Alkohol v těhotenství. Neuškodí maličko slivovice na nízký tlak?

sima2323
11. říj 2019

Zdravím,sem v 15tt a mívám po ránu strašně nízký tlak az se mi stoho točí hlava...zvýšení tlaku cukrem ,jídlem ,kafem atd...nefunguje a vše vývrátím,bylo mi doporučeno od jiných už teď mamin,že jim pomohl frťan slivovice,i moje máma ,říkala když čekala mě a bráchy,že jí to doporučil kdysi doktor,že malý frťan neublíží ,maximálně co se může stát ,tak to taky vyvrátim ...myslíte ,že to můžu v pohodě zkusit? Navíc už měsíc bojuju s virozou,bolenim v krku a kašle,léky nemůžu ,měsíc v posteli a ovoce pomůžou na chvíli a pak se to vrátí a ten frťan by mi mohl taky pomoc k vypálení bakterií v krku,ale je to jen moje domněnka,chci vědět co si o tom myslíte vy 😉

cuuza
11. říj 2019

Do tvrdého bych nešla. Chápu malé pivo na trávení ale tím to končí...

verunka_korunka
11. říj 2019

Alkohol placentou prechazi i na plod. V 15tt ti uz funguje placenta, takze od tvrdeho bych opravdu dala ruce pryč. Mimochodem i to kafe neni zrovna ideal... rekla bych o tom lekari a zkusila s nim najit schudnejsi reseni.

hanih
11. říj 2019

@sima2323 Já bych se asi tvrdého taky bála. Napadlo mě ale - zkoušela jsi colu? Cukru spousta a vzhledem k tomu, že dokáže pomoct při nevolnostech, nemusela bys ji vyzvrátit. Ideál to není, ale určitě lepší, než panák. A určitě bych se poradila s vlastním lékařem.

chumlee71
11. říj 2019

Přesně jak píše @cuuza ,malý pivko v pohodě,taky jsem si občas dala po večeři,ale tvrdý alkohol ....tak do toho bych nešla. Zkus Pepsi ,ta my vždy pomohla

jako_mala_holka
11. říj 2019

v zadnem pripade bych do toho nesla... ja od pozitivniho testu piju i kafe bez kofeinu :D

svntvt
11. říj 2019

Je pravda, ze co kde vidim film/serial ze starych dom a staletí 😂 vsude tehotne lijou a neohledaji se 😂 ale ja bych do toho nesla, verim, ze to tak nekdo delal a nic se nestalo, ale neriskovala bych to kvuli tomuhle ani nahodou, musel by k tomu byt fakt extra duvod, abych si dala panaka 🤔

janule1940
11. říj 2019

Tvrdé opravdu ne.najdete si nějakého bylinkáře,on vám pomůže lépe,než alkohol.

snahnah
11. říj 2019

Panáka po ránu na lačno? To by mě vyvrátilo i netěhotnou 😆 ale radilo se to kdysi. Taky se kdysi dávaly děti do hopsadel, chodítek a podobně a máme křivá záda, že jo...
Rad je spoustu, někomu nezabere nic a musí vydržet, těhotná nebudeš věčně 😉 Mi někdy pomáhalo toto: sladký slabý černý čaj, ledová Coca-Cola, citronová Mattonka, piškoty, studený pomeranč, vanilková zmrzlina, někdy nezabralo nic a syn to komentoval, že asi brzo umřu 🙈 Jinak tlak 80/50 byl u mě normální.

kspp1
11. říj 2019

Taky bych neriskovala, mne se hlava motala cele tehotenstvi, mela jsem vetsinou 80/50. Spravilo se to hned po porodu.

antoinet
11. říj 2019

Za me nulova tolerance alkoholu v tehotenstvi, riziko poskozeni detatka je prokazane, tady neni o cem.
Taky jsem trpela na nizky tlak, nekdy skoro nemeritelny, pomaha pravidelne jist jidla bohata na bilkoviny, pomalu se travi, neni to jak na houpacce po cukru nebo kofeinu.

hezz17
11. říj 2019

Ať žije fetalni alkoholovy syndrom. Doufám že jde o trolla

lida9
11. říj 2019

na nizky tlak bohuzel zadne prasky nejsou☹ nechces nez panaka zkusit vino? jinak asi lepsi si srovnat tlak pidi panakem, nez nekde sebou slehnout.. otazka jak casto to potrebujes?

pipi_puncocha
11. říj 2019

V žádném případě... Já mám nízký tlak celé těhotenství, můj rekord je 82/48, ale nikdy bych si nedala tvrdý (a ani žádný jiný alkohol).

zuzajulie
11. říj 2019

V tehu není žádná dávka bezpečná, čili 0.

jannym
11. říj 2019

Nízký tlak v tehu je normální, pokud jste nachlazena nejlepší lék je odpočinek a ladovat se vitaminama, pokud jste nemocna víc jdete k lékaři nezbytné léky v rozumném množství samozřejmě můžete po konzultaci s lékařem, který zhodnotí přínos a případná rizika, alkohol v tehu není vůbec dobry napad

eithelwing
11. říj 2019

Do tvrdého bych nešla. 🙂 Navíc mám žaludek momentálně na vodě. :D
Ale když už, tak doušek červeného. Každopádně mně na nízký tlak pomáhalo zvednout nohy. 🙂 A nepodnikat výškové práce dopoledne, většinou první polovina dne byla horší.

sikkacirek
11. říj 2019

já tvrdej nepiju ani netěhotná, ale kdybych věděla, že mi to pomůže neomdlívat všude možně a nepoblít všechno možný :D tak do toho klidně jdu....já piju poctivě každý den dopoledne jedno kafe, k tomu si dávám sladké a občas si dám víno nebo pivo a navíc mi to nařídila i doktorka v momentě kdy mi vystavila, že nesmím řídit...podle mě každému vyhovuje něco jiného..byla jsem na pěti svatbách a všude jsem měla skleničku bublinek na přípitek...takže být tebou to zkusim, zda ti to pomůže a uvidíš, když to bude jednou do za čas a pomůže ti to, tak mi to příjde lepší než riskovat ty pády, páč to teprve není žádná prdel, blbě spadnout...podle mě kdyby se každej řídil vším co se nesmí a co je prokázaný, že se nesmí, i když se to každejch pět let mění, tak by člověku už fakt jeblo...ale je to každýho volba no 🙂

sudylichozrout
11. říj 2019

@sima2323 V zadnem pripade bych nesla do tvrdeho alkoholu. Maximalne tak dvojka vina jednou za cas, male pivo k obedu...

lenatko91
11. říj 2019

Tvrdý určitě ne, to radši trošku vína.. ale spíš jako první pomoc nohy nahoru, pomalu vstávat a poradit se s doktorem.. já jsem třeba byla zvyklá slivovicou léčit všecko, ale teď neriskuju.. jediné co, tak jsem si dala čajovou lžičku zázvorovice, když byl manžel nemocný a cítila jsem, že to leze i na mě. Ale to jsem byla 34tt a bylo to jednou. Opakovaně už bych se bála i tu lžičku..

kaja2016
11. říj 2019

@sima2323 tvrdy uskodi. ale treba deci dve cerveneho, nebo male pivo se smi.... ja to delala s dcerkou a je v poradku

obil
11. říj 2019

@sima2323 tak to vypadá, že jediná ti dám opačnou zkušenost. Při mém třetím těhotenství jsem v závěru tehu měla neskutečnou rýmu a bolest v krku. Víte co mi doporučila moje gynekolozka? Panáka slivovice s citronem a medem.... Neublížilo....

1772
11. říj 2019

Myslím, že občas opravdu malý panák je lepší než kolaps nebo léky. I než ta přeslazená a dost chemická Coca Cola.

prejeta_zaba
11. říj 2019

A co to vůbec jako udělá? Jak to může pomoct od omdlévání a nevolností? Nebo co to tomu miminu udělá? Podle mě je řekněme v polévkové lžíci slivovice a sklenici piva/vína pomalu stejný obsah alkoholu, ne? To mi někdo objasněte. 🤷
@obil Ty sirupy na kašel, nachlazení apod. jsou alkohol, příchuť a nějaká ta látka na uvolnění hlenu. Všechny tady tyto srandy jsou v těhotenství nedoporučované kvůli alkoholovému základu, ne?. Takže ti gynekoložka vlastně povolila dost blbost - alkohol bez té léčivé složky na bolení v krku. 😆

kaja2016
11. říj 2019

@prejeta_zaba alkohol zvysuje tlak.

pavca1982
11. říj 2019

Jako frťan slivky každé ráno? To bych teda nepraktikovala. A pokud tě bolí v krku tak slivku můžeš kloktat a pak vyplivnout.

sudylichozrout
11. říj 2019

@pavca1982 Za tohle by te Moravaci hnali holi az do Tater 🙂

lucisek1986
11. říj 2019

Mela jsem podobne dilema.... ja 13tt,syn rotavirovou chripku. Riskovat ,ze ji taky chytnu nebo si dal slivovici? Ja volila slivovici. Davala jsem si tyden po lzickach tak 3x denne. Infekci jsem nechytla.a dcera je v poradku.

sima2323
autor
11. říj 2019

@obil tak sem nakonec volala doktorce a řekla mi to samý,že malého panáka slivovice v poho můžu ne sice každý den na tlak ,ale na tu virózu 😉 taky s citronem a medem ... A gynekologa sem volala taky a taky nebyl proti a dodal,že rady ostatních ve skupinkach se mám vyprdnout,protože kdybych to měla takhle vše podle toho brát,tak nikdy neporodim 😁 moje mamka odrodila 7 dětí,mám 6 sourozenců a říkala mi bez obav si můžu malinkyho dát,i na ten tlak,dělala to u nás všech a všech 7 nás je naprosto zdravých 😉

sima2323
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
sima2323
autor
11. říj 2019

@prejeta_zaba já nakonec volala doktorku i na gyndu a taky mi to na virózu povolili 😉 léky jdou zakázány hlavně kvůli chemii,ne kvůli alkoholu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru