Velikost bříška u drobné postavy. Kdy asi tak vykoukne?

kopretinkaruze
10. kvě 2021

Zdravím všechny maminky🥰 dnes jsem přišla na to že jsem těhu, jsem necelé tři týdny, vím že bříško ještě samozřejmě vidět nejde, ale jen se chci zeptat pokud nějaká z vás nemá odhad, kdy asi tak vykoukne?
Jsem docela drobounká měřím 154cm a vážím něco kolem 45kg, postava sportovní, ploché a pevné břicho, je možné že bříško vyleze až ke konci těhotenství, a nebo vůbec? Prosím napište Vaše zkušenosti.🥰

ema90
10. kvě 2021

@kopretinkaruze 3tt? To jeste nemate ani vynechanou ms,ne?

Pokud mate zpevnene brisni svaly, tak bych tipla, ze pujde videt kolem sestyho mesice.
Ale je to dost individualni. Kazda to ma naprosto jinak. Ja mela hodne viditelny bricho nekdy ve 14tt a u nekoho nejde videt treba ani v 25tt.

kopretinkaruze
autor
10. kvě 2021

@ema90 měla jsem spožděnou ms 3dny, pobolívá mě to v podbřišku a mám dost citlivá prsa, tak jsem si udělala test a vyšel pozitivně, táhnu na 3 týden sama tomu moc nerozumím, je to první miminko a byla o něj snaha🥰 Sama jsem zvědavá jak to dopadne, děkuji vám.

merope
10. kvě 2021

@kopretinkaruze Tak to nebude 3tt, ale 5tt 🙂. Ale taky jsem v tom měla totální bordel takhle na začátku.

2hanah
10. kvě 2021

U prvního syna už ve 2.měsíci jako kdybych byla ve 4. až v 5.měsíci, u druhé dcery až do pátého měsíce břicho propadlé a nikde nic, vykouklo až po 20.týdnu, a třetí dítě vykukovalo standartně pomalu od asi 3.měsíce, tak si vyber😂 za mě si myslím, že fakt záleží i na pohlaví miminka taky v tomto. Hodně štěstí a zdraví přeju❤

ema90
10. kvě 2021

@kopretinkaruze Tehotenstvi se pocita od prvniho dne posledni menstruace, tak to mate spatne spocitany 🙂

leilinka1234
10. kvě 2021

Ono se stává, že někomu nevyleze bříško vůbec?

petulkadodo
10. kvě 2021

@kopretinkaruze No, to spíš ne. To se stává spíš vysokým holkám, které to miminko mají v břiše kde schovat, tak pupík vykoukne později. Co znám drobné ženy, tak měly úplně stejně velké břicho jako ostatní. Každé ženě břicho vykoukne nejpozději v druhém trimestru a každá má na konci velké břicho. To půlmetrové mimčo, placenta a voda se někam dát musí 😉

lachtanice86
10. kvě 2021

@kopretinkaruze jako jak nevyleze vůbec? To snad ani není možný. A určitě nejsi 3tt. To si spočítej znovu.

mandala
10. kvě 2021

Jsem taky drobná, když jsem čekala první, břicho vylezlo tak 4., 5. měsíc, u čtvrtého jsem měla snad hned první měsíc 🙈
Ale když jsem čekala třetí, byla jsem těhotná zároveň s maminkou, která neměří ani 150 cm a váží možná tak 45 i s postelí, a v šestém měsíci na ni nebylo pořád nic vidět a já už měla bachor opravdu veliký, jako nevím, kde to nosila, ale jenom o postavě to asi nebude...😉

nikoulinka
10. kvě 2021

Já, když čekala první, tak drobné bříško vykouklo až v 5. měsíci. A i tak známí, apod., neměli tucha. Větší břicho jsem měla až ke konci 8. měsíce. Ale ani tak to nebylo žádné velké břicho. Měřím 156cm, váha před otěhotněním byla 50kg. U druhého už to bylo jiné. Dostala jsem se zpět na svou původní váhu. A ve třetím měsíci jsem měla břicho jak u prvního před porodem. Tím chci spíše říct, že každé těhotenství je fakt úplně jiné 🙂

princeznamiu
10. kvě 2021

No ja jsem teda vysoka a hubena, ale zpevnene bricho jsem nemela nikdy. Do pateho mesice nebylo videt temer nic. (Ja jsem samozrejme videla, ale kamaradky si ze me delaly srandu, ze jsem se jen hodne najedla.) Az do sedmeho mesice jsem bricho mohla schovat pod volnejsim oblecenim. Pred porodem jsem mela bricho samozrejme velke, ale na rozdil od ostatnich stale spis mensi. No ale ditko se narodilo dlouhe 52 cm a vazilo 3.5, takze mrnous to uplne nebyl 🙂

katule1990
10. kvě 2021

@petulkadodo Já jsem třeba břicho fakt skoro neměla. Tohle je fotka 2 dny před porodem, už v nemocnici. A to jsem byla zrovna po jídle. Rodila jsem teda 37+1tt, ale stejně se mě všichni ptali, kde mám břicho, i na sále nechápali 😂. Jsem teda vysoká, tak se to asi i trochu rozložilo, na menší postavě si myslím, že to bude vidět víc. Den po porodu jsem měla úplně plochý břicho. Což teď po půl roce bohužel nejde říct, jak doháním únavu sladkým 😅.

michaelarousova
10. kvě 2021

@kopretinkaruze moje zkusenost je ze mensi postavy to brisko maji vetsi ☺️Ja mam teda nevelych 160cm a vazila jswm pred prvnim tehu 50kg a bricho bylo videt uz nekdy na konci 3. Mesice..u druheho snad hned😂 sle tam uz jsem mela sakra jinou pocatecni vahu😂 podle me je to strasne individualni☺️

petulkadodo
10. kvě 2021

@katule1990 Ty jo, takhle malé bříško jsem v 9. měsíci neviděla ani v porodnici, ani v poradně 😀 Ony jsou tedy ty poslední týdny největší masakr. Já rodila 41+2 a poslední 4 týdny najednou začalo skákat kilo týdně. Začala jsem zadržovat vodu a pohybu už jsem moc nedala, protože mě začaly hrozně bolet nohy. Je to hrozně individuální 🙂

kiitaa
10. kvě 2021

Ja mam 163cm a 50kg standardne netehotne. U prvni dcery to na me bylo videt uz pred 12tt a ted u syna jeste driv. Fotky z druheho tehotenstvi.. 10 a 14tt 🙂

evsi88
10. kvě 2021

@katule1990 no nekecejte! To ke fakt narez😀vypadáte jako byste se vic najedla😀 já vypadala takhle mesic před porodem , takže cca 36 tt😆

evsi88
10. kvě 2021

@evsi88 jinak pro autorku jsem taky prcek - 162/57 a vyskočili mi bricho rychle - taky jsem cvičila a myslim ze byla i zpevnena

katule1990
10. kvě 2021

@petulkadodo To je fakt, je možný, že kdybych rodila v termínu, tak mi ještě vyskočí 🙂.
@evsi88 Pěkný bříško 😀. Fakt jsem měla takhle malý v tom 36+6tt, před jídlem bylo ještě menší. Naposledy se mě ptali udiveně na sále "kde máte břicho?!" 😂. Mělo to svoje výhody. Ale radši bych měla velký břicho a porod bez komplikací 😕.

95newmommy2020
11. kvě 2021

Mám 160 Cm začínala jsem na váze 70 kg. Rodila jsem v únoru. Jako takhle kdybych chtěla těhotenství utajit, tak se mi to povede. :D Břicho vylezlo až někdy v říjnu a ne moc. Musela jsem se hodně snazit ho strkat ven. V těhotenství mi narostl nejvíc zadek a stehna.
Obecně si myslím, že jsi hubena, rakze to vidět bude celkem brzy a bude to ecidentnejsi. Nejmíň je to vidět na ženách postavou oplacanejsi hruška.

drep
11. kvě 2021

@95newmommy2020 no, nevim. Já mám 164 a vážila jsem 60 a vidět to na mě začalo být někdy koncem druhého trimestru. V den porodu jsem na nákupu potkala kolegyni a nevěřila, že mám týden do termínu

95newmommy2020
11. kvě 2021

@drep Tak ono ještě těm, ktere mají hodně vycvičené břicho, taky moc nechce ven.

monuleee
27. kvě 2021

Já jsem teda vysoká 179 cm a momentální váha 63 kg. Jsem v 7+4tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru