublížíš, pohlaď ho a těš se na něj ❤

maximaty
11. dub 2019

Mě pomohly AS. Srdíčko jsem slyšela od 8+3... ale u tak malinkých miminek to trvá než ho najdeš a to je teda taky o nervy...

zetpee
autor
11. dub 2019

@maximaty Angelsounds už mám objednaný tak uvidíme 🙂 Ve středu nás čeká kontrola konečně, prostě to bude dobré, musí být ❤️

nita1984
11. dub 2019

@zetpee abys nedopadla jako já. Po ZT jsem byla od // taky děsně ve stresu, koupila si AS a pak byla ve stresu ještě víc, protože jsem srdíčko prostě nedokázaal najít. Malý byl hodně hluboko, takže jsem ho prvně slyšela až v 14tt.Teď už je to v pohodě (jsem 16tt), ale příště už bych to dřív nezkoušela

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru