Poradíte mi, kdy jsem otěhotněla?

teraa567
7. srp 2019

Ahoj holky. Po dlouhém snažení konečně s manželem čekáme další miminko. Dnes jsme byli na prvním ultrazvuku a jsme 6+3. A podle MS 6+2. Můj dotaz holky zní. To jsem jako otěhotněla den před MS? Jsem už z toho jelen 😂 s mužem to tu počítáme a moc tomu nevěříme. 😂 Jak se to vlastně počítá. Je to sice už třetí děťátko, ale zajímáme se teď o vše. Před sedmi lety jsme měly u těhotenství velký shon skrz stavěni baráku takže na nějaké počítání nebyl čas a při druhém před čtyřmi lety mi bylo tak zle, že jsme nepočítali nic 😂 poradíte nám? Děkujeme 😊

petulejan
7. srp 2019

6+2 znamená 6 týdnů a 2 dny. Takhle se to počítá až do šesti a pak jste 7+0 a tak pořád dokola 😊

teraa567
autor
7. srp 2019

@petulejan dekuji moc. 😊 A když chceme cca zjistit kdy se zadarilo takže místo odecitani šesti týdnu mám odečíst čtyři? Pořád někde čtu něco o dvou týdnech a jsme z toho blbý 😂 je nám divné, že bych otěhotněla před MS. Měla jsem Za to že to nejde 😂

denca033
7. srp 2019

@teraa567 mohlo se stát že jste zrovna chytli když jste měla ovulaci. Ta je týden po MS. Takže pokud jste teď 6+3 tzn. Šest týdnů a tři dny.

denca033
7. srp 2019

@teraa567 a jinak gratuluji ať je vy i vaše mimi v pořádku.

petulejan
7. srp 2019

@teraa567 většinou se to počítá od poslední menstruace,každá žena má ovulaci jinak. Pokud si to chcete spočítat tak odectete ty čtyři týdny a tři dny,v tu dobu byla ovulace.

dofi86
7. srp 2019

Počítá se to od 1. dne posl. MS, Takže k oplodnění dochází až cca. dva týdny poté 🙂 Tak nějak to je ne? 🙂

teraa567
autor
7. srp 2019

@denca033 děkuji moc. Je mi jasný, že přesne datum nezjistime. Jen nás to překvapilo 😊 cyklus mám pravidelný 28 dní. MS byla 24. 6. Normálně. A oplodnění podle ultrazvuku vychází na 23. 6. A když jsme si dělali digitální test tak nám 19.7. Ukázal 1-2tydny. Proto se ptám zkušenějších. Nerozumím tomu.

teraa567
autor
7. srp 2019

@denca033 děkujeme moc. 💞

teraa567
autor
7. srp 2019

@dofi86 tak si to práve také myslím. Protože i podle tabulek podle pravidelne MS mi to vychází 11 dní po MS

teraa567
autor
7. srp 2019

@petulejan dekuji Vám 😊

denca033
7. srp 2019

@teraa567 já už čekám třetí a popravdě tomu počítání kdy došlo k oplodnění taky moc nerozumím 😃 ale co vždyť to není ani tak důležité. Hlavně abyste věděla v kolikatem týdnu jste.

teraa567
autor
7. srp 2019

@denca033 to je pravda 😊 jen jsme se s manželem rozhodli byt stouralove 😂

widowblack
7. srp 2019

Asi tak jak vysvetlili holky - pocita se to od prvniho dne MS , s tim ze nikdo presne nebi kdy má ovulaci - takze cca tyden menzes a cca tyden nez je ovulace ale to je opravdu plus minus autobus , navic sperma může v ženě přežívat i 2-3 dny ( aspon co sem načetla ) takže přesne splozeni asi nevypočítáte . Já sem podle ms 13+2 ale podle utz od melho dr bych měla být 13+0 ale pole utz ve 12 tydnu plod odppvídá 13+4 😂😂😂 takže asi tak ....

teraa567
autor
7. srp 2019

@widowblack Ježíši to je složitý 😂 jestli s manželem budeme počítat všechno tak mi asi brzo bouchne hlava 😂😂

petulejan
7. srp 2019

@denca033 většinou je ovulace dva týdny od začátku menstruace,protože má každá žena ovulaci různě,je pro doktora snazší to spočítat od té menstruace,tím pádem jsou tam dva týdny jakoby plonk 😊

denca033
7. srp 2019

@teraa567 to já jsem teď Taky. Čtu snad všechno. Ani u Dcery ani u syna jsem takova nebyla. Nevím cim to je.

elesse
7. srp 2019

Ale ne... miminko je o den vetsi nez by melo byt podle terminu ms, tj. Ze by ovulace nebyla tabulkove pocitany 14. den, ale 13. Coz pri tehle velikostech je cast milimetru sem nebo tam... takze velikostne odpovida terminu podle ms, k poceti doslo pravdepodobne pred 4 tydny 3 dny.

teraa567
autor
7. srp 2019

@petulejan dekuji. Takže když jsem tedy 6 plus tři jsem jakoby reálné těhotná 4 plus tři. Omluvte mě asi už jsem vážně blbá 😭😂

teraa567
autor
7. srp 2019

@denca033 asi jak už je člověk starší. My jsme měly holky dost brzo. Takže jsme vlastně ani pořádně nevěděli a teď jak už je člověk starší a ví co může být i za rizika apod snaží se být dá se říct vzdelanejsi. Aspoň takhle to máme my dva. Jsme spolu od mých 14 let. Mně je nyní 25 a manželovi je 27. Otěhotněla jsem prvne v 17 letech a to jsem vážně neřešila nějaká čísla. Navíc co se to můj choť dozvěděl začal se stavbou baráku apod takže na to nebyl ani čas a u druhé holčičky jsem myslela že umřu. Takže Asi tak 😂

teraa567
autor
7. srp 2019

@elesse děkuji. To přesně odpovídá na mou tabulkovou ovulaci😊

merope
7. srp 2019

@teraa567 Ono jde o to, že děložní sliznice se připravuje už od menstruace, roste folikul, pak praskne, putuje oocyt, potom se oplodní, je to blastocyta, zahnízdí a roste dál. Takže se to počítá od prvního dne poslední menstruace.

petulejan
7. srp 2019

@teraa567 ano 😊

teraa567
autor
7. srp 2019

@merope děkuji. Holky díky moc už to začínám chápat. I manžel. Posilam mu do práce naše screenshoty a i on tomu prý začíná rozumět 😂😊

denca033
7. srp 2019

@teraa567 no vidíte mě bude 26. Syna jsem měla v 18,5 a dceru v 19,5 a to mě fakt netrapily nějaká čísla kdy atd... Ani mě to nějak nenapadlo to počítat. Za to teď počítám každej den ať už to mám za sebou.

petulejan
7. srp 2019

@teraa567 super 👍 taky jsem z kraje vůbec nechápala,ale postupně se do toho dostanete 😊

teraa567
autor
7. srp 2019

@denca033 přesně tak. Mně je při každém tehu špatně od začátku až do sestého měsíce. To i nonstop zvracím. Takže ano je to požehnání, ale už aby to bylo za mnou. 😂🙏

teraa567
autor
7. srp 2019

@petulejan no díky vám holky. Přijdu si jak analfabet v téhle věcech. I manžel mi říkal ty jsi ženská a víš kulový 😂😂 tak teď už mužu dělat frajerku 😂

denca033
7. srp 2019

@teraa567 taky už se těším až malej bude na světě a to mám před sebou ještě 4mesice.

teraa567
autor
7. srp 2019

@denca033 to už utece💞💞

denca033
7. srp 2019

@teraa567 už aby to bylo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru