Potrat ano nebo ne?

lidija1234
24. srp 2018

Dobrý den,
obracím se na všechny kolem sebe protože jsem zoufalá. S "přítelem" jsem se přestala vídat před měsícem, protože celý rok ze mě dělal hroznou blbku....mazal mi med kolem pusy všechno naprosto všechno si dokázal obhájit i to že spal s jinýma, protože v podstatě jsme spolu nechodili takže se nejednalo o podvod....teď mi řekl že ani neví jistě jestli mě doopravdy miloval nebo ne i když mě to pořad říkal.....no katastrofa.....teď jsem měla v planu odjet pryč vymazat ho ze svého života, protože jsem to hrozně špatně psychicky snášela a teď jsem se dozvěděla že jsem těhotná a nevím co mám dělat.....on nechává rozhodnutí na mě s tím že by byl rád kdybych šla spíš na potrat......nejsem si jistá jestli s tím člověkem chci mít něco vůbec společného a dítě by nás do smrti svázalo.....ten člověk mě naprosto zničil a nedokážu si představit že by měl v mém životě ještě hrát nějakou roli.....jinak mimčo jsem si vždycky přála je mi 25 let rodina mě podporuje a bydlet taky mám kde ale já prostě nevím mám pocit že se každou chvíli zhroutím a nejsem připravená udělat tak důležité rozhodnutí......netuším co mám dělat...

priefi
24. srp 2018

@lidija1234 nikdo Ti tu neporadi, ac tady budou sebesrdceryvne prispevky. Ja osobne jsem proti potratum, ale jsem zastancem toho, ze se kazda muze rozhodnout. Jediny, kdo Ti odpovi na Tvou otazku, jsi Ty sama. Musis si odpovedet, zda dokazes zit s tim, ze pujdes na potrat. Ne kazda zena tohle zvladne. Nektere do toho sly a dozivotne si to vycitaji, nektere nad tim jen mavnou rukou a zivot jde dal. Preji dobre rozhodnuti

calvac
24. srp 2018

@lidija1234 Rozhodnuti je na tobe. Je super,ze mas zazemi. Na druhou stranu vul,ktery se ti do vseho asi bude motat. Kdyz uz, tak urcite si to osefovat tak,aby se on do toho matlat nemohl a aby nebyl nedej Boze vzorem pro dite. Popremyslej. Sepis si pro a proti. Zkousej si predstavit,jake to vse bude. Drzim moooc palce,at se rozhodnes spravne.

ruzicka06
24. srp 2018

@lidija1234 No těžko radit, sama nevím, jak bych se na Tvém místě rozhodla...pokud s ním už opravdu nechceš mít nic společnýho a dítě za každou cenu nechceš, tak potrat řešení je. Pokud by jsi ale dítě chtěla i za cenu toho, že jej budeš vychovávat bez otce + máš podporu rodiny a kde bydlet, tak bych si ho nechala. Podpora rodiny dělá v takovém rozhodování opravdu hodně. Trochu bokem možná teď - moje tchýně kdysi řešila stejnou situaci. Otěhotněla s někým možná ani neví s kým. Její rodiče jí ale řekli, ať si dítě nechá, že ji se vším pomůžou. Ona stále chtěla na potrat. Nakonec ji přemluvili a ona si dítě nechala. A ještě že to tak udělala, jinak bych dnes neměla báječnýho manžela 🙂 Ať se rozhodneš jakkoliv, rozhodnutí bude správné, protože to bude TVÉ rozhodnutí! Držím palce, ať se rozhodneš správně 🍀

penelope87
24. srp 2018

@lidija1234 Moje sestra, je stejně stará jako ty, neplánovaně otěhotněla a když se s tím nějak srovnala, tak v 10tt se plod potrestal vyvíjet, a ona musela na revizi. Stalo se to před rokem a doteď to nezpracovala. Nedovedu si přestavit, jak by se cítila, kdyby navíc věděla, že o tom rozhodla ona.

nikolspace
24. srp 2018

Podle mě bys zvládla vše sama. Otce vůbec udávat nemusíš a jak si sama psala, zajištěna jsi. Jednou se to stalo a měla bys nést odpovědnost, když ne on, tak aspoň ty 😊 jednou by sis to mohla vyčítat..

semisovamys
24. srp 2018

Ja byt ve tve situaci a miminko si chtela nechat...asi bych mu rekla ze jdu na potrat a iplne s nim ukoncila jakykoliv kontakt. Ale ve skutecnosti bych nesla, prestehovala bych se nekam dal-do nejakeho blizkeho mesta nebo aspon do jine casti města. Nebude ti do niceho kecat, ale ani nebudes mit alimenty(coz ani tak neni jiste ze bys z nej dostala), jednou se objevi super chlap, necha se zapsat do rodneho listu a budete kompletní rodina bez nejakeho narušitele.

mourovatakocka
24. srp 2018

Potrat je pro mě osobně každé ženy věc. Ale.. já jsem po dvou spontánních potratech a kdybych ti měla poradit, donos miminko. Je to dítě, tvoje součást. Chlap je idiot, ale za 1)nikde není psáno, že s ním musíš žít a vychovávat prcka 2) po světě běhají mraky ženských, co by prodaly duši za zdravé miminko a když to svoje dáš k adopci, uděláš šťastnou jeho nepravou maminku i "její" vymodlene dítě.

alkuska
24. srp 2018

Na potrat bych nešla, ale chlapovi bych řekla pravdu. Myslím si, že předstírat, že jsi na potratu byla, je o průser, ještě by tě mohl žalovat nebo něco, má právo vědět, že má dítě. Zároveň bych ale jasně vymezila meze do čeho ti krafat nebude. Hned od začátku.

xkalisto
24. srp 2018

Popravdě I když jsme měli mimi plánované tak jsem se od toho snažila alespoň do 12tt emočně distancovat protože samovolné potraty do té doby jsou velmi časté. Srdíčko nesrdíčko pro mě to byl zárodek života ale vyloženě človíček fakt ještě ne. Takže tu budu spíš za zlou a v tvém případě bych si ho nenechala.
Protože bez partnera, bez táty, přijde mi to strašně smutné a nebyl by to život který bych chtěla pro sebe nebo pro to mimi. Pokud bych si nebyla jistá a cítila se do toho natlačená okolnostmi tak bych raději na interupci šla. Určitě najdeš časem dobrého chlapa se kterým budeš mít mimi ráda.

Pokud hodně chceš dítě sama tak do toho, ale měla bys si být jistá, je to velká zodpovědnost a chce to dát si dohromady jak bude tvůj život dál s malým vypadat. Ale určitě bys to zvládla, lidi vychovávají prťata i v mnohém horších situacích.

zelenaesmolda
24. srp 2018

@ah1234 radsi potrat nez adopce,musi byt strasne 9 mesicu to dite nosit a pak ho dat pryc,trauma na cely zivot a dite taky mozna skonci v decaku

ah1234
24. srp 2018

@zelenaesmolda no a presne kvoli ludom ako vam mame v Europe tolko potratov a tolko nestastnych mamiciek, ktore cakaju na vytuzene babatko cez adopciu..

misakri
24. srp 2018

@alkuska a jak mu to vymezí?.. když bude mít o dítě zájem,jednoduše to půjde přes soud a víkendy,dny v týdnu ho bude mít on.. později půlka prázdnin,na střídačku vánoce,Velikonoce.. nebo jako mu oznámit,že má dítě,plať alimenty,ale jelikož jsi vůl,do ničeho mi nekecej.. 😒

kaculka2014
24. srp 2018

Ahoj. Chtěla bych ti jen říct, že ať už se rozhodnes jakkoliv je to tvoje rozhodnuti, je spravne a nikdo te za něj nebude odsuzovat. Ono říct : nech si to je jednodušší než to udělat, a ja to chápu. Jsem jednou rozvedena. Z manželství mam dceru o kterou jsme se hodně přetahovali zprvu, ikdyž o ni nemel vůbec první zajem. Časem se mu to ale rozlezelo a tahali jsme se po soudech a bojoval. Když bude chtít zjistit jestli je opravdu jeho , nezabranis tomu a budeš se s nim přetahovat celý život. Není to tak jednoduche jak se zdá. Můj nynější manzel vychovává mou dceru od 2 měsíců. Ale ne každý chlap je takovy. A pořád je lepší Mít dite s tím s kým opravdu chceš, koho milujes a s kým ho budete chtít oba . Není jednoduche pokaždé najít si chlapa a dítětem Aby ho měl opravdu rád jako svoje. Mam dvě deti. Zazila jsem si svoje. Pokud si ho ale nechas tak mas plnou oporu a podporu což je hezke . Ani za jednu variantu te nikdo nemuze soudit přeji jen to nejlepší

zelenaesmolda
24. srp 2018

@ah1234 ne,potraty mame diky nedostatecne podpore rodin a socialnim nejistotam.A diky bohu za to,ze mame pravo volby!
Nestastne maminky cekaji na adopci kvuli urednickemu simlu a nepovedenym zakonum

ariadna12
24. srp 2018

Je to na tobe. Pokud je dite zdrave, na potrat bych nesla, je to dar. Tot muj nazor. Priklad z praxe: kamaradka spoluzacky mela zenateho milence, otehotnela, vybodl se na ni a sla na potrat. Ted je z toho neuveritelne psychicky v pr...li, necekala, ze ji to tak sebere. I takhle to dopada.

ariadna12
24. srp 2018

@zelenaesmolda podle mne ne, dite prezije a treba si ho nekdo hodny osvoji. Nebo taky ne a i tak bude z nej uspesny clovek😊. Je to vec nazoru

ariadna12
24. srp 2018

@lidija1234 nebude do vseho kecat, bude rad, kdyz o nem neuslysi.

zelenaesmolda
24. srp 2018

@ariadna12 no ja bych teda nechtela zit s vedomim,ze moje dite je nekde v decaku,to neni poradny zivot.a nez mu ho takhle zkazit tak radsi obetuju par tydnu stare zivota neschopne embryo 🙂

miba10
24. srp 2018

Ahojky, jak už tady psaly holky. Situace je sice na nic, ale más podporu, tak bych neváhala ani minutu a miminko bych si nechala. Navíc nemůže ti do ničeho kecat, protože pokud ho nenechá zapsat do RL, tak nemá žádná práva (to už tady taky někdo psal) a pochybuji, že by platil (pokud vím je to je o kolem 15tisic?) za test na prokázání otcovství aby byl v RL, navíc by se tím vystavil placení alimentů a pokud chce potrat, tak by to pro něj nebylo asi moc žádoucí. 😉 Takže bych ho hodila za hlavu, odešla, smazala komplet kontakt a těšila bych se na miminko.
Navíc bych nechtěla riskovat, že kuli někomu půjdu na potrat a budu celý život myslet na to, že jsem mohla mít mimi a kuli tomu potratu budu mít problémy s dalším otěhotněním, v nejhorším případě budu bezdetna. Opravdu si to promysli. Myslí hlavně na sebe, ale ne na něj.
Držím palce a hodně štěstí

denny27
24. srp 2018

@lidija1234 myslím, že minimálně jedna maminka odsud je ukázkou toho, že lze dítě vychovávat i bez pomoci chlapa..ba dokonce, že vychovává ty děti dvě.. navíc k tomu pracuje, postavila barák a bude stavět znovu..snad nevadí, že označuju, ale @78marcela jako jedna z mála by Ti mohla podat objektivní názor, že to nemusí být tak hrozné...
A nikdy nevíš, koho ti osud přihraje do karet...😊

sarka1985
24. srp 2018

@ah1234 naprosto souhlasím a smekám, že ve 22 letech máš takový zdravý pohled na život - a ještě to skvěle zformuluješ 😉 👍

sarka1985
Autor odpověď smazal
Zobraz
luccy556
24. srp 2018

Byla jsem v podobné situaci, jen o pár let mladší a bez vidiny podpory rodiču. Šla jsem na potrat a nelituji toho. Jen lituji toho, že jsem byla tak blbá a do takové situace se vubec dostala. Našla jsem si super partnera a nyní mame ročního synka.

sinysov
24. srp 2018

já být tebou , miminko si nechej vnese ti života radost a úsměv.. Mimčo vychovaš i sama! To že ho dáš pryč, si ničemu nepomůžeš, to miminko za to nemůže že si blbka a on blbec..... Takže ti posílám hodně 🍀

stazinka2018
24. srp 2018

Doporucuju potrat, embryo je jeste miniaturni a budes mit po starostech. Pokud ti tady ale vetsina pise, ze uz je to miminko, tak ti akorat zblbnou svedomi. Takze se rozhodni racionalne podle sebe.

calvac
24. srp 2018

@sinysov Ne,ne,blbka urcite holka neni, brala antiko. Pise to na prvni strane. Ze otehotnela i tak,to uz je druha vec. On al nejspise blb bude.

terka2018
24. srp 2018

Ahoj miminko si urcite nechej 🙂 je to neco tak neskutecne nadherneho, ze bys obrovsky litovala, kdyby si zvolila jinou variantu...

kaculik007
24. srp 2018

Ahoj, ježíš jak já bych si to s tebou vyměnila. Poslala bych ti teď mojí MS a bylo by. Ale tak to nejde.

Rozhodnutí je jen na tobě.
Já miminko chtěla s partnerem a otěhotněla jsem ale potratila, teď znovu otěhotnět nějak nemůžu.
Rizika potratu asi znáš.
I když si miminko moc přeji, potrat mě psychicky dostal na kolena, tak otěhotnět s někým kdo o mě nemá zájem a byl na mě hnusný, tak bych na ten potrat šla.
Ani bych nepřemýšlela o adopci, to že bych to mimčo někomu dala. To by mě bolelo ještě víc, vědět že někde běhá moje dítě.

Je to těžký, každého rozhodnutí můžeš časem litovat.
Pokud se rozhodneš pro potrat a pokud už teď se toho bojíš a jsi nesvá. Asi bych pak vyhledala odbornou pomoc aby ti někdo pomohl se z toho psychicky dostat a "podpořil tě v tom, že to bylo tak správně ".

Miminko můžeš jednou čekat s někým koho budeš milovat a s kým budeš vychovávat šťastné dítě.

kaculik007
24. srp 2018

@lidija1234 A hlavně to ještě není ani miminko.

obla
24. srp 2018

@kaculik007 lépe bych to nenapsala

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru