Těhotenství po ZT a revizi/potratu

lazuli35
1. lis 2018

Ahoj, v červnu jsem prodělala ZT s následnou revizí a v srpnu časný SP. Teď jsem znovu těhotná (6.tt) a doufám, že už vše do třetice všeho dobrého klapne 😉 samozřejmě mám obrovský strach, i když vím že já další průběh neovlivním. Jste na tom podobně? Pojďte se navzájem podporovat! 😊

petulejan
1. lis 2018

já jsem měla zamlklý před rokem,pak jsem musela na konizaci čípku a až teď se nám zadařilo. Nechci o tom ani mluvit,dokud nebudu mít vše ok 😉

lazuli35
autor
1. lis 2018

@petulejan taky sis užila 😥 ale teď už to bude určitě vše v pořádku 😉 já už to musela říct vedoucímu, pracuji v chemické laborce. Nicméně furt na to myslím, kudy chodím a jsem z toho docela ve stresu. Nebo spíš jak na houpačce. Jednou jsem nadšená, pak zas přijde depka, že je určitě něco špatně, je to náročné 😅

petulejan
1. lis 2018

no jednoduché to není,víš sama,ale asi nejhorší bylo,když to potom nešlo,to už mě braly depky a už jsem na internetu pořád hledala,jak si pomoci. Pak jsem začala měřit BZ,zjistila,že ovulace probíhá,uklidnila se,šli jsme i do CAR a najednou se zadařilo. Nechci si to zatím moc připouštět,i když v hlavě probíhá spousta variant.... Prostě co se má stát,se stane 😉

lazuli35
autor
1. lis 2018

@petulejan to máš pravdu, musíme jen doufat a moc si to nepřipouštět a snad to klapne 😉 já naštěstí, ťuk ťuk, s otěhotněním asi problém nemám, spíš s tím udržením. Ale pořád si říkám, že to byl blbé náhody!

kos_atka
1. lis 2018

Ahoj holky, na tom čípku jsem byla taky - dva roky zpátky a červen ZT i když naštěstí bez revize. U mě to též vypadá, že nemám problém otěhotnět, teď jen aby nebyl problém to udržet. Ale je to teprve druhé otěhotnění a věřím v to nejlepší. Kamarádka měla ZT předloni a dneska má 7 týdenního chlapečka, otěhotněla asi 4 měsíce po revizi a vše už bylo ok 🙂. Tak doufám, že snad to bude stejně i u mě... Nevím, jestli se dá říct, že to "cítím", že tentpokrát to bude ok (poprvé jak kdybych od začátku věděla, že to ok nebude) nebo jestli si to namlouvám, abych se udržela v klidu, ale zatím to funguje. Prostě si říkám, co se má stát, stane se Ty první tři měsíce jsou koneckonců ještě OK, hlavně aby to šlo v pohodě pak a mimčo bylo zdravé. Co se stane do tří měsíců je sice smutné, ale lepší jak později... Já teď doufám, že vše vyjde a hrůzu mám zatím jen ze screeningu.

keilin
1. lis 2018

@lazuli35 ahoj, mám 4 letého syna ale loni jsem otěhotněla podruhé. Těšili jsme se, měla to být holčička letos v únoru jsem musela na potrat kvůli velmi ošklivé genetické vadě, pravděpodobně by miminko ani nepřežilo a pokud ano velmi postižené. Jako zázrakem jsem o půl roku později znovu otěhotněla, teď začínám 17tt první screening dopadl dobře, ale blíží se druhý a jsem taky nervozní. Štastná ale denně vystresovaná aby se něco nestalo a myšlenky v hlavně nezastavíš co když..... hlavně se šetři a buď pozitivní to je nejvíc co miminku můžeš dát aby bylo vše v pořádku..a samozřejmě těhotenské vitamíny 🙂 budeme si držet palečky aby to dopadlo dobře ne 🙂

lazuli35
autor
1. lis 2018

@kos_atka ty pocity jsou dost matoucí, taky se snažím myslet pozitivně, ale je to jak na houpačce 😅 kamarádka zrovna rodila, když jsem se byla objednat na revizi v nemocnici, potkali jsme jejího přítele. Pak se mě ptala, jestli taky čekáme, tak jsem jí to vybalila, nevím, co bych si vymýšlela. a najednou z ní vypadlo, že ona před 2 lety měla taky revizi po ZT. Dokud se někomu nesvěříte sami, tak ani nemusíte tušit, že si tím někdo v okolí prošel taky. Těžko se o tom mluví, chápu to. Ale pozitivní je, že teď už má doma 4 měsíčního chlapečka 😊
@keilin mrzí mě co jsi musela prožít 😔 teď už to určitě dopadne dobře 😉
Přesně, držme si pěsti! 🍀

keilin
1. lis 2018

@lazuli35 no přesně, přítel nechápal proč o tom pořád chci s někým mluvit, ale to nejde držet v sobě. Já byla z toho úplně v háji. Prý to co nás potkalo potká ročně "jen" asi 160 lidí na celou republiku tak proč sakra já ale přesně i těch dalších 159 si to muselo vytrpět. Navíc jsou i horší případy na které ani nechci pomyslet. Ted jsem nějakou dobu nastydlá a to my na psychice moc nepřidává, už aby byl za mnou ten druhý screening. tam nám to minule našli ..po tom prvním jsem se trochu uklidnila ale zase jsem víc nervozní a budu dokud to nebude za mnou. A co se stalo tobě že jsi byla pak ještě na potratu jestli se můžu zeptat? každopádně musíme věřit že tu smůlu už máme vybranou a teď už se budeme jen radovat takhle se na to dívám já 🙂

priefi
1. lis 2018

@lazuli35 ahoj, drzim pesti, at to tentokrat vyjde. Ja mela v prosinci 17 sp v 7tt, znovu jsem otehotnela v dubnu 18 a ted jsem v 31tt.

lazuli35
autor
1. lis 2018

@priefi ahojky, to jsou super zprávy, teda až ta poslední, že už jsi tak daleko 😊 tebe si pamatuji z lednatek, 2019, je to tak?

lazuli35
autor
1. lis 2018

@keilin já jsem se v tom nechtěla moc pitvat, jen jsem třeba brečela a vždycky mě vytočil, když se mě manžel zeptal, co se děje 😅 no co by se asi dělo 😡 ale taky to ti chlapi s námi nemají lehké. Jojo, taky jsem si říkala, proč já, kamarádka, co otěhotněla chvíli přede mnou byla naprosto v pohodě, pak jsme v červenci byli s nimi a větší partou na dovolené a vidět jí asi 2 týdny porevizi s břichem... Moc jsem si tu dovolenou neužila, často jsem odcházela jinam, protože ostatní vtipkovali na téma jejího těhotenství atd. a já jsem si tam připadala hrozně 😔 ale samozřejmě jsem jí to přála! Jen zo bylo dost těžké pro mě a ostatní si to moc neuvědomovali, což chápu, neprožili to. Já jsem měla revizi v červnu a hned v srpnu po první porevizní ms jsem otěhotněla znovu, ale nakonec přišla ms o 12 dní později a s ní odešlo i miminko. Ani jsem nestačila zajít k dr. Ale měla jsem docela slabé čárky na takové zpoždění, tak jsem tušila, že to nebude asi dobré 😔 no ale teď! Teď mám 8. den vynechání dálnici jak sviňa, takže zatím ok. Snad to vyjde.
Je to hrozné dozvědět se to až na druhém screeningu, to si vůbec neumím představit 😱 teď už bude určitě vše v pořádku, věř tomu, přesně jak říkáš 😘

priefi
1. lis 2018

@lazuli35 jj, jsem v lednatkach 2019 😊 terminek mam 8.1. (resp.6.1.), uz se to blizi
Po tom sp to neni lehke, clovek se s tim musi nejak vyrovnat a moc se o tom nemluvi. Kdyz jsem v listopadu otehotnela, nerikali jsme to rodine. Kdyz prisel sp, bylo po vsem. Ja jsem se potrebovala vypovidat, tak jsem to rekla mamce, ale manzel to tchanum nerekl. Prisla jsem o to mimi 7.12.a 31.12.prisel tchan a na celeho na nas,.ze jeho kamos mu oznamil, ze jeho dcera ceka uz druhe mimco v srpnu (tak, jak bychom cekali i my) a ze jako on vede a ze on ma jen jednoho vnuka (nas syn)... (mimochodem manzel je ze 4 deti a neni nejstarsi, tak proc si jako stezoval u nas).... myslim, ze si dovedes predstavit, jak mi asi bylo. Musela jsem jit do jine mistnosti a rozdychavat slzy, co se mi draly do oci... no nevedel to, ze jsme o mimi prisli... ale i tak to zabolelo.

priefi
1. lis 2018

@lazuli35 ale je fajn, ze jste uz 2, co jste bohuzel o mimi v lednatkach prisly a uz cekate dalsiho drobecka. Ted to urco vyjde! Musi!

baskervile
1. lis 2018

Ahoj, tak já jsem před třemi lety v létě měla SP, pak hned nato v lednu ZT s revizí. Jelikož už jedno větší dítko máme, poslal nás gynekolog ne genetiku, aby se zjistilo kde je problém. To jsme absolvovali s manželem během porevizního šestinedělí, nic se nezjistilo, ale odtud mě poslali ještě na imunologii. A tam se přišlo na to, že mám vyšší hodnoty NK buněk, takže jakmile jsem pak na podzim zase otěhotněla, ládovala jsem se Prednisonem a navrch ještě Utrogestanem. No výsledek stojí za to a už je mu 15 měsíců 🙂

lazuli35
autor
1. lis 2018

@priefi úplně tě chápu, muselo ti být hrozně 😔 no jo, když na jednu stranu si člověk říká, že je huba nebolí a na druhou stranu když to ten člověk neví, to jasnovidec taky není, že. Je to těžké. Ale fajn, že je nás takhle více, co už opět čekají drobka, tos řekla hezky 😉
Už se ti to krátí, musíš se už těšit, co? 😊

lazuli35
autor
1. lis 2018

@baskervile 👏👏👏 super že se přišlo na příčinu a vyřešilo se to a výsledek už ti běhá doma 😊 děkujeme za dobrou zprávu 😘

priefi
2. lis 2018

@lazuli35 jj, z jedne strany se hrozne tesim, z druhe strany doufam, ze tentokrat budu mit snazsi porod nez minule (30h kontrakci, zasekana na celeho a na zaver manualni otvirani branky). Jako prvorodicka jsem ve 3.trim.zacala zmatkovat, ze na dite nejsem pripravena a ze to nedam a casto jsem brecela (miminko bylo chtene, nevim, co to se mnou bylo), ale ted uz vim, jaky to je poklad a vim, co me ceka a nemine a jsem klidna a na mimi se tesim. Urcite obavy mam, jak se bude zvladat mimi a starsi syn, nez si na sebe zvyknou, nebo spis nez si vsichni na sebe zvykneme, ale i tak to bude krasne a tesime se 😊

lazuli35
autor
2. lis 2018

@priefi teď to bude určitě lepší 😉 asi minule zapracovaly hormony. Já jsem včera zase chytla amok, že určitě je něco zle, že ani unavená nejsem, tak jsem testovala 😅 takhle silnou čáru jsem fakt ještě neměla. Vím, že i tak nemusí být vše v pořádku,ale uklidnilo mě to 😊

priefi
2. lis 2018

@lazuli35 krasne sili! Bude to dobre! Neboj 😊 A pokud nemas priznaky, bud jenom rada 😅 ja zvracim jeste ted, kdyz ucitim neco, co mi smrdi 😥😅 u syna jsem byla bez priznaku do 8tt, pak az prisly nevolnosti a total spaci unava a ted uz na konci 6tt prisly nevolnosti, na unavu se synem neni casm unava, neunava, musim fungovat a jsem rada, kdyz muzu spat celou noc (syn obcas dela budicky x krat za noc 😅 a v prvnim trim jsem chodila co 2h v noci jist (nekdy co hodku), takze i ta noc stala za prd. Ted taky uz ty noci nejsou zrovna nejlepsi, uz zacinam byt hodne bolava

lennus
2. lis 2018

Ahoj holky, jdu vás jen podpořit, zamlklé těhotenství je hodně časté, i když je to v té chvíli těžké. U mě to bylo jednodušší v tom, že už jsme měli doma syna, který se tedy narodil předčasně a dva měsíce. ZT jsem měla v 11. t. a potom ještě něco horšího - předčasný porod v 6.měsíci, kdy jsme o chlapečka přišli. Potřebovala jsem čas, pracovala jsem na sobě, dala se do kupy, byla v lázních a na jaře se nám narodilo naše první donošené miminko - holčička, teď má půl roku a je úžasná! Držím palce, někdy je ta cesta komplikovaná, ale má nás asi něco naučit.

lazuli35
autor
2. lis 2018

@priefi no to si teda užíváš 😅😅😔 jde vidět, že opravdu každé těhotenství je jiné.
Toho strachu se už asi nezbavím, ale to je asi normální, díky za uklidnění 😊
Tak každé dvě hodiny v noci do lednice, to mě ani nenapadlo, že se to děje 😅😅
No jo, se říká, že nejlepší bývá 2. trimestr. Ale za chvilku budeš mít prdolku u sebe 😊
@lennus je to hrozné, čím si občas člověk musí projít, než dosáhne cíle. Je mi líto čím sis prošla, teď máte zdravou holčičku, tak super 👍

lazuli35
autor
2. lis 2018

@lennus a děkujeme za dobrý konec 😊

saminomimino
6. lis 2018

Ahoj,jdu se ti sem taky nacpat 🤣 u nás to vypadá zatím na dobře cestě a dobrých zpráv není nikdy dost,téžá byvala lednovka, ZT v 10tt v červenci,dnes ve 12tt,screening ještě před námi,ale zatím je snad vše dobre a bude to tentokrát ke zdárnému konci,že to minulé byla opravdu je nešťastná setkání buněk které nebyli v poradku,s mužem máme jinak už 4deti,tak je divné že by najednou byl vážnější problem

lazuli35
autor
6. lis 2018

@saminomimino ahoj! Jasně, nacpi se sem, ať máme více pozitivních zpráv 😉
Já si taky furt myslím, že to byla jen blbá náhoda a teď už bude vše v pořádku. Kdy máš ten screening? Příští týden?

saminomimino
6. lis 2018

@lazuli35 příští pátek,už to chci mít za sebou,zítra se vracím do práce,musím trhu oznámit a domluvit se na práci,nebudu už moct dělat vše ,dost se bojím,páč dělám u rodiny v rodinné firmě,kámoška je mi zaměstnavatelkou a je též těhotná,a já aktuálně jedinný zaměstnanec,protože druhý odešel nedávno,spoléhala jsem že moji práci převezme,teď je to celé naprd

lazuli35
autor
6. lis 2018

@saminomimino ajaj, takže tam budete jen dvě a ještě k tomu těhotné?
Já v práci zatím v pohodě, vedoucí si to nechal zatím pro sebe a dělám s věcma, se kterými můžu. Naštěstí tam teď není ani jedna laborantka, tak mi tam nikdo nesmrdí pod nos 😅

saminomimino
6. lis 2018

@lazuli35 ano přesně tak,bohužel dnes jsem se trošku víc zápřahla a rozborelo mě břicho,obávám se že v práci to nedám,nechala jsem se už uschopnit a být fér a do práce se vrátit,ale asi jsem si spíš zavařila,dri říkala ať už už se nevracim,ale nechtěla jsem je v tom nechat ale asi to tam dlouho nedám 😑to je situace

saminomimino
6. lis 2018

@lazuli35 máš super že se fyzicky nenádrey,a jsi přeložena,mě není moc kam přeložit,všude je to dřina,max jen o něco menší nebo vetsi

lazuli35
autor
13. lis 2018

@saminomimino ahoj, jak jsi dopadla v práci? Pořád chodíš? A jak to tam zvládáte? Fakt si to neumím představit, dělat v těhotenství fyzicky náročnou práci. Max. chození, to ještě jo, ale jinak cokoli tahat, něco někam házet...
Já od minulého týdne trpím na celodenní nevolnosti a je to teda dost náročné. Sice nezvracim, ale i tak je to dost otravné, jsem z toho taková zpruzela.

saminomimino
13. lis 2018

@lazuli35 holka ležím v nemocnici,masivní krvácení asi z placentární cévy,miminko při příjmu zilo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru