Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Screening v 1. trimestru - trikuspidální regurgitace

hvezdicka09
25. čer 2020

Ahoj holky, dnes mi vyšlo na screeningu v 1. trimestru riziko DS 1:158. Všechny vyšetřované parametry byly vporadku kromě přítomnosti trikuspudalni regurgitace, což mi to riziko takto zvýšilo. Mate s tim prosím někdo zkušenost? Zítra jdu na odběr klku a doufám v dobre výsledky. Pokud by to dobre dopadlo a DS by byl vyloučen, mam jít ve 20. týdnu na uz vyšetření kardiologem prave kvůli te regurgitaci. Měli jste to někdo podobně? Jaké problémy miminku hrozí? Moc dekuji za zkušenosti 😊

viky3293
26. čer 2020

@hvezdicka09 Zrovna včera jsem se o tom bavila s kamoskou. Říkala ze první screen. Měla taky podezření na DS, potom výsledky měla oka. A ted má úplně zdravého chlapečka.

hope09
26. čer 2020

Měli jsme u dcery to samé. Byla jsem na odběru klků, který naštěstí všechny vady vyloučil a později v těhotenství jsem byla u kardiologa a u něj také vše v pořádku - regirgitace byla už jen stopová a srdce zdravé. Jinak se prý jedná o docela běžnou vadu, kterou má spousta lidí ani o tom neví, ale takhle v rámci toho screeningu to pak samozřejmě zvyšuje to riziko. Držím palce, bude to v pořádku! 🍀

krtikkrtovaty
26. čer 2020

Měli jsme na 1. screeningu taky a navíc ještě něco k tomu, riziko nám teda takhle vysoké nevyšlo - něco málo přes tisíc. Zaplatili jsme si Panorama test a vše ok, na 2. screeningu ok, pak jsme byla ještě na kardiologii a úplně v pořádku. Teď mám 3měsíční zdravou holčičku.

hvezdicka09
autor
26. čer 2020

@krtikkrtovaty holky moc diky všem. Jsem po odběru klku a v pondělí budu znát výsledek. Dekuji za zkušenosti 🙂

vendes
26. čer 2020

Měli jsme to podobně, riziko DS 1:249, šli jsme na neinvazivní testy z krve. Na plodovku jsem odmítla. Testy vyšly v pořádku. Na UTZ ve 20 TT vyšla regurgitace na trojcípé chlopni 1. stupně. Pak jsme byli ještě na dvou UTZ srdce, regurgitace přetrvala, ale zmenšovala se. Zůstala stopová i po narození. Byli jsme na kontrole na kardiologii po porodu a ničemu tu nevadí, srdce je v pořádku. Budou to sledovat.

hvezdicka09
autor
26. čer 2020

@vendes dekuji za zkušenost 😊

Sem začni psát odpověď...

Odešli