Kdy oznámit zaměstnavateli těhotenství

saidy
25. čer 2019

Příští týden jdu na screening v 13tt a zvažuji, jestli už říct šéfce, že jsem těhotná nebo počkat do další poradny v 16tt. Před pár lety jsem prodělala ZT v 8tt, tak jsem možná moc opatrná. Na jednu stranu jsem šťastná, že prcek hezky roste a od začátku z toho mám dobrý pocit, že to bude v pořádku a nejradši bych to řekla celému světu, na druhou stranu se bojím, jestli to není brzo a nemůže se ještě něco pokazit. (Práci nevhodnou pro těhotné nemám).
Kdy jste oznámily/oznámíte těhotenství?

domino88
25. čer 2019

Já jsem to oznámila taky nějak v 14-15tt po výsledcích screeningu 😊 oni to stejnak v práci už nějak tak tušili🤷🏻‍♀️😃

j.a.n.i
25. čer 2019

Ja to oznámila v 8tt a stejne jsem náhradu zaučovala z mateřské...

mariladka
25. čer 2019

Ja to oznamila po 1.screeningu, ono to stejne na me bylo uz videt, musela jsem maskovat 😀 kolegyne tusila, ale kolegove si toho nevsimli, tedy ani sef 😀 a rekla jsem to, aby za me nasli nahradu, tu se jim podarilo sehnat az skoro po roce.

janule0123
25. čer 2019

@saidy hlasila jsem po prvnim screeningu, aby meli cas najit nahradu a ja predat informace a zaucit...a nerada bych teda aby si na to prisli sami-cca kolem.toho.screeningu me najednou vyskocilo brisko

herberta
25. čer 2019

@saidy Chtěla jsem to tajit,nechtěla jsem úlevy,protože tohle v práci přinášelo jen zlost okolí (protože pak dělají na úkor těhotných,které kolikrát ještě ani oficiálně těhotné nejsou) Ovšem už v 8t mi začly silné nevolnosti,nemohla jsem vůbec fungovat,takže nemocenská.Kdybych neměla problémy,klidně bych to tajila dokud to pujde.

marketa1218
25. čer 2019

Oznámila jsem na konci prvního trimestru po screeningu, aby měl ředitel čas na to sehnat si náhradu a taky z důvodu častějších návštěv u lékaře 🙂.

lajla
25. čer 2019

To je plně na vašem uvážení

dominika1986
Autor odpověď smazal
Zobraz
motylcice29
25. čer 2019

První kolem toho 12/13tt, druhé později, kolem 17tt. A je to je to naprosto Tvoje věc, kd to oznámis, klidně můžeš čekat až do toho 16tt.

andulenka23
25. čer 2019

V 5tt lékař potvrdil těhotenství ale srdíčko ještě nebylo, další kontrola proběhla v 8tt, už se srdíčkem a hned ten den jsem oznamovala zaměstnavateli (první těhotenství). Dělám v automobilce na páse, takže od dalšího dne jsem byla přeřazena na pozici pro mne vhodnou. Záleží na Vás, já jsem nechtěla jít na nemocenskou (jsem těhotná ne nemocná a cítím se dobře) a pozici kterou jsem dělala jsem nechtěla riskovat.

barumat
25. čer 2019

Já chtěla při prvním hlásit po screeningu, ale když jsem řekla šéfovi, že na poradu nemůžu, protože jsem u lékaře, a on se spíš z legrace zeptal, jestli jsem těhotná, tak jsem vyhrkla "jo" a bylo to. Naštěstí bylo všechno ok. U druhého byl plán stejný, bohužel screening vyšel pozitivní, tak jsem čekala ještě do neuvěřitelného 20.tt na výsledky plodovky a maskovala se, co to šlo. Výsledky naštěstí vyšly dobře (ťuk ťuk), takže když jsem pak do práce konečně dorazila bez široké mikiny a neshrbená jak paragraf, hodně lidem spadla čelist překvapením 😃

mysicka_lb
25. čer 2019

Já jsem to oznamovala až hodně pozdě, asi ve 20tt. Neměla jsem strach ani tak o to, aby bylo vše v pořádku, jako z toho, aby se mě šéf nechtěl zbavit. Tehdy byla přece jen trochu jiná doba🙂 A ne, nezbavil se mě. Ani nevím, jak jsem to zvládla utajit, protože břicho jsem měla obrovské a v rámci své práce jsem navíc často manipulovala s těžkými zásilkami. Nějak jsem to dala, mým fíglem třeba bylo dát si velkou prázdnou krabici před břicho a poprosit někoho, aby mi vzal malou těžkou krabici, že já už mám plné ruce. Teď už bych to ale neudělala a oznámila bych to určitě dříve. Myslela jsem, že se do té práce už nevrátím, a tak si můžu dovolit prakticky cokoli.... ale nakonec jsem se ráda vrátila a podmínky mám tak skvělé, že se až stydím za to své tehdejší "krabicování".

netopejr
25. čer 2019

Myslím, že nejrizikovější čas máš za sebou a že je lepší oznámit to šéfce dřív, než to bude evidentní 😉

dominika1986
25. čer 2019

Já jsem to oznámila na konci 3. měs., tedy spíše ten týden, kdy jsem to plánovala oznámit, se mě nadřízená sama zeptala a já to potvrdila. Dřív bych to asi neříkala (pokud by např. povolání nebylo pro těhotenství rizikové atd.).

bervidova
25. čer 2019

nebylo potřeba to oznamovat brzy kvůli mé pracovní náhradě, protože u prvního se žádná ani neplánovala, u druhého až po mém nástupu na MD a ještě jen na část úvazku. S ředitelkou mám velice dobrý vztah, takže první jsem jí řekla po třech měsících, u dcery až tedy po plodovce,protože jsem to "nechtěla zakřiknout". Jinak ostatním jsem to oznámila v práci až někdy na přelomu šestého a sedmého měsíce, dřív nebylo třeba, pak už to začalo být trochu vidět.

bayt
25. čer 2019

@saidy Já jsem oznamovala těhotenství po 12tt. Zaučovala jsem zástup poslední tři měsíce, než jsem odešla na mateřskou. Potratit můžeš bohužel i později, ale je to mnohem méně pravděpodobné než během těch prvních třech měsíců. Upřímně, dělala jsem v ženském kolektivu a mnoho kolegyň si to stejně už dávno domyslelo :D

merope
25. čer 2019

V hlavním zaměstnání nějak kolem 8tt, abych pořešila smlouvu tak, aby to hladce dopadlo s mateřskou - a nakonec budou klukovi 4 měsíce a pořád ji nemám (ale aspoň mám vyjádření ze sociálky, jak se to posuzuje a to jsem mohla sociálce poslat). V ostatních v okamžiku, kdy se začal obsazovat nový semestr - aby se mnou už nepočítali.

ckei
25. čer 2019

U prvního jsem to oznámila v šestém měsíci (začátkem července, rodila jsem začátkem října), u druhého ve 4.měsíci a to jen proto,že jsem měla problémy a musela jsem na pn.

jannym
26. čer 2019

Prvni tehu vedela moje prima nadrizena hned, ale dal vedeni se to komunikovalo az po ukoncenem prvnim trimestru, u druheho uz v jine praci jsem to chtela rict az po prevedeni na dobu neurcitou coz vychazelo cca na 4 medic ale uz to bylo na me hodne videt o neco driv tak jsem sla s pravdou ven a nastesti si me nechali a budu se mit kam za dva roky vratit

laloogrey
26. čer 2019

@saidy Já předloni také prodělala ZT, tak jsem teď mnohem více opatrnější. U zaměstnavatele to není zrovna růžové a vždy, když nějaká těhulka oznámila, že čeká miminko, tak najednou měla problémy se vším (dovolená, propustky k lékaři, prémie apod.) Proto jsem hned od začátku na neschopence. V pondělí jsem byla na 1.screeningu a vše dopadlo moc dobře, tak jsem to jela včera oznámit do práce a jsem ráda, že to mám za sebou...

malinkaelinka
26. čer 2019

Šéfové jsem to řekla asi v 10 tt - během dvou týdnů jsem třikrát volala, že je mi zle, že nemůžu přijít, tak jsem chtěla, aby věděla, co se děje. V 11 tt jsem nakonec odešla na 14 dní na neschopenku a po návratu jsem to řekla už i podřízeným a kolegům, aby věděli co se děje, a taky abych chápali, že některé věci přestávám dělat.

iowa
26. čer 2019

Já jsem to managementu bohužel "musela" oznámit den po tom, co jsem zjistila, že jsem těhotná, protože mi nabídli povýšení. Já jsem to nečekala, povýšení jsem na základě zjištěného těhotenství odmítla a nedokázala jsem si nic vymyslet v tu chvíli. Ale před kolegy to šéf oznámil na poradě po 1. screeningu a oni se smáli, že to poznali na břiše. Jedna kolegyně to řekla až kolem 22. týdne a o miminko stejně přišla, takže je to asi jedno a je jen na tobě a tvých pocitech, jak to vnímáš 🙂

teachandlive
28. čer 2019

Já jsem to chtěla říct tak po 10tt protože bych už musela, jsem učitelka a kdybych to neřekla do srpna, dostala bych tridnictvi a to by teda na půl roku stalo opravdu za pytel. Ale před pár dny si mě ředitel pozval do kanclu a na ferovku se mě zeptal, jak to vidím s dětmi, kdy je budu chtít. Tak jsem rovnou řekla, že jsem v 5tt. Lhát neumím. Naštěstí je to formát s nikomu to neřekne, abych, kdyby to nevyšlo, nemusela nikomu nic vysvětlovat ❤️ po prázdninách to na mne už stejně všichni uvidi ☺️

drep
28. čer 2019

Já jsem to šéfovi a několika kolegům řekla asi v šestém týdnu, ale bylo to kvůli službám, během kterých se někdy musí běžet na rentgen nebo na infekci, tak aby věděl, že mi ani nemá volat. Dělat v kanclu, tajila bych to do poslední chvíle.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru