Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jsem v 8tt, mám už to říct v práci a známým?

atiska
3. říj 2016

Ahoj, dnes jsem byla na kontrole, jsem v sedmém týdnu +5 dní (trochu v těch počtech ještě plavu), miminko má 13,32 mm,vše je v pořádku a dostala jsem už průkazku. Je to mé první. Myslíte že už to mám říct v práci a známým, nebo ještě počkat? Může to ještě dopadnout špatně?

eldrag
3. říj 2016

Pockej do 12-13tt

atiska
autor
3. říj 2016

@eldrag právě, když jsem to zjistila, řekla jsem si, že dnešní kontrola bude rozhodující a pokud bude vše v pořádku, tak to řeknu. Ale teď mám právě zase strach, kdyby něco nedopadlo, abych to nemusela vysvětlovat. Asi to není úplně na tuty, dokud se nenarodí zdravé miminko, ale kdy je nějaká ta rozhodující doba?

marki00
3. říj 2016

Spatne dopadnout to muze vzdy (u me 20.tyden). Zalezi na tom, jestli pujdes na neschopenku, co delas v praci...Rekla bych to jen rodine zatim🙂

andryyysssek
3. říj 2016

Ahoj,já to řekla vždy,ještě než mi to potvrdil doktor 😀

atiska
autor
3. říj 2016

@marki00 píšu výše že jisté to asi není nikdy. Na neschopenku zatím nechci, dokud budu zvládat ráda bych zůstala v práci. No to je právě to. Je mi moc líto, že ti to nedopadlo dobře. Ale proto, že potratit můžu prakticky kdykoli, kdy je ta doba, že když je vše v pořádku, pokud se nic neočekávaného nestane,měla bych mimčo donosit v pořádku?

dadaamstaff
3. říj 2016

My to rekli az po 13tt. Rovnou jsme jim dali fotku ze screeningu 🙂

atiska
autor
3. říj 2016

@andryyysssek tak to jsi dobrá, já pořád váhám...

atiska
autor
3. říj 2016

@dadaamstaff a nebylo to do té doby na tobě poznat?

andryyysssek
3. říj 2016

@atiska já to zas nevydržela,čekat 🙂

dadaamstaff
3. říj 2016

@atiska No na neschopnost jsem sla brzo, protoze jsem delala ve skladu s vrtakama a ac ty bedny z ciny byly male tak dost tezke. Segre jsem to rekla hned to byla takova velka podpora. Nakonec se mnou jela v 6tt na pohotovost kvuli vypadle srazenine krve. Mamine jsem to tajila, ze mam neco s mocakem apod. No myslim, ze tuseni mela, ale na 100% to nevedela. Pak teda prisla jeji kamaradka starsi pani a rika mi :Ty jsi bila nejaka, necekas miminko? Tajila jsem to ac to asi slo videt ne na brisku ale na tom jak jsem vypadala celkove. Nakonec jsem to mamce rekla asi v 10tt na jeji svatek a vyzvala ji at jde na ten screening s nama. Jinak pritelovo rodice bydli v Liberci, ten tam jezdil sam s tim, ze jsem nemocna a nebo ze jsem musela do prace (tam to utajovani bylo lehci). Po tom 13tt jsme tam jeli a nic nepoznali. Dostali fotky a bylo ;). No ja si rikam, ze pokud se to ma udrzet, tak se udrzi at to reknes driv nebo pozdeji, ale na druhou stranu do 12tt je to takove rizikove a nechtela bych jim pak rikat, ze to treba nevyslo. Vsichni byli moc radi, ac nejaka ta poznamka nevhodna byla no.

marki00
3. říj 2016

@atiska jojo, je asi tisic veci, co se muze prihodit, ale pokud jsi zdrava, tak bys mela mit tehotenstvi v pohode🙂 vsechno dopadne jak ma🙂

kacenka115
3. říj 2016

já to chtěla tajit do konce prvního trimestru, ten je prý nejrizikovější, ale stejně to na mě všichni poznali už teď, skoro měsíc před screeningem 😀

nutricnihodnota
3. říj 2016

Počkala bych na první screening.

demetritis
3. říj 2016

Do 12 tt urcite ne . Ja mam nejvic potratu do 10ukonceneho tydne

taptap82
3. říj 2016

My jsme to řekli pouze našim sourozencům. Rodičům, kamarádům a v práci se to chystáme říct po screeningu, 13tt. I doktorka mi řekla, že tak do 12tt není nic vyhráno.

arielka222
3. říj 2016

@atiska my to rekli po potvrzení srdicka v 8+0, bohužel ve 12tt bylo po všem :( priste to nikde neřeknu minimálne do 15tt

kimh
3. říj 2016

Řekli jsme rodičům i přátelům ve 13 tt 🙂

atiska
autor
3. říj 2016

@arielka222 to je mi moc líto ☹ snad u mě bude všechno v pořádku...srdíčko jsem dnes už také slyšela. Tak já fakt ještě radši počkám..

arielka222
3. říj 2016

@atiska neboj urcite bude vse v pořádku ;) hold to je život za dva měsíce zkoušíme dal a to už věřim, že bude dobrý 🙂

prostejina
3. říj 2016

My to řekli hned (rodině) a já pak potratila. Podruhy jsem to řekla jen mamce a zbytku rodiny az po 13tt. Je pravda, ze stát se může vzdycky cokoliv, ale precejen to riziko po 12tt klesá. Není příjemný pak všem říkat, ze to neklaplo. Nechci te desit a kazit ti radost, urcite vám to vyjde, neboj se 🙂 ale počkej po 1.screeningu, budete třeba moct i říkat pohlaví a bude to všechno takový hezčí 🙂 držím palce 🙂

alice07
3. říj 2016

@atiska ono nikdy nemáš jistotu, že to dobře dopadne, bohužel stát se může kdykoliv cokoliv...my to tedy řekli jen rodičům v 11tt (řekli jsme jim ale že máme ještě před screeningem a že nevíme jak dopadne..), zbytku rodiny a nejbližším přátelům kolem nějakého 15tt, v práci jsem to řekla třeba až dnes skoro v 18tt... 🙂

dolda
3. říj 2016

Všem jsme to řekli až v 17 týdnu u druhého dítěte a v práci asi až ve 22 a divili se, že jsem těhotná🙂

atiska
autor
3. říj 2016

No jo, já jsem holt hrozně natěšená a připadám si hrozně výjimečně a nejradši bych chodila s transparentem 😀 ale už to vím tři týdny a ještě jsem to nikde nevykecala, tak snad to ještě vydržím. Teď jdu za tři týdny na krev a pokud mám zájem, mám se objednat na vyšetření NT-plus, které nehradí pojišťovna. To myslíte jako první screening?

dadaamstaff
3. říj 2016

@atiska Me pojistovna proplatila 800kc. Musela jsem tam prinest prukazku (kterou si ofotili a uctenku ze screeningu 🙂 Mam ministerstvo, ale co jsem cetla, tak prispivaji i jine pojistovny

atiska
autor
3. říj 2016

Na internetu píšou že všeobecná hradí 1.000,- a jestli jsem to dobře přečetla, stojí to jen 1.500,- to za to určitě stojí. Byly jste tom všechny?

alice07
3. říj 2016

@atiska každé centrum má jiné ceny. Já platila 1000,-, ale jsou holky, co daly i jednou tolik...

aneta33
3. říj 2016

Já to řekla v 8.týdnu rodině i v práci po potvrzení srdeční akce, abych nemusela dělat s balíky. Rodina nadšená, bylo to první těhu. Potratila jsem v 11tt. Ale četla jsem názor psychologa, který říkal že naopak pokud dojde k potratu, tak podpora od rodiny, přátel pomůže se s tím vyrovnat, než když dělat jako že se nic nestalo v případě že se s oznámením čeká... Takže za mě, at tak nebo tak, pokud máš radost, tak to klidně řekni...

yerry
3. říj 2016

@atiska uplne poprve jsem to rekla verejne a bohuzel vse skoncilo v 10tt a pak bylo hooodne neprijemne kdyz mi chodily na fb zpravy typu vse vim a moc gratuluji... a ja odpovidala ze jiz nenu k cemu. Podruhe jsem nerekla skoro nikomu nic az do 12 tt a mala bude mi 5 let. Potreri se to rozkriklo samo. Byla z nas akce jazdemu vylo divne ze si nechci dat ani kapku vinka... taky to zkoncilo ZT v 9 tt ☹
No a ted je to po ctvrte a nekteri se jeste dnes divi kdyz mne potkaji ze o nicem nevedeli. Jsem ve 29 tt a nikomu jsem to vlastne primo nerukala a nechlubila se. Kdyz prisla otazka jestli nahodou nejsem tehotna tak jsem rekla ze jsem. Kdo se neptal nevedel....

atiska
autor
3. říj 2016

Je to asi blbý se takhle ptát, ale hodně h vás tu píše, že potratily v 10,11 tt tam je taky nějaký kritický období? Dá se to nějak ovlivnit?

katgatoo
3. říj 2016

Dlouho jsme se snažili a naši věděli, že chodíme do CARu, takže těm jsem to řekla už asi 7tt. V práci to na mě poznali asi 8tt protože jsem přestala chodit na tréningy trampolín, nejezdila jsem na kole do práce a v práci jsem byla v 6, protože jsem nemohla spát 😀

Sem začni psát odpověď...

Odešli