Psychika v háji. Nevím, kudy kam, nechce se mi už ani žít.

strasidelko
12. dub 2019

Ahoj holky pátým dnem věru asentru velký mega strach přešel ale co se nestalo ze jsem pořad v napětí nelze se uvolnit a ani spát. Čtvrtý den nespim a je to peklo. Jde o to ze mne hlava nutí myslet na myšlenky jedny a ty same dokola a nejde si říct nemysli na to. Nejde s tím pracovat nic. Jsem zoufalá. Nebo někdo zkušenost
Chtěla bych se těšit na mimi ale místo toho bych si nejradši to hodila.
Mám to už tak zautomatizicane ze nevím jak se toho zbavit. Myslet na nic jiného taky nejde.

svetlanalana
12. dub 2019

@strasidelko ahoj, je mi líto, že je ti špatně, měla jsem něco podobného a můžu říct, že je to nebezpečné. Vyhledej prosím tě odbornou pomoc - psycholog, psychiatr, hlavně nebuď v tom sama. Psychika občas může úplně deformovat realitu. Může to být hormonální ho původu. Ale odborníci pomůžou, oni vědí, jak na to. Držím ti palce!!!

pipi_puncocha
12. dub 2019

Dívala jsem se, že jsi z Prahy... můžeš zkusit Centrum krizové intervence: https://www.bohnice.cz/krizova-pomoc/ - fungují 24h denně, mohlo by ti to pomoct. Nebo opravdu zkusit i nějakou dlouhodobější terapii (klidně za hospitalizace), nemůžu vidět, jak se v tom plácáš s miminkem na cestě. 😔

strasidelko
autor
12. dub 2019

@pipi_puncocha mám obavy ze z toho mě už. Info nedostane. Úplně mám ztihle a napjaté svaly ze mi nejde ani hýbat rukama. A mysl mi říká mysli na to i když nechci. Ano zítra nebo c neděli tam asi dojedu. To bude přítel doma nechci tak jít sama

deniska2
12. dub 2019

Urcite vyhledat odbornu pomoc čim drive 😔😔

pipi_puncocha
12. dub 2019

@strasidelko jeď hned.

strasidelko
autor
12. dub 2019

@pipi_puncocha nemám auto a ani sílu tam dojet.

konidana
12. dub 2019

@strasidelko určitě dojděte do CKI jak píše
@pipi_puncocha , mě tam taky pomohli🙂

konidana
12. dub 2019

@strasidelko určitě řekni příteli, ať tě tam dovede. Potřebuješ oporu. 😘 Ja tam chodila asi týden než se mi podařilo asi napotřetí dojít až do čekárny. A to díky kamarádce, kterou jsem měla na uchu v telefonu. Jinak jsem si vždy vymyslela důvod, že tam vlastně nemusím .

strasidelko
autor
12. dub 2019

@konidana a jak ti tak pomohli. Nechali si té tam. Predtim co jdem nebrala to A.D jsem to aspoň kocirovala ale teď to nejde vůbec ani myslet na nic jiného nechápu to vím ze ti blbost tak proč to nejde

konidana
12. dub 2019

@strasidelko nevim jaky mas problem , ja mela depresi. Dali mi léky a vysvetlili všechny možnosti (hospitalizace, ambulantní léčba, denní stacionar ambulantně-to mi doporučili nejvíc, po hospitalizaci,...) Dali mi čas do druhého dne abych se mohla rozhodnout. A pak za pár dní na neschopence, jsem na měsíc nastoupila do toho denního stacionaře. Intenzivní terapie,leky a odpocinek mi pomohly. A pak čas.AD nezaberou hned, psychiatr pohlidá a najde idealni kombinaci leku prave pro tebe🙂

strasidelko
autor
12. dub 2019

@konidana děkuji. Myslíš ze na to A.D zaberou i to ze si v podstatě “chci ublizivat” tou psychikou? Neustale si ti vyvolavam a nejde s tím přestat. Ten strach zmizel už po peti dnech bráni asentry ale objevilo se toto. Si říkám té ten strach byl lepší než tohle. Dřív jsem aspoň spala. Teď jsem skoro čtvrtý den bez spánku.

konidana
12. dub 2019

@strasidelko AD zaberou za 2 az 4 týdny, přechodně se stav může i zhoršit. Pokud to nastalo, dojdi si k lékaři. Ideálně to cki zítra nebo klidně i dnes večer- fakt fugujou nonstop. Můžou ti dát dočasně doplňkové léky, které vyrovnají to zhoršení stavu.

lv
12. dub 2019

Nástup může být i takto dramaticky, je to i v pribal.letáku a chce to opravdu bezodkladnou pomoc, v tom krizovem centru. Pomocis tim jde, spravi se to!

janablizka
12. dub 2019

Opravdu neváhej a jdi co nejdříve nemáš někoho kdo by šel s tebou?

ariadna12
12. dub 2019

Co nejdriv vyhledej pomoc. Neslo by pritelovi nebo nekomu jinemu zavolat, at te tam doprovodi/zaveze ihned?

berenika39
12. dub 2019

@strasidelko než ad zaberou, bohužel - přijde přechodné zhošení stavu. mysli na to! je to jen dočasné, po několika dnech se to postupně uvolní. věř mi. Jak radí holky, snaž se dostat do krizového centra, dají ti něco na tu přechodnou dobu. Myšlenky ted sama v tom stavu neovlivníš. Ale bude to dobrý, jen si dej pomoci. držím palce.

merope
12. dub 2019

@strasidelko Snad už jsi to vyřešila a někam jela - ale pokud ne, tak jak to popisuješ, klidně případně volej 155 než si to rozmyslíš. 4 dny nespat a deprese k tomu, to si můžeš ublížit a ani si toho nevšimnout. Navíc jako těhotná tímto škodíš miminku - chce to urgentní řešení.

Jinak je ještě RIAPS na Olšanském náměstí, kdybys ho měla dostupnější.

supermatka
26. bře 2021

@strasidelko holky radi dobře. Toto vyřeší lékař. Psychika umí nadělat paseku. Ad jsem brala do teď. Teď vysazuji kvůli plánovanému těhotenství. V Bohnicích už jsem taky jednou skončila. Ale že všeho jsem se dostala a ty se taky dostaneš ❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru