Bolest v křížové oblasti. Pomohlo Vám něco?

30. črc 2020

Ahoj holky, jsem ve 14 tydnu tehotenstvi. Zacaly me ukrutne bolet krize a bolest mi vystreluje silene do nohou. Kdyz lezim nemuzu ani vstat, kdyz chodim tak to take ukrutne boli😔 boty je temer nemozne si obour bez toho, aniz bych se neceho drzela. Timto jsem trpela uz pred tehotenstvim, ne vsak v takove míře a bolestech. Mela jsem 56 kilo, v tehotenstvi jsem z nevolnosti zhubla 6 a nyni jsem pribrala kilo a mam 51. Brisko taky ani moc nemam. Mam hrozny strach, co budu delat az budu mit brisko vetsi. Cvicit se snazim, ale nejde to z te bolesti. V praci se nachodim a taky obcas neco zvednu (co neni zrovna nejlehci). Pomohlo vam na to neco?😔

riavais
30. črc 2020

Žiaľ, to k tomu patrí, mala som podobné, niekedy až neznesiteľné bolesti. Svaly sa rozpínajú, panva tak isto, proste tie zmeny v tele sú šialené a bolesť je sprievodný znak. V lekárni mi poradili Koňskú masť, majú chladivú a záhrevnú. Nicmenej, nepredajú ti nič ako Voltaren, to by sa v tehotenstve mazať nemalo. Keď sa to nedalo zniesť vzala som si Paralen. Pomáhalo mi aj sprchovanie teplou vodou/masáž sprchovou hlavicou. Držím prsty nech to zvládneš 😊

amazonkajanik
30. črc 2020

Píšeš,žes na to trpěla ještě před ...takže bohužel,problém,který si měla řešit dřív,teď bude jen horší. Po porodu,jak padne 6nedělí s tím mazej na fyzio.
V těhotenství jsem nevydržela sedět,stát a ležet na zádech,musela jsem se prostě buď hýbat,nebo ležet na boku. S křížem mám letité problémy od blbeho skoku do vody a v těhu jsem nemohla cvičit,jak jsem byla zvyklá,takže se to zhoršilo

pindrusice
30. črc 2020

Našla bych si fyzioterapeutka či chiropraktika ve tvém okolí,který se zaměřuje na těhotné. Není pravdou,že bolest k těhotenství patří. Samozřejmě různý růstový tlaky a pnutí. Ale určitě ti pomohou. Já byla teď dvakrát a dokonce mi to pak i proplatila pojišťovna.

areh
31. črc 2020

Určitě si najdi fyzioterapeutku, která pracuje s tehotnými. Mě pomohlo ještě plavání 😉 jinak u mě to bylo nejhorší po porodu, kdy se záda uvolnila a bolest byla fakt krutá. Podlamovala se mi noha a musela jsem se pořád opírat, trvalo to asi 3 týdny a žádnej doktor semnou nechtěl mít v 6ti nedělí nic společného.
Jinak na tohle nepomůže nic než pravidelné dlouhodobé cvičení

katule1990
31. črc 2020

Zavolej si k rehabilitačnímu doktorovi, měl by ti napsat cvičení s fyzioterapeutkou. Nemám s tím sice osobní zkušenost, ale chodila jsem takhle před těhotenstvím na cvičení podle Mojžíšové a rehabilitační sestra říkala, že kdyby mě chytly záda, až budu těhotná, že s tím taky můžu přijít, že s tím pracují a dost to pomáhá. Držím palce. Jinak si taky nemyslím, že to k tomu (kor ve 14tt) patří. Jsem ve 24tt a takové bolesti teda neznám. Do 20tt mě dost při chůzi chytaly bolesti do podbříšku z rozvolňování vazů, ale toto ne. Určitě to řeš, třeba ti i poradí nějaké cviky, co budeš moct dělat a předejdeš tak ještě horším bolestem později, až budeš mít bříško.

lexa2000
2. srp 2020

Ahoj, mě doporučila tohle paní v lékárně, prý tohle doporučuje tehotnym a prý pomohly už hodně holkám. Tak jsem je vzala, stáli myslím 180 kč a dávám si je přes noc a za mě asi zázrak, ráno se vždy probudím jako nový člověk a můžu celý den fungovat. Sice to není že by mě to přešlo úplně ale je to jednoznačně o kus lepší 🙂 vždy si to nalepím na místo kde mě to bolí, nejčastěji v krizi a pak ráno odlepim nebo někdy i v noci když jdu spát brzo

i_v_c_a
2. srp 2020

Mela jsem neco podobneho, vyslovene zablokovany kriz, a praci jsem mela podpbnou. .. Chodila jsem na fyzio. Cviceni mi pomohlo, masaze byly nanic (masirovaly me uplne jinde...). Vlaatne to pomohlo castecne, odblokovalo se to, ale bolelo to stale az do te doby, kdy jsem prestala tlacit kocar. Doporucuji fyzio, ale najakou, ktera se fakt zameruje na tehotne, klidne hledat kontakty pres nejakou soukromou por. Asistentku.

antoinet
2. srp 2020

Určitě řešit hned, možnosti jsou (masáže, cvičení, tejpy), mně pomohla výřivka (ale nechci to moc doporučovat, horká voda je tabu v těhotenství a ty trysky taky můžou ublížit), nějak si to sedlo, ale křížové bolesti při porodu byly masakr. Po porodu začít brzy opatrně rehabilitovat pod dohledem odborníka.

i_v_c_a
2. srp 2020

Pravda, krizove bolesti byly takovou tresnickou na dortu 😅. Mne pomahala horka sprcha (spis na odvedeni pozornosti nez ze by pomahala...) a prave masaz nejakych (pekelne bolestivych) bodu v krizi. Pri pripadnem dalsim porodu bych s sebou chtela dulu, co tohle umi, nebo pokud chces jiny doprovod, tak at se to urcite nauci, mozna se budou hodit🙂 ! A pokud tam budes mit chlapa, priprav se, ze bude hekat, ze uz ho boli ruce 😤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru