Vcestná placenta v prvním trimestru. Máte zkušenost?

aneta15
1. lis 2019

Holky jsem teprve v 10. týdnu a při poslední kontrole můj gynekolog vytřeštil oči, že mám vcestnou placentu a začal mi kreslit hororové scénáře, jak budu celé těhotenství v nemocnici , krvácení, předčasný porod,císařský řez, odebrání dělohy atd. Neskutečně mě vyděsil. Ještě mě upozornil at to hlavně nehledám na internetu pač tam jsou samé hrůzy 🙂 Pak jsem hledala na netu informace a našla jsem, že takhle brzo žádná vcestná placenta neexistuje a pokud je dole na 99% se vytáhne. Jen 1% končí císařem a hospitalizací od 32 týdne. Máte někdo podobnou zkušenost?

ilema
2. lis 2019

@leymea měla jsem to stejně, osobně bych řekla, že pokud nekrvacis, tak je téhle přístup v pořádku. Byla jsem ve 21tt na screeningu v Brně z důvodu vyššího věku a paní doktorka to také neresila a neplasila mě. Už jsem to psala mám place tu na zadní stěně, taky mi bylo řečeno že vytažení trvá déle a uvidíme a ještě v 30tt byla částečně přes branku, dnes 37tt je mimo. Takže máš času dost 😉

leymea
2. lis 2019

@ilema casu mam dost, ale furt je tu moznost, ze se nevytahne. Ja teda verim, ze to nakonec bude v poradku 🙂 🙂

wimbledon78
2. lis 2019

@aneta15 Ahoj
Ja mam za sebou 2 porody, predcasne, z duvodu vcestne placenty.
Oba porody predcasne-jednou v Podoli, jednou u Apolinare.
Mela jsem od zacatku centralis a nevytahla se.
Holky maji pravdu v tom, ze ted je jeste brzy, opravdu se vetsinou vytahne. Ja se divim, ze to vubec tvuj doktor resi. Moji doktor mi rikal, ze pokud nekrvacim, tak se to opravdu do toho 30 tt neresi.
Sex mi zakazali az kdyz jsem poprve zakrvacela a u Apo me hospitalizovali od 30tt kvuli krvaceni a rikali, ze to nemuzu ovlivnit. Ze preventivně zakazuji namahu a sex, ale krvaceli tam holky co tam semnou lezely-a to lezely bez hnuti uz x dnu/tydnu. 🤷‍♀️

No kazdopadne to sem psat uplne nechtela.
Slo mi o to te hlavne uklidnit-vytahne se! Urcite 😉
A v 10 tt je jeste opravdu brzy se takovou veci stresovat.
Drzim palce

odula
2. lis 2019

@aneta15 ahoj. Ja měla u třetího taky vcestnou placentu. Partialis. Snad az do nějakého... Ja uz nevím. 30 tt. A vytahla se. Neměla jsem vůbec žádný klidový režim (ani mi ho nikdo nedoporučil) za celé těhotenství jsem nezakrvacela (a to jsem jela naplno s dvěma dětma) a rodila jsem přirozeně. Dr mi řekla že je to u třetích a dalších těhotenstvi dost běžný pac děloha už má taky něco za sebou. Ale že neni třeba panikařit ze se v naprosté většine srovná. Holt není doktor jako doktor :/ Víš jaký máš stupeň?

aneta15
autor
2. lis 2019

@odula nevím mám psaný v papírech snad ten druhý ale s ?. Za 14 dni jedu na screening do Podolí tak mi snad řeknou, co a jak. Přijde mi, že čím jsem starší tím jsem nějak víc vyplašená 😁 jako říkám si, že to bude ok, že je to častý ale stejně to v povědomí pořád mám. Manžel mi chce vypnout wifinu abych nehledala kraviny na netu....ale víš jak když je člověk připraven není pak překvapen 😁😁😁

aneta15
autor
2. lis 2019

@wimbledon78 a do kolikátého týdne jsi vydržela ? Neumim si představit ležet 2 měsíce v nemocnici i když bych samozřejmě lezela pokud by se nevytáhla. Já ležela v nemocnici 14 dni s boreliózou a měla jsem tak šílenou paní na pokoji, že jsem byla zralá na psychiatrii.

wimbledon78
3. lis 2019

@aneta15 u prvni jsem rodila akutne ve 29tt a druha sla ven planovanym cisarem ve 36 tt.
U prvni jsem krvacela nekolikeat, ale vzdy si metam nechali jen tyden, nez krvaceni ustalo.
U druhe jsem mela vic komplikaci, takze jsem tam lezela 2 mesice-az do porodu.
Mas marginalis-to je castecna. Vytahne se, uvidis 😊ja mela od zacatku centralis, u druheho tehu i acretu-prirostlou do jizvy po cisari a do mocoveho mechyre.
Opravdu se neni duvod stresovat. Jak poroste brisko, poleze placenta nahoru.
Mas ji prevazne na brisku nebo na zadech!? Nevis?

aneta15
autor
3. lis 2019

@wimbledon78 ale holky máš krásné 😉 tak aspoň, že to mělo šťastný konec. Stejné je jen 0;5 procent že se to stane a Tobě se to stalo 2x.

odula
3. lis 2019

@aneta15 mas marginalis? To je placenta ktera ani nezasahuje branku. Resp jenom její okraj. To je v pohodě ;) ja měla partialis (ta uz je pres branku) a neměla jsem jediný problém celé těhotenstvi. Pak uz je jenom centralis. A TO bývá skutečny problém. I ja s partialis jak jsem uz psala jsem neměla ani klidový režim. Natož pak aby mě drželi v nemocnici ! Neboj. Určitě to bude v klidu. Jen mě tedy velice udivuje reakce toho lékaře. Normálně byt na tvém místě tak uvažuju i změně

nikissek28
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru