Jsem v 8tt, mám už to říct v práci a známým?

atiska
3. říj 2016

Ahoj, dnes jsem byla na kontrole, jsem v sedmém týdnu +5 dní (trochu v těch počtech ještě plavu), miminko má 13,32 mm,vše je v pořádku a dostala jsem už průkazku. Je to mé první. Myslíte že už to mám říct v práci a známým, nebo ještě počkat? Může to ještě dopadnout špatně?

arielka222
3. říj 2016

@atiska me se přestalo taky vyvíjet v 10tt, ono prý od 9tt do 12tt je to nejkritictejsi pac se vyviji srdce a placenta no...a stači aby nebyla např. Jedna cevka a už je to v pr....tak mi to říkala doktorka s genetiky...ale je to strasne individuální...proste když je plod v pořádku od začátku tak se nepotrati 🙂

aneta33
3. říj 2016

@atiska Kritický je říká se celý 1. trimestr do 12tt, pak riziko klesá... Velmi často je to zamlký nebo spontánní potrat z genetické vady, kdy tělo těhotenství samo ukončí... To je prostě příroda, a to se většinou ovlivnit nedá...

yerry
3. říj 2016

@atiska neda. Do 12 tt je to bezny jev a proto se taky rika ze si to mas do 12 tt radsi nechat pro sebe. Od 13 tt se vyrazne snizuje riziko samovolneho potratu a zamlkleho tehotenstvi.... potrat patri k zivotu szejne jako poceti akorat je pak neprijemne kdyz ti nekdo gratuluje a uz neni k cemu a pak te zase lituje... pro mne to trebas pri druhem potratu bylo o moc lehci kdyz to nevedelo az tolik lidi....

atiska
autor
3. říj 2016

@katgatoo tak ty to máš cca stejně dlouho jak já že?

janea823
3. říj 2016

My jsme to řekli sourozencům, rodičům a nejlepším přátelům v rozmezí 8-10tt. Bohužel se při kontrole ve 12tt zjistilo ZT. Na druhou stranu si myslím, že když to veděli ti nejbližší, bylo to pro mě lepší, než kdyby to nevěděl nikdo a pořád do mě hustili, kdy bude mimi...na druhou stranu jsme ani v podstatě neměli možnost to utajit, protože byla sezona oslav, svateb a rodinných setkáních a to je pak dost těžké vymýšlet různé výmluvy, proč člověk nepije alko ani kávu, apod. I kdybychom to nechtěli říct, poznámky už začínaly být velmi dotěrné. Příště asi taky nebudu váhat a nejbližší budou vědět...

atiska
autor
3. říj 2016

@arielka222 já jsem zase někde četla, že nejkritičtější je 3 a 4 tt, takže ještě se neradovat a počkat po prvním screeningu do toho cca 13 týdne... Zatím to ví samozřejmě přítel, potom nejlepší kamarádka a mám v plánu to říct tátovi... Maminka mi bohužel před půl rokem zemřela..

ladyhacek
3. říj 2016

normálně bych čekala do 12tt > určitě v práci ano (možná déle) ale jsem jsemv 7 týdnu na neschopenku - v práci to tudíš věděli > takže jsem to řekli i nebližší rodině a pak se to nějak už provalilo 🙂

arielka222
3. říj 2016

@atiska to je mi moc lito s maminkou :( ono to v 3 a 4tt skoro jste ani nevis takže to může odejít s opozdenou ms...ono je to kriticky cely první trimestr...stát se muže cokoliv...
ale opravdu se neboj,...ver miminku a bude vse v pořádku ;)

dadaamstaff
3. říj 2016

@atiska Ja davala 900 screening, 50 za foto, 100 za pohlavi a 560 za krev, kterou mi odebrali predtim, nez jsem tam sla. O tom, ze pojistovna dava prispevek jsem se dozvedela az tady, nejak jsem s tim nepocitala a rozhodne nelituji, ze jsem tam sla. Rekli mi pohlavi a hlavne zda je vse v poradku. Jake je % nemoci nebo jine vady apod. Sla bych tam zas. Stoji to za to 🙂

ssandy
3. říj 2016

Pockala bych do screeningu.Mam za sebou 2 spontanni potraty, vzdy kolem 9.-10. tydne. Tenkrat jsem to rekla jen kamaradkam, abych v tom nebyla sama, kdyz jsem byla smutna. Rodine jsem to rekla az po screeningu u 3. pokusu, pak uz jsem se s tim netajila nikde.

chris_n
3. říj 2016

v teto dobe cca jsem šla na první kontrolu teprve 🙂 a ven jsem to poustela az okolo prvního screeningu (NT screeningu). U druhého bohuzel driv, protoze jsme to chteli rict osobne a za rodinou jsme byli cca v 11tt

bajuliss
3. říj 2016

Noo...ja jsem hrozna koza tajnustkarska....jsem 20tt a jeste to nikdo nevi krome pritelw a jeho taty... No a moji tety ( pojistovnice)- ta na to prisla sama(vybirame babci zajezd na jeden den k narozkam s tim, ze pojedu s ni ja ... Ma narozky koncem listopadu. A a ja rekla ze mi pojisteni muze udelat jen do konce listopadu, v prosinci me uz pojistit nemuze, ze jen jedna pojistovna by me jeste pojistila... Tak to tety bylo jasne 😀) ale pry me nepraskne 😀... No a planuji to oznamit ted po velkem UZ ve 2.trim. ... Na ten jdu 12.10. Tak az po nem oznamuju 😀 ja vim, jsem uz v pulce a uz bych to mela rict 😂

atiska
autor
4. říj 2016

@bajuliss já ti fandím, jsi dobrá, že to tak dlouho vydržíš. Ale o to máš větší jistotu. Já zkusím tak ještě vydržet, tak mi drž pěsti 🙂

atiska
autor
4. říj 2016

@dadaamstaff já jsem byla hned pro, že tam půjdu, přítel s tím souhlasí. Kdyby to stálo třeba 5.000,- tak to bych asi váhala, ale takhle není co řešit. Pokud má být něco špatně, lepší to řešit co nejdříve. Ono to uteče, já to furt neumím spočítat 😀 ale pokud jsem 3.10. byla 7+5, tak 8.10. Budu 8? a 4.11. 12 první den 12 tt?

zrzek88
4. říj 2016

Ahoj holky.. akorát řeším to samé,nevím kdy to sdělit v práci, jsem 8+3tt. Na jednu stranu bych to řekla abych měla klid a nemusela se furt na něco vymlouvat , na druhou stranu kdyby to nevyšlo nerada bych aby to věděla celá firma. Ale poraďte , co jste říkali v práci při všech těch doktorech, byla jsem na kontrole před dvěma týdny, včera také, za 14 dní jdu zase na krev, za týden do poradny. Do toho bude návštěva Gennetu.Tak mi pořád šrotuje v hlavě na co se mám vymlouvat. 😒 🙂

katgatoo
4. říj 2016

@atiska Jojo, podobně. Chtěla jsem to v práci hrozně tajit, ale nakonec si mě vzal šéf stranou a na férovku se mě zeptal. Ptal se pár lidí, se kterými trávím nejvíc času a všichni se usnesli, že jsem těhotná. Ty časté návštěvy doktora se taky moc kamuflovat nedaly. Já běhám k doktorovi ještě malinko častěji, protože se léčím se štítnou žlázou. K tomu mi bylo (nebo stále je) pořád blbě a neumím zahrát, že je mi dobře 😀 Nakonec je to dobrý v tom, že mi vychází vstříc třeba s homeoffice a snaží se na mě neházet všechny hrůzy. Já prostě po těch letech neúspěchu nepočítám, že by se mělo něco pokazit. Prostě nesmí...

atiska
autor
4. říj 2016

@katgatoo teď jsem se objednala na první screening, na 8.11., tak to zkusím do té doby ještě tajit. Snad to vydržím 😀 ale mám obavu, že v práci se celý měsíc tahání těžkých beden nevyhnu, takže to budu muset stejně říct dřív :-/

atiska
autor
4. říj 2016

Já jsem teda byla u doktorky jen hned po pozitivním testu, potom mě objednala za tři týdny, což bylo včera, teď jdu zase za tři týdny, to bude 24.10 . a potom 8.11. na screening...no je fakt, že to je docela často 😀 už aby byl ten měsíc za mnou...

dadaamstaff
4. říj 2016

@atiska
3.10 7+5tt
4.10 7+6tt
5.10 8+0tt, nekdo pocita 7+7tt ( je to vesmes to stejne. Pak se pocita stejne nasledujici den.
6.10 8+1tt
7.10 8+2tt
8.10 8+3tt
9.10 8+4tt
10.10 8+5tt
11.10. 8+6tt
12.10. 9+0tt =9 tyden
13.10 9+1tt

A porad dokola ;)

dadaamstaff
4. říj 2016

@atiska podle toho co pocitam by jsi mela byt 12tt -2.listopadu

dadaamstaff
4. říj 2016

@atiska kazdou stredu by jsi mela zacinat "cisty tyden"

katgatoo
4. říj 2016

@atiska Tak to nemáš tak často. Já jsem v tom CARu byla snad každý týden na všech možných vyšetřeních a pak jsem musela chodit na folikulometrii, abych si mohla ve správný čas píchnout injekci. To naštěstí proběho jen jednou a hned to dobře dopadlo 🙂 V CARu jsem byla vedená až do potvrzení srdíčka a pak jsem si našla novou gynekologii, protože ten původní doktor ke kterému jsem chodila mi způsobil všechno to martyrium a už jsem k němu nechtěla. A jak si mě tam přebrali jako novou a rovnou těhotnou, museli si mě pořádně proklepnout.

atiska
autor
4. říj 2016

@dadaamstaff děkujiiiii <3

atiska
autor
4. říj 2016

@katgatoo tak zase jsi měla jistotu že bude všechno v pořádku 😉

uzivatelkapetra
4. říj 2016

A ty co chodíte na noční, chodily jste i nadále?

dadaamstaff
4. říj 2016

@atiska neni zac vubec 🙂

dadaamstaff
4. říj 2016

40tt by jsi mela byt 17.5. 🙂 kdy ti vypocitali termin? 🙂

atiska
autor
4. říj 2016

Na fotce mám taky 17.5., myslela jsem, že 5 dní ubrala schválně. Podle velikosti má miminko 7+5, podle poslední menses 8+4, ale měla jsem cyklus 38 dní..

dadaamstaff
4. říj 2016

Ja mam zas termin podle menstruace 18.11. Podle ultrazvuku 9.11. A 40tt jsem 11.11 :D

cizinkaa
4. říj 2016

@atiska Špatně dopadnou to může vždy... a ujišťuju tě, že strachovat se budeš taky jako já asi vždy... ale až začne kopat a budeš z druhotrimestrálního screeningu vědět, že je vše ok... tak si ho začneš hlídat sama a budeš víc klidnější. 🙂
Jinak my oznámili po konci třetího měsíce. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru