Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Výrazné šíjové projasnění

majkax88
7. únor 2019

Zdrávím Vás... prosím jdu jsem pro radu,zkušensti kdo se také setkal se špatnými výsledky šíjového projasnení. Já už začátkem těhu jsem měla nízké hodnty v krvy. Až teď v 11t jsem byla na ultrazvuku. Plod je prý docela malý v 11t CRL 32mm a výrazné šíjové projasnění. Těhu zažívám poprvé takže mnoho věcí ještě nerozumím. Proto váš chci poprosit. mám šanci že se to zlepší ? A je šance že mímo může být nakonec zdravé? 20.2 jdu na screening.

nikahavel
7. únor 2019

Řekli ti kolik je to šíjové projasnění? Víš ono je to složité musi se zhodnotit jak výsledky krve tak tvůj věk a taky právě to šíjové projasnění. Délka může být i ovlivněna tím že máš posunutou ovulaci. Jak na koníků tak obecně na netu najdeš info i o opravdu špatných výsledcích a nakonec se narodilo zdravé mimi. Moje máma ze své praxe zná i případy kdy byla hodně špatná plodová voda a stejně dítě bylo zdravé nakonec.

klerik19
7. únor 2019

To jsem nevěděla, že se šíjové projasnění řeší už v 11tt. Pochopila jsem to tak, že tam je tekutina, která se postupně vstřebává, proto je její množství třeba hodnotit přesně v daném časovém rozmezí, protože pak mizí u zdravých i nemocných jedinců. Screening máš až za dva týdny, mimi doroste a to NT přesně lékař zjistí taky až tehdy spolu s výsledky krve. Nedělej si zatím starosti (i když chápu, že to úplně nejde, já si je dělala a to mě nikdo dopředu ničím takovým nestrašil) a věř, že to bude dobré🍀

klerik19
7. únor 2019

Jinak já jsem byla u doktorky v 11+0 a o šíjovém projasnění nepadlo ani slovo, proto mě překvapuje, že to řeší už tvůj lékař tak brzy. No ale já doktorka nejsem, takže možná akorát nevím o čem mluvím..

majkax88
autor
7. únor 2019

No mě právě doktorka už na začátku poslala k tomu specialist. abych se objednala. Protože se ji nezdáli výsledky z krve. Tak měl asi ve zprávě aby se zaměřil na vrozené vady. Mě je 30let... Přímo mě nestrašil,říkal že tam byla paní a nakonec to projasnění vymizelo.

makronka222
7. únor 2019

A tohle vysetreni bylo brany jko prvni screening? Nedali ti doporuceni na genetiku?

majkax88
autor
7. únor 2019

Ale když se dívám na netu na snímky z 11t ,tak musím říct že u mě to projasnění nešlo přehlédnout. Já si teda fotku nenechala dělat. Ale bylo to hodně výrazné. Tak se tak celkově bojím.Nemám zrovna ani v chlapovi podporu. Bydlí v 36letech s rodiči a zatím nic neřeší,jen své zajmy. A na mě vyčlení jen pár hodin tydně. Ale to jsem odbočila.

majkax88
autor
7. únor 2019

@makronka222 první screening mám si myslím toho 20.2 V úterý jsem byla jen cca 10min. na ultrazvuku. Chtěla jsem to platit ale prý budu 1400kč platit až toho 20.2

majkax88
autor
7. únor 2019

@klerik19 Takže tam bývá nrmálně tekutina která se postupně vstřebá? Ono i když řekl že je docela malé na t že jsem v 11t že to má jen 32mm... Je pravda že když jsem si dělala test tak první byl negativní. I když už to bylo urřitě 10 dní po ovul. A pozitivní vyšel až o několik dní později a druhá čárka byla slabá ale byla tam.

klerik19
7. únor 2019

No až tak tomu fakt nerozumím, ale s fotkami na netu bych to moc neporovnávala, protože jako laik tomu člověk prostě opravdu nemůže rozumět. Myslím, že ani lékař by to pouze z fotky nemohl hodnotit. Připadá mi, že z každého úhlu a v každém "řezu" všechno vypadá na ultrazvuku trochu jinak.. Moc držím palce ať jsou to všechno jen zbytečné strachy a všechno na za ty 2 týdny dopadne dobře.

klerik19
7. únor 2019

@majkax88 no z toho, co jsem si o NT screeningu četla jsem to tak pochopila. že tekutina je vždy a během 2. trim se vstřebá, proto se musí ten screening provádět v v rozmezím těch dvou nebo tří týdnů na konci prvního trimestru a brát v úvahu kolik je tehdy crl (jak staré je těhotenství podle UZ) A k testu - i kdyby sis byla naprosto jistá, že ten první test byl přesně 10 dní po ovulaci, tak to taky nicmoc neznamená. Spousta žen nemá ještě tak brzy pozitivní test, záleží kdy se embryo zahnízní, kolik hcg se vylučuje do krve a moči.. Ale já fakt chápu, že nad tím vším přemýšlíš a rozebíráš to. Bohužel nic jiného než čekat se prostě nedá..

klerik19
7. únor 2019

Jinak crl 32mm odpovídá 10+0, což je začátek 11. týdne. A +- pár dní žádnou velkou roli nehraje.

thalia
7. únor 2019

@majkax88 já měla 10. den teprve hnízdění, takže čárka malá až 12. den. Počkej fakt na ten screening, do té doby bych zbytečně nestresovala. Je to ještě 14 dnů, mnohé se může změnit.

lena1905
7. únor 2019

Často to bývá spojené s vadou srdce, žláz mozku apod .. My měli NT přes 6mm .. což je opravdu obrovské a šance na zdravé miminko 30% .. prošla jsme si odběrem choriových klků, magnetickou resonancí, všemi možnými vyšetřeními, riziko různých syndromu tak průměrně 1 ku 3, strašili nás všemi nejhoršími způsoby jak je to strašně moc .. já zažívala nejhorsi období, samé krvácení, nemocnice, strach .. a teď jsme 25tt a chlapeček má “jen” cysty na krku, ale to je vše. Srdce ukázkové, syndromy vyléčeny, na vzhledu žádné výchylky, mozek a všechny orgány naprosto super, prostě ve finále cekame zdravý plod a všichni na klinikách si myslí, ze to zmizí. Lékaři sice nedokáži vše na světě, ale stačí verit a určitě je obrovská šance, ze vše bude v poradku. Doufejme!!!! Držím palce a snad to dobře dopadne na obou stranách!

marketa1218
8. únor 2019

@lena1905 Moc vám držím palečky 🍀,

marketa1218
8. únor 2019

@majkax88 také jdu na 1. sreening také 20.2. a vlastně jsme ještě žádné šíjové projasnění vůbec neřešili, byla jsem jenom v 8tt na utz kvůli srdíčku a teď jsem pozvaná rovnou na ten screening, mě ho bude dělat můj doktor, má na to specializaci. Držím palce

lnk84
8. únor 2019

@majkax88 Ono asi také záleží na skutečném stáří těhotenství, z čeho soudíte, že jste v 11tt? U mě se třeba nedá vypočítat stáří těhotenství podle menstruace, protože ji mám nepravidelnou. V minulém těhotenství mi podle menstruace vycházelo těhotenství starší o měsíc (!) a v tomto o 10 dní, což by se asi na genetických testech taky projevilo.. Naštěstí můj lékař vždy vychází z ultrazvuku..

majkax88
autor
8. únor 2019

@lnk84 Já nesoudim že jsem v 11tt.... To mi řekl doktor na ultrazvuku že jsem v 11t. A menstruaci jsem mívala pravidelnou. Brala jsem už skoro 10let prášky na hormony, za účelem mít pravidelnou menzes. a abych mohla mít děti. Tak uvidíme. Všem také přeji hodně 🍀

ma_jo
8. únor 2019

Mela jsem s dcerou to same. V 11. tydnu NT 4 mm, bylo to videt i pri beznem ultrazvuku. Doktor mi rikal, ze napriklad jeho znamy ma dve dcery, ktere obe mely 7 mm a presto jsou zdrave a takovych pripadu jsem slysela opravdu dost. Moje dcerka sice zdrava neni, ma Turneruv syndrom, ale to taky neni nic tak hrozneho s cim by se nedalo zit.
A s tou velikosti plodu, to muze znamenat, ze je tehotenstvi mladsi.
Moc drzim palce, at je tve miminko v poradku!

lnk84
9. únor 2019

@majkax88 I tak věřím, že bude vše v pořádku 🍀

majkax88
autor
21. únor 2019

Holky tak vše dopadlo špatně. Sijove projasneni je dobré. Ale necekala jsem to co jsem se dozvěděla. 😥 Může to být Edwardsuv syndrom. (vývoj mozku, už teď zakřivene ručičky, a rozstep na břiše) v pondělí musím do Brna i na odběr plodové vody. Už nevěřím v zázraky a je to těžké na psychiku. Ještě když vím že budu ležet v nemocnici. Už 2x jsem tam ležela a vím že to budou moc těžké dny. Protože jsem si vždy myslela že tam budu už jen rodit... Ale tuto ránu jsem nečekala. 😔

iivetaak
21. únor 2019

majkax88 Hodně sil. Musí to byt hrozne. Drz se 😐

calvac
21. únor 2019

@majkax88 Preji hodne sil, drzim palce.

barusilonka
21. únor 2019

@majkax88 to mi je lito 😔

pavla555
21. únor 2019

držím pěstičky !!!

zrzulec
9. bře 2019

Ahoj taky se potykam z hodnotami tn vysokými 3.8 jdu teprve na genetiku takže nevím je mi doporučeno prozatím odběr klku nevím co dělat všechny orgány vypadají v pořádku ale ta hlavička četla jsem tisíce názoru a témat že už nevím kde mi hlava stojí

marryma2005
30. dub 2020

@lena1905 mohla bych prosím s vámi probrat tuto záležitost? Vyšlo mi teď stejne výsledky, včera jsem podstoupila odběr klků. Čekám výsledky.

zrzulec
Autor odpověď smazal
Zobraz