Kdy nejpozději na screening v 1. trimestru?

pavluska88
13. kvě 2013

Ahoj holky, kdy nejpozději je možné jít na screening v 1 trimestru? K lékaři mám jít na kontrolu ve čtvrtek. Dnes jsem dle dne početí v 11 tt, dle MS 11+5 .. Děkuji za odpovědi.

jackjacek
17. kvě 2016

@klaravera to ne stojí kolem 1500,- 😉

nazka
17. kvě 2016

@klaravera to je strasne moc.. doktoe rikal, ze se to lisi.. na Kladne chteli 1000,- v Praze to pry byva 1500,- jo a pojistovna na to zpetne prispiva. A chces cislo na to Kladno?

nazka
17. kvě 2016

@jackjacek neměl by.. aspoň doktor mi to říkal.

andreaandrejka
17. kvě 2016

@nazka Každý platit nemusí, všude to funguje jinak. Záleží na nemocnici.

jackjacek
17. kvě 2016

@nazka ty jo tak to jsem zvědavá,teď jdu na kontrolu ve čtvrtek a tohle budeme určitě řešit. Dám sem pak vědět 😉

nazka
18. kvě 2016

@jackjacek držím palce 🙂 každopádně když pak zajdeš do pojišťovny s dokladem o zaplacení, každá na to nějakou částkou přispívá (většinou kolem 1000,-)

jackjacek
18. kvě 2016

@nazka jo jo to vím, zítra mi právě budou dělat testy i na štítnou žlázu. Prý se to taky doporučuje po 35,je mi 35 🙂 no ale samozřejmě pojišťovna nahradí..takže 490,- ale to zase není tolik 😉

klaravera
19. kvě 2016

Vzhledem k tomu jak kašlu a jsem nastydlá tak to nestihnu ale děkuji za tipy.

jackjacek
30. kvě 2016

@nazka no tak sem si nakonec o ten screening musela říct na poslední chvíli,protože můj doktor o něm nic neříkal.Krev mi teda brali u nás v ordinaci ta je ok a ty výsledky vezmu sebou a v gennetu mi udělají jen ultrazvuk. Jsem ráda,že sem to stihla. A prosím tě ten ultrazvuk se,dělá přes břicho to vím,jen nikde není uvedeno jestli musíš mít plný močový mechýř? Dřív na ultrazvuku to tak bylo já rodila před 10lety tak nevím jestli to tak je pořád.

nazka
31. kvě 2016

@jackjacek tak moc gratuluji, krev je dulezita!!🙂 jojo, mne ten ultrazvuk delali pres bricho a i kamaradkam, co jsou taky tehu.. (ta jedna byla.i v gennetu primo) ale cetla jsem tu i jeden prispevek, ze byl vnitrne..

jackjacek
1. čer 2016

@jackjacek tak si měla pravdu věk 35 je právě na horní hranici a fakt sem ten screening neplatila 😉 jen fotku 150,- a zážitek super,malé je zatím v pořádku 🙂

jackjacek
1. čer 2016

@nazka sem pitomá 😀 odpověděla sem sama sobě a mělo to být pro tebe 😀

nazka
2. čer 2016

@jackjacek stane se 😀 tak super, každá kačka dobrá a hlavně, že je prcek v pořádku ;) držím palce, ať to tak jde dál ;)

soninnka
12. pro 2016

Holky, jak to tady tak čtu, tak pořádně nevím na čem sem. Sestra mě objednala až po novém roce na 2.1. což bych měla být 14+2. Tak teď nevím, jestli to není pozdě na ten první screening. Krev mi brali minulý týden ve čtvrtek což jsem byla 10+5 což vychází že to bylo v čas ... ale ten screening ??? 😲 a ani mi neřekli jestli budu něco platit, prostě informace vůbec žádný ... jsem poprvé těhu, tak se v tom trošku ztrácím 😀 a nechci nic zanedbat zbytečně, protože jsem první těhu potratila, tak mám přece jen větší strach. Děkuji za názory 🙂

ouskovah
13. pro 2016

Ahojky, čekám také prvňátko. Ja jsem byla na screeningu v 13+1tt. Lékař mi jen řekl že je možnost si zaplatit toto vyšetření. Tak jsem si našla kde toto vyšetření dělají a objednala jsem se. Platila jsem 1000,-Kč , mám pojišťovnu /VZP/ a ta mi to celé proplatila. Nepotřebovala jsem žádnou žádanku od lékaře. Krev mi brali po vyšetření. Odkud jsi? Já plzeň-sever, byla jsem na screeningu v Genatika Plzeň a 100% spokojenost, moc milá p.doktorka. Vše vysvětlila 🙂

soninnka
14. pro 2016

Jsem od Karlových Varů ... Horní Slavkov, nevím jestli znáš. A na gyndu jezdím do Toužimi. Mě právě dr. vůbec nic neřekl. No budu se muset nechat překvapit 🙂

ouskovah
14. pro 2016

K.Vary trochu, okolí ne. Genetika Plzeň má i pobočky v K.Varech a Sokolově http://www.genetika-plzen.cz/ambulance-karlovy-...

soninnka
15. pro 2016

Uvidím jak to bude toho 2.1. snad mi to udělá. Krev už mi brali, tak ještě ten ultrazvuk 🙂 doufám že vědí, co dělají 🙂

marketa11112
29. pro 2016

ja jsem z toho také zmatena.... je mi 33, cekam druhé dite.. lékařka chce za krev pro screening 700, ten pak samotny v usti stoji 1000 kc. něco proplati vzp.....spis se mi nelibi, ze někdo za to plati , jiny ne.. nechapu ty rozdily....navíc první syn se narodil o 9 tydnu dřív, tak uz spadam do rizikove skupiny.. nemel by na to byt bran nejaky ohled? dekuji

jinak..... dnes dle ms jsem 12 + 1.... dle lékařky ,,asi méně,, .. mozna az o tyden... ale mozna........jdu na kontrolu a bude pry merit a pocitat, tak jsem zvedava. na screening jsem objednana dle toho, ze jsem asi tehotna o tyden méně.. tedy 13.1..... a to bych mela byt 13+ 1, dle ms uz 14 + 1.. a to je na screening pozde..... mohu jen doufat, ze me pripadne narychlo preobjednaji... ale zda bude místo.... jsem z toho docela rozhozena....

mili34
30. dub 2017

Ahoj holky,me dle objednani vychazi screening az budu uz 14t+3.Neni to nejak pozde?😕

odettaela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru