Prvni kontrola v těhotenství - kdy na ni jít?

vanesa130
7. led 2019

Ahoj holky, v kterém tydnu jste byly poprve na kontrole u gynekologa? 🙂

urtica
7. led 2019

10 tt. Pokud nejsou problémy, doporučuji spíš později - poprvé jsem byla moc brzy a gyndařka mě zbytečně děsila neprosperujícím těhotenstvím.

vanesa130
autor
7. led 2019

@urtica Ja jsem objednana na 8tt, tak uvidime nemuzu se dockat😀😍

urtica
7. led 2019

@vanesa130 8 tt je myslím už ok, tam už by to mělo být jasné. Držím palce!

tercasv
7. led 2019

Byla jsem v 8+4 🙂

nikca94
7. led 2019

Já byla poprvé v 6+0, pak v 7+3 a teď jdu 15.1. A to budu 10+1 🙂

makronka222
7. led 2019

Sla jsem 7+3.

leniczka23
7. led 2019

8-9tt idealni😊

dzejn002
7. led 2019

@vanesa130 Dvakrát v 10tt a kousek ;)

malinkaelinka
7. led 2019

Já jdu pozítří a budu 7+5.

kittyy17
7. led 2019

@vanesa130 u prvního těhotenství jsem se objednávala telefonicky, sestra se mě ptala, kolikátý den mám zpoždění, a objednala mě na 9.tt. doktor mě pak zprdnul, že se chodí hned při pozitivním testu...
U druhého těhotenství jsem šla hned, protože jsem místo ms jen spinila. Doktor nic neviděl a obával se mimoděložního, musela jsem za 5 dní znovu...

barchen
7. led 2019

@vanesa130 U všech těhotenství nejdřív v 8t, resp. 8+něco. Dle mojí lékařky nemá smysl chodit dřív, buď to klapne, nebo ne. Dřív se nemusí vidět srdíčko a maminky jsou zbytečně vyplašené a vystresované.

milyeli
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketa1218
7. led 2019

Ahoj, ono asi jak u kterého lékaře, můj lékař mi říkal ať přijdu hned po vynechání menstruace, byla jsem tam 5 dní po vynechání, ale samozřejmě ještě nic neviděl. Teď jdu tento pátek a jenom tak podle sebe jsem asi v 6tt. Uvidíme, co mi poví. Potřebuji mít hlavně potvrzeno, kvůli štítné žláze, budou mi hned muset upravit léky.

lilienelli
7. led 2019

já pokud ještě někdy budu těhotná, už půjdu později jak tady píšou některé holky... byla jsem zbytečně ve stresu.. byla jsem moc brzo a pak se dlouho čekalo.

lucifux
7. led 2019

8+ úplně ideál, mělo by tam být vidět už i akce srdíčka. Což je pro dr. základ. Když by jsi šla dříve, tak tě sice prohlédne, ale pozve si tě za pár dnů znovu, kvůli té akci.

monyscerna
7. led 2019

Já byla v 7tt a už šlo krásné vidět srdíčko 😊

kaora
7. led 2019

Jsem objednaná na 6+3. Všude psali od 6 týdne, že se má chodit a mám bolesti takže to nechci odkládat.

mishulka26
7. led 2019

Já byla v 5+3 protože jsem spinila byl vidět gestacni Vacek a nasazen utrogestan a prednison a hlavně klidový režim 😊 jinak jsem byla objednána až na 6+5 to už byla vidět srdeční akce 😉

kaora
8. led 2019

Tak sem pro velké bolesti byla na kontrole a na ultrazvuku byl vidět gestační váček, ale ne srdíčko ještě. Prý vše normální a velikost plodu 5mm a 5+6tt, další návštěva až 11.2. není to dlouho?

jaja01k
9. led 2019

@kaora Není, na kontroly se chodí jednou za měsíc.

mishulka26
9. led 2019

@jaja01k tak já jsem chodila po 14 dnech doktorka chtěla mít jistotu 😉 a já bych tu nejistotu asi měsíc nevydržela 😏

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru