Plod neodpovídá délce těhotenství

andysek1235
20. dub 2017

Ahoj holky potřebuji se poradit , nebo spíš uklidnit 🙂 Včera jsem byla u Dr. na prohlídce , a bylo mi řečeno že , neodpovídá délce těhotenství takže jsem buď otěhotněla později a nebo se nevyvíjí tak jak by mělo. Strašně se bojím , že je něco špatně měla ste to některá z vás ? děkuji Andy

andysek1235
autor
23. dub 2017

@luj89 Ahoj podle data poslední menstruace 🙂 ...

Tak jsem jela je to v pořádku, mimi je v pořádku a prý normalně velké jak by melo být ... prý se pan doktor spletl 🙂

luj89
23. dub 2017

@andysek1235 tak podle data PM se neda urcovat stari tehotenstvi 🙂

riakuk
23. dub 2017

@luj89 Tak to je pro mne novinka. První informaci, kterou těhotná udává je datum PM, podle toho se vypočítá TP, který se může změnit jen dle UTZ.

luj89
23. dub 2017

@riakuk podle PM se da odhadnout delka tehotenstvi, ale rozhodujici je potom ultrazvuk. Kdyz se ty dve hodnoty lisi, vychazi se z ultrazvuku.

riakuk
23. dub 2017

@luj89 Máte částečně pravdu, ale Váš předchozí příspěvek vyznívá spíš ironicky - jakože jsou všechny ženy padlé na hlavu, když si právě tuto skutečnost myslí. Stejně je to všechno odhad. U první dcery jsem měla jeden termín: 24. října (shoda PM a UTZ). U druhé dcery se mi lišily termíny o cca 3 týdny: dle PM 22. srpna, dle UTZ 12. září. Doktoři se dokonce lišili v názoru, kdy provést plánovanou sekci - takže opravdu odhady. Nyní: dle PM 3. sprna, dle UTZ 29. srpna. Kdyby UTZ nebyl, tak by byla informace jen PM a čekalo by se na to, kdy žena sama porodí - jako to bylo dříve.

ladyhacek
23. dub 2017

syn byl celé těhotenství cca o 7-10 dní menší ze začátku neodpovídal pak v tom 12 tt zase že odpovídá a ke konci už že bude malinký 🙂 2,74kg 47cm (rodila sjem 14 dní pře TP) je zdravý, čiperný (někdy až moc) a tu váhu a výšku dohnal s přehledme svého kámoče co byl o kilo těžší 😀

luj89
23. dub 2017

@riakuk To me mrzi, ze to vnimate takhle.

riakuk
23. dub 2017

@luj89 Bohužel jsem to tak pochopila, ale nic se neděje 🙂 Kdybychom si spolu sedly u kávy, tak bychom se tomu třeba zasmály 😉

matyvaja
23. dub 2017

Já to tak měla u obou dětí,moje dr nijak nestresovala a já taky ne. Narodil se zdravý kluk 4kila 52cm. A za tři roky zdravá holčička 3,86kg a 49cm. To chce klid 🙂 všechno bude v pořádku 🙂

cizinkaa
23. dub 2017

Ahoj, taky mi to bylo receno. Ze je plod maly. Ze to bud znamena neco spatne s miminkem anebo, ze jsem otehotnela pozdeji.
Ted tu ze mne vysava dusi (nebo mliko?) malej prdola, ktery je naprosto zdravy a cely zbytek tehotenstvi byl naprosto ukazkovy. 😉

dennyshesteryk
23. dub 2017

Ahoj, mimčo mám skoro o 3 týdny menší, podle genetických testů je naprosto zdravý, neměj strach, je zbytečný, zkrátka jsi jindy otěhotněla 🙂

miaana
23. dub 2017

Ja to též mela a dnes mám nádherného zdraveho syna kterému je měsíc 🙂)

bebicka82
23. dub 2017

Ahoj mě cele těhotenství říkali jak je plod menší a ja se celou dobu bála.... kvůli preeklamsii se dcerka narodila už ve 29tt a když mě vezli na sál byl předpoklad 850 gramu a ve skutečnosti byla menší než by měla být, ale měla 1050 gramu takže o 200 vic než jim vycházelo podle jejich výpočtů....takže ještě nezoufejte

veluntajouklova
24. dub 2017

Ahojky, mně neodpovídalo o tři týdny. Podle poslední MS jsem měla být devátý týden a podle ultrazvuku jsem byla skoro šestý. Naštěstí to dobře dopadlo. Jen jsem otěhotněla déle. Poslední MS jsem měla 24.rijna a otěhotněla jsem v listopadu když jsem měla MS dostat ale už jsem jí v tom listopadu nedostala. Teď už jsem 22.tyden. Držím pěsti ať Ti to dobře dopadne 🙂

bledulka84
24. dub 2017

I kdyz uz neni uplne aktualni, tak jednou neodpovidalo a dal nerostlo jak melo, skoncilo to samovolne, a ted rozdil 14 dni a jsem v 28tt a na vsech kontrolach odpovida podle utz upravenemu datu posledni MS. Kamoska, co mela MS o 14 dni po me ma stanoveny drivejsi termin porodu.

andysek1235
autor
30. dub 2017

holky dekuji moc všem 🙂 snad už to bude vše jak má 🙂

marki00
19. kvě 2017

Tak ja nakonec mela embryo o 5 dni mensi, pak jen o dva, na dalsi kontrole zas o den vetsi a po screeningu zas o den mensi podle ms. Tak asi hodne zalezi na mereni, nebo si roste jak chce🙂

zuzka_17
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru