Těhotenství a vysoce rizikové zaměstnání, co mám dělat?

rozaraa89
6. čer 2015

Ahoj, jsem teprve na začátku.
Moje zaměstnání je vysoce rizikové( pracuju v laboratoři, mám noční směny, pracuju v rizikovém prostředí s biologickým materiálem).
Gynekolog tvrdí že těhotenství není nemoc, prý není důvod abych zůstala na neschopence. V práci mě ale nemají kam přeřadit. ...
Co mám dělat?

zo_ja
6. čer 2015

@luciebx Evidentně nevíš, o čem hovoříš. Je spousta zcela zdravých akčních těhotných, ale jejich práce je z mnoha důvodů riziková, žádná z nich se právě nechce válet doma, tudíž se nechce válet doma, ba naopak by jim PN v mnoha aktivitách bránila, ale riziko je příliš vysoké a někde se ani nedá předvídat. Není laborka jako laborka a nejde zdaleka jen o laborky.
Většina zaměstnavatelů dělá nějakou administrativu, potřebuje někoho na telefunu, na úklid... Buď je vstřícnost a domluva, nebo není. Právě, že těhotenství není nemoc, tak autorka dotazu na PN být ani nechce, ale není b.bá, aby se vystavovala někt. rizikům.
A mimoto, leckomu je v těh. tak blbě, že s touhle formulací opatrně.

rozaraa89
autor
7. čer 2015

@luciebx nejsem hazardér, vím jak tohle může dopadnout, získat žloutenku není žádná hitparáda...

knedlicek86
13. čer 2015

@rozaraa89 Ahoj, přístupu tvého lékaře nerozumím. Pracovní prostředí v tvém případě mi přijde jednoznačně rizikové.
Já řěším teď podobnou otázku: jsem po ivf, 5tt. Práci mám hodně stresující ( řeším pohledávky, fin.kontrolu, inkasa dlužníků ) a do toho ještě střídám kolegu v prodejně elektro, takže celý den na nohách, občas tahání těžkých věcí... Má strach, abych miminku neublížila, po těch letech snažení a potom všem, čím jsme si prošli... Z neschopenky by mě asi brzy kleplo, ale mám to riskovat? Co holky myslíte, určitě máte své zkušenosti a pohled na věc...

xpila
13. čer 2015

@knedlicek86 Její doktor ale postupuje naprosto správně, na tom není co k nerozumění.

tehunehu
14. čer 2015

Také mám vysoce rizikové zaměstnání ( nemocné často i infekční děti, drogující matky a td. těch faktorů je tam hodně. Okamžitě bych změnila gynekologa! Až bude pozdě, tak ti buď někdo velice inteligentní řekne, že to tak mělo být, nebo že ses měla zařídit jinak. Vyměnila jsem gynekologa, protože jsem trpěla a doposud trpím i vedlejšími příznaky těhotenství, které jsou hodně intenzivní, v práci jsem začala krvácet, hodně mě bolel podbřišek a tak dále. Na kontrole mi řekl, že mě nemá co bolet !!!!!!!!, i kdyby to bylo jen roztahování dělohy, takové chování je nepřípustné!! Navíc jsem si nastudovala hodně článků a od maminek ze svého okolí i zkušených mamin vím, že když byly doma, narodilo se jim spokojené, zdravé miminko. Asi to není pravidlo, ale nač zbytečně riskovat 😉 . Je mi jasné, že jsi z toho rozhozená, je nepříjemné si něco prosazovat, ale zdraví máme jen jedno. Já jsem navíc po operaci vaječníku a mám vyhřezlou ploténku v zádech, s čímž se léčím na neurologii, už tam mi to lékařka těžce nedoporučovala a pokud by mohla, tak mi tu práci i zakáže.8-) . Už jsme maminky a chceme pro svoje miminka jen to nejlepší, takže někdy to chce odhodlání, ostřejší lokty a dát slušně pocítit, že to myslíme vážně. Navíc bych si vybrala takového gynekologa, s kterým mohu spolupracovat, rozebrat problém a pod. Ještě bych se snažila třeba telefonicky domluvit a nebo se domluvit s obvoďačkou 🙂 , než si najdeš vhodného gynekologa. Hodně štěstí a užij si těhotenství 😉 .

karlajasmine
14. čer 2015

Nektery doktory fakt nechapu, me jeden taky nechtel napsat neschopenku (nastesti ne ten muj, ten muj byl na dovoleny a tenhle ho zastupoval), zatim chodim bez prestani do prace, byla jsem ale minuly tyden naprosto vyrizena, jako ze fakt hodne unavena, protoze jsem od zacatku tehu byla v praci a neodpocala si ani na chvilku presto, ze jsem trpela nevolnostma atd.. a gynekolog mi rekl, ze na unavu neschopenku psat nebude, pritom jsem ji chtela jenom na 3 dny abych se mohla konecne trosku vyspat a dat se do kupy... no comment.

tehunehu
14. čer 2015

@karlajasmine příště bych to řešila s obvoďačkou, pokud je rozumná, tak pouhé tři dny není fakt problém 😉

nov.tere
14. čer 2015

@karlajasmine první 3dny jsou neplacené a tudíž zbytečné vypisovat neschopenku to by se ti vyplatila dovolená.

marecek4
14. čer 2015

@rozaraa89 no pokud Tě nemají kam přeřadit je to jejich problém a budeš za 100% doma,já se přiznám jsem si zariskovala,taky rizikové pracoviště a přeřadit mě neměli kam-jenže navíc neměli nikoho ani na moje místo kdo by mě zastoupil,tak jsem to jako oznámila vedoucí na poslední chvíli a ona měla čas někoho najít-u mě hrozilo zas riziko přepadení-to je sice pořád,ale kdyby se stalo něco mimískovi tak by za to zaměstnavatel neodpovídal a byl by to asi velkej průser

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru