V 7tt mi doktor nedá neschopenku, je to normální?

iluky
15. pro 2014

Ahoj vsem, prosim o radu…jsem ve zkusebni dobe a jsem 7tt, prodavam v parfumerii 12hod denne bez moznosti si sednout a je mi tu fakt zle, nemame tu wc a uz jsem tu zvracela nekolikrat do kyblu. Dnes jsem to rekla dr a ten mi odvetil ze do 12tt mi nemuze dat neschopenku a ze mi nemuze pomoct. Je to normalni?

lenka.han82
16. led 2015

@kif
@xpila Doktor možná postupoval správně, ale na druhou stranu posouzení rizik práce může udělat smluvní doktor nebo obvoďák a ten by měl to riziko ve firmě správně posoudit. Navíc ne každá firma má možnost přeřadit zaměstnance na jinou pozici nebo lehčí práci. Z obou stran je lepším řešení ta neschopenka. Pracuji na personálním oddělení ve strojírenské fabrice, kde je 3-směnný provoz a z dělnické pozice u stotunových lisů se těžko najde jiná lehčí práce pro těhotné, takže nám automaticky odcházejí maminky marodit. Samozřejmě jinak je to v kanceláři, ale i zde cítíš vibrace a hluk z fabriky...

xpila
16. led 2015

@lenka.han82 Jenže pokud nemá zaměstnavatel lehčí práci, na kterou by mohl přeřadit, tak má zaměstnankyně nastoupit na překážky na straně zaměstnavatele s náhradou mzdy. A neschopenka opravdu není pro zaměstnankyni lepším řešením, jelikož bude mít nižší příjem, omezené vycházky a de facto je to zneužívání sociálního systému.
Nicméně jako personalistka bys to měla vědět...

kif
16. led 2015

v práci jsem se ptala jestli tam je práce co bych mohla dělat a řekly mi že není a když už by se něco naskytlo tak je to na pár dní.to mi mají dát potvrzení?

xpila
16. led 2015

@kif Ne, pokud nemají jinou práci, tak to jsou překážky na straně zaměstnavatele.

lenka.han82
16. led 2015

@xpila To já všechno bohužel vím, ale praxe je úplně jiná 🙂)) Hodně holek tady mluví o tom, že jejich babičky a maminky chodili do práce celé těhotenství, ale srovnejte si práci jejich a práci naší. V dnešní době je vystresovaný jak dělník u linky, tak střední management, o vrchnolných pozicích nemluvím, běžně se pracuje přesčas, a zaměstnavatel jedná stylem:" jestli tu nechcete pracovat, můžete jít taky někam jinak!" a pro mě za každou cenu lepší rozumná dohoda. Za cenu ochránění dítěte a těhotenství bez stresu bych se s ním nehádala. Bohužel asi bychom všichni rádi žili ve státě, kde se dodržují všechna pravidla, hlavně etická, ale nevím, jaké máte zkušenosti Vy, ale já se zaměstnavateli ne příliš dobré...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru