Prázdný gestační váček v 7tt, máte zkušenost?

treqey
14. bře 2014

Zdravím všechny 🙂 Zajímaly by mě vaše zkušenosti ohledně prázdného gestačního váčku na začátku 7.tt (podle ultrazvuku 6+2 tt), velikost váčku je 17 mm, postupně roste, avšak je stále bez embrya.. Podle MS je těhotenství starší, ale měla jsem posunutou ovulaci. Jestli tedy některá z vás máte nějaké dobré, ale i špatné zkušenosti? Díky za odpověď.

sedmikraska84
5. bře 2017

Ahoj.Momentalne lezim už 4 den v nemocnici.Nejdriv podezření na mimo děložní těhotenství.Ob den hcg testy a ultrazvuk.Jsem 6tt+3 a najednou se objevil vacek, ale je prázdný. A dnes znova ultrazvuk a zase to samé. Myslím, že už je to jasne a zítra me zřejmne ceka kyretaz. Plod stále nikde.Uz jsem se s tim vyrovnala.Verim ze se pak hned zadari.Drzim palce.

mku
5. bře 2017

@verusch urcite to vyjde! 🙂 my cekali tak dlouho a dockali jsme se... sice jsem do 17tt neustale zvracela a dvakrat byla na kapackach, ale nelituji... preji at to brzo vyjde ;)
Jo a jedine co ja jsem zmenila bylo, ze jsem pravidelne jedna Femibion 1 a kyselinu listovou plus uz od prvni MS a pak cely prvni trimestr.

verusch
5. bře 2017

@mku no mi muj gyn. Nedoporucil vubec nic ze jsem mlada a zdrava odpoeroval me oak rekl ze do 14 dnu na kontrolu tam mi rekl ze je vse ukazkove a dalsi kontrola v srpnu na preventivku pokud dote diby neotehotnim

mku
5. bře 2017

@verusch no to jo, ja taky nechodila na zadne dalsi kontroly, a to me je 38, ale vitaminama nic nezkazis, naopak muzes predejit vadam v dusledku nedostatku kyseliny listove atd... aspon tak mi to rekla moje gynekolozka. A ja jsem to jedla a vse dopadlo dobre. Jeste podotknu, ze uz jedno dite mam a tam zadny problem s otehotneni , potraty atd nebyl...

verusch
5. bře 2017

@mku aha no premyslim Ale furt nevim nerada dosebe ctpu leky jakekoliv radsi snim jednou tolik zeleniny

lenka.han82
5. bře 2017

@verusch Tak jestli nechces brat doplnky na "drahou moc", tak zkus jen tu kyselinu listovou - v lekarne ji maji za par korun. Ja brala Femibion, ale az kdyz jsem byla tehotna a jen prvni trimestr. Jinak mam taky radeji zeleninu a ovoce. Bohuzel kyseliny listove mame ve strave vseobecne malo, tak ten doplnek neni mozna na skodu 😉 Je to dulezite kvuli vyvojovym vadam a je jedno, jestli Ti je 20 nebo 40 😉

verusch
6. bře 2017

@lenka.han82 kvuli financum to urcite neni ...penez je dost...spis mam s lekama spatne zkusenosti a radeji se jin celkove snazim vyhybat....to ano v dnesni dobe lidi skoro vubec neji zeleninu a ovoce radsi si zajdou do mekace... diky bohu že mame zahradu u rodicu a v lete dostavame co druhy den kybl zeleniny a kybl ovoce 🙂

bbubble
6. bře 2017

@sedmikraska84 ahoj, este to nevzdavaj, myslim si ze v 6+3 je na revizi este fakt skoro.. este aj ked sa vacok objavil neskor, to vyzera na mladsie tehotenstvo. ako som tu pisala, ja som v 6+0 mala tiez este prazdny vacok a o 2 tyzdne na to uz bol krasny prcek, o tyzden mensi nez podla MS.. momentalne som uz v 29tt a mimco je ted naopak uz o tyzden vacsie 🙂 nenechaj sa do nicoho dotlacit.

sedmikraska84
6. bře 2017

@bbubble jeee tak to gratuluji.A přeji ať je vse v pořádku. Kdyby me aspoň nedrželi v nemocnici.Treba to bude ještě nakonec dobré.

magnolie84
14. zář 2017

Ahoj holky, chtěla bych přidat i pozitivní konec. Také jsem minuly tyden odcházela se zprávou, ze jsem 6+5 a váček je prázdný.... po tydnu se mimi objevilo a bylo mi řečeno, že tedy musela byt ovulace později. Takze jsem se zbytečně tyden bála a plakala. Kolikrát jsou ty počty prostě špatně!!!!

daskaaa1
4. říj 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli třeba taky s tím někdo nema zkušenost jsem z toho už špatná a nerozumim tomu. Při první kontrole mi lekař řekl, že jsem cca 4-5 tyden a že je vše v pořadku gestačni vaček mam. Při druhe kontrole za 14 dní to by mel byt 6-7 tyden gestačni vaček se zvetšil, ale ve vačku žadne embryo nevidi. Nechala jsem si udelat HCg z krve prvni mel hodnotu 33357 za tri dny jsem to zopakovala znovu a hodnota byla 35530. Dnes jsem byla po tydnu na kontrole gestacni vaček se zvetsil ale lekar tam porad nic nevidel. Hodnotu HCg temer nejak neresil a chtel at jdu na revizi tu jsem odmitla. Posledni menstruaci jsem mela nekdy cca v polovine srpna je mi 38 let tak uz jsem to nejak nehlidala a lekari jsem to rekla. Nemate s tim nekdo nejakou zkušenost? Dekuji Daša.

absintka19
4. říj 2017

@daskaaa1 Budu uprimna. Jen co se hcg tyce za 3 dny by se melo zdvojnasobit, takze to nevypada moc pozitivne :(
Pockej tak tyden/dva a kdyz bude prazdny 7-8 tyden tak uz bych to pozitivne nevidela a s revizi bych souhlasila pokud by to samo neodeslo drive a vsechno at si nezadelas na "potize".

alkuska
4. říj 2017

@daskaaa1 @absintka19 Myslím si, že hcg se má zdvojnásobovat jen na úplném začátku těhotenství, do nekonečna to násobit dvěma nejde. Nevím jak má přesně stoupat v 7 tt, ale z 33 000 na 35 000 je opravdu malý nárust. Já bych taky zašla ještě na ultrazvuk za týden a kdyby tam pořád nic nebylo, taky bych šla na tu revizi. Lepší než si zadělat na nějaké komplikace, přesně jak píše @absintka19

absintka19
4. říj 2017

@alkuska ono stoupa do cca 8-11tt a pak pozvolna klesa. Drzime palce i kdyz realne sance je mala :(

simi1510
4. říj 2017

@daskaaa1 mám stejný názor jako holky. Je možné, že se stane zázrak a bude to v pořádku. Ale dle svých zkušeností a že jsem si loni zažila zamlklé těhotenství, je možnost, že tomu tak je. Jelikož ten nárůst na začátku má být každé 2-3 dny dvojnásobek, což v tomto případě byl nárůst malý mezi jedním a druhým odběrem.

To že roste gestační váček je normální, také jsem to tak měla, ale pokud není vidět ani žloutkový váček, nebo začátek embrya, tak bych byla raději připravená i na tu horší variantu. Počkala bych tedy ten cca týden na další ultrazvuk a pak se uvidí, co bude či nebude.

Můžete zkusit zajít i k jinému doktorovi na konzultaci, zda to vidí tak stejně jako doktor, ke kterému chodíte. Tak jsem to udělala já loni, nevěřila jsem tomu verdiktu.

Gestační váček má kolem sebe obal a ten vytváří tak vysoké HCG, ale při takovém HCG by se mělo už něco pořádně vidět a když je jen prázdný obal bez jakéhokoliv náznaku plodu... ☹

Držím palce každopádně!

daskaaa1
4. říj 2017

Děkuji moc, jsem z toho opravdu smutna sice uz mam deti dve a toto bylo opravdu nečekane v mem věku, ale i tak jsem se už začala těšit a potrat jsem nikdy nezažila mam i strach.😢

alkuska
4. říj 2017

@absintka19 To jo, ale jen si nemyslím, že dál platí to pravidlo o dvojnásobku, to by bylo hcg za pár týdnů v milionových hodnotách 🙂 Ale každopádně ten nárust co tu psala paní je malý, to nevypadá na prosperující těhotenství, bohužel.

daskaaa1
4. říj 2017

Ano o tom HCg si to myslim taky, proto jsem dnes na kontrolu šla s naději čim vetši tyden tim HCg narustá méně a pak dokionce začne i klesat. Jediny co mi opravdu nejde do hlavy proč je pořad tak vysoke. @alkuska
@alkuska

alkuska
4. říj 2017

@daskaaa1 to hcg je produkováno obaly, i když práznými. Poklesne až po potratu. Já jsem si prošla spontánním potratem v 6 tt, když jsem začla krvácet měla jsem hcg 11 000, o dva dny později už jen 15.

jezz1e
4. říj 2017

Bohužel to taky moc nadějně nevidím, ale s tou revizí bych zas tak nespěchala a dala bych přednost spontánnímu potratu (samozřejmě pod dohledem, aby se neudělal zánět), přece jen je to pro tělo přirozenější.

kacasa
4. říj 2017

já mám podobný problém..Hodnoty HCG jsou 21.9. 1363, 25.9. 4 107 a 3.10. 18 000 taky nevim, jetsli je to dostatecne..zitra mam mit utz, bojim bojim

daskaaa1
4. říj 2017

Budu držet pěstičky😉@kacasa

kacasa
4. říj 2017

byla jsem v pondeli 6+2 a videli jsme jen prazdy vacek..ktery teda vyrostl ze 4mm na 16mm ale nic v nem ☹

je jeste sance? beeeeeeeeeeee😢

daskaaa1
4. říj 2017

Je, naděje umira poslední😉

kacasa
4. říj 2017

@daskaaa1 jaký bude u vás teď postup? čekání?

daskaaa1
4. říj 2017

Dnes si jeste v praci dojdu na gyn. pohotovost a pokud tam taky nic neuvidi, tak nevim...😔@kacasa

kacasa
4. říj 2017

@daskaaa1 a kolik jste dnes presne? ja dnes 6+4

daskaaa1
4. říj 2017

Cca podle lekare 8 tyden

kacasa
4. říj 2017

@daskaaa1 no, ja uz ted vim, ze dle lekare..tedy MS a mych vypoctu OVU se to o par dni lisi

daskaaa1
4. říj 2017

Vsak vyčkejte u Vas je ješte brzy na nějake zavěry i když chapu čim si prochazite ten stres a nejistota je hrozna.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru