Těhu odběr krve. Co si myslíte?

simca128
1. kvě 2021

Ahoj holky chci se zeptat
Jsem tehotna podle vypoctu mi vychazi ze jsem dneska 9tt byla sem v uzery na gynekologii a sestra me objednala na krev 24.5 coz vychazi ze budu v 12+2 a ze mi rovnou vystavi prukazku a ze si mam vzit sebou 1500(myseleno na screening) ale na ten nejdu v ten den to me teprve objedna a k me otazce neni to pozde ze na krev jdu az 12+2? Pak me zajima kdy pujdu teda na ten screening pochybuju ze hned z odberu me posle na screening vim ze se objednava
Tak sem stoho zmatena a bojim se aby nebylo neco spatne. Rikam si ze ji zavolam ale zas na ni nechci pusobit nak spatne otravuju nebo neduveruju. Co si myslite? Dekuju

majena39
1. kvě 2021

@simca128 někteří lékaři si dělají screening sami ve svojí ordinaci... 🙂

lachtanice86
1. kvě 2021

@simca128 počkej na 24 a uvidíš. Sestra to dělá běžně, vi jaký si tt, tak se uklidni

simca128
autor
1. kvě 2021

@majena39 muj ne to vim ona mi rekla ze az prijdu na krev ze me rovnou objedna na screening delaji to u nas v nemocncici

simca128
autor
1. kvě 2021

@lachtanice86 ja vim tim se uklidnuju aoe fakt se bojim ze me objedna na screening az za dva tydny a to uz bych byla ve 14tt

tasimia
1. kvě 2021

@simca128 hele, mě sestra vzala krev a za dva dny jsem šla na screening. Takže bych tak nevyšilovala 😉.

simca128
autor
1. kvě 2021

@tasimia ja prave mam kamaradku a ta ma stejnyhi doktora a byla stejne a prave kdz tam byla na krvy tak na screening ji objednala az za dva tydny ale uz si nepamatuje jaky byla tyden tehu je to dyl

jade85
1. kvě 2021

@simca128 a co tam zavolat a vyjasnit si to? 🙂 Zbytečně budeš spekulovat a nervovat se.

lachtanice86
1. kvě 2021

@simca128 kdyz uz tak byla na krvi a za druhé, kamarádka nejsi ty. Tak nebud hysterka

lachtanice86
1. kvě 2021

@simca128 a nevim co je špatného na screeningu ve 14tt, vzdyt se provádí do konce 14tt, ja na něm ted byla taky ve 14tt a žádný problém

jade85
1. kvě 2021

Jinak to časové rozmezí pro krev a ultrazvuk je takto:

simca128
autor
1. kvě 2021

@jade85 no v tom pripade to me nesedi kdz na krev du 12+2

simca128
autor
1. kvě 2021

@jade85 ju hned v pondeli zavolam

jade85
1. kvě 2021

@simca128 to zas není tak velký rozdíl, možná ti nesedí tt podle poslední menstruace s tt podle ultrazvuku, co naměřil tvůj doktor? Každopádně pokud máš pochybnosti, že tě objednali správně, tak to konzultuj přímo s nimi...buď tě předobjednají na dřív nebo vysvětlí, proč jsi objednaná tak jak jsi...

simca128
autor
1. kvě 2021

@jade85 on mi prave nic nerek rekl ze miminko je hezky v deloze a ukazal mi ho a ukazal mi srdicko
Nic o tydnech nerikal prave
Ani se me neptal na posledni ms tu sem sdelovala telefonicky sestre 1.4 kdy sem zjistila ze sem tehotna a objednavala sem se na kontrole prvni sem byla az ted 27.4

lachtanice86
1. kvě 2021

@simca128 a kdy byla poslední ms? Fakt si 9tt?

simca128
autor
1. kvě 2021

@lachtanice86 27.2
Pocitala sem si to i sem si nasla ruzne druhy kalkulacek a vsechny mi ukazali stejne

simca128
autor
1. kvě 2021

@lachtanice86 hledala sem to na netu vsechny mi ukazali stejne tak jako sem si to pocitala ja dneska sem 9+1

lachtanice86
1. kvě 2021

@simca128 ja byla ted na krvi v 11+6 a na screeningu ve 13+5, takže screening ve 14tt je v pohodě

lachtanice86
1. kvě 2021

@simca128 no 9+1 je 10tt

simca128
autor
1. kvě 2021

@lachtanice86 jo vim ze kdz uz to je + tak je to vic tak je chvili po pulnoci
Ja tam v pondeli zavolam a zeptam se ji jestli ten screning stiham kdz na krev du ve 12+2 cetla sem ze na screening se nejpozdeji ma jit v 13+6
Tak snad mi rekne ze je to v poradku
Ja mam porad v hlave slova doktora jak mi rika 11tt na krev vas objedna sestricka jenze jak mi tam vse rikala tak me nenapadlo si spocitat tydny

jjasmina
1. kvě 2021

@jade85 já měla krev i screen ve 13+1

palja
2. kvě 2021

@simca128 já jsem těhotná skoro stejně jako ty, na normální odběry jdu 19.5. (moje dr to chce kolem 10tt, stejně to vychází na 11tt,ale objednala mě tak sama) a na screening jdu 1.6. hned ráno krev, pak ultrazvuk a večer volají výsledky krve. Teď jsem 8+6

palja
2. kvě 2021

@simca128 a minule když jsem byla na screeningu tak mi řekli, že ten první se může dělat až do 13+6

palja
2. kvě 2021

@simca128 já myslím, že to moc hrotis. U nás dělají screening v centru prenatální diagnostiky. Krev a ultrazvuk se provádí v jeden den. Když jsem byla těhotná minule (prvorodicka), tak jsem furt googlila a tt mi nesedeli, tak jsem tam po objednání 2x volala sestra mě ujistila jak to je, to rozpětí týdnů je větší než se uvádí. Oni moc dobře vědí, na kdy koho objednat. I sestra v ordinaci ví co a jak. Nejsi první těhotná, kterou v ordinaci mají. Tak se tím nestresuj a nikam nevolej. Oni ví, co dělají 🍀

lachtanice86
2. kvě 2021

@simca128 nehrot to

raniha
3. kvě 2021

@simca128 a miminko odpovida kolik? Ono nejde ani tak jak odpovidas ty podle MS. Ja jdu taky na odbery kdyz budu 12+2 ale miminko bude 11+4, na velky utz jdu potom za dva tydny kdy miminko bude 13+3, podle MS bych mela byt 14+1. Naopak jsem rada, kdyz se jde brzo nemusi byt to mereni presne a vypovidajici.

supermatka
7. kvě 2021

Ahoj, krev se bere týden předem. Myslím že jdeš akorát. S platbou ti nepovim to si nepamatuji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru