Bolest jizvy po CS, další těhotenství. Máte zkušenost?

barbara235
7. bře 2024

Zdravím všechny maminky, hlavně ty po CS.
Jsem nyní 8 měsíců po CS a aktuálně jsem i 21tt.
Mám bolesti v jizvě se kterým jsem počítala ale nečekala jsem že budou tak kruté. Máte s tím prosím některá zkušenost? Nechci hned běžet k doktorovi. Děkuji za odpovědi. 🙂

fyii
7. bře 2024

@barbara235 jizvu si nech zkontrolovat, ja s ni mrla pri druhem tehotenstvi velke problemy, mela jsem ji tak tenkou, ze vypadalo, ze se mala narodi od 24 tt kdykoliv... nastesti se narodila az v 36 tt. Ja jsem se pred tehotenstvim ptala doktora a vse bylo v poradku koukal na to nekolikrat a i presto jak mala rostla se situace zmenila. A to mam deti od sebe 20 mesicu..

vendy299
7. bře 2024

No proto se nedoporučuje další těhotenství dřív než rok po císaři.

petramana
7. bře 2024

@vendy299 presne tak, i me doktor na to upozornoval... otehotnela jsem az 3 roky po cisari a stejne me ta jizva strasne bolela, palila..

barbara235
autor
7. bře 2024

@vendy299 vím, a bohužel i přes všechna opatření se stalo a nedala bych dítě pryč 🙂

vendy299
7. bře 2024

@barbara235 Asi to nebudu komentovat 🙂

barbara235
autor
7. bře 2024

@fyii děkuji za odpověď🙂 dám na tvoji radu🙂

barbara235
autor
7. bře 2024

@vendy299 to nemusíš protože jsem se ptala na zkušenosti a ne na názor 🙂

misha31
7. bře 2024

Jsem po druhem cisari a pred par dny jsem byla u dr a rikal, ze neni problem, kdyz behem par mesicu otehotnim. Hlavne se doporucuje kvuli psychice zeny nebo kdyz se planuje pak prirozeny porod. Pry kdyz bude opet cisar, nevidi v tom problem. A hlavne muze se proste stat nehoda, praskne kondom apod.
Jinak zkusenosti nemam, me jizva v druhem těhotenství nebolela

petramana
7. bře 2024

@misha31 obecne se doporucuje rok neotehotnet, jizva se musi zahojit.. problem v tom teda je, jizva muze prasknout a muzete zemrit vy i dite

rnika
7. bře 2024

@barbara235 Pro jistotu to nech zkontrolovat. Ano bolelo to, ale u mě třeba jizva byla v pořádku a tloušťku měla dobrou- ale nepříjemné to bylo i tak, byla jsem ale klidnější, že to hlídají.

fyii
7. bře 2024

@barbara235 dojdi si za to nic nedas. Me teda ta jizva vubec nebolela, ale dobry to nebylo jak mala rostla tak vubec a to byla prcek mela 2300

dashyyy
7. bře 2024

Já jsem si nechávala jizvu kontrolovat, prdnul mi kolem 20. týdne nějaký srůst a udělal se mi v jizvě obří absces, doktor to odsával a čistil, pak hlídal jizvu na UTZ a naštěstí se udržela.. kamarádce třeba prdla jizva při kontrakcích u porodu a to byla po CS 3 roky a taky to v nemocnici zvládli, ale základ je fakt ji hlídat a určitě bych mazala k doktorovi, bez váhání

misha31
7. bře 2024

@petramana pry muze prasknout z duvodu kontrakci a bezneho porodu. Mam celkem uznavaneho gynekologa a opravdu se tak vyjadril - samozrejme po zhodnoceno me jizvy po 2 mesicich od porodu

barbara235
autor
7. bře 2024

Děkuji za sdílení zkušeností🙂 některé mě uklidnily a jiné trochu znepokojily 😬 věřím že bude vše v pořádku na kontrole 🙂 všem přeji hezký den 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru