Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mandragora10
26. únor 2010

A Craw...s tou prevlecenou snazilkou za tehulku jsi me fakt pobavila 😀

t.kosticka
26. únor 2010

no nevím, jestli zadržený prdíky, asi jo...ty křeče tomu byli nejvíc podobný... 😢

man, ty máš opravdu malinkatý bříško, já tomu nemlžu věřit... 😲

O víkend jedeme pro materiál a od pondělka začínáme, teda já ne, manžel, pořádně po zimě rekonstruovat, aby se to stihlo 😀

Zuzko, to jsme teda fakt zvědavá!...

andrea110409
26. únor 2010

Taky jsem si včera uvědomila, že mám jen o 2 kg víc než když jsem zhubla...docela sranda 😉

t.kosticka
26. únor 2010

man, 10kg?? To není možný!

My taky máme v plánu jít na focení až s malou 😵

janinka22
26. únor 2010

zuzi,ano už jsme kolotoč zkoušeli,je to bezva,myslím že se to drobkovi bude líbit 🙂

man,teda podle tvýho bříška bych ti vůbec netipla týden ve kterým jsi,to je k neuvěření... 😎 jsem fakt zvědavá jakej pupík budeš mít těsně před porodem..abys nepřišla do porodky a tam se ti nevysmáli,když řekneš že jdeš rodit 😀

Jinak včera jsem byla na prohlídce u nás v porodnici a jsem docela spokojená,tak pak se uvidí..

janinka22
26. únor 2010

man,upřímně,když ti nějaký to kilo po porodu zůstane,tak to u tebe nebude na škodu,před těhu jsi byla jak tyčka 😀 tak z tebe bude aspoň kus ženské ne 😉 podle mě to dáš ale dolů,to je na tobě vidět. A těch 10 kilo opravdu není poznat že bys měla navrchu.

crawler
26. únor 2010

man: ale podle mě ti těch 10kg sluší - jsi krásně štíhlá (teda jestli se ti to nevrazilo do obličeje, který na fotkách není ) 😀DD fakt - podle mě máš postavičku ham ham a mimísek je v pořádku, takže prostě sečteno podtrženo - jsem zelená závistí 😀

tery: a co všechno budete dělat? já jsem zvědavá u nás na ty plastový okna - loni v létě jsme s manžou celý byt malovali, tak jsem zvědavá, jak to zřídí a navíc už tady budeme mít všechno nachystaný na mimiho a jestli nám to všechno zase zapráší, tak mě švihne :-/ 😠

andy:jako že máš nahoře jen 2 kila? 😕 a radši toho žehlení fakt nechej - aby sis ještě náhodou nepřežehlila bříško - ségra takhle byla jednou šikovná a "opřela" si žehličku o stehno (žehlila si sukni a byla jen v kalhotkách) a dodnes tam má jizvu...

jojo, ty fotky s miminkama jsou úžasný - nevíte kolik to cca koštuje? to bude asi nastejno jako focení těhulek, že? spolužačka si nechala jednu černobílou s nahatým miminkem zvětšit a má ji pověšenou v obýváku a kdokoli přijde, tak obdivuje 🙂)

andrea110409
26. únor 2010

craw: nene to jsi mě špatně pochopila 🙂 rok před otěhotněním jsem zhubla cca 10 kg...celý se mi nepovedly udržet a tak když sem teď nabrala asi těch 8 těhotenstvím tak jsem o 2 kg těžší než když sem začala hubnout 😎 Je to zamotané uznávám 😉 Jinak musím říct, že asi dva dny mám mrňouska hodně povrchově a cítím každé jeho převalení a pohyb...teď je to opravdu tak viditelné, že je to až zvláštní 🙂

eriska
26. únor 2010

Dobré ranko, těhulky
tak abych některé z vás potěšila, přidávám se se svou troškou do mlýna...taky na tom s penízkama nejsme nejlépe..co bylo našetřeno, padlo do rekonstrukce, teď i přítel prodal akcie, takže žádné rezervy namáme..ale snad za dobu mateřský stihneme alespoň něco málo našetřit..naštěstí, přítel je strašně šikovný, takže kdyby náhodou ztratil práci, nějak nemám strach, že budeme bez penízek, protože má dost známých lidí, kteří by ho jistě zaměstnali, nebo mi říkal, že klidně půjde kopat kanály, jen abychom nebyli nijak stresovaní kvůli penězům..nám roidče taky dost pomáhají, třeba jen tím, že jsme u nich mohli od října bydlet, čímž nám odpadly náklady za jídlo, atd..teda, s nákupy jsme se mamkou střídaly🙂a přítelův taťka nám zase chodil pomáhat na byteček, takže asi tak..ale je fakt, že my to teď nijak moc neřešíme..těšíme se z nového bytečku a z příchodu miminka...

man, taky se přidávám, krásné bříšečko, holt někdo má to štěstí😉

zuzi, taky si myslím, že žádné velké bříško nemáš, koukni ke mně do albíčka a můžeš být v klidu..já teda mám nahoře pořád 8 kg, ale k čemu mi to je, když pupek roste rychlostí blesku..takže podle mě je jedno, jestli máš nahoře 15 kg a bříško jako man nebo 8 a pupek jako já 😖 ale co, hlavně, že se tam mimískům líbí a jsou spokojení, ono po porodu nějak bude🙂

zuzi, taky držím pěstičky, ať se fotečky povedou a pak se samo musíš pochlubit, aspoň my "domácí" fotografové budeme míti inspiraci😉

evejka
26. únor 2010

Ahoj holčinky,moc vás zdravím po dlouhý době, ale práce mě nenechává vydechnout...už se těším až uvidím na konec 😒 Jinak obdivuju vaše bříška a kila...já mám nahoře 9 kg a vypadám jak tank...dokonce slýchám hlasy,jestli už nejsem v 40tt a jestli jim na pordním sále nestrhnu futra...ha ha ha 😠 no nic, hlavně,aby byl mimís zdravej 😀 teri, dnešní noc pro mě byla taky utrpení, protože jsem byla večer na babinci v indické restauraci a jaksi střívka to nepobrala 😎 srajda jako bič....lítala jsem celou noc a nejhorší na to je,že se mi udělaly hemeroidy a bolí to...Nemáte s tím holky někdo zkušenosti?Mažu mastičkou Faktu z lékárny,ale kromě toho,že mám mastnej zadek to moc nepomáhá 😀 Omlouvám se za naturalistické popisování,ale kdo říkal,že těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy?! 😀 😀 😀 Jinak Jani, kolotoč jsme taky sehnali bazarovej,ale čeká nás teprve vyzkoušení, zatím jsem koupila pořádnou nabíječku a baterky, páč to prý dost žere....Jinak s penízkama jsme na tom taky bídně, všechno jsme dali do koupi bytu a rekonstrukce a pořád nám chybí lišty,dveře (I na záchod!!!-ale zase to hodně utuží vztah🙂 😀, výmalba předsíně, nábytek atd. atd...pro bambuli máme většinu z bazárku a po známejch, rodičové nás podpoří koupí kočárku a náušniček...a dál se uvidí...však my se nějak probijem 😀 Tu půjčku 300.000 jsme si vzali a dostali jí, bylo to rychlé, ale nesmíte mít v osobním vlastnictví žádnou jinou nemovitost atd. http://www.sfrb.cz/programy-a-podpory/uver-300. Je s tím dost papírování, notářských ověření, musíte si sehnat ručitele,ale penízky jsou do měsíce na účtu...prostě to chce zvážit 😀 ufff...tak to je asi všechno...myslím na vás všechny, opatrujte se 🙂

eriska
26. únor 2010

Ahoj evej, to dost, že jsi k nám taky zavítala🙂 koukej přihodit aspoň aktuální fotečku do albíčka, ať můžeme taky okukovat i tvůj pupík😉

holky, tak já od té doby, co zase spinkám vedle přítele, tak s usínáním problémy nemám, ba naopak, kolem 11 usnu, pak s ním kolem půl osmé vstanu, dáme mu pusinu a pak si zalezu ještě do pelíšku a třeba do 10 chrupkám..jako dneska...takže konečně od začátku těhu naspávám do zásoby🙂

už máte všechny kočárky doma? my jedem zítra, tak se moooc těším..

jo, s tím tel. číslem, já ho klidně dám, komu chcete..asi by bylo nejlepší, abych třeba my, dubnovky ho dali květnovkám?😉 a taky jsem si říkala, že třeba v létě, až bude hezký počasko, tak bychom mohly dát někde srázek?🙂

andrea110409
26. únor 2010

eri: my kočárek ještě nemáme a už se začínám malinko bát aby jsme to stihli 😎 Nejdřív sem si vybrala typ, pak jsem ho nechtěla mít doma no a ve finále do toho vlítlo stěhování a tak se to odsunulo 😉 Ale příští týdne je klíčový 😅

ivet6
26. únor 2010

man, ty máš super bříško, to snad ani není možné, že ho taky jde mít takle maličký 😉 Alespoň nepotřebuješ žádný těhu hadry, že jo?? Že ti jsou všecky původní džíny 😉)?? 😎

evej, na hemeroidy já mám Preparation-H, ale používám čípky, jelikož z venku nemám nic .... a lepší se to, když to teda používám pravidelně..to je ale taky vopruz, tak se musim dost nutit 😀

eri - srázek na půli cesty Praha - Morava 😀 Ale bylo by to určitě super, jen nevim, jak si budem moct s takovejma prckama vyskakovat 😉

eriska
26. únor 2010

an, já už se právě taky začínám pomalu děsit, ani tak o kočárek mi nejde, jako o autosedačku, stejně, pokud nebude úplně krásné počasí, tak s malým tak týden ven nepůjdu, spíš ho šoupnu k oknu..ale ta autosedačka je nutnost..a říkám si, co když zrovna nebudou mít barvu, nebo typ, co se nám líbí, budeme ho muset objednávat, čekat, do toho se prcek narodí dřív..(což by mi nevadilo, domlouvám mu, že třeba 4.4. je krásný datum pro narození🙂) tak aby nebyly stresy..a víš co mi na to řekl přítel? že na koupi kočárku je ještě brzo😀 že nám ho kdyžtak koupí sám..

ivet,tak náš prcek bude autem cestovat od malička, takže se cest po české republice naprosto nebojím, navíc, když bych mohla kojit, tak není co řešit, mlíkárny budu mít vždycky u sebe😀 ale určo by to nebylo nic povinnýho😉 prostě jen, kdo by chtěl..

jinak, holky, my se v létě chystáme do brna, za rodičema toho našeho bafana, tak bychom mohly dát aspoň někde srázek..jen takový menší..😉

andrea110409
26. únor 2010

My se chystáme taky hodně cestovat, ale Brno je zrovna pro nás hooodne z ruky. Jediné trochu rozuumne je Praha. Opravdu, ale záleží na tom jestli se nám bude dařit kojit a nebo jestli budeme mít nějaké problémy.
eri: s tím datumem...já sem dneska mrňouska motivovala na začátek měsíce, líbí se mi ta krátká čísla no a manžel ho přemlouvá na výročí svatby...tak jsme zvědavá jak se rozhodne 😉

eriska
26. únor 2010

an, taknáš mrňous je o týden starší, tak ho oba přemlouváme na začátek měsíce, 1.4. má přítelův taťka narozky, 2.4. mám já svátek a 4.4. je prostě hezký datum..tak uvidíme, kdy se mu bude chtít ven..jinak, za 13.4. se taky zlobit nebudeme, protože to jsme spolu s přítelem začali chodit a já 13. udělala autoškolu, takže už jen do třetice všeho dobrého😉 když bych si mohla vybrat, tak radši dřív..už teď si připadám jako hroch a co za měsíc.. 😕

zuzi82
autor
26. únor 2010

Evej: na hemeroidy také pomáhá koupel z dubové kůry. Tu seženeš v lékárně. Uděláš tu koupel do nějakého lavoru a sedneš do toho 😉
Eri: srazík bude při naší roztahanosti po republice asi trochu problém, no nevím.
Andy: odkud vlastně jsi?
Teri: přeji vám, aby reko šla rychle. Mě manža včera potěšil. Myslí si, že příští víkend už bude dávat sádrokartonové desky na strop v patře, tak tajně doufám.
Fotečky si necháme udělat, protože nás společně nemá kdo vyfotit a já si to těhulení strašně užívám, tak chci mít vzpomínku. Beru to jako se svatbou. Taky to byl krásný den a nelituju, že mám foto, tak dneska těch fotek nebude tolik, ale i tak doufám, že se podaří, ať mám co prohlížet jak bude mímo v noci řvát a já budu kojit. Bude se mi krásně vzpomínat, jaký jsem měla klid 😀
Kočárek jedeme kupovat příští pátek, ale taky už začínám být trochu nervózní. Přeci jen, jestli ho budou objednávat, tak už moc času není. Doufám, že ho ten příští týden bez problému seženeme.

t.kosticka
26. únor 2010

craw,
v koupelně,wc,šatně a na chobdě nemáme nahozený zdi, pak úplně všude budeme stahovat stropy, v koupleně obezdít vanu, všude (obývák, kuchyně,ložnice,chodba,kouplena,wc,šatna)vyštukovat, vymalovat. Na zem položit dlažbu a plovoučku, koupelnu a wc vykachličkovat, sestavit kuchyňskou linku, vybavit koupelnu a wc, nastěhovat se, bydlet!...tohle všechno je v přízemí
Nahoře v patře jsou 4 místnosti...z toho 2místnosti jsou obyvatelný, čistý, vymalovaný..v těhle dvou budeme bydlet, dokud neuděláme všechno to, co jsem tady popsala. Ale před tím, musí být funční aspoň wc a vana, vačit můžem zatím na vařiči...

t.kosticka
26. únor 2010

Ahoj evej!
Já nic jiného než Faktu neznám... ☹

zuzi82
autor
26. únor 2010

Kosti: to asi nehodláte stihnout do porodu, že? Jak to tak čtu, tak jsem v pohodě. Nám naopak chybí dodělat jen ty dvě místnosti nahoře a schodiště 🙂 Díky za nalití optimismu, to jsem potřebovala.

andrea110409
26. únor 2010

zuzi: já sem z Liberce 🙂

zuzi82
autor
26. únor 2010

Tak to je kus. Kdybychom se chtěli sejít třeba u nás, tak to sem máš nějaké čtyři až pět hodin. My máme u Nového Boru chatu a tak tam tak dvakrát až třikrát za rok jedeme, takže vím jaká je to dálka. My dvě se klíďo můžeme sejít v červenci, to tam jedeme na celý týden s mimískem za mojí babičkou 😉

skretik
26. únor 2010

Ahoj holky, jen jsem prisla pozdravit, vcera na kontrole ok, vsechno jak ma byt 😵 ! Ptala jsem se na ty bolesti v podbrisku, tak jsou to pry mocove cesty, ktere mam uz od zacatku podrazdene, takze to holt musim vydrzet, jedine co mi doporucil je hodne pit (coz ja delam) a napsal mi zase magnezium na uvolneni tech svalu/stahu, tak uvidime, ale asi uz to lepsi nebude, hlavne, ze mimi je v poradku.
Jo a na hemeroidy mi doporucil Faktu, ze to pry neskodi. Mam prave problem, ze obcas trosicku krvacim, jiny problem nemam, jen to obcasne krvaceni, asi praskla zilka.

A co planujete na vikend? Snad nam vyjde trochu pocasi a bude to aspon na nejakou prochazku, jinak budeme taky doma zavreny a dodelavat upravy bytu-malovat, listovat a tak...

t.kosticka
26. únor 2010

včera jsme to psala: nejlepší lék na neštěstí je, slyšet, že je na tom někdo hůř 😀

Ne ne, zuzi...jak říkám...do porodu musíme udělat aspoň tu kouplenu se záchodem, abysme bydleli v těch horních obyvatelných místnostech...ostatní budem dodělávat průběžně, což teda nevím...jak budeme zvládat s miminem v patře, ale snad jo.

t.kosticka
26. únor 2010

ahoj skret!
My plánujeme uklízení po zimě dvora, abysme měli kam složit ten materiál, s kterým budem od pondělí makat na baráku... já to teda budu jen dirigovat..v sobotu pozdě odpoledne máme sešlost s kamarády...do toho nějaký to vaření, procházky, ...a víkend bude fuč.

t.kosticka
26. únor 2010

jo ajinka, to je dobře, že je vše v pořádku...když jsou ty cesty jen podrážděné, tak je o v poho,ne?!

zuzi82
autor
26. únor 2010

Skreti: gratuluji k dobré kontrole.
Teri: No máte toho dost, vůbec vám to nezávidím a bydlení bude ještě provizornější než to naše teď, ale určo to zvládnete. Já doufám, že my naopak po narození mimi spíš zvolníme. Už jsem vyhlásila volné neděle, které budeme s manžou trávit s mimčem procházkama a výletama. Těším se, že zase zajedeme do ZOO (to miluju) a tak. Dva roky na to prostě nebyl vůbec čas. Holky já se táááááááááák těším, až v létě v neděli nachystáme kočár a půjdeme se projít do obory, cestou se stavíme na dobré místní kvasnicové pivečko. To bude paráda. Už aby to bylo. 😅

zuzi82
autor
26. únor 2010

Teri: sešlost s kamarádama jsme taky plánovali. Manža neviděl své dva spolužáky z výšky od července, tak mu už týden říkám, ať jim zavolá a pozve je, když už bydlíme, ať přijdou i s přitelkyněma, že by mohli i přespat a na konci března bych ještě roli hostitelky zvládla. Chtěla jsem to stihnout do porodu a jeden z nich dneska napsal, že se jim včera narodil Danielek, takže už je ani zvát nemusíme. Budeme to prostě muset nechat na léto 😉

eriska
26. únor 2010

holky, pořád je co dělat, že? my sice už nastěhovaýný jsme, ale ještě máme dost restů, některé bohužel nezáleží ani na nás, ale jak vás tak čtu, tak jsme na tom dobře..bydlet kde máme a to je nejdůležitější😉

my zítra jedeme omrknout ten kočárek, když se nám vydaří procházka s bafanem a v neděli k babičce na obídek a pobrat tam postýlku, povlečko, atd..

verisek
26. únor 2010

ahoj holky, tak jsem dneska vyrazila do mesta, po ceste me zaclo docela pichat v brichu, tak jsem dosla do Vankovky a tam se mi udelalo na omdleni, takovej ten studenej pot celym tele, hlava se vam mota a mate pocit, ze sebou seknete, vubec nevim z ceho tak najednou.. musela jsem zavolat manzelovi at pro me dojede a sedela tam a cekala jak hromadka nestesti, takze super vylet 😅
jinak briska mate vsechny moc hezky, taky uz musim vyfotit to svoje

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru