Neschopenka. Jak doktorku přesvědčit a zůstat doma?

donisek33
5. únor 2021

Ahojte.
Mám jen takový dotaz. Mám fyzicky občas i psychicky náročnou práci. Jsem sice zatím jen v 8 týdnů těhotenství ale snažili jsme se o to 2,5 roku tak se dost bojím aby jsem o to nepřišla tak jsem chtěla od doktorky neschopenku ale ta mi řekla že je to zbytečné. Mé dvě kamarádky šli marodit okamžitě po zjištění těhotenství a to náročnou práci nemají.
Nevíte jak doktorku přesvědčit nebo nějaký nápad jak prostě zůstat doma? Děkuji 🙂

klokanka31
5. únor 2021

@jijulka Tak když se pořád věnuje kvalitě tak to bude stejná pozice 😮 ale přijde mi že se do toho motáš, už to radši neřeš 🤔

jijulka
5. únor 2021

@klokanka31 neni to stejna pozice. Technik kvality, inženýr kvality, manažer kvality, ředitel kvality, interní auditor, auditor ISO TS, externí poradce pro kvalitu... to vse jsou pozice věnující se kvalitě v automotive.

jijulka
5. únor 2021

@klokanka31 nemam se do čeho motat, nelžu. Což se asi snažíš prokázat...
Nicmene stále jsi mi nevysvetlila tvůj myšlenkový pochod

ahyt
5. únor 2021

@klokanka31 nevim,kdo zde nema pevný nervy.Pani doktorka napsala naprostou pravdu.A Ty ji osocujes.A nedivim se ,Tve argumenty jsou mi k smichu.A podotykam,ze jsem taky Dr.A pevny nervy mam,prave jsem snedla cokoladu a byla fakt dobra.

ahyt
5. únor 2021

@jijulka asi nema cenu se rozcilovat,ja jsem snedla velkou Milku a jsem v pohode 😊.Proste za vsechno muzou doktoři...

jijulka
5. únor 2021

@ahyt ja se nerozciluju, me baví ukázkové odvedeni pozornosti od základního tématu, odpovědi na jednoduchou otázku. Dokonce jsem tady zjistila, ze mi je muž nevěrný a ze lžu 😁 Ale proc je dana lékařka blba, to se asi nikdy nedozvíme..,
Mne uz čokoláda došla. Včera 😃😃 Diky za podporu, pěkný vecer a klidný vikend

ahyt
5. únor 2021

@zelenaesmolda samozrejme ,ze existuje.Manzel chirurg,jde do prace v patek rano a vraci se v pondeli po praci A nesedi na zadku, to mi ver.A tak je to vsude v nemocnicich.Kdyby to tak nebylo,nemel by kdo lecit A pokud ma vsedni sluzbu,jde rano do prace a vraci se dalsi den po praci.A zadne volno,hezky dalsi den znovu.

zelenaesmolda
5. únor 2021

@ahyt ze to tak je jeste neznamena,ze je to legalni.

ahyt
5. únor 2021

@jijulka taky krasny vikend,manzel je mimoradne o vikendu doma,tak se jedem provetrat do Korenova na bezky,jen teda na otocku.😊.A dokup zasoby cokolady,bude to potreba,ja je vzdy zbastim vnoucatum.

ahyt
5. únor 2021

@zelenaesmolda asi neni,ale kdyby doktoři takto nepracovali,tak by nemocnice nefungovaly.

zelenaesmolda
5. únor 2021

@ahyt
Nejak to osetrene byt musi,chirurg prece nemuze operovat kdyz je unaveny,mohl by nekoho zabit.

jijulka
5. únor 2021

@zelenaesmolda neni to legální, běžný je ze doktor reálně odpracuje 2-3 úvazky za měsíc. (korelace s těmi famoznimi platy, vydel to 3 a uz to zas tak super neni... navíc co s tolika penězi, kdyz nemáš žádný osobní život) - pro upřesnění, proto v nemocnici nepracuju

jijulka
5. únor 2021

@zelenaesmolda ver ze muze a ze operuje. Co mu zbývá.

zelenaesmolda
5. únor 2021

@jijulka
Odmitnout to?Protoze kdyby ohrozil nebo usmrtil pacienta tak je to jeho vina.On si zkazi zivot.

jijulka
5. únor 2021

@zelenaesmolda a to je ta potíž. Kdyz to doktor odmítne, kdo bude sloužit, kdo to udělá? Nejsou lidi. A to neni jen chirurg, to jsou vesměs všechny obory. Nejnáročnější jsou služby chirurgů a internistu. Všichni to vědí, všem to vadí, ale nikdo nema (pochopitelně) koule vzít si pacienty jako rukojmi a proste vypovědět služby nad rámec zákoníku. Vem si v co se tehdy zvrhla akce Děkujeme, odcházíme ... tam neslo primárně o platy, ale o tohle. A řešily se jen peníze. A kdykoliv nekdo začne tímhle hrozit, tak se to v mediich podá tak, ze chtějí zase přidat

jijulka
5. únor 2021

@zelenaesmolda tohle je začarovaný kruh a dokud se nezmění systém vzdělávání a nezačnou se motivovat mladí lékaři k tomu, aby tu chtěli zůstat, tak se nic nestane

zelenaesmolda
5. únor 2021

@jijulka spis dokud si nechaji zamestnanci srat na hlavu tak se nic nezmeni.
O co slo v tom Dekujeme,odchazime?

jijulka
5. únor 2021

@zelenaesmolda vždycky kdyz se začnou hromadné vypovídat DPC na služby, tak se v mediich začne hon na nenasytné lékaře, kteří berou 80tis měsíčně a chtěli by vic. Naposledy tento hon realizoval Vojtěch.

zelenaesmolda
5. únor 2021

@jijulka tak me by hon nezajimal,zajima me jestli jako lekar neohrozim pacienta svou unavou.V mediich toho nakecaji...

jijulka
5. únor 2021

@zelenaesmolda primárně o to, ze doktoři chtěli pracovat jen v rozsahu jednoho úvazku. Ale tehdy to bylo jeste tak, ze atestovany lékař si bez 300h přesčasu měsíčně vydělal sotva 25 tisíc. Takze se chtělo zvednout základní tarify a taky přestat otrocit. Vyšly jen ty zvýšený tarify.

eviicka
5. únor 2021

@zelenaesmolda jenže když ti další zdravotníci (lékaři a sestry) zkrátka NEJSOU, tak kdo toho člověka bude operovat... pořád je lepší unavený doktor než žádný doktor. Vždycky ta tvoje jednoduchá rovnice fungovat nemůže.

jijulka
5. únor 2021

@zelenaesmolda ja v nemocnici nepracuju, prave proto. Nemuzu tu mluvit za nemocnicni. Vic ti k tomu nepovim, uz se tocime v kruhu. Souhlasím s tebou ve všech bodech

zelenaesmolda
5. únor 2021

@eviicka
Ale to uz neni muj problem jako jednotlivce protoze kdyz neco poseru tak zodpovednost ponesu ja.Reditel nemocnice za me sedet nepujde kdyz pacient zustane na stole.

veroniquecz
5. únor 2021

@donisek33 tohle musíš řešit se zaměstnavatelem. Neschopenka se vystavuje v případě nepříznivého zdravotního stavu, rozhodne ne kvůli pracovnímu prostředí. Takže ano, doktorka jednala správně. To, ze to spousta doktoru porušuje a vypisují PN jak na běžícím pasu je věc druhá.... 🤦🏻‍♀️

zelenaesmolda
5. únor 2021

@veroniquecz Ja kvuli prac.prostedi PNku mela ale jenom na chvili nez to dali do poradku.

jijulka
5. únor 2021

@zelenaesmolda jenže my zdravotníci trochu mame pocit zodpovědnosti za ty lidi, kdyz se zruší treba víkendy ve spitalech... nekdo bude potřebovat akutní péči, nebude doktor... ano tebe jako zaměstnance to nemusi zajímat. Ale jako člověka? Necháš ty lidi zemřít bez pomoci? Musi se najit personální zdroje, pak semuze resit ZP. EU na to uz dávno vydala normy, diky tomu pred těmi 10 lety Německo natáhnout plno doktoru z Čech, aby ty normy splnilo. A tady se tvarové ze nic, ze krize nebyla a ted je jen kvuli kovidu

eviicka
5. únor 2021

@zelenaesmolda jo to máš pravdu, ale v tom zdravotnictví to je průser, protože každý kdo odejde se těžko nahradí (třeba v Trutnově kvůli nedostatku personálu byla-nebo ještě je zavřená porodnice). A zkrátka ne každému to svědomí dovolí.

Jinak s tebou v té myšlence ale samozřejmě souhlasím. Já třeba ve zdravotnictví nedělala, ale když se v práci vyrojil náhlý průser, tak jsem klidně déle zůstala a moji podřízení, kteří měli možnost také - vždycky to bylo o domluvě, náhradních volnech i zákoníku práce a fungovalo to.

zelenaesmolda
5. únor 2021

@eviicka no prave,o domluve,ne o tom,ze zamestnavatel naridi a ty musis.

zelenaesmolda
5. únor 2021

@jijulka no jenze na to svedomi prwve ten zamestnavatel spoliha,ze ti doktori to proste udelaji.

jijulka
5. únor 2021

@zelenaesmolda souhlasím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru