Termín početí. Jak vám seděl s ultrazvukem?

tami91
7. led 2022

Ahoj holky,
prosím, jak vám seděl termín poceti s ultrazvukem? Dle ms se řídit nemůžu, podle všeho jsem mela ovulaci kolem 30dc.
Na prvním ultrazvuku mi doktorka rekla cca 4-5tt (poceti 16.-23.11.), za deset dní na to 6+1 (poceti cca 18.11.) , dneska po dalších trech týdnech 9+4 (poceti cca 15.11.).
Je normální, aby to tak lítalo? Docela by mě to zajímalo, roky jsem mela anovulacni cykly, takže bych ten den ovu znala rada.
Děkuji za reakce.

andycr
7. led 2022

Je to normální. Já vím, že ovulaci jsem měla 11.9. ale poslední menstruace byla 20.8. Plod je od začátku větší a liší se od ovulace o týden a spíš se blíží k té ms. Dnes jsem byla na velkém ultrazvuku a jsem podle ultrazvuku z prvního screeningu, kdy stanovil TP 19+3, ale.u dnešní prohlídky 19+6. Malá je prostě trošku větší, ale prý ty 3 dny nehrají roli.
U tebe se ještě jedna o nižší týdny a tam hraje roli každý milimetr. Takže záleží jak doktor dobře měří a.jak má kvalitní stroj.

kmarie81
7. led 2022

@tami91 jsem po ivf, takze temin poceti jasnej a taky to litalo cca 3-4 dny.

tami91
autor
7. led 2022

@andycr @kmarie81 Aha, a sedělo to někdy během těhotenství přesněji? Říká se, že ten 1.screening by měl být přesný, ale když ten prdola takhle litá z týdnu na týden, tak kdo ví🙂
Ona i první půlka listopadu byla docela náročná na alkohol, 3 oslavy a pak svatomartinak, tak bych byla i klidnější, kdyby to bylo až později 😀

chrystyanna
7. led 2022

Na začátku stačí milimetr a je to o týden jindenikdo ti neřekne přesně datum ovulace či dokonce den za hnízdeni.I ovulacni testy máš nějaký rozptyl času. Pokud to bylo v době pití, nestresuj se tolik. Mimino první týdny výživuje žloutkovy váček až později se přes placentu spojí s tebou.
Takže tohle je jen odhad,

madamas
7. led 2022

Já mám miminko po ivf, tedy přesné početí na hodiny...a stejně to litalo 7-8 dní celé těhotenství. Jestli je tam rozptyl početí mezi 15. -23.11 tak za ten týden se určitě nestihly vypít hektolitry alkohu. A i kdyby toho bylo trochu víc tak bych se nebála. U syna jsme měli na početí volný průběh, hned na začátku než jsem to zjistila jsme byli na večírku, v sauně, ve výřivce...a i tak zatím nosí syn že školy jedničky 😆

tami91
autor
7. led 2022

@madamas Ježíši sauna, do té jsem vlastně chodila až do pozitivního testu🙂 No podle ultrazvuku má dvě nohy i dvě ruce, tak snad bude vše v pořádku🙂 Díky holky!

kmarie81
7. led 2022

@madamas presne a prenasela sem po terminu 8 dni. Narodila se 41+1

356789990
10. kvě 2023

@andycr termin porodu podle uz screening 12.06.2023. to znamena otehotnela v zari kolem 18.09???

krisstina93
10. kvě 2023

Já vedela naprosto přesně, ze kterého styku jsem otěhotněla (poznala jsem i ovulaci) a i tak to v začátku lítalo nějaký den sem, nějak den tam.

andycr
22. kvě 2023

@356789990 oplodňujíci styk by mohl být toho 18.9.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru