Utrogestan a jeho účinky po dobrání

cervinek
17. dub 2017

Hezky vecer, mela bych otazku ohledne dobrani utrogestanu a vasich zkusenosti. Dr. Mi to tak predepsala, takze predpokladam hladky prubeh, ale i tak me to zajima. Dojim utrogestan v7+6 (napsany kvuli spineni na zacatku) Nemuzou se potom objevit nejake nezadouci reakce- krvaceni, nebo jeste neco horsiho? Jak telo hormon dodavany navic rychle spotrebuje, bude to stacit do te doby nez vyzivovaci fci prebere placenta? Asi je to zmatene, ale nevim,jak bych to mela rict jinak. Jsem zmatena totiz take 😁. Diky V.

terazovka
19. dub 2017

Ahoj, utrogestan jsem na začátku těhotenství brala také kvůli špinění. Po dobrání jsem ještě párkrát špinila, ale doktorka říkala, že je to způsobené tím, že mám nízko placentu. Teď jsem v 16. týdnu a všechno je OK. Zbytečně se nestresuj, určitě všechno dobře dopadne 🙂

cervinek
autor
20. dub 2017

Tak to jsem moc rada, ja jsem ho brala take kvuli spineni hned v pocatcich, dnes jsem 8+0 a vcera jsem ho prestala brat, tak jsem mela obavy, zda bude vse v poradku. Děkuji, to me trošku uklidnilo 😊..

terazovka
20. dub 2017

Určitě to bude dobré, krvácení je v začátku těhotenství celkem častá věc. Při prvním těhotenství mě to trápilo ještě v pátém měsíci. Dostala jsem neschopenku a užívala si klidu 🙂 To je pro miminko to nejlepší 🙂

svobodka14
14. kvě 2017

Já právě nevím, mě napsal doktor Utrogestan jen tak pro jistotu, k tomu ještě cyclo3fort, calcium a magnesium. Po první kontrole jsem odcházela jak stará babka z lékarny a doufám, že 2. prohlídka dopadne dobře, když dostává takové krmení:D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru