Bříška kolem 13 týdne 75kg těhulek. Pochlubte se

denousek
28. čer 2007

ahoj holky...mám dilema....kdo foti bříška tak to jsou samí štíhlounky holčiny...ja mam 74kg a 167 cm jsem ve 13tt a bříško nemám ani náznakem!!tak se bojím jestli je vše v pořádku..já vím že je to individualní ale zajímalo mě udělat takovou anketu 75 kg tehulek jestli už mate alespon malilinké bříško!já ho mm spíše odpoledne takové nafouklé ale po ranu teda nic!!a není ani tvrdé prostě špek a nic....jak to máte vy??děkuji za názotry snad mi tohle téma nezamítnou ptz jsem z toho fakt špatná ☹

romana28
29. čer 2007

HIV dělají hned zpočátku, musiš to mít napsáno v TP

dudulicek
29. čer 2007

ako napisala romana - to ti robili hned na zaciatku 🙂 neboj, urcite bude vsetko OK.. len sa netreba stresovat 😉

denousek
autor
29. čer 2007

ne ne ne prav ze holky ne!!!me brali krev akorat iuuupplnnee na zacatku kdyz zjistovali hcg a od te doby mi nebrali a rikali ze na HIV mi bodou brat v 16tt!!!a v 16Ttt taky na tu krev jdu tak nevim jestli mi ji vemou jen na HIV nebo i na ty vady...uz chapete?

danuska24
26. črc 2007

Ahoj denousek, tak ako? Brali Ti krv na HIV aj na AFP?

ronikacz
27. črc 2007

ahoj, ja som teraz v 13tt a brisko se mi uz docela kulati.Nohavice, co som nosila pred tehu uz zapnem len tak tak.Merala som sa cez brusko v pase a pred teho 80cm a teraz mam 89cm. Napriklad na mojej stihlej segre v 13tt nebolo vidiet nic, takze ono to fakt zalezi a netreba sa zbytocne moc stresovat.Sestra je teraz v nejakom 19tt a brusko uz zacina mat pekne vypukle.

denousek
autor
6. srp 2007

ahoj danusko brali mi na hiv i na tripple testy takze uz mam testy ty nejhorsi za sebou a sou v pohode 🙂

kuko7
6. srp 2007

Ajojte babulky, no ja meriam 183cm, cize podla tabuliek by som mala vyzit 83kg a pred tehu som vazila 65kg,....myslela som si, ze mi brusko nebude vidiet tak skoro, ale ja mam teraz pocit ako by som bola uz vo 4 mesiaci 😀 vyskocilo mi a pribrala som od zaciatku 2,5kg 😅

lu777
6. srp 2007

Kuko, no já měla na začátku taky dost bříško, do ničeho jsem se nevešla už v 8.tt, divila jsem se, proč píšou, že to nastane v 15.tt a tak..
a pak jsem zjistila, že to byla spíš voda a taky nafouklé bříško.. pak se to ustálilo a teď roste po kouskách, čekám na skok za pár týdnů, to už by se mělo fakt vyloupnout 😅
no, ale možná to je tím, že jsem zatím nepřibrala, ani to nešlo, nezvracím, ale žaludek byl tak špatný, že beru něco na slinivku, jinak bych jen hubla, žaludek šíleně pomalý, ale hlad velký, takže když fakt nejím, tak denně klidně půl kila dolů 😝

bejca
7. srp 2007

ahojte 🙂 no ja meriam 181 cm a ked som zostala tehotna vazila som cca 74-75 kg
ale priberat som zacala hned tusim ako som zostala tehu 😀 a hlavne som citila zvlastne pocity v okoli zaludka - ako keby mi tam sa nieco menilo 🙂 teraz som v 13 tt a pribrala som uz 7-8 kg 😀 ale co narobim ..a pritom ani nejem viac - normalne ako predtym .... tak neviem , ale hovoria mi aj tu v praci ze niektore priberu hned a potom uz len po troske - tak uvidim 🙂 obdivujem take tehu co im rastie iba brusko 😀

maca793
7. srp 2007

ja som pri 13tt vážila 52kg. do 6 mesiaca nikto nevedel, že som tehotná. až potom sa to začalo troška badať. posledný mesiac tehotenstva som pribrala dosť až 7kg. zastavila som sa na váhe 72kg, ale po pôrode som bola na pôvodnej váhe. pri dvojičkách som už 13tt tehotenstva pribrala 6kg a do konca tehotenstva neuveriteľných +80kg!!!!!!!!!! 😲 vtedy som sa už prestala vážiť, keď ručička ukazovala 130kg!!!!!!!!!!!! 😲
bolo to tým, že sa mi voda držala v tele a nie a nie ísť von, tak som bola zavodnená, čo sa prejavilo vysokým tlakom a gestózou.

mirka21
7. srp 2007

ajojte 😎 ja som v 29tt a nepatrím ktím najchučím dievčatám a keď mi gyndoš povedal,že som tehotná tak som sa veľmi tešila ale zároveň som sa aj bála že moc priberiem a ako budem vyzerať ☹ ale do 20tt som nepribrala ani gram ale naopak schudla som 4kg veľmi som sa bála z čoho to bábo narastie ale po 21tt to začalo pri posledných dvoch mesačných poradiach som pribrala 10kg teda každý mesiac 5kg 😒 teraz idem do poradne štvrtok tak som zvedavá koľko som zase pribrala a čo sa tíka bruška to som mala aj pred tehotenstvom ale začalo sa riadne gulatieť okolo 20tt 🙂 🙂

denousek
autor
7. srp 2007

mirka21 okolo 20tt jo??ta to bych ted mel byt jeste v klidu co...ze moc brisko nemam... 😉

lu777
7. srp 2007

holky, stejně je to zajímavý jaký velký jsou mezi námi rozdíly 😅 já bych klidně nabrala, ale asi mám čas, měla jsem před těhu 62 na 169 cm a asi to mimču zatím stačilo
no na začátku přibrat ani nešlo a teď mám metabolismus jak v patnácti, ale přejíst se ani nejde, to jsem jak když mě bací 😀 tak asi si to to tělo ukoriguje samo, až bude potřeba tak něco nahoru půjde a bříško se vyloupne pořádně, stejně jako u Denouška (zdravím!).. tak jako tak, jen když se mají mimíšci dobře 😵

hanulatko
10. srp 2007

Ahoj, ja mam taky 73kg a brisko se ukaze vecer, to mi asi prcek dava najevo, ze se mam uklidnit a lehnout. Z prace do prace, celkem frmol. Rano jsem taky "relativne" placata. Pokud cekas prvni miminko, tak mas jeste cas 🙂

denousek
autor
10. srp 2007

jo cekam prvni miminko jen zavidim ty pupky a neni mi jasne kam se pupek ztrati vleze a jeste k tomu po ranu vleze...to tam neni nic... 😒

petasllov
15. srp 2007

Ja tiež nepatrím medzi tie najchudšie. Pri výške 166 cm som pred tehotenstvom vážila 78 kg. Teraz som v 18. týždni a pribrala som zatiaľ len kilo, aj to do minulého týždňa som mala váhu takú ako na začiatku tehotenstva, takže to kilo som pribrala v podstate za týždeň. Keďže som aj pred tehotenstvom mala trošku bruško, tak to na mne nebolo vôbec vidno. Ale tento týždeň bruško už o trošku viac vyhuplo, takže to málilinko vidieť. Ináč, kamoška je tiež v 17. týždni, je totálne vychudnutá (možno ešte viac než pred tehotenstvom) a na nej absolútne nič nevidno. Takže je to veľmi individuálne.

lenkabu
15. srp 2007

Ahoj...tak já mám míry skoro přesně jako v nadpisu diskuse..jsem tedy zatím ve 12tt, vážím 74 kg a měřím cca 165 cm..a bříšio nemám vůbec žádné mimonormálních špeků.

Jak jste řešily odběry...mně taky vezmou HIV, krevní skupinu a všechno ostatní až s triple testy..to neva 😉

petasllov
15. srp 2007

lenkabu, mne krv na HIV, rubeolu, hepatitídu, toxoplazmózu a podobné veci brali už v 9. týždni, a včera som bola na krvi kvôli vývojovým vadám (Trippletest). Som strašne rada, že tie prvé odbery som mala za sebou tak skoro, lebo výsledky týkajúce sa toxoplazmózy vyšli pozitívne, takže som 2 týždne ani nežila, lebo ma poslali na infekčné, kde mi krv brali zas, aby zistili, či toxo práve prebieha alebo už prebehla pred otehotnením. Našťastie sa zistilo, že toxo som prekonala už dávnejšie, takže dieťatku nič nehrozí. Keby práve prebiehala, mohlo by to vážne poškodiť plod a v takýchto prípadoch stanovia buď liečbu alebo odporučia umelé prerušenie tehotenstva. Ja sa ináč čudujem, že ti krv na takéto závažné veci budú brať až tak neskoro spolu s Trippletestami. Myslím si, že je to dosť neskoro, pretože ak bude výsledok pozitívny, už sa viac-menej nedá nič robiť, zatiaľ čo v prvom trimestri je ešte 50% nádej, že bábätku nič nebude, ak sa hneď nasadí liečba. Držím ti palce, aby všetko bolo tak, ako má byť a aby si si nemusela prejsť takým peklom ako ja. Momentálne prežívam trochu strach z toho, či výsledky zo včerajšieho odberu budú o.k. Ale verím, nič iné mi neostáva.

kachnicka01
15. srp 2007

no ja jdu na dalsi kontrolu az ve 12tt, tak doufam, ze mi budou delat ty odbery...jinak toxoplazmozy se docela bojim, protoze jsem vyrustala mezi kockama - ale co sem tehu, tak na ne nesaham, tak by to melo byt ok - kdyztak jen ta probehla.. jinak to brisko...vim ze sem zatim brzo - start jsem mela na 171cm 63kg a uz jsem trochu pribrala takze bricho mam - ale same speky haha 😉 😉 jo a zarazene prdy takze asi tak.. a uz se tesim az poroste 🙂 🙂

petasllov
15. srp 2007

kachnicka01, myslím, že sa toxoplazmózy nemusíš báť, aj ja som vyrastala s mačkami a celý život sme doma nejakú mali, ale ako sme sa pred rokom a pol snažili o bábo, prestala som s nimi byť v kontakte a keď nám posledný kocúr zdochol, ďalšieho sme si už pre istotu nezaobstarali. Potom sa nezľakni, keď ti testy na toxo vyjdú pozitívne, to ešte neznamená, že ju máš. Ide o to, že ak si ju raz v minulosti mala a prekonala, protilátky ti zostávajú v krvi celý život, a ten test na toxo, presnejšie hodnoty IgG v ňom budú viac-menej vždy pozitívne.

zuzik79
2. zář 2007

Milé těhulky, jak tak čtu Vaše příspěvky, jsem možná klidnější, ale pořád mám červíka v hlavě..... neroste mí bříško jsem 14tt a skoro nic a nepřibrala jsem ani deko, a to jím jako nikdy před tím..... mám strach, že není něco v pořádku...zuzka

maryam
2. zář 2007

zuzik, ty mas este casu a casu, mne este v nejakom 18tt nebolo nic vidno a neboj, este budes rada, ze si tolko nepribrala, nie je dobre velmi pribrat, to mne moj lekar povedal, ze nemam jest 🙂 a to som pribrala ca 7kg doteraz, ze teraz este len zacnem "naberat" a nie je dobre, aby som pribrala viac ako 13kg za cele tehotenstvo
a u teba je urcite vsetko v poriadku 😉 ja ked som citala prispevky napr. u nas v decembri, tak kocky mali dokonca v nejakom 15tt menej ako pred tehotenstvom

fenrirka
2. zář 2007

zuzik79Ja som sa tiez bala som v 23tt a mam take malicke brusku ze mi skoro neni vidno.A pribrala som 3kg.Ale zo zaciatku som schudla.neboj ak si bola u lekara a ten povedal ze babätko je ok,tak sa nemusis bat.Ja priberam velmi pomali a to som nikdy nebola vychudnuta.Takze vazim 63,6kg a meriam 170cm.Ked som si pozerala v albumoch fotky brusiek,som sa velmi bala lebo mne tak nebolo vidno.ale neboj to sa zacne 🙂

nevesta
2. zář 2007

Nebojte, ono to pride a este si budete priat, aby boli take malinke 😉

kachnicka01
7. zář 2007

holky, ja se dnes vazila a za prvni trimestr mam nahore 3!!!kila ach jo ☹ ale byla sem dnes na kontrole a miminko krasne vyrostlo a je v poradku, tak sem moc rada.. proste musim asi jist vic ovoce a zeleniny...nebo nevim...nechci nabrat moc (kdo to pak ma hubnout) ale zase si rikam, ze to je treba zdravejsi, nez kdybych v prvnim trimestru zvracela a ty 3kila zhubla... no uvidim, jak to pujde dal 🙂 jo ale brisko uz mi roste a nejen spekama - zveda se mi tesne nad chlupama, je to videt kdyz stojim 😉 tak mam radost 🙂

danuska24
9. zář 2007

Ja ked som ostala tehotna mala som 79 kg. Potom som ,,s pomocou,, rannych nevolnosti stratila 5 kg. No a do dnesneho dna som pribrala 4 kg. Do 22 tt - 2 kila a od 22 tt do dnes dalsie 2 kila.
Takze momentalne mam 78, ale tie kila idu do bruska.

dzej
9. zář 2007

ahoj, já jsem začínala s 65kg, teď mám 60kg a bříško taky nikde. Možná odpoledne, když mám povolené svaly, tak to vidím, ale přítel ne, 😝

fran
11. zář 2007

Ja zacinala na 45kg a uz mam 53Kg. Merim jen 155, takze uz vypadam jako divna koulicka s rukama a nohama. No, soutez o nejkrasnejsi maminku bych asi nevyhrala 😀 .

vikvik
12. zář 2007

fran ty jsi me rozesmala :o)
kachnicko ja uz jsem taky pribrala asi 2kg... ale ted uz to tak asi nahoru nepujde, padz mi byva dost spatne a spis se do jidla musim nutit, kdyz se nenutim, nejim a jsem slaba jak moucha :(

cibule
13. zář 2007

No, já se teda taky přidám do diskuse 😉 Takže před těhu jsem vážila 53kg (měřím 169), no už i tak jsem si říkala, že bych trošku přibrat mohla, ale neměla jsem z toho obavy, jsem si říkala, že v těhu to přece není problém přibrat...že. No, ale vzhledem k tomu, že mi začlo být od 4tt blbě a to celodenně, zato alespoň celkem bez zvracení, tak jsem zhubla ještě další 2 kila, že mi vylezly i lícní kosti 😒 No, teďka už mi bývá blbě jak kdy, někdy celodenně, někdy se dávím jen ráno, nebo večer... Prostě už mi není blbě úplně nonstop a když je mi zrovna dobře, tak spíš žeru (po tom sice většinou nastupuje fáze špatně, no ale co už člověk nadělá), každopádně to většinou ustojím, takže už jsem zase kilo přibrala a vážím 52. Jinak pupík už trochu mám, tak si říkám, kde se tam vzal, když jsem ještě zhubla....Ale hlavně že tam je 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru