Rizikové těhotenství cca od 13tt, jak se počítá PN?

bielamacka
19. kvě 2014

Ahoj holky,

doktorka i šéf mi doporučují rizikáč - mám tak nízký tlak, že ho ani ten přístroj nebere 😀 (80/62 a kolem 60 tepů) a ani nevyjdu jedno patro schodů bez toho, abych viděla barevná kola. V práci (doslova) usínám s hlavou na stole a moje produktivita je tak 5% - čítající příchod a odchod, protože fakt nejsem schopna tam nic udělat. Celý den je mi blbě a opravdu mi to v tom kanclu neleze ani do paty, ale zároveň mě moc neláká mít vycházky 6 hodin denně a dostávat almužnu místo výplaty. Nicméně bojím se, že to bude horší a horší ☹ Trpím totiž na otoky končetin i mimo těhotenství a už teď cítím, že se to rozhodně k dobrému obracet nebude ☹ a za chvíli je léto.... Jaké s tím máte zkušenosti? Jak se počítá nemocenská, když je člověk na rizikáči? Jaké máte zkušenosti s kontrolami?

pisisvori
22. kvě 2014

@soleilll no přesně🙂 holt ta doba, kdy si maminky ležely doma a na státní útratu si užívaly dovolenou naštěstí skončila. Já jsem v práci mám skoro 5 letou dceru a na nějaké procházky v 8 večer fakt nemám chuť, protože bych od 6 hodin dávno spala kdybych mohla, nohy oteklé a bolavé jak blázen a únava ještě větší.

martina_z
22. kvě 2014

Podle me muzeme byt rady za 60% platu, za 28 tydnu dlouhou materskou a rodicak az do 3 let. Jinde je normalni jit do prace napr. uz pul roku po porodu, protoze zenska pak nedostane ani euro.

bielamacka
autor
26. kvě 2014

@soleilll no jde mi spíš o to, že bych chtěla třeba být týden u mamky apod. - jak tu psal někdo výše....

Jinak nevím, jak se ty prachy počítají.... každopádně třeba v USA nebo v UK ženy, co jsou doma s malými dětmi, nedostávají lautr nic (tam se to bere tak, že nepracuješ=nedostáváš peníze), takže je musí někdo živit.... tudíž můžeme být rády za to, co tu vůbec máme 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru